CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

dazour
26. led 2012

Ahoj,tak gratuluji k průkazce 🙂 🙂 🙂

betysek
26. led 2012

@lnk Tak to gratuluju. Co je nového? Nevolnosti Tě už přešly?

lnk
26. led 2012

@betysek ahoj, nevolnosti ustupují, občas se mi ještě udělá špatně, ale už to naštěstí není každý den. 🙂 dneska jsem i přežila návštěvu u zubařky, takže myslím, že je to na dobré cestě 🙂 zatím se to dá, těším se zase do prenatalu, kam jedeme za měsíc. ultrazvuk u mé doktorky mi bohužel neskutečně chybí, protože přeci jen, když nevidím, že je drobek v pořádku, tak jsem nejistá, pohyby zatím nemám, tak žiju v dobré víře, že se mu snad daří dobře 🙂

betysek
27. led 2012

@lnk Určitě je prcek v pohodě. My jdeme do Prenatalu příští středu, tak pak dám vědět, jak jsme dopadli. Třeba už příští týden budeš cítit, jak mrně kope. Já to teď opět cítila na přelomu 18 a 19tt. I při prvním to bylo stejné, i když se dočteš, že při prvním cítíš pohyby až kolem 20tt. Ale asi něco na tom bude, že když jsi z mimča hodně nadšená a víc se na těhu soustředí, tak cítíš pohyby dřív. Já byla s prvním na rizikovém od 16tt, kdy jsem začala krvcet, tak jsem se 3 týdny válela jen doma, ani vycházky jsem nedostala, tak že jsem vlastně ani na nic jiného nemyslela. To jsme ještě bydleli v paneláku, tak že jsem celý den jen četla, koukala na televizi, nebo pletla oblečky pro mimčo a pro neteřinku.

lnk
27. led 2012

@betysek 🙂 tak ti budu držet pěstičky, abyste dopadli na výbornou 🙂 no vzhledem k tomu, že mi pupek roste extrémní rychlostí, děloha se mi roztahuje nad křivku maxima, tak si myslím, že prcek nestrádá a má tam spoustu místečka 🙂 určitě tam dělá lotroviny 🙂 doktorka mi taky říkala, že mám začít dávat pozor, kdy mi začnou pohyby, protože i na základě toho se prý počítá datum porodu, tak to jsem zvědavá 🙂

lenjer
28. led 2012

Ahoj holky, jak je to v Unice se zálohou na IVF .... ??? Kdy se platí a kolik cca ?? Při vyzvednutí protokolu a léků na stimulku ?? Děkuji moc.

betysek
29. led 2012

@lenjer Jestli si to pamatuju dobře, tak záloha se platí při zahájení stimulace, tak že jak píšeš, když si jdeš vyzvednout léky na stimulku. Suma záleží na tom, co všechno budete chtít - my měli ICSI, prodlouženou kultivaci a hatching, tak že to bylo 19 000 Kč. Zbytek pak doplatíš při transferu - to pak doplácíš hlavně za ampulky injekcí, pokud Ti nestačí ty, které Ti předepíší.

lenjer
29. led 2012

@betysek bezva, díky. Takže jsi v ten zahájení stimulace donesla zálohu 19 tis v hotovosti ?
A ještě asi i peníze na léky, že ? Vím, že říkali, že doplatky na léky jsou cca 5 tis ... takže záloha na IVF + léky ?
Je možné platit kartou ?

betysek
30. led 2012

@lenjer Jo, jo,my donesli v den zahájení stimulace 19 tis. v hotovosti. Myslím, že někdo říkal, že se na pokladně dá zaplatit kartou. V lékárně jsme při zahájení platili asi 2500 Kč, zbytek jsme dopláceli v den transferu. Jestli se dá v lékárně platit kartou, nevím.

lenjer
30. led 2012

@betysek tak to raději vezmu také peníze v hotovosti. Díky moc.
Holky chtěla jse, se ještě zeptatt, když dělají ET dávají vám i fotku utz ??

lnk
30. led 2012

@lenjer
ahoj, při ET fotku z UTZ nedávají, na co by ti byla, když tam nic není??? 🙂

jimmy1
30. led 2012

@lenjer na pokladně se sice dá zaplatit kartou, ale u těch větších částek to nedělají rádi, že tam platí nějak moc poplatky 😉 já jsem s tím tak nějak počítala, že zaplatím kartou 😎 tak jsme penízky s sebou neměli 😝 nakonec jsme se domluvili tak, že jsem jim to poslala na účet 😉 to je pro ně výhodnější než kartou...
V lékárně se dá platit kartou, ale jak co. Vím, že třeba puregon na kartu nešel 😕 a to je vlastně ta největší částka... (tam je to nějaký divný s receptem, kterej musí nějak schválit ještě pojišťovna? dostali jsme takovej zelenej účet od toho a ten jsme odevzdávali zpátky sestřičce, která nám vysvětlovala jak s těma injekcema zacházet) takže do lékárny taky radši hotovost 😉

lnk
30. led 2012

@lenjer jo, ještě jsem ti chtěla říct, že při ET ani UTZ nedělají...

veromira
1. únor 2012

Ahoj,chtěla bych se zeptat jak jste na unice spokojené? Já chodím na obilnák a mám za sebou první IVF a neúzpešně.Nevím jestli změnit už ted kliniku, nebo ještě počkat na další IVF jak dopadne.

betysek
1. únor 2012

@veromira Ahojky, my jsme spokojeni. Povedlo se hned napoprvé, ale už máme jednoho cvrčka doma přirozeně. Nebyla jsem ale jinde, takže nemůžu srovnávat.

betysek
1. únor 2012

Dneska jsme byli na utz v Prenatalu. Odcházeli jsme s dost smíšenými pocity. Všechno v pořádku, jen se paní doktorce nezdála nosní kůstka, prý je krátka a mohla by znamenat nějakou genetickou vadu, nebo jen že bude mít mimčo malý nos. Prý když chci mít jistotu, mám jít na plodovku. Nevěděla jsem, co si o tom myslet. Volala jsem mému gyn a ten říkal, že si myslí, že je to zbytečné, když všechno ostatní bylo v pohodě a screening v 12tt vyšel bezvadně. Tak nevím. Znáte to, vždycky je něco, co může hlodat. ☹

lnk
2. únor 2012

@betysek hmm, tak to je blbý, teď neví člověk, co si o tom má myslet,co? takže to necháš tak, nebo zkusíš tu plodovku? já jdu na konci února a mám z toho docela obavu, pořád ještě jsem raději ani nevybrala jméno, člověk nikdy neví... ach jo...

veromira
2. únor 2012

@betysek a máš nějaké komplikace že jste šli na IVF?

betysek
2. únor 2012

@lnk Ještě asi zajdu příští týden ke svému gyn. Slíbil mi, že se na to podívá ještě sám na utz a pak se rozhodnu. Manžel si myslí, že na plodovku nemám chodit, že prcek bude určitě ok. Je to takový blbý, kdyby mi vyšly blbě testy ve 12tt, tak na plodovku jdu určitě, ale teď když už citím, jak prcek kope a už jsem vlastně za půlkou, moc nevím, co dělat. Všechno má své pro i proti......

betysek
2. únor 2012

@veromira Já snad ani ne, nikdo nic nezjišťoval. Manžel měl špatný spermiogram, tak pak se ženská už nevyšetřuje. Ale našli mi kdysi vrozenou vadu na děloze, ale na Unice říkali, že to nemá zásadní vliv na otěhotnění.

lnk
2. únor 2012

@betysek a v 16 tt už ti testy nedělali? moje gyn mi vzala i v 16 tt krev na tripltest, což mě udivilo, když mi to ve 13
tt vyšlo v pořádku, ale neprotestovala jsem, bylo mi to jedno. ale fakt nevím, co bych dělala na tvém místě... tak držím pěstičky, ať dobře dopadneš na utz... papa

lnk
2. únor 2012

@veromira napíšu ti do IP ohledně spokojenosti

betysek
2. únor 2012

@lnk Ne, v 16tt mi krev nebrali. Gyn říkal, že je to zbytečné, když to vyšlo ve 12 tt tak dobře. Že vycházejí ty testy v 16tt často falešně pozitivní a ty ve 12tt jsou mnohem přesnější. Četla jsem to tak i na netu a říkala mi to i původní gyn při prvním těhu, tak že jsem to prostě brala jako fakt a neprotestovala jsem.

lnk
2. únor 2012

@betysek já jsem to taky četla na diskuzích, že vycházejí falešně pozitivní, tak jsem si myslela taky, že mi je mudr dělat nebude, ale ona mi říkala, že to vždycky dělá, tak jsem jí to nevymlouvala... tak nevím, co pak budu dělat, když to vyjde blbě 🙂 ale zatím nad tím nepřemýšlím, na gyndu jdu 21.2. a do prenatalu 27.2. a teprve po všech těch výsledcích se uvidí... držím ti moc pěstičky, aby bylo miminko v pořádku

jimmy1
2. únor 2012

Ahojte holky...
@betysek @lnk já jdu na plodovku v pondělí ☹ opět mi vyšly blbě triply... riziko M.Down 1z16, tak jsem se hned objednala do Prenatalu
Zítra si jedu pro papír s výsledkama a doporučení na genetickou konzultaci (kde jim odkývnu plodovku).
I když jsem si to prošla i s Martínkem a dobře to dopadlo (měl 1z12), tak mám obrovskej strach 🤐

Jo a betysek, přesně takhle byla na plodovce moje kamarádka, na UTZ v 20tt se jim nepozdávala nosní kůstka a dobře to dopadlo 😉 Natálce budou za chvilku 3 roky.

lnk
2. únor 2012

@jimmy1 ach je, tak to je mi líto, tak moc držím pěstičky, aby to dobře dopadlo, stejně jako u Martínka.
no holky to ste mě dneska nepotěšily
moc vám oběma držím pěsti

kveta
2. únor 2012

@jimmy1 Koľko máš rokov? Výpočet rizika sa odvíja aj od veku matky.. možno je to len tým..

kveta
2. únor 2012

@betysek Základom pre rozhodovanie o plodovke je, či by si v prípade zlej plodovky, šla na potrat. Ak nie, plodovka je zbytočné riziko..

betysek
2. únor 2012

@kveta To je právě ten problém. Při špatném výsledku plodovky bych určitě šla na potrat. Kdyby vyšly špatně testy ve 12tt, tak bych určitě šla na plodovku a při případném špatném výsledku na potrat. Spíš mám teď dilema, jak je vysoká pravděpodobnost teď, že prcek není v pořádku v porovnáním s rizikem odběru plodovky, hlavně když testy v 12tt vyšly dobře. Zatím mě totiž nikdo nepřesvědčil, že je vysoká pravděpodobnost, že mimčo není v pořádku. Něco jsem načetla a připadá mi dost dobrý argument mého gyn, že kdyby mělo být mimčo postižené, tak by nebyla krátká jen nosní kůstka, ale byly by tam i další znaky (kratší stehenní kost, srdeční vady, ....).

kveta
2. únor 2012

Uff. V tomto nie som objektívna.. bola som na plodovke napriek dobrým výsledkom zo všetkých testov kvôli môjmu vyššiemu veku..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru