CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
13. pro 2011

holky, ještě mě tak napadlo, mám říct svojí gyn, aby mi vystavila aspon nejaké lejstro do toho prenatalu, když nebudu mít tu těhotenskou průkazku??? nebo to tam můžu přijít jen tak bez ničeho? 🙂

vodni
13. pro 2011

@s.nek @betysek No kočky, vždyť v pohodě - já to napsala jen proto, aby ty z vás, které necítí vůbec nic neznervozněly 😉

vodni
13. pro 2011

@lnk Musela jsem mít doporučení (žádanku) od doktora.

lnk
13. pro 2011

@vodni aha, tak moc dík. 🙂 já myslela, že v tom 13. tt nemusím mít nic, že žádanka je nutná až v těch dalších dvou

jimmy1
13. pro 2011

@lnk žádanka není potřeba 😉 a v podstatě ani ta těhu průkazka 😝 však na tom UTZ uvidí, že jsi těhu a kolikátému tt odpovídáš. Ale myslím si, že tu průkazku by ti tvoje gyndr už vystavit měla 😎

vodni
13. pro 2011

@lnk @jimmy1 😕 po mně ji chtěli, ale já si nakonec platila nt+ takže jsem ji nakonec nepoužila - tam se jde bez žádanky, protože si to platíte, tak to jste možná myslely tohleto 😉

zibi
13. pro 2011

dievcata prepacte ze sa vam tu takto vtieram ale zhanam info uz kade kde..
ja som mala dlhy protokol..a neroeagovala som velmi silno mala osm len 6 folikulov z toho som mala po OPU 3 vajicka..2 boli jednotkovej kvality a jedno bolo asi dvojkove..mali sme metodu ICSI ..embryologicka hovorila ze vajicak su vyborenej kvality a ze veri tomu ze budu dobre embryjka..dnes som tam volala..a dozvedela som sa ze nie ez embryjka sa nevyvinuli ale ze sa ani neoplodnlili..ze vlastne spermia nepresla vajickom a ze to sa im pir ICSI este nestalo..a ze potom skusila oplodnit to beckove vajicko...a ze to nebolo dobre vajicko..a ze to tam v pohode preslo a amojim vybornymi ackovymi vajickami nepresla spermia..zda sa mi to divne a preto sa pytam ci sa niekomu ieco take uz stalo?dakujem

lnk
14. pro 2011

@jimmy1 no já jsem tak nad tím přemýšlela a těhu průkazku dostanu asi až v 18.tt....
jelikož si mě objednala na leden, to budu 14. tt jakože na první těhotenskou poradnu, kam mám přinést moč a vezme mi krev, ale průkazku mi prý nedá. takže počítám, že mi ji dá až na další těhu poradně, což bude za další 4 týdny 😉 ale mně už je to jedno, já ji vlastně vůbec na nic nepotřebuju 😀

lnk
14. pro 2011

@betysek tys teď byla na tom prenatalu - chtěli po tobě těhotenskou průkazku? nebo nějaký lejstro od doktora? 🙂

s.nek
14. pro 2011

holky, tak jsem se vrátila z 1. ultrazvuku, jsem v 7tt, miminko tam je jedno, srdíčko buší, zatím vypadá vše ok snad to vše takto bude pokračovat i dál 🙂

ivetule
14. pro 2011

@s.nek tak moc a moc gratulujeme a at se mimi pěkně drží. 😉

s.nek
14. pro 2011

@ivetule děkuji moc, snad už teď bude vše OK 🙂

lnk
14. pro 2011

@s.nek taky moc moc blahopřeji, ať je to až do kočárku 😉

s.nek
14. pro 2011

@lnk děkuju, tak tak, nejdřív přežít první trimestr, ale dokud nebude venku, nebudu mít klid 🙂

lnk
14. pro 2011

@s.nek 🙂 to si říkám taky, dokud nebude v kočárku, tak furt není nic jistého 😉

betysek
16. pro 2011

@lnk Pokud jdeš do Prenatalu na ten placený screening krev i ultrazvuk, tak doporučení od doktora nepotřebuješ. Potřebovala by jsi doporučení, kdyby jsi od nich chtěla jen utz, tak ten by byl na pojišťovnu. Ale tohle kombinované vyšetření si musíš zaplatit. Když nebudeš mít těhu průkazku, tak si máš vzít jen průkazku od pojišťovny. Já se na to ptala, když jsem se objednávala, protože jsem nevěděla, jestli ji budu mít, ale nakonec jsem těhu průkazku dostala asi 2 týdny před vyšetřením v Prenatalu.

lnk
16. pro 2011

@betysek díky moc 🙂

betysek
16. pro 2011

@lnk To je divné, že Ti nechce dát průkazku ani ve 14tt. To už budeš mít za sebou i to vyšetření v Prenatalu, ne? Na co chce čekat. Já ji při obou těhu dostala kolem 10tt. Chápu, že ji nechtějí dávat dřív, může se stát cokoliv. Ale je divné, že Ti ji po 12tt, taky dát nechce.

betysek
16. pro 2011

Včera jsme se ráno vrátili s Eli z nemocnice. Nosní mandli ji odstranili, byla dost velká. Tak doufám, že teď už to bude lepší. Bylo to příšerné, když ji celou ubrečenou přivezli ze sálu, kde ji po narkoze probudili. Ale naštěstí prospala celý den, tak to bylo dobré. Teď je spokojená, že může baštit zmrzlinu a pít studené pití. 😉

betysek
16. pro 2011

@s.nek Moc gratuluju, ať miminko v bříšku pěkně roste.

jimmy1
16. pro 2011

@betysek tak ať je princezně brzy dobře 🙂 ještě teď si pamatuju, když jsem byla malá a cca v 5 letech mi brali nosní mandle, jak mě jen vzbudili brzy ráno a stříkli něco do krku a vycvakli mi to bez uspání. A pak v 8? letech krční mandle, ale to už mě uspali. Pak ty hordy zmrzliny, mňááááááááááám 😵 😀 dostala jsem velikej zmrzlinovej dort 😎 cca 30cm v průměru a moooooc dobrej. Baštily ho tam se mnou i jiný děcka na oddělení, protože sama bych ho stejně nezvládla 😉

betysek
16. pro 2011

@jimmy1 Naštěstí teď odstraňijí i nosní v celkové narkóze.

jimmy1
16. pro 2011

@betysek ale ono to nebylo nijak hrozný ani bez té narkozy... ta nosní je přeci jen lehčeji přístupná, sestřička mě měla na klíně, do pusy mi strčili jakousi roztahovačku a za chvilku to bylo hotovo 😉 pak jsem ještě dospávala a za myslím 2 dny jsem frčela domů.

s.nek
16. pro 2011

@betysek děkuju moc 🙂 snad už bude teď všechno jen dobré 🙂

lnk
16. pro 2011

@betysek víš co, já už to s tou průkazkou neřeším, já ji stejně k ničemu nepotřebuju 🙂 vyšetření v Prenatalu je pro mě mnohem důležitější 🙂 asi možná chce počkat, jaké tam budou výsledky a pak teprve pak mi ji asi dá... no já se toho obávám, doufám, že to bude v pořádku, už aby byl leden 🙂

ivetule
21. pro 2011

Ahoj holky my tu máme první sníh. Padá a padá malej je nadšenej. Už se to blíží. Sobota je tu za chvilku. 😎

betysek
21. pro 2011

@ivetule Taky nám tu krásně sněží. Konečně můžeme po týdnu aspoň na chvilku ven, tak si to taky užijeme. Hlavně naše fenka, ta si sníh vyloženě užívá.

lnk
21. pro 2011

ahojte holky,
jelikož už asi na internet nepůjdu, tak vám všem přeji krásné vánoce, hlavně plné lásky a pohody.
Maminkám přeji, aby si užili krásné chvilky se svými ratolestmi.
Čekatelkám přeji, aby se dočkaly krásného a hlavně zdravého miminka.
Snažilkám přeji, aby rok 2012 byl právě pro ně tím pravým, kdy se jim stane ten zázrak, který potkal letos mě. 🙂
Ať je rok 2012 pro nás všechny úspěšný.
Krásné vánoce.
🙂

betysek
22. pro 2011

Ahojky holky, dnes jsem byla na kontrole. Všechno v pořádku. Eli byla nadšená, že jí mimčo mává. Jen mě zase doktor upozornil na to, že mimčo je dost velké, tak nemám přes Vánoce moc mlsat. Snad to nějak zvládneme. 😉
Jinak všem přeji Krásné Vánoce a hodně zdravíčka štěstíčka do nového roku,

jezulicka
22. pro 2011

Ahoj všechny holky, přejeme Vám s Majdulkou krásné Vánoce,plné pohody,lásky a úsměvu..Do Nového roku vše nejlepší ti co mají miminka už doma at jsou hodné a zdravé, ti co jsou v očekávání at krásně rostou a jsou zdravé,a snažilkám přejeme ,aby rok 2012 byl ten již nejplodnější a dočkaly jste se těch vytoužených miminek a pamatujte zázraky se dějí....Štastné vánoce...🙂 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru