CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

bobecek79
11. zář 2011

@drndapetka
🙂 aha,tak už chápu,čím větší folikul,tím větší pravděpodobnost,že v něm bude zralé vajíčko..

drndapetka
11. zář 2011

@bobecek79 hele, koukala jsem třeba do fotoblogu Vodni, a ta když měla při UTZ folikul menší jak 16mm, tak při OPU v něm nebylo vajíčko. Samozřejmě, že od UTZ do OPU to byly ještě 2dny, takže tento folík ještě povyrostl. Já si myslím, že by kolem těch 20mm měl být folík plnej -tedy s vajíčkem-ale jestli s použitelným (kvalitním) to už neovlivní nikdo z nás.....Já měla na 2.UTZ celkem 17 folíků a za 2dny na OPU mi vzali 25 vajíček, takže za ty 2dny se mi tam ještě objevili (bu´d záhadně nebo je tam předtím neviděli). 2 vajíčka byla tedy nepoužitelná.

drndapetka
11. zář 2011

@bobecek79 jooo, přesně tak, čím větší, tím je větší pravděpodobnost , že je plné a je v něm vajo 😉

bobecek79
11. zář 2011

@drndapetka já myslím,že kdybych měla od začátku Puregon,tak jsem na tom byla daleko líp,ale říkali mě,že podle hormonálního profilu se bálli abych neměla HSS. Na menopur jsem skoro nereagovala a puregon je určitě lepší,snad to doženu,mám na to do soboty.....dneska zase 3 injekce,ale už jsem si nějak zvykla a byla tam i hodná sestřička,která vše vysvětlila.....

bobecek79
11. zář 2011

@drndapetka na jedný straně 8,na druhý 7,a velikosti jsou největší 15,pak 14,13 a jsou tam i 10,

lenceslava
11. zář 2011

@bobecek79 tak to bude v pohodě.Budeš mít pěknou snůšku,určitě. Jinak já se do unici dovolala,píchat začíná zítra.Akorát mi vyjde ultr na neděli a to jdu do práce,super.Musím vařit a nechce se mi bo jsem ze včerejška zničená.

drndapetka
11. zář 2011

@bobecek79 neboj, ty 13-15mm to doženou, Puregon je na to dobrej 😉 Já mám teď taky píchat PregonMenopur a mám obavy, že to tak neporoste jak by mělo. Při 1.IVF jsem měla jen Puregon a pak až k tomu Menopur. No uvidím.

drndapetka
11. zář 2011

@lenceslava ježíš, Ty taky chudíno makáš o víkendech? To děláš určo taky někde mezi lidma v obchodě, že 😠 Však od neděle máš PN, tak jsi vysmátá 😉 Co vůbec začánáš píchat a jaké Ti dali dávky oproti lońsku?

drndapetka
11. zář 2011

@bobecek79 hele, to máš těžký, podle hormonálního profilu se řídí, ale neznamená to, že jim to vyjde. Mě taky říkali, že budu mít max.15folikulů , že mi budou stačit normální dávky (150j.) a pak mi to museli snižovat na 100j. a nakonec jsem měla 25 folikulů a hyperstimulák, po kterým jsem nemohla spát, nemohla jsem dáchat, byla jsem na dvou kapačkách a břicho jsem měla nafouklé ještě měsíc. Takže ono je lepší mít menší dávky, méně vajíček (kvalitních) a netrápit se....

lenceslava
11. zář 2011

@drndapetka ne v obchodě naštěstí(už) nedělám.Pracuju ve studené kuchyni a vyrábíme v neděli na pondělí.Právě v tu neděli chci jít,protože už tak je nás tam málo,tak nechci být potora a nechat v tom holky samotné.Nějak to udělám,prostě si na unicu odskočím z práce.

drndapetka
11. zář 2011

@lenceslava aha, jééé já bych si dala chlebíček 😀 však na Unice je to na chvilku a cestu taky nemáš delší jak půl hodinku, ne? A to chodíte na odpolední nebo na rnní v neděli? Já teda v obchodě dělám už 4 roky a mám těch lidí někdy dost 😒 Takže si te´d pěkně užívám relax 🙂 Co jste měli dobrého na oběd? Já vařila kuřecí na špenátě a zeleninovou polívku, zítra to vidím na kapustu.....Jak jsem doma , tak si to vaření užívám, normálně nemám čas, protože chodím na 12ctky a večer není už naláda ani chuť 😝 Takže manžílek si toho, že jsem doma užívá 😀

lenceslava
11. zář 2011

@drndapetka Jdem na půl šestou ráno a až je hotovo ta se jde domů.určitě mi to na unice nezabere víc jak hodinku i s cestou. Dělala jsem kuřecí řízečky a salát.A jsem totálně přejezená.Půjdu si dát dvacet.Už se nemůžu dočkat až budu doma,potřebuju pořádně uklidit,vždycky to tak nějak odbydu.

bobecek79
11. zář 2011

@drndapetka
@lenceslava holky,jsme na tom asi všechny stejně. Já co jsem doma,tak si taky užívám vaření,manžel si jen chválí jak má každý den navařeno....... 🙂 Doma to strašně utíká,protože jsem dělala co jinak za pracovního procesu nestíhám. Chtěla jsem ještě zítra převléct postele,ale nebutu to riskovat. Navíc manžel mi to zakáza 😉 l a začíná mě opečovávat,hladí bříško a prý atˇ rostou 🙂 .....tak až budeme mít broučky opravdu v bříšku 🙂,to teprve bude . Holky jinak atˇ Vám to píchání ubývá....Kdy jdete která na první UTZ???? 😉

drndapetka
11. zář 2011

@lenceslava já mám v plánu ještě před pícháním vygruntovat byt, a umýt okna, abych pak měla klid a mohla se jen válet 😀 Takový ty práce jako stlaní postelí, vysávání-prostě takový ty blbý pohyby kdy zabírá i břicho pak bude dělat manžílek, protože sestra na Unice mi to zakázala přímo před ním, takže nemohl ani ceknout 😀 Přeji na zítra první hezké píchání 😉 Co teda pícháš? Puregon nebo Gonal?

@bobecek79 jj, manžel si taky vychvaluje, normálně vařím jen o víkendu....Postele nepřevlíkej a nestel, rostou Ti folíky, tak to nech na někom jiném 😉 Jinak já mám předběžně naplánovaný 1.UTZ na 20.9. , ale to by zítra musela dojít mrcha, což by mohla, ale nedávám tomu moc šancí, spíš dojde ve středu...podle toho mi pak UTZ posunou.

lenceslava
11. zář 2011

@drndapetka píchám zase puregon,mám 200 j,minule jsem měla 225.Opíchání si zitra rozhodně užiju.Já tedy do opu dělám tak nějak všechno,ale potom už mám zákaz i vytahování prádla z pračky,o žehlení ani nemluvím,minule jsem musela žehlit tajně než příjde manžel z práce,měli jsme prádla na vyžehlení snad za celý měsíc.

drndapetka
11. zář 2011

@lenceslava to můj manža by mě nechal dělat vše, kdyby mu setřička neřekla 😒 Ale zase když mu řeknu, tak mi s úklidem pomůže - je přeci voják, tak umí taky uklízet dokonale 😀 Já si ale raději vše dělám sama 😉 Se máš , že pícháš jen Puregon, nechápu proš ho mám zároveň s Menopurem každý den, budu tak každé ráno píchat dvě injekce 😝 Jsem zvědavá co snese. Kolik jsi vůbec vyseděla vloni? Myslím kolem 15ti, že?

teckovanaorchidej
12. zář 2011

@drndapetka
@lenceslava ahoj kočenky, čtu vás pečlivě a držím palečky ze všech sil, ať všechno dopadne mnoooooooohem líp, než loni. 🙂 🙂 🙂
Nevíte co Vodni? Nejdou už brzy domů?

krataskovi
12. zář 2011

Holky chci se zeptat....po ultrazvuku, pokud by totvrdili tehotenstvi...berou se pak jeste nejake leky ajko Prednison, Kys.listova, Estrofem a tak? Uz si to pisu po papirkach, protoze absolutne zapominam, jestli jsem si lek vzala nebo ne 🙂 Mate nekdo zkusenost?

teckovanaorchidej
12. zář 2011

@bobecek79 no vidíš, celá já 🙂 taky se prodlužovalo a ultrazvukovalo a bylo jich nakonec 14. Tak se drž, uvidíš, že se tam něco urodí 🙂 🙂 🙂

teckovanaorchidej
12. zář 2011

@krataskovi po potvrzení těhu ti dr přesně řekne, jak vysadit to co bereš a pak se Píchá Agolutin, popř tablety Utrogestanu a myslím, že se bere ta listovka, Prednison, to si už nepamatuju, ale neboj, všechno ti vysvětlí 🙂

krataskovi
12. zář 2011

@teckovanaorchidej No ja uz prave Agolutin a vsechno brala, vim ze jen sestricka rikala, ze jak mi udelaji potvrzujici ultrazviuk, tak uz pujdu asi k obvodnimu gynekologovi, takze to uz asi nebudu brat vsechno,ne? 🙂uvidime...prijde mi, ze je mi totiz z tech leku pekne rano zle...kdyz si je dam az treba kolem 9hodiny, tak je to lepsi, ale pak je mi zase zle...des

drndapetka
12. zář 2011

@teckovanaorchidej děkujeme, snad už to bude mít konečně šťastný konec....Jinak Vodni se už neozvala,ale myslím si, že buď dnes nebo zítra by jí měli pustit...

drndapetka
12. zář 2011

@krataskovi ahojky, Estrofen a Prednison se postupně vysazuje, ale nevím přesně jak, to Ti řekne doktor, já se totiž k tomu nedostala, protože jsem skončila v nemocnici s potratem. Jinak listovku bych nahradila třeba Femibionem 800, tam je ještě vit.C, E, jod a další nezbytné vitamínky pro miminko do 12tt. Některý doktor ale doporučí jen tu liatovku a zdravě jíst. Pokud ale třeba nejíš ryby, který jsou moc důležitý, tak je lepší koupit ty vitamínky v lékárně 😉

drndapetka
12. zář 2011

@krataskovi Co se týče toho Agolutinu, tak ten já měnila za Utrogestan cca 5 dnů po pozitivním těhu testu u svého gynekologa. Vím, že třeba Vodni chtěla dál Agolutin , tak ještě nějakou dobu píchala, ale většinou Ti gynekolog dá Utroš nebo Duphaston.

teckovanaorchidej
12. zář 2011

@krataskovi na tom potvrzujícím utz ti všechno řeknou a rozloučí se s tebou, pokud je vše ok, obvodní gyn ti může vyměnit Agolutin za Utrogestan, já už si to ale přesně nepamatuji 🙂 , myslím, že Estofemjsem jsem vysazovala do konce týdne - obden a snižovat dávky a Prednison do konce týdne brát a a pak už nic, je to individ., všechno ti vysvětlí

drndapetka
12. zář 2011

@krataskovi zle Ti může být, protože jsi těhotná 😉

teckovanaorchidej
12. zář 2011

@krataskovi jj, zle může být, máš své těhotenské hormony a ještě do sebe valíš v tabletách, z toho může být zle, když jsem přestala s Estrofemem, tak mi bylo líp. Třeba se ti taky uleví. 😉

drndapetka
12. zář 2011

@teckovanaorchidej když mluvíš o tom Estrofenu, tak mě teď něco napadá....pamatuju si, že tady někdo kdysi psal, že se po něm může začít špinit. Já jsem vlastně týden po // špinit začla, skončila na OBI, tak mi řekli z krve, že mám strašně moc v těle Estrogenu....možná kdybych snížila dávky Estrofenu, tak by špinění přestalo? Vím, že příčina potratu byla určitě jiná, že to nezpůsobilo tohle, ale teď jak jsem brala ten Marvelon a špinila jsem, tak jsem si vzpoměla na minulý rok - to špinění bylo totiž úplně stejné jako přes kopírák-nevíš jak moc je v Marvelonu Estrogenu? myslím jestli třeba moje tělo špatně reaguje na nízk vysoké dávky.....Asi se ozvu v Unice a povím jim to, je možný, že svýho Estrogenu mám už dost a když mi ještě "naloží", tak mi to dělá neplechu. Já to úplně nesnáším 😠

teckovanaorchidej
12. zář 2011

@drndapetka to nevím, to se vyptej na Unice, třeba na tom něco je 😉 a kdy začneš píchat?

drndapetka
12. zář 2011

@teckovanaorchidej měla by dojít dnes podle rozpisy mrcha, ale zatím furt jen špiním, tak uvidím. Pak začínám píchat 3DC, takže kdyby došla dnes, tak už ve středu 🙂 Mám antagonistu, bude to rychlovka 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru