CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

boba245
5. dub 2016

@erijan jeeeej, to je super sprava a dnes ocakavam a tesim sa na dalsiu 🙂 . ano, viem, ze v den odberu ide aj partner, len si ho nejako nespominala, tak som sa na neho opytala ;)

andela01
5. dub 2016

@erijan tak co? Už víš něco víc? Celý den na tebe myslím 😉

erijan
5. dub 2016

@lnk ahojky, dakujeeem 🙂

erijan
5. dub 2016

@boba245
@andela01 takze mam z 5 vajicok oplodnene 4 🙂 velmi som sa tesila ked som sa to dnes dozvedela, viem ze je to este len zaciatok ale velmi sa tesime s manzelom lebo je to najvacsi pokrok u nas zatial pocas pokusov IVF 🙂 drzte palce dalej nech sa vyvijaju spravne a nech mame aspon jedno embryo do soboty ktore mi vlozia 🙂

erijan
5. dub 2016

@boba245 ano bol aj manzel 🙂

erijan
5. dub 2016

@andela01 dakujem ze na mna myslis a drz palceeeeee dalej 🙂

erijan
5. dub 2016

@andela01 pan primar bol ukazkovy, velmi mily, ako som prisla na operacku s usmevom ma cakal,podal ruku a povedal nech sa nebojim...mala som velmi studenu ruku 😀 stres 😀 a potom po odbere pekne vysvetlil ako to prebiehalo, ze nie som lahky pripad uplne kvoli zrastom,ale ze to islo bez komplikacii ze sa tesil a podrz sa,podarilo sa mu odobrat aj 2 vajicka z laveho vajecnika, z ktoreho si netrufli doktori predtym odoberat. Urcite pomohla aj operacia na ktorej som bola,ale aj tak slubil ze aj tam pojde aj ked je ten vajecnik vysoko a aj tak urobil,takze za mna spokojnost velka 🙂 dnes som cumela do zony pacientov uz aspon 5 krat 😀 viem ze az zajtra bude dalsia info ako to ide s vyvojom embryii ale neviem sa na to vinadivat ze sa podarilo oplodnit 4 🙂 tfuj tfuj nech sa vyvijaju dalej

erijan
5. dub 2016

@lnk anooo uz som zacala s Agolutinom, vcera bola prva injekcia do zadecku 😀 nooo ked sme s manzelom zbadali tie ihly co mo dali k tomu, az nam prislo zle obidvom ze toto treba pichnut celu ihlu do zadku... to bola komedia ked sme to isli odpichnut 🙂

lnk
5. dub 2016

@erijan jojo, agolutin je masakr 😀 jehla jako prase.. ale vydrž, je to potřeba 🙂

erijan
5. dub 2016

@lnk ano ano, vydrzim vsetko okolo tohto procesu len nech to prinesie vytuzene ovocie 🙂 tieto injekcie vsetky s tym spojene su nic oproti tuzbe po babatku vsakze 😉

erijan
5. dub 2016

@lnk ja som si az zapla internet a pozrela sa ci to naozaj taka dlha a hruba ihla sa ma pichnut...lebo som sa zlakla normalne, vies ze ci mi nedali omylom ine ihly...ale fakt take maju byt :-P

andela01
5. dub 2016

@erijan to je skvělá zpráva, moc se raduji s tebou. A do soboty tfuj tfuj tfuj, budu pokračovat v mysleni na tebe s embryjka, ať se krásně vyvíjí 🙂 mám velkou radost

boba245
6. dub 2016

@erijan som nadšená a teším sa s vami 🙂 . držím päste nech sa embryjka krasne vyvyjaju a v sobotu budem na teba mysliet 🙂. oujjaaaj a to kolko krat si musis pichnut tymi obrovskymi ihlami ?

boba245
6. dub 2016

@erijan este ma napadlo. ake metody ste si vybrali ? mam na mysli Icsi, Picsi, Macs, pripadne asistovany hatching ? my sa prave definitivne rozhodujeme co si vyberieme. Icsi a predlzenu kultivaciu budeme mat urcite a dr. nam odporucil aj Picsi a Macs. Uvazujeme o Picsi.

andela01
6. dub 2016

@boba245 co je to Macs? Asi novinka, za nás to nebylo 😉

erijan
6. dub 2016

@andela01 dakujem 🙂 no takze dnes to vyzera tak ze mame 3, 1 sa zastavilo vo vyvoji.. skoda ale aj tak sa velmi tesime... len nech sa pekne dalej vyvijaju. Aspon jedno nech sa pekne vyvija do soboty, keby boli dve tak to bude obrovsky bonus a keby ze tri tak.to by uz bol zazrak 🙂

erijan
6. dub 2016

@boba245 no tak na to pichanie do zadku to bude na dlhsie,zacala som s tym po odbere, a dali mi ihly, striekacky a Agolutin na 12 dni. A zaplatili sme vsetko co sa dalo dat, Picsi, Macs a aj asist.hatching.

erijan
6. dub 2016

@boba245 predlzenu kultivaciu robia automaticky, ze nerobia vklad skor ako po 5.dnoch

andela01
6. dub 2016

@erijan držím palečky, ať vydrží bojovníci do soboty a pak dalších devět měsíců 😉 nám každý den se přestalo jedno vyvijet. A co je Macs?

andela01
6. dub 2016

@erijan do zadečku jsem taky pichala, ale asi jen 14 dní, pak se nahradilo zavaděcíma tabletkama

boba245
6. dub 2016

@andela01 Zjednodusene Macs je magneticky aktivovane triedenie buniek, ale kedze somlen laik tak najpresnejsie vysvetlenie kopirujem zo stranky Unica 🙂 Macs - Magneticky aktivované třídění buněk patří mezi pokrokové neinvazivní metody výběru spermií. MACS umožňuje funkční selekci živých spermií bez známek apoptózy.

Magneticky aktivované třídění buněk patří mezi pokrokové neinvazivní metody výběru spermií. MACS umožňuje funkční selekci živých spermií bez známek apoptózy.
MACS využívá principu magnetického označení defektních spermií, které se následně vychytají pomocí magnetického pole. Magnetické nanočástice defektní spermie zachytí, naváží a odstraní ze vzorku.

Metoda je tedy založena na selektivním vychytávání apoptotických buněk, tedy takových buněk, které jsou nepotřebné či poškozené, a které by organismus sám z těchto důvodů eliminoval takzvanou programovanou buněčnou smrtí (apoptózou). Běžně užívané techniky takovéto buňky zachytit bohužel nemusí. Metoda MACS je natolik citlivá, že zachytí též časně apoptotické spermie, tedy takové, které vypadají navenek zdravě – mají zatím nepoškozenou buněčnou krycí membránu, ale jejich obsah je nefunkční. Metoda MACS je specializována právě na eliminaci těchto buněk.

Zbylé spermie mají v porovnání s původním vzorkem lepší hodnoty pohybu, morfologie a DNA fragmentace. Šance na oplození těmito spermiemi je vyšší.
Doporučujeme využítí u skupin mužů, kteří mají: zvýšené poškození DNA spermií, geneticky dané vývojové vady vzniku spermií; dále u mužů vystavených působení volných radikálů, kouření, zvýšené teplotě varlat, chemickým látkám (např. některým léčivům, kouření cigaret), stresu; nebo u mužů ve vyšším věku a po opakovaně neúspěšných léčebných cyklech.

boba245
6. dub 2016

@erijan verim, ze do soboty budete mat dost malych bojovnickov a uvidis, tentoraz to dopadne dobre a o 9 mesiacov tu budes davat fotecky toho najbojovnejsieho 🙂
oki, takze predlzenu kultivaciu robia automaticky. to mi urcite este povie pan dr. v pondelok ked tam pojdem na zahajenie stimulacie. cize asi tiez dame Picsi aj Macs a aj asistovany hatching.

andela01
6. dub 2016

@boba245 díky za vyčerpávající informace 😉 to za nás opravdu nebylo.

boba245
6. dub 2016

@andela01 nemas za co 🙂 ... kto vie co vymyslia o dalsich 5 rokov ;)

andela01
6. dub 2016

@boba245 to máš pravdu. Ale to mě už se týkat nebude 😉 Doufám, že nám letos vyjde KET a měli bysme "splněno" 😀

boba245
6. dub 2016

@andela01 pevne verim, ze ani nas sa to uz nebude tykat 🙂 . drzim päste pri KET 🙂

erijan
6. dub 2016

@andela01 takze odpoved na to co je Macs si uz dostala 😀 no to je nieco nove, nam to doporucili kedze sme mali predchadzajuce IVF neuspesne a predpokladali ze to bolo v spermiach. Tak sme si dali vsetko co by zvysilo sance a snad sa to aj podari v sobotu 🙂 takze kazdy den sa prestalo jedno vyvijat, fakt? To preco? Ja som myslela ze kriticky je 2.den a potom 4.den. Takze pojdete na KET, super, kedy?

erijan
6. dub 2016

@andela01 noo ja mam odpichnutu este len druhu ale uz ma boli cely zadok 😀 vcerajsia bola bolestiva lebo som v jednu sekundu napla zadok a to bola veeeeelka chyba,poriadna bolest... ale vydrziiime my zeny toho vela 🙂

erijan
6. dub 2016

@boba245 takze uz.v pondelok ides na zahajanie srinulacie, tak uz sa ti to pekne krati, teraz ti to uz zbehne a ani sa nenazdas a zacnes s injekciami 🙂 super

andela01
6. dub 2016

@boba245 děkuji 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru