CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
1. bře 2011

nazdarek kocky a nastavajici maminky a tak ostatni 🙂

evakim
1. bře 2011

@drndapetka pouze jedno osmibunecne embryjko, ja vim, ze to je jen jedno, ale treba jedno vyjde,kdyz nevysly dvakrat dve☹ ikdyz mam strach hlavne z rozmrazeni, cetla jsem, ze tam je sance jen 50% na preziti

evakim
1. bře 2011

@pampeliska36 dekuji ☹

pampeliska36
1. bře 2011

@evakim hele nezoufej! nam se pri minulem KETu rozmrazila obe dve embryjka a jeste se i zacala vyvijet, takze o jeden den vyskocila na vyvoji... takze ano, sance jsou mensi u KETu na vsechno, ale preste verime!!!!!!!! 🙂 😉

pampeliska36
1. bře 2011

holky 🙂 tak vzhledem k tomu, ze mam jiz nejakou tu zkusenost s planovanym KETikem a pres cetnost dotazu na to, jak to presne probiha, jsem si dala do clanku popis KETu 🙂 takze muzete mrknout 😉

drndapetka
2. bře 2011

@pampeliska36 kočko,krásně jsi ten KETík popsala, už jsem si to napsala jak to bude u mě 😀 jen by mě, prosím Tě ještě zajímalo, jak je to s AH u KET, v ceníku to mají, tak jestli je to potřeba, když mám v mražáku tři blastičky, dokonce jedna je expandovaná, takže doufám, že se do dne transferu přemění na hatchující a nebude potřeba asistovaný hatching 😕 my jsme ho totiž u IVFka měli, tak nad tím teďnpřemýšlím jestli jo nebo ne 😅

ami33
2. bře 2011

@vodni no to já teda budu brát všechno dýl, v pondělí v den UTZ budu 8+1,ale ptala jsem se na Unice jestli to vadí, že mám utz 3 týdny od testu a že budu brát ty léky tak dlouho a říkali ať to beru všechno do utz. V pondělí se uvidí, pošlu jim výsledky a řeknou jak dál s práškama.

evakim
2. bře 2011

@drndapetka @pampeliska36 no ja mam podobny dotaz, pri IVF jsme zaplatili AH tzn ze kdyz embryjko , ktere jde na KETikm a ma z IVF zaplaceny AH tak tedka bych ho nemusela platit ne?

drndapetka
2. bře 2011

@ami33 tě teda obdivuju, tak dlouho čekat do ultrazvuku 😕 to já bych už asi zešedivěla 😀 ještě než jsem šla na Unicu na potvrzovací UTZ, tak jsme byla u svého gyndr., chtěla jsem mít jistotu jestli je mimís v děloze a kolik jich je, a už to bylo ve 4+4tt vidět 🙂 takže jsem pak šla na Unicu aspoń s klidem v duši, že to není mimoděložní (jedno jsem už měla) a šla jsem si vyloženě už jen pro srdíčko-to však nebylo a skončilo to špatně, ale to je už druhá stránka věci. Jen jsem Ti chtěla říct, že jsi teda borec, tak dlouho čekat 😀 S mou netrpělivostí bych měla už okousané všechny nehty na ruce 😅

drndapetka
2. bře 2011

@evakim já si právě nejsem jistá, zda náhodou nedělají AH jen na embrijka , která zavádí, né na všechny, co jim zůstanou 😕 ale taky se mi zdá blbost když mám v mražáku expandovanou blastocystu, aby se na ni dělal AH, protože po rozmražení pokudse bude vyvíjet, tak další stadium je hned hatchující blastocysta, takže AH není potřeba....teda doufám

drndapetka
2. bře 2011

@vodni Ty máš dneska NT a sreening, že jo? 😕

ami33
2. bře 2011

@drndapetka no to já měla utz hned po testu u mojí dr. řekla mi že tam je dutinka a že je to těhu, test dělám jednou týdně a čárka je furt stejně silná, takže jsem celkem v klidu, no už se mi to blíží, musím přečkat no, ale je to dlouhé.
Jak to, že nebylo srdíčko? a to jsi nešpinila nic jo?

drndapetka
2. bře 2011

@ami33 jo tak to jo, já myslela, že jsi nebyla na utz vůbec 😕 Já měla taky furt stejné čárky potom, oni pak už nikam nesílí a když je hladina hcg už dost vysoká, tak nepoznáš jak hcg stoupe....na odběrech krve jsi byla? je lepší porovnat dvě hodnoty hcg jestli hezky stoupá.....Já když jsme skončila v nemocnici pro krvácení tak mi hcg stoupalo dobře, testy jsem měla taky furt stejně, ale stejně to bylo blbý 😒 Ale v této fázi těhu už nejsou testy dobrý ukazatel, na to bych moc nekoukala, krev je určitě směrodatnější. Takže čekáš jedno miminko? 😀

teckovanaorchidej
2. bře 2011

holky, klid, už máte nahatchováno, dělá se to 3. den kultivace
tady:
http://www.sanatoriumhelios.cz/asistovany-hatching

drndapetka
2. bře 2011

@ami33 já jsme před potvrzovacím utz špinila stráááášně malinko, jen na toaletním papíře taková tečka, to mi doktor řekl, ať jsme v klidu, no a večer po utz v Unice , kde mi pan dr.G. řekl, že srdíčko je nejasné, že si jím ještě není úplně jistý, tak mě pozval na další utz a já začala krvácet tmavou krví, letěli jsme do nemocnice a tam si mě na týden nechali, už jsem nekrvácela, nešpinila, žádný bolesti, bylo to spíš jednorázový, krev byla o.k., miminko rostlo, jen pořád chybělo to srdíčko, on zamlklý potrat ani kolikrát poznat nejde, ženská to nepozná, některý ženský ani nešpiní, nic. Ale to tě nechci strašit, takový hororový scénáře mám jen já 😔

ami33
2. bře 2011

@drndapetka prdlačky, krev mi nevzali ještě ani jednou, sestříčka ráno říkala že dr tam není a bez ní mi nemůže vzít ani krev, šla jsem tam odpo a bylo jen to utz. No nic už to nějak vydržím. Nevíme kolik, zaváděli se dvě embryjka, v pondělí by to už mělo být krásně vidět. Asi by mě objednala dřív,ale mají celý tento týden dovolenou, tak proto asi tak čekám.

drndapetka
2. bře 2011

@teckovanaorchidej jako myslíš, že to dělají automaticky na všech embrijích ten 3.den kultivace? 😕 Co když jich má pacientka třeba 20cet? 😀 To by si musela asi připlatit, že 😅

drndapetka
2. bře 2011

@ami33 ale psala jsi, že byla na utz jen jedna dutinka, tak to bude asi jedno miminko 😉 já to tak měla, i když se Ti klidně mohli ještě rozdělit a bude větší nadílka 😀

teckovanaorchidej
2. bře 2011

však víš, co jsi platila, nebo ne? 😀 😀 😀, nepřikupovalas náhodou něco? 😀 😀 😀 já myslím že už je nahatchováno a můžete se těšit 🙂 🙂

ami33
2. bře 2011

@drndapetka no víš jak, nikdo nezná nidky svůj scénář předem a je dobré být informovaná o všech možnostech.
Však ono to vyjde i tobě, já vás tu obdivuju všechny, které s tím tak bojujete, u nás to vyšlo vypadá to na poprvé a nedovedu si představit to zklamání a další a další, musí to být těžké.

ami33
2. bře 2011

@drndapetka no právě jak dr. řekla dutinka, tak já první co bylo...a jenom jedna? a ona ano dutinka je jedna, pak se uvidí kolik bue srdíček, tak nevím, prd se v tom vyznám.

drndapetka
2. bře 2011

@ami33 no nám IVF vlastně taky vyšlo na porpvý, což jsme z toho byla paf, ani jsem s tím tak moc nepočítala, ale ono se říká, že většinou ten první pokus je takový "zkušební" ( i když to vyzní blbě), tak už si z toho nic nedělám, vím, že otěhotnět můžu a ono to prostě vyjde. Mě spíš víc uzemnila ty moje dvě těhotenství předtím, které se nám povedli přirozeně, to byl pro mě zázrak, a nemůžu na to zapomenout, bolí mě to víc než tohle poslední těhu, no jinak to čekání skoro 4 roky je už nekonečný, ale naštěstí jsem mladá a doufám, že do 30tky ještě to jedno dítě zvládnu. Rozhodně už to všechno beru tak nějak sportovněji, ono taky nic jinýho nezbývá 😒

drndapetka
2. bře 2011

@teckovanaorchidej http://www.gennet.cz/asistovany-hatching-140403...

tady zase píší, že se AH provádí na 3-6denním embriu, těsně před zavedním do dělohy 😒

Raději se na to zeptám při zahájení KETu doktora nebo si zavolám přímo embryoložce, jak to tedy je

ami33
2. bře 2011

@drndapetka no tak to jsi opravdu mladá, já budu mít letos 34 a mimouš bude taky první, teda pokud nebude rovnou i druhej.

vodni
2. bře 2011

@drndapetka Čau, jdu až zítra. S přibíráním je to takové no.. já přibrala spíš při stimulacích a velkém šetření se po ET. Teď mám 77kg ☹ (170cm), břicho se mi teda trochu kulatí, ale měla jsem to tak nafouklé i během stimulací, a váha od // dosud je stále stejná. Každopádně loni v lednu než jsme se pustili do ivf jsem měla 72 ☹

vodni
2. bře 2011

Přidám svůj laický názor na AH - myslím se dělá až před zaváděním, protože cílem je "narušit" ten obal, alby se embryjko líp přicuclo ke sliznici. Takže kdyby se mělo embryjko mrazit, po rozmrazování ještě třeba nechat nějakou dobu (vyvíjí se - viz pampeliška), tak by ta "dírka" mohl vadit ne??? 😕 😅 😝

vodni
2. bře 2011

@pampeliska36 🙂 co kdybych výhledově stvořila nějaký zobecněný popis KET pro stránku carunicabrno? Pošlu ti nejdřív do IP pro kontrolu, ju? 😉

drndapetka
2. bře 2011

@vodni no beru, já když šla na IVF tak jsem před zobáním Marvelonu měla 68kilo ( červen 2010), a teď mám 74kilo 😝 Během samotné stimulky jsem přibrala 2 kila, takže žádná hrůza, ale pak s OHSS šly další tři kila nahoru, no a teď to šlo rapidně nahoru díky Norethisteronu, cítím se spíš celá zavodněná, než bych přibrala tuky 😅 Ale vůůůbec netuším jak odvodnit tělo bez pomocí prášků ☹

drndapetka
2. bře 2011

@vodni no jak tak študuji na netu ten AH tak se začínám taky přiklánět k tomu, že se dělá těsně před ET, jinak by ho přece u ceníku KET ani neměli uvedený, ne? 😕 navíc je to logičtější. Někde dokonce píší, že vyberou ty nejlépe se vyvinuté embrya 3.den kultivace a těm udělají AH, ale jinde zase píší, že je dělají 3-6den kultivace těsně před ET a u KETu může dojít k tomu, že po zamražení je zona pellucida (ta ochranná stěna kolem embryjka) tužší....No co já vím jestli to má cenu u KETu dělat? 😨 Spíš se zeptám přímo na Unice, to bude nejlepší 😉

vodni
2. bře 2011

@drndapetka ☹ ☹ ☹ neporadím, bohužel nevím... Já mám zase problém v tom, že mám od stimulek břicho jak leckdo v 5. měsíci, prostě vystouplý kulatý pupek, jinak vše stejný (měla jsem to tak už před poslední stimulí, takže od těhu to není, to se zatím zvětšilo jen fakt maličko). . Takže jsem přibrala fakt jen na tom pupku, až je to divný 😕. Nikdy jsem teda neměla plochý břicho, ale tohle je takový trochu nepříjemný, prostě vypadá to jako velký špek ☹ No, možná nevypadá, asi je, ale teď s tím nic dělat nebudu, a po těhu to bude nejspíš ještě horší, ale víš co - je mi to jednoooooooooooooo 😉 😉 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru