CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

patrinka
11. led 2012

@jananovacek Jo tak to ja nevim,ja se teprv rozhoduju, kam pujdu,ani jsem nevedela,ze jsou dve metody🙂Tak me napada.ty jsi teda mela 3 embrijka dobry?A kolik sis nechavala zavest? To jsi asi nejake musela nechat zamrazit?Takze jsi za ne mlatila?Muzu se zeptat kolik te stalo vysetrene zamrazene emrijko?Dekuju 🙂

dazour
11. led 2012

Ahojky zdravím všechny 🙂 ,Zajímalo by mě zda to někdo neví? Před prvním ICSI mě museli dělat dilataci děložního hrdla,pak se zadařilo porodila jsem Míšu .Plánujeme ještě ket po 4 letech ,tak by mě zajímalo zda budu muset ještě podstoupit znova ten zákrok,nebo zda po porodu už je to lepší ? 😉

jimmy1
11. led 2012

@dazour Ahoj, při prvním transferu jsem měla ohromné potíže při zavádění... nechtělo to jít, pak před KET jsem byla na dilataci (ble, bolest jako prase), na samotný transfer si vzali nějaký dvouplášťový katetr nebo co a povedlo se transferovat bez problémů.
Teď před druhým IVF jsem měla šíííílený strach z toho zkoušení průchodnosti čípku, čekala jsem zase ohromnou bolest, ale ono nic, vůbec nic jsem necítila a prý to šlo krásně 😵
Při transferu taky žádný problém nebyl... Prý je to tím porodem 😉 takže uvidíš, že to bude v poho 🙂 čípek dostal zabrat porodem a půjde to jako po másle 😵

jananovacek
11. led 2012

@patrinka Ahojky, ja jsem mela PGD v Heliosu, takze nevim, jak to v Unice funguje a kolik se za to plati. Byla jsem tam na prvnim cyklu, ale PGD mi nikdo nenabizel, ani mi nedelali zadne vysetreni. V Heliosu mi pak delali genetiku a zjistili, ze mam nejakou drobnou genetickou chybu a udelali mi PGD tou novou metodou a cele to zaplatila pojistovna. Jestli se rozmyslis, kam jit, tak ti vrele doporucuju Helios, ja jsem tam opravdu straaasne moc spokojena

dazour
11. led 2012

@ jimmy1 jé děkuji to se mě ulevilo,mě to taky bolelo šíleně,tak jsem měla strach že to budu muset podstoupit znovu ☹ ,uch doufám že to bude v pořádku,díky 😉

kiru
11. led 2012

@jananovacek pokud vím,tak to posílají někam do Bratislavy a vyšetřují podle toho,jak se domluvíte

kiru
11. led 2012

@dazour mi před KET měli dilataci🙂,ale u transferu to pak bylo v pohodě

patrinka
11. led 2012

@jananovacek Dekuji za doporuceni. Ja ted ruzne prochazim ty diskuze a spokojeni jsou jak se zda vsichni vsude,tak je tezke si vynrat🙂 Ale at o tom premyslime jak o tom premyslime, rozhodujici jsou pro nas ty prachy.Takze ten Helios asi zkusim. Pokud jsem to dobre pochopila,tak tam budu mit cele PGD hrazene pojistovnou? To znamena ze mi pojistovna proplati i ta cerstve transferovana i ta zamrazena embrijka,ze?

patrinka
11. led 2012

Holky a ta nova metoda co pise jananovacek, ta se v Unice nedela?

misha83
12. led 2012

Ahoj holky, nevím jestli sem chodí ještě někdo, koho jsem zde vídala. Ale chystáme se znovu na akci. Nejdříve tedy chceme zkusit konzultaci i v jiném CARu a pak uvidíme kde to spácháme. Snad nám ten rok 2012 přinese více štěstí.

durma
12. led 2012

@misha83 Ahoj,už teď vám držím palce a posílám hodně štěstí!!!! 😉 😉

kac3nka
12. led 2012

@misha83 Ahoj, budu ti strašně moc držet palce ať už to tentokrát dopadne dobře!!! 😉

lenjer
12. led 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zaptat. Chystáme se do Unicy, jak se vám u nich líbí ?
Při IVF nevíte jestli dávají i jen jedno emryjko ?? Dvojčátka si nemůžeme dovolit.
Děkuji.

betysek
12. led 2012

@lenjer Jasně, dávají i jedno embryijko. Max dávají 2, ale záleží to samozřejmě na vás. Když budete chtít jen jedno, tak transferují jen jedno. Jinak my byli spokojeni. Povedlo se hned na první pokus. Ale už máme jednoho prcka doma přirozeně.

misha83
12. led 2012

@durma Ahojky kočko, ani nevíš jak moc jsem ráda, že jsi se ozvala. Písni IP všechny novinky, teda koukám jak to letí.

misha83
12. led 2012

@kac3nka jé, tak se zadařilo koukám. Moc děkuji.

kac3nka
12. led 2012

@misha83 Ano, nakonec přirozeně, a to jsem se už objednávala na 3. pokus. Věřím, že ti to konečně taky vyjde!!!

vodni
12. led 2012

@misha83 Taky moc držíme všechny palce i palečky!

misha83
13. led 2012

@vodni Moc děkuji🙂.

misha83
13. led 2012

@kac3nka Vážně? No to je paráda 🙂 .

jimmy1
13. led 2012

@lenjer Ahoj, s Unicou jsme spokojení, samozřejmě dávají i jedno embryjko 😉 já měla teď taky jedno transferované a drží se už 15tt 😉
@misha83 ahoj, držím pěsti, ať to konečně vyjde až do konce 😵 do jakého jiného CAR se chystáte? Jestli to teda není úplně tajný 😉

misha83
13. led 2012

@jimmy1 Ahoj, děkuji moc. Tajný to není. Jdeme do Reprofitu. Prostě jen potřebuji slyšet i další názor, nějak vnitřně to potřebuju 🙂 . Navíc tehdy po tom fiasku, se v nemocnici celkem podivovali, proč mám darovaná vajíčka (to bylo v Bohunicích, takže tam zase doporučovali Obilňák, ale tam nechceme). Tak uvidíme.

lenjer
13. led 2012

@jimmy1 Ahooj, na kolikátý pokus se zdařilo ?? Nenutí v Unice, aby jste si nechali zavést dvě embryjka ??
Díky

jimmy1
14. led 2012

@lenjer
07/2008 1. IVF transfer 2 embryjek.... test negativní
05/2009 KET transfer 1 embrya .... 01/2010 narozen Martínek 😵
10/2011 2. IVF transfer 1 embrya ... nyní 15tt 😵
Prostě jsem řekla, že si přeju zavést jen 1 embryjko a oni to bez problémů respektovali 😉 a navíc máme ještě 2 mražáčky, normálně se mrazí po víc najednou, ale když jsme požádali, tak nám je zamrazili zvlášť 😉
Takže toho bych se opravdu nebála, je to jen o domluvě.

lenjer
14. led 2012

@jimmy1 Ahoj, tak super ...někde přesvědčují, že zavést jedno je blbost.
Chci se zeptat, jsem v tomto nováček, KET je míň jak IVF, že ??
Po nepodařeném IVF se za jak dlouho nůže podstoupit další IVF nebo KET ??
Když kolikrát čtu kolik holek muselo podstoupit IVF, stimulovat atd, tak mě jde z toho hlava kolem ...
Tak vy jste celkem úspěšný, to je super 🙂 Blahopřeji 🙂

jimmy1
14. led 2012

@lenjer po nepovedeném IVF doporučují pauzu 3 měsíce do dalšího IVF nebo KET.
KET znamená, že při IVF bylo více kvalitních embryjek, takže ta, která se netransferovala hned, se mohou zamrazit a pak použít na další tranfer (kryoembryotransfer, transfer předtím zamražených embryí). Je to pak míň náročné pro organismus, už do sebe necpeš taková kvanta hormonů 😉 ale jen něco málo na podporu zahnízdění těch embryjek...
Můžu se zeptat proč trváš na zavedení jednoho embryjka??
Nám to tak vyšlo při tom KET, protože jich už víc nebylo, ale byla jsem za to ráda... dvojčátek jsem se docela "bála" 😉
no a protože šel Martínek sekcí a mám ještě nějaké zdravotní potíže, tak jsem tentokrát věděla od začátku, že transferujeme určitě jen jedno embryjko a případné další necháme zamrazit taky po jednom. Protože pro mě dvojčata nepřipadají v úvahu...

mrkvicka28
14. led 2012

@lenjer nenutí tě dát dvě,ale i když ti dají jedno mohou z toho byt jednovaječné dvojčata i s takovou možností můsíš počítat.

jimmy1
14. led 2012

@mrkvicka28
@lenjer chi, tohle ti sem píše ta nejpovolanější z povolaných, protože osobní zkušenost je k nezaplacení 😉 abys byla v obraze, tak mrkvicka28 má ze 2 transferovaných embryjek 3 raubíře 😵

lenjer
14. led 2012

@mrkvicka28 Tak to je mazec 😀 😀

lenjer
14. led 2012

@jimmy1 Ahooj, dvojčata nechceme, protože si to ze zdravotních důvodů nemůžu dovolit ...
Tak proto chceme jen jedno embryjko ...
Vy jste holky měly nějaké problémy, nebo jen měl chlap špatný spermiogram ??

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru