CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

bobbule09
26. lis 2009

Tak vidím,že jsem zase asi první,kdo už začal péct 😀
Minulý týden jsem upekla perníčky,ale ostatní cukroví upeču taky až před vánoci. Taky dělávám linecké,úlky,žabí hubičky,kokosové a tatrankové kuličky,kokosový salám a takové to klasické cukroví.
Ellenko,my to zkusili v Unice taky,ale nezadařilo se. Teď musí přiletět ta vrána,my už víc nezvládnem a na další pokus půjdem snad příští rok. Nejsou penízky ☹ ,ale něco už jsme našetřili,tak to snad výjde 🙂

jarkabilik
26. lis 2009

bobbule ahojky
jeany tak to vidím že jsem asi jediná která péct nebude 🙂 já měla loni napečeno od mé tety která peče pro více lidí a letos toho využiju taky,sice už si dcera povzdechla že nepeču ale řekla jsem ji že letos určitě ne ale příští rok že jestli mi pomůže napečeme si sami.Stejně pokud nastoupím do práce na to nebudu mít čas ani pomyšlení,protože si myslím že to po měsíci bude pro mě hezký záhul opět jít na 12hod směny 🙂

lucifirek
26. lis 2009

Tak to máš Jary pravdu,sis ted doma odvykla vid. Ale ono se do toho zase dostaneš. A co nožka?

bobbule09
26. lis 2009

Ahojky Jary,
já jsem teďka bez práce a jsem doma,tak si napeču. Ono toho cukroví nemusí být zase tolik. Já se snažím sladké moct nejíst a hlídat si váhu a syn je tlusťoch,tomu jsem zase naordinovala dietu já. Má 10 let a váží skoro tolik co já 😖

lucifirek
26. lis 2009

Bobule,tak na vánoce se to může. Ale já teda už nic jiného nechystám,jako na štěrdý den,chlebíčky nebo,jednohubky,poháry. Nám stačí večeře a pak si zobneme cukroví.

bobbule09
26. lis 2009

Já už nic jiného taky nechystám,stejně zůstanem s přítelem sami. Jakmile rozdáme dárky,tak syn odjede ke svému tátovi pro další nadílku a my půjdem asi na procházku s pejskem.
Vánoce jsou nejkrásnější,když jsou malé děti a to já už bohužel nemám. Aspoň zatím 🙂

jarkabilik
26. lis 2009

lucifirek nožka je v rámci možností sice sem tam ještě pobolívá ale snažím se ji zatěžovat postupně tak snad pak zvládnu těch 12hodin na ní běhat 🙂

jarkabilik
26. lis 2009

bobbule já jsem i docela ráda že mi teta napeče ono pokud by se peklo doma tak ochutnávání by nebylo pro mě dobré takto jak to od tety dovezu tak nechám něco v krabici abych měla na stůl na vánoce a jinak si dám vše do mrazáku aby jsme nejedli tolik sladkého když budeme doma at moc nepřiberem už tak se děsím vánoc že zase člověk přibere na váze 😒

bobbule09
26. lis 2009

Za chvíli se přiřítí ten můj Budulínek ze školy a vyštve mě od počítače,tak se zatím loučím,ale zítra jsem tu zas. Jsem strašně ráda,že tu s váma holky můžu zase být, moc jste mi chyběly 🙂 🙂 🙂

bobbule09
26. lis 2009

Jo a ještě něco pro pobavení. Včera se mi podařilo rozbít plnou sklenici medu,teklo to po celé lince,plno střepů v tom bylo,no krása. Pořezala jsem si prsty,z medu nic nezbylo a jak krásně se to uklízelo,to vám ani nebudu psát 🙄
Jo,když se daří, tak se daří 😀

jarkabilik
26. lis 2009

bobbule takovou dobrotu 😉 to muselo být to uklízení

jeany
26. lis 2009

Jary, kdybych měla někoho kdo napeče, taky bych si to raději nechala. Mamka se mi letos nabídla, že by mi udělala aspoň vanilkové rohlíčky. Takže jsem ráda, zbytek už si pak udělám jak budu mít dovolenou. Ono u práce se toho fakt moc nestíhá. Já přijdu z práce kolem 4 někdy i 5 hod a jsem utahaná a mám hlad. Takže než si vezmu jídlo a něco málo poklidím, je už večer. A večer se už začínat péct nechce.

lucifirek
26. lis 2009

Jani to máš pravdu s tím čase. Letos ho mít budeš. 😉 A já taky,ale mi to nepojíme všechno. Tak uvidím,co všechno budu péct. URčitě dvojité vanil.rohlíčky,linecké,to má rád manžel. A já mám ráda takové to cukroví za studena,kokosovokakaové. Tak uvidíme. Možná i ty Rafaelo,pak ze zbylých bílků kokosky. A stejně mám nejradši vánočku.

jarkabilik
26. lis 2009

lucifirek u nás se konzumuje taky hlavně linecké a rohlíčky 🙂

lucifirek
26. lis 2009

jary to je prostě klasika

elllenka
26. lis 2009

Luci mrkni sem: http://www.ajina-kucharka.wz.cz/vanoce/vanoce-m...
je to moc jednoduché a dobré

elllenka
26. lis 2009

bobbule09: Máš pravdu je hrozné, že je to hodně o penězích. My jsme šetřili na novou ložnic, tak jsme peníze dali do tohoto pokusu a nová ložnic je v nedohlednu, ale to přežijeme. Držím palce, aby k vám vrána zavítala co nejdřív.

lukza
26. lis 2009

Ahojky holky
Lucifirku jak se cítíš už jse těšíš na 3.12že?budu nedočkavě čekat na tvoje zprávičky
všem těhulkám přeji krásně těhulkování a at všechny výsledky a vyšetření mají ok
Všem právě bojovnicím at ten boj vyhrajete a věřím že jednou to všechny tu vyhrají.
A samozřejmě našim už maminkám at jim ratolesti pěkně rostou a dělají jen samou radost
přeji krásný den

mrkvicka28
26. lis 2009

Holky já tomu pečení letos taky moc nedám budu mít punkici těsně před Vánoci a tak jsem si cukroví objednala mamka mi udělá rohlíčky a švagrová moc dobré košíčky a náplní a ovocem. ale ted se teším, že udělám malému perníčky na mikuláše a už je asi udělám i na Vánoce alespon se pěkně odleží.

jimmy1
26. lis 2009

Já se taky připojuju do řady těch, které tomu pečení letos moc nedají 😖 Na Štědrý den bude manžel v práci, vlastně celý svátky, ale má to aspoň jedno pozitivum, za každý odpracovaný svátek si může vzít náhradní volno a tak pak po porodu s náma bude moct být dýl 😉

Takže já se chystám péct asi jen marokánky (protože ty manžel miluje) a možná vanilkové rohlíčky a linecké pro sebe 😀 ale to se všechno uvidí až podle toho jak se budu cítit 😝
A nějaký vánoční úklid mi může letos leda tak škrábat záda 😀 😀 😀 jsem ráda, když zvládám udržovat jakš takš provozní pořádek 😝
Ještě, že manžel umyl aspoň okna, přes ty už nebylo skoro vidět 😝

jarkabilik
26. lis 2009

jimmy manžel to taky tak dělává 😉

betys
26. lis 2009

Skoro Vám zavidím když čtu Vaše pečení.My děláme zhruba 30 druhů.Když jsem se vdávala tak jsme dělali 60 druhů.Mámka peče na kšeft,děláme i celý svatby včetně dortů.Letos jsme dělali 4 svatby.Ani nevím kolik toho má na vánoce objednáno.Mamka peče,pbčas slepuje a já se segrou zdobíme.Já má nejraději rohličky-vanilkový a mnadlový a rozinkový srdíčka.
Zítra chci udělat věnec na dveře.Já si udělám zelený podklad a ségra mi ho nazdobí,je na to šikovnější.Adventní věnec na stůl jsem sikoupila umělý-aspoň něbude opadávat a vydrží pár let.Je hezky zdobený-do zlata.A v neděli už zapálíme první svíčku 😉

lnk
27. lis 2009

Ahoj Hanulinecko,
zaměstnavatel ti může dát výpověď buď z důvodu,že se ruší zaměstnavatel nebo jeho část - nevím jestli je to tvůj případ anebo většinou je to z tzv. nadbytečných důvodů. V obou případech máš nárok na odstupné dle zákoníku práce. Zaměstnavatel má povinnost převést zaměstnance většinou na jinou práci ze zdravotních důvodů.
V tvém případě bych to spíše viděla na tu výpověď. Nicméně, nevím, co na tebe bude zaměstnavatel zkoušet, jestli ti bude nabízet nějakou práci a doufat že ji odmítneš a bude tě tlačit, abys ukončila poměr ty a nedostala odstupný. V dnešní době je to totiž běžná praxe. Bohužel.
Nicméně podle zákoníku práce tě nemůže přinutit vzít něco jiného, on tě může na dobu dočasnou někam převést, ale ne napořád.. Pokud tě bude do něčeho tlačit, zeptej se, podle jakého § zákoníku práce to je, ať ti to ukáže. 🙂

jarkabilik
27. lis 2009

Dobré ráno všem a hezký den 😉

jeany
27. lis 2009

Dobré ráno, zdravím všechny 🙂
Vidím, že už je tu téma i vánoční výzdoba. Já jsem si vloni koupila na stůl umělý věneček a je k nerozeznání od živého a aspoň bude pořád pěkný. Dávám jen doprostřed jednu svíčku, není to adventní věnec. Už se na vánoce těším. Jak se dá do pokoje stromeček, to vždy tak nádherně voní. I pečení cukroví už pěkně připomíná vánoční svátky. Jak zdobíte stromeček, jaké máte ozdoby? Já mám všechno na stromeček stříbrné a tmavě modré. Mám v obýváku a kuchyni modré doplňky. Ale líbí se mi i slámové ozdoby s červenou barvou.

jeany
27. lis 2009

Betys, tak to máte dobré, to máte doma něco jako cukrárnu. Moje babička taky pekla na svatby a brala objednávky na cukroví, byla velice šikovná. Pamatuji se, že jako malá jsem jí chodila ujídat sních do trubiček a nejen sníh, ale i ostatní.

lnk
27. lis 2009

Ahoj jeany,
tak my máme doma ozdoby červené a zlaté a slámové. Manžel chtěl také modré a stříbrné, ale bylo po mým. 😀

jeany
27. lis 2009

Mrkvičko, nahlídla jsem do tvého alba, pěkné fotky.

jeany
27. lis 2009

Ink, to se mi moc líbí. Někdy tu moji kombinaci změním. Ta červená a zlatá to je taková veselejší kombinace.
Dřív než jsem poříila tyto ozdoby co mám, tak jsme na stromeček dávali všechno možné, všechny možné barvy a všechno, tak jak se to dávalo dřív.

lnk
27. lis 2009

jeany, právě, že mně se zdálo, že ta červená opravdu na tom stromku bude líp působit než ta modrá.
u našich taky mívají na stromku úplně všecko, hraje to všema barvama, jak mají ty starý ozdoby.
Tak jsem také hledala v obchodě nějaký mix a zjistila jsem, že bohužel se prodává vše v jedné barvě a musíš si zvolit jakou chceš. 🙂
Jinak já nepeču nic. Jelikož jsme s manželem sami dva a na cukroví si zas tak moc nepotrpíme, tak není co řešit. S dětma je to jiný..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru