CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ami33
10. led 2011

@vodni no v těch buňkách já se moc ještě nevyznám, to jako osmibuněčný je max? Jinak ta mrcha dneska nejde....ona dojde...ale nevím jestli dnes nebo až zítra a nevím do kdy se to bere, takže jak dojde, stejně budu volat do Uniky projistotu.

ami33
10. led 2011

Tak jsem se dočetla jak říkala vodní krvácení do 18. hodiny, později se bere 1.DC den následující. Takže to vypadá že se nám to nejspíš všechno posune a skvělé na tom je to, že by nám ty návštěvy v Unice vycházeli kolem víkendů, což by bylo úplně super.

vodni
10. led 2011

@ivetule Ivetko, na zítra ti taky přeji ať jde vše perfektně, a můžu tě uklidnit, já byla taky nachlazená 😉 Důležitý je, abys neměla horečku, nějaká rýmka nebo kašlík zase tak nebezpečné nejsou 😉

vodni
10. led 2011

@ami33 Ahoj, ne, ne, je to celkem málo, já měla transfer třetí den, a na ten den je teda 8 asi tak nejlepší počet (i když. druhé jsem měla 5buněk a taky mi ho dali). Většinou se ale transferuje až ke konci prodloužené kultivace ve stádiích blastocyst nebo hatchujících blastocyst. Na fotoblogu carunicabrno jsou stádia na fotce https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno...

pampeliska36
10. led 2011

@ami33 tak jen pro predstavu 😉 maji to tam kraaaaaaasne rozepsano den po dni 😀
http://www.sanatoriumhelios.cz/index.php?lang=c...

vodni
10. led 2011

@pampeliska36 😀 no to je to v tom mém odkazu taky 😉 (je tam ten samý obrázek)

pampeliska36
10. led 2011

@vodni jj jenze mi to psaly opet soubezne 😉 😀

pampeliska36
10. led 2011

@andinecka mas IP 😉

ami33
10. led 2011

@vodni @pampeliska36 no holky pekné, takže když chci PK ještě neznamená že ji budu mít co? záleží kolik do toho 3 dne jich zbude, jestli bude vůb ec důvod je nechávat dýl.

vodni
10. led 2011

@pampeliska36 však já jsem to tak myslela, klasika to naše stereo 😀

pampeliska36
10. led 2011

@ami33 presne tak, zalezi na tom, kolik se ti jich urodi... ale oni se na to ptaji dopredu (takze se na to priprav, jestli ji chces nebo ne) a pak podle embryji a celkovemu vyvoji to budes nebo nebudes mit... ja treba mela 22 vajuch a prodlouzenou kultivaci a zbylo mi jich do pateho dne 10 a z toho 8 jich bylo blastocyst. takze dve mi dali a 4 zamrazili.
... co se tyce u toho mensiho poctu, to ti asi napise nejvic zkusenosti
@vodni 😉 ze?

vodni
10. led 2011

@ami33 záleží vždycky spíše na stavu embryí. Den, který je vhodné transferovat určí embryoložka. Neboj, bude z čeho vybírat 😉

pampeliska36
10. led 2011

@vodni 😀 😀 😀

ami33
10. led 2011

holky já vás nemít 😀

pampeliska36
10. led 2011

@ami33 😉 kazda jsme nejak zacinala 😀

ami33
10. led 2011

@vodni no tak dám příklad, když třeba budou 2 embrya 3 den - a chceme 2 zavádět - tak je blbost to nechávat na PK ne? no já počítám, že nám s tím poradí.

ami33
10. led 2011

a zejtra to bdue další tejden co nekouřím, mám z toho takovou radost, jen se mi zdá, že o to víc jím,ale co už 😀

pampeliska36
10. led 2011

@ami33 jojo presne tak. tak to mela i @vodni 🙂

vodni
10. led 2011

@ami33 jj, s menšími počty se obracet na mě 😀
1) když oplozením vzniknou tři embrya (nebo víc), tak PK normálně jede podle plánu do té doby než rozhodne embryoložka, že by bylo vhodné transferovat. Například u druhého ivf jsem měla 3 embrya, ale druhý den se jedno začalo mírně opožďovat. Doporučili mi tedy transferovat 3. den (tedy 1 den OPU, dva dny volno, další den ET). To je také prodloužená kultivace (protože při neprodloužené by transfer byl druhý den). Je to lepší, protože v děloze je embryím vždycky lépe, takže pokud se nějaké začlo opožďovat, bylo lepší ty lepší hned šoupnout do domečku 😉
2) když oplozením vznikne 1 nebo 2 embrya, tak se transferuje většinou taky až ten třetí den, ale často to jako PK nepočítají (i když to časově PK ve skutečnosti je)
Pozn. Embryoložka se tě po opu zeptá, které výkony sis zaplatila, jestli je to OK, jestli chceš něco měnit. Takže potvrdíš, že PK chceš. Pokud jsi ji třeba předtím neobjednávala a teď ses rozhodla, že bys ji chtěla, tak jí to tam řekneš a doplatí se to potom při závěrečném vyúčtování

pampeliska36
10. led 2011

@ami33 to rika kazdej, kdo prestane kourit... tak jez hlavne zeleninu! mrkev, papriku, rajce..... zadne zobani 😉

ami33
10. led 2011

@croyance o tak kde jsi kočko, jako nevím nevím...vypadá to že MS mešká, tak buď v tom pojedem zaráz a nebo mi budeš dělat průzkumníka ty 🙂

raduza2
10. led 2011

ahojky maminy ,čekatelky a píchalenky .Všem držím moc palečky at vše dobře dopadne tak jak má 😉

@vodní tobě moooooc velikáááááá GRATULACE ,krásná hodnota 😵

vodni
10. led 2011

@ami33 Ten 3. den už je PK, ale záleží na tom, kolik vznikne při oplození embryí (tj. ne kolik "vydrží). Protože ofiko je třetí den PK (ta je, cokoliv, co přesáhne 48h přesně po oplození). Pokud ale při oplození vzniknou jen 2 embrya, tak to jako PK neúčtují. (srov já - 1IVF - jedno vzniklé embryo, ET 3. den, PK neúčtována; 2IVF - 3 vzniklá embrya, 2 vydržela, ET 3. den, PK účtována; 3IVF - 2 vzniklá embrya, 2 vydržela, ET 3. den, PK neúčtována)

ami33
10. led 2011

@vodni no já vím , že oni ví co dělají, jim věřím, jinak bz to ani nešlo a PK jsem si zaplatila, chci to zkusit na maximum i když je to poprvé.
@pampeliska36 jo zeleninu a ovoce teď furt kupuju,ale včera jsem pekla ještě štrůdl jablečnej a štrůdl na slano a u tv furt nějaký křupky. Jo a už jsem od víkendu přešla na to bezkofeinový kafe. Snažím se pro to udělat max. co může, pak už to bude na vajuchách a spermouších no 😀 .

ami33
10. led 2011

@vodni aha...to krásně chápu...to umíš skvěle vysvětlit, je mi to teď naprosto jasný. 🙂

ami33
10. led 2011

a co navíc...dneska jsem na to pomalu připravila šéfa....jako nic neví...ale sem mu řekla, že musím řešit zdravotní problém a že tam asi v lednu už moc nebudu a že se může stát že budu muset jít i na delší neschopenku, tak mám zase o starost míň.

pampeliska36
10. led 2011

@ami33 jojo @vodni je uzasna! 😀

pampeliska36
10. led 2011

@raduza2 nazdarek krasko 😉 jak to jde v praci?

vodni
10. led 2011

@ami33 @pampeliska36 kočky 😵 😎

vodni
10. led 2011

@raduza2 😵 😵 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru