CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

mika2
5. led 2012

ahoj holky, co všechno, prosím, obnáší screening ?

lnk
5. led 2012

ahoj holky, právě mi volali z brna, tak výsledky máme 1:14000 jupíííí 🙂 tak ode dneška jsem konečně oficiálně těhu a konečně se můžu pochlubit kamarádům, i když teda těhu knížku dostanu až za 3 týdny 🙂 🙂 🙂

jimmy1
5. led 2012

@lnk paráda 😵 užívej těhulkování v klidu, já si ještě na "klídek" chvilku počkám až po triplech a asi i plodovce...

lnk
5. led 2012

@dazour písnu ti do IP

lnk
5. led 2012

@jimmy1 no já měla velkej strach, jak to dneska dopadne, a takovýhle výsledky jsem teda fakt nečekala 🙂 takže ti držím pěstičky, aby tripl dopadnul dobře a na plodovku si nemusela

lnk
5. led 2012

@mika2 jestli myslíš screening v 1.trimestru, tak ti odeberou krev na downa a udělají ultrazvuk jestli je mimčo v pořádku

mika2
5. led 2012

@lnk děkuji za vysvětlení, v kolikátém týdnu se dělá?

andinecka
5. led 2012

@tevi
Tevinko, to je mi líto

betysek
5. led 2012

@mika2 V Brně v Prenatalu dělají screening kolem 12 - 13tt. Současně berou krev a dělají utz. Jiná centra berou krev v 10tt a pak utz kolem 12-13tt a teprve pak to vyhodnotí. V Brně je ta výhoda, že se dozvíš komplet výsledky hned ten den - zavolají ti a je to v jeden den.

lnk
6. led 2012

tak už jsem se dnes objednala do prenatalu na 20. tt na ultrazvuk. včera se mi tam líbilo. 🙂

betysek
6. led 2012

@lnk Jo, jo. Je to tam fajn. Pěkné prostředí a příjemní lidé. Jen jsme celkem dost dlouho čekali, ale u gynekologa čekám déle. 😉 Hlavně nezapomeň žádanku na UTZ ve 20tt, ať ti to nenaúčtují. 😉

jimmy1
6. led 2012

@lnk
@betysek tak to já se tam asi podívám ještě chvilku dřív než v 20tt na UTZ, pokud fakt dojde na plodovku, tak zase tam.
A na UTZ ve 20tt bych tam taky ráda, můj gyndr s tím sice v minulém těhu dělal drahoty, ale nakonec jsem ho ukecala a bylo to super 😵 tak třeba ho ukecám tentokrát zase 😝

lnk
6. led 2012

@betysek jj, domluvím se se svojí doktorkou, myslím, že nebude problém, aby mi tu žádanku napsala, protože ona sama mi říkala, že je to tam skvělý, a´t si tam zajdu ve 13 tt, tak si myslím, že jí nebude vadit, když tam půjdu i ve 20 tt. taky jsme tam strávili hodinu, bylo tam strašně moc lidí, ale myslím že ti, co čekali k dr. Vlašínovi tam byli o dost dýl... my šli k doktorce a byli jsme spokojení

lnk
6. led 2012

@jimmy1 držím pěsti, aby na plodovku dojít nemuselo, já z toho taky měla strach, že kdyby nám to blbě vyšlo, tak bych tam šla taky. tak snad druhý test dopadne dobře. proč se to tvému doktorovi nelíbilo, že tam chceš jít??

jimmy1
6. led 2012

@lnk on můj doktor dělá ten UTZ ve 20tt sám... tak se mu nelíbilo, že na něj chci jít jinam, víš 😉 ale když si vzpomenu, jak mi pak dělal UTZ ve 30tt a ten rozdíl jak mi ho pak v 32tt dělali na pohotovosti na Obilňáku a pak každých 14 dní zase a zase byl fakt markantní, takže i proto chci na odborné pracoviště 😉 přeci jen ten jeho UTZ je oproti těm specializovaným takový "chrchlátko" 🤐
od je Dr. Vlašín vyhlášenej 😉 taky jsme byli u něj s Martínkem v 13tt i v 20tt a teď jsem měla jít k jakési doktorce, ale posmutněl mi obličej, když jsem se to dozvěděla a sestřička mě přešoupla zase k Vlašínovi 😵

lnk
6. led 2012

@jimmy1 🙂 aha, tak moje doktorka UTZ nemá, takže by mě posílala do nemocnice a v prenatalu to mají vymakanější než v naší nemocnici 🙂 takže si myslím, že jí to nebude vadit, když tam budu jezdit 🙂
no já jsem třeba četla na diskuzích, že někdo na tu doktorku nadává, u které jsme byli, ale já teda nemůžu říct, že by byla protivná nebo nám nic neřekla, naopak, všechno ukázala, vysvětlila, říkala, co dělá, co kontroluje, takže já si nestěžuju 🙂 hlavně že prcek je v pořádku 🙂

mihule111
6. led 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat ... jak jste spokojené v UNICE ??? Jaký tam jsou doktoři ??
Nevíte jestli mají smlouvu s 207 OZP pojišťovnou ??
Moc děkuji ....

vodni
6. led 2012

@mihule111 Já jsem spokojená byla moc. Všechny tři pokusy, no a pochopitelně nejvíc po tom třetím 😉

mihule111
6. led 2012

@vodni 3 pokusy IVF ?? A u jakého doktora jsi byla ??

vodni
6. led 2012

@mihule111 Ti doktoři se střídají, tj. nechodíš jen k jednomu. Takže jsem byla u dr. Frgaly, prim. Otevřela, dr. Gogely. Naše situace byla hodně beznadějná, takže to, že se podařilo, i když "až" napotřetí, byl pro nás zázrak...

lena5
6. led 2012

@mihule111 Já u nich byla taky spokojená,ale nejvíce na 4 pokus 🙂 A primář Otevřel mi dělal císař.Takže jsem byla ráda,že tam byl a jelikož mi dělal všechny punkce tak jsem mu i věřila.Nejlepší bude osobní zkušenost.Každý má kdo tam byl určitě pár výhrad ale myslím,že jsou tam dobří doktoři.

teri81
6. led 2012

Ahoj holky,
Mihule111, ja mam OZP a na Unice jsem mela 2x kompletni IVF a jednou KET a nikdy problem vubec s nicim,delali mi tam i revizi po prvnim zamlklem tehotenstvi a fakt slo vse bez problemu pres pojistovnu.

Jinak uz jsem tu sto let nebyla ( a to jsem za casu svych IVF tady byla castou pisatelkou) 🙂 ,takze me asi nikdo nezna,ale proto,ze se pomalu rozmyslime vyuzit nase mrazacky,kteri uz jsou u ledu skoro 4 roky,tak zas nakukuju,jestli se treba nekdo ze starych znamych nebo i z novych holek nechysta take na KET.
Nase mala furt prudi,ze chce mit doma malou holcicku 😀

Vsechny zdravim a drzim palce. 🙂

bobecek79
7. led 2012

mihule111 ahoj,tak já se přidávám k holkám,navštěvuji Unicu a jsem spokojená. I když všude se najde něco. A z vlastní zkušenosti vyvracím informace,jestli takové máš,že Unica Tě do něčeho tlačí a zajímají ji jen peníze-není pravda. Záleží jen na Tobě jak se po konzultaci s nimi rozhodneš, o částce co kolik bude stát Tě samozřejmě informovat budou....

hanucha
7. led 2012

@teri81 Ahojky, já se chstám na ket 🙂 ale né do Brna 😒

mihule111
7. led 2012

@vodni Tak to je fajn, že se zadařilo ... 🙂 U nás je nic moc spermiogram, já až na průchodnost vejcovodů, kterou jsem zatím nepodstoupila , mám vše OK.

lnk
7. led 2012

@mihule111 ahoj, jak píšou holky, všude je něco, když to nejde, člověk je frustrovanej a chtěl by to zabalit, nám to vyšlo taky až na 3. KET, ale CAR jsme nezměnili, protože jsem si říkala, že to asi bude všude stejný.
držím pěsti, aby vám to taky vyšlo 🙂
Já byla asi nejvíc spokojená s dr. Otevřelem - říkal nám věci narovinu, a to já mám ráda. Radši slyším blbou pravdu než hezkou lež. 😉

lnk
7. led 2012

@teri81 tak hodně štěstí, nám v říjnu KET vyšel, čekáme drobka 🙂

jimmy1
7. led 2012

@teri81 ahoj 🙂 já si tě pamatuju 😀 ... na KET se teď někdy chystá @lucifirek taky chtějí sourozenečka 😵

vodni
7. led 2012

@mihule111 neboj, u nás byl spermiogram naprosto mizerný 0,5% morfologie, takřka žádný pohyb (jen pár se hýblo a jen pomalu), a koncentrace taky nanicovatá 😉 Trochu se nám to podařilo vylepšit takovou "kůrou", kterou jsem manžovi namíchala (viz https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno...) a před posledním pokusem byla morfologie 5%, ale to je pořád málo. Já jsem měla diagnózu předčasného ovariálního selhání, neovulovala jsem, na stimulaci jsem téměř nereagovala (zisk vždy 2-3 vajíčka z průměrně 4 folikulů). Jde o to nevzdávat se a jít do toho 😉

jimmy1
7. led 2012

@mihule111ahoj a vítej 😉 u nás spermiogram katastrofa... morfologie míň než 5%, progresivní pohyb 0... Já u prvního IVF jakš takš, ale u druhého reakce nic moc a koukej 🙂 jedno dítko se tu teď rozčiluje u knížky a druhý mám pod špíčkem v břiše zatím schovaný 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru