CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

boba245
27. led 2016

@erijan moja dr. tam ma nejakeho znameho a tiez tu kliniku zvykne odporucat svojim pacientkam, ktore si to tam pochvalovali a zadarilo sa im. akurat ze nejakej 43 rocnej pani to nevyslo, ale ta trvala na svojich vajickach a to vraj vzhladom na jej zdravotne problemy nebola spravna volba. potom to vraj uz neskusala dalej. takze skusime tu Unicu

lnk
27. led 2016

@erijan pan profesor je velmi zdatný obchodník. na první konzultaci ti slíbí, že za dva měsíce budeš těhotná 🙂 no u mě se teda netrefil. trvalo to tři roky od první konzultace, ale nakonec to vyšlo 🙂
holky, oběma vám držím pěsti!!
@boba245
obecně si myslím, že Unica a pan profesor Malý jsou známý mezi gynekologama. setkávají se na různých konferencích, takže jsou tímto dost profláknutí. Mají zvládnutý marketing 🙂

andela01
27. led 2016

@erijan presne jak pise @lnk. Pan Maly nam taky slibil, taky se "trosku" (u nas teda trosku vic 😀 ) seknul. Ale my to nevzdali. Dalsi navstevy jsme uz meli jiny doktory 😉 Ale kapacita to je 😉 Preji hodne stesti a drzim palecky 🙂

lnk
28. led 2016

@andela01 myslis tech trinact let nebo kolik jste to cekali??? 😀 😀

andela01
28. led 2016

@lnk jojo, 15 😀 😀

erijan
28. led 2016

@andela01
@lnk ach dievcata... tak to nic moc spravy... my sme tam boli vcera a mame zmiesane pocity, doktor Maly nas vykreslil skoro ako beznadejny pripad, poukazoval na vsetly probpemy ktore mame a preco sa to nemusi podarit... a to zhodnotil na zaklade neuspechov v SK a nasej diagnoze ale sam povedal ze oni su spickove pracovisko a davaju aj iny typ protokolu, tak keby bol taky pesimisticky po neuspechu u nich chapem trosku... odchadzala som stamad s placom a teraz neviem.ci ist do toho ked on sam nie je presvedceny ci to vyjde... hlavne ze nemame mat stres a isli sme stamad taki vystresovani ako nikdy

erijan
28. led 2016

@boba245 takze jej pacientkam sa tam zadarilo...to je dobra sprava. Tvoja gynekologicka je z Kosic? A kedy sa tam chystate?

andela01
28. led 2016

@erijan to mě moc mrzí, že jsi z toho taková zklamaná. Já taky nejednou odcházela s pláčem. Můžu se zeptat, kolik je ti let?

erijan
28. led 2016

@andela01 mam endometriozu a mam 31 rokov...a zistili sme ze aj manzel nie je uplne ok

erijan
28. led 2016

@andela01 aj ty si odchadzala s placom? Asi ste neboli jednoduchy pripad vsak? cize pri dalsich navstevach a kontroloach uz moze byt iny doktor, ze neriesi to tam vsetko dr.Maly?

erijan
28. led 2016

@maxag ahoj, citam.ze si riesila platby cez slov.poistovnu v Cechach...bola si na IVF v Unici?

boba245
28. led 2016

@erijan ahoj. tak to si ma nepotesila a mrzi ma, ze ste si to museli vypocut :( ... dnes som este vela citala tuto na fore, ze si poistovne vymyslaju dalsie prekazky ako potvrdenie, resp. vyjadrenie od klinickeho pracoviska a aky je problem to ziskat. zacinam rozmyslat, ci to predsalen neskusit na Slovensku. V Martine. aspon prvy pokus a ak by to nedajboze nevyslo, tak apson mam argument, pre poistovnu, ze chceme ist do Brna :(

boba245
28. led 2016

@erijan ano, ja mam gynekologicku v KE, kedze aj ja tu zijem 🙂 ... jej pacientkam sa zadarilo, ale nepovedala kolko ich bolo. spomenula len 2, jednu o nieco mladsiu odo mna (ja mam 35) a druha bola 43r. ale tej to nevyslo ... vraj trvala na svojich vajickach a to bol problem. my to este len teraz vsetko zaciname riesit, takze netusim, kedy a kam pojdeme. rozhodli sme sa pre Unica, ale neviem ci predsalen neskusime Martin

erijan
28. led 2016

@boba245 no v tomto neviem ci ti to pomoze,lebo oni zevtaj neberu ako argument aj to ze si vola 2x na Slovensku a chces ist do Brna... ved mas plno centier na Slovensku tak mas kam ist aj na treti pokus...chore toto... ja teraz riesim tie papiere ohladom potvrdenia klinockeho pracoviska, som zvedava co vybavim...ale ked nestihne schvalit poistovna do dvoch tyzdnov

boba245
28. led 2016

@erijan no ano, citala som ze neberu ani ten argument, ale predsalen. ja som neskusala este ziadnu liecbu, tak to teraz vidim dost cierne. ty si odkial ? kam pojdes vybavovat to klinicke pracovisko ? ja idem zajtra k moje dr. a som zvedava co mi povie, lebo ona mi v pondelok hovorila, ze staci ist do Brna, odkladat si uctenky a potom poziadat o preplatenie...neviem ci som ju len nespravne pochopila, tak si to chcem ist ujasnit. dnes som uz aj pisala do Unica aky je postup aj co sa tyka poistovne a zajtra budem mozno mudrejsia.

erijan
28. led 2016

@boba245 tak.to by ma zaujimalo ze ci mozes zacat so stimulaciou a IVF este pred tym ako ti poistocna schvali ziadost... ja som sa pytala na poistovni a tam mi povedali ze mozem zacat az po schvaleni ak chcem aby mi preplatili cast nakladov. Tak to mi daj potom vediet prosim ta co ti povie gynekologicka, ci ma s tym skusenost? V akej poistovni si? Ja vseobecna zdravotna

andela01
29. led 2016

@erijan jojo, několikrát jsem s pláčem odcházela. Ale nejkrásnější odchod s pláčem byl, když jsme byli na potvrzení srdíčka 🙂 No, my to měli tak, že celý první pokus jsme byli u dr. Malýho. A pak ty další pokusy jsme měli jiný lékaře. A musím říct, že jsem byla spokojená opravdu snad se všema 😉 Moc moc držím palečky, ať už se rozhodneš jít kamkoli, tak ať to vyjde 😉

boba245
30. led 2016

@erijan ahojky. ja som sa vcera moje dr. nepytala ci mozem zacat skor. ja mam poistovnu Union a ako som sa vcera dozvedela, tak moja dr. tu ziadost pre poistovnu vyplnovala prvy raz tak som zvedava ako to dopadne. prave sa psychicky chystam na pondelok, kedy idem "ziskat" potvrdenie klinickeho pracoviska v KE ....vyhladanie, ze na koho presne sa mam obratit si nechavam na zajtra ... totalne sa mi do tej byrokracie nechce, zvlast ked som uz citala aky je to problem ziskat, ale ked to bez toho nejde co narobim :(

erijan
31. led 2016

@boba245 ved tak ako pises ☹ ja este naviac musim opytat potvrdenie od CAR kde som uz absolvovala IVF, potom vypis zdravotneho zaznamu z byvalej poistovne,pretoze som sa prepoistila teraz od Noveho roku do Vseobecnej zdr.poist.prave kvoli Brnu,lebo som mala informacie ze VSZP nerobi problemy so schvalovanim ziadosti. A z Brna uz mas vypisanu ziadost? Ci to az ked tam pojdes das vypisat?

erijan
31. led 2016

@boba245 to by mala vediet tvoka gynekologicka ze kto dava to potvrdenie, je to nejaky doktor z nemocnice na Tr.SNP, meno si nepamatam,ale oni su tam klinicke pracovisko

erijan
31. led 2016

@boba245 uz som sa pozrela na internete, vola sa MUDr.Urdzík

boba245
31. led 2016

@erijan dakujem, tiez som nasla meno Dr. Urdzika 🙂 a chystam sa za nim zajtra alebo v utorok. Snad ho tam najdem. Moja gynekologicka tu ziadost vypisovala vcera prvy krat....aspon tak mi hovorila, takze zrejme ani len netusila o nejakom klinickom pracovisku.

erijan
31. led 2016

@boba245 no aj moja to vypisovala prvy krat, mi hovorila ze volala kade tade aj do poistovne ze by vedela co ma napisat a co vsetko dolozit...ale klinicke pracovisko vedela kde treba pytat peciatku...ja som zvedava ako to cele dopadne...ja uz mam naplanovany termin kedy by zacala stimulacia a neviem.ci mi to do vtedy schvalia...neviem co urobim potom

boba245
1. únor 2016

@erijan a nemozes si ten termin stimulacie prelozit tak aby si ju zacala az po schvaleni od poistovne ?

erijan
1. únor 2016

@boba245 mozem, ale chceli sme ist co najskor po operacii kym nemam cysty na vajecnikoch... kazdou menstruaciou sa mi moze stav zhorsit tak sme to nechceli odkaladat...ale uz viem ze to nestihnem lebo este mi treba potvrdenia nejake kvoli tomu ze som novy poistenec a predchadzajuce ivf som mala cez inu poistovnu. Takze viem ue skor ako koncom tyzdna to urcite neposlem ☹ a zy si sa rozhodla pre Unicu ci pojdete do Martina?

erijan
1. únor 2016

@boba245 prepac za preklepy,pisem cez mobil 😉

boba245
2. únor 2016

@erijan aha,, to som nevedela, ze si po operacii. mne pred 2r. vyberali,myom a teraz mam na vajecniku endometrioznu cystu ci ako sa to vola. no a ta sa da vyoperovat alebo odporucaju otehotniet a v tehotenstve zvyknu tieto cysty zmiznut resp. sa zmensit. takze ja som volila rovno otehotniet 😀. ....ale neviem este co mi povedia na klimike. rozhodla som sa najprv to skusit v Unica...teda ak mi to poistovna schvali. nastastie dnes sa mi podarilo ziskat peciatku od klinickeho pracoviska. tak dalsi krok je konzultacia. zajtra idem volat a dohodnut termin konzultacie. tebe o kedy dali termin? davaju napr. o tyzden? ci dlhsie sa caka. ? rada by som tu ziadost poslala co najskor

erijan
2. únor 2016

@boba245 no ja mam tiez endonetriozu a trapim sa s nou uz druhy rok. Dr mi nasla cystu a povedala ze by bolo dobre ju vybrat, lebo pri tomto je problem otehotniet, tak som.isla na operaciu ale namiesto laparoskopie bola laparotomia,mala som aj kopec zrastov. Povedali mi ze sa mame pol.roka snazit otehotniet a ked sa neppdari tak ost do CAR...nepodarilo sa a za pol.roka znova cysta na tom istom vajecniku tak sne isli do CAR,najprv tri IUI a potom IVF v Ke, neppdarilo sa, tak sme isli do Martina a ani tam sa nepodarilo a vytvorila sa dalsia cysta... moja doktorka a aj v centrach ked som sa pytala mi odporucili odstranit ti cystu lebo odber vajicok sa dal.robit len z toho vajecnika kde bola a aj to komplikovala odber...tak som isla teraz na laparoskopiu a chceme ist hned na IVF...preto pojdeme asi aj bez poistovne... da sa otehotniet aj s cystou ale mne sa to nepodarilo,tak skusime kym ju nemam. Ja som.sa objednavala do Unici edte v decembri, termin aby som bola dva tyzdne po operacii... neviem ako dlho sa caka. Napis tam alebo zavolaj a uvidis... a napisal ti t.dr.Urdzik aj nejaky koment? Mne povedala gynekologicka ze tam napise ze sa ivf da absolvovat aj na SK...ale zevraj a tak schvalia,len potrebuju peciatku.

boba245
3. únor 2016

@erijan u mna dr. nejako netrvala na odstraneni cysty a dokonca som citala ze tehotenstvo je tiez forma liecby endometrioznych cyst. preto som aj hned chcela to umele absolvovat. tiez som citala ze cysty sa zvyknu vracat, tak som ani nemala nad cim rozmyslat. no a mam uz aj 35r. v maji 36 a mala som tiez myom ored 2 rokmi tak u mna neni o com. Nebudem to natahovat. Uvidim ale co mi odporucia v Unica. Doc. Urdzik mi tam aj napisal koment. Nieco v zmysle ze je to rozhodnutie pacientky a ze je mozne zakrok preplatit za oodmienok ako na Slovensku. nemam to teraz pri sebe tak presne znenie neviem

boba245
3. únor 2016

@erijan a zabudla som dopisat, ze dnes som do Unica volala a mame termin konzultacie 12.2. 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru