CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

hanulkasa
25. zář 2016

@dendinka tak nebud z toho smutná. I z jednoho můžou být dvojčata, když se rozdělí. 😉 uvidíš jak se budeš cítit. Tohle stačí rozhodnout v den transferu.

dendinka
25. zář 2016

@hanulkasa ale pokud je oplodněno jen jednou spermií, tak se přece nemůže rozdělit

hanulkasa
25. zář 2016

@dendinka prý může. Už se tu o tom holky bavily. Pak jsou to jednovajecna dvojčata. Já z vlastní zkušenosti pokud by hrozil hyperstimulacni syndrom bych tedy dvě vkládat nedoporucovala.

dendinka
25. zář 2016

@hanulkasa jednovaječná dvojčata jsou jedno vajíčko oplodněné 2 spermiemi, proto se pak embryo rozdělí na dvě poloviny

dendinka
25. zář 2016

Aspoň tak nám to vždy tvrdili ve škole

hanulkasa
25. zář 2016

@dendinka tak já nevím, ale někdo tu tohle před časem řešil

dendinka
25. zář 2016

@hanulkasa třeba ano. Já to nikdy nezkoumala. Jen vím, že nám to v přírodopisu vysvětlili takto, jaký je rozdíl mezi jednovajecnymi a dvojvajecnymi. Uvidíme, prostě pokud bude vše v pořádku v den transferu a nic nebude nasvědčovat hyperstimulačnímu syndromu, tak bych radši 2.

hanulkasa
25. zář 2016

@dendinka jistě je to vaše rozhodnutí. Věřím že to i s tolika folikuli budeš zvládat dobře. 😉

dendinka
25. zář 2016

@hanulkasa zatím mi fakt nic není, jen flek na břichu od cetrotide, ale to je prý normální. Manžel už to bere, jak kdybych byla těhotná a když mi teď zakázali fyzickou aktivitu, ohýbání se a zvedání těžkých věcí, tak už se nesmím na dvoře ani ohnout pro klacík.

hanulkasa
25. zář 2016

@dendinka to brzy. Mně až při druhém utz. Já se taky cítila dobře. Až těsně před OPU to byl mazec a pak po.

lnk
26. zář 2016

@dendinka ahojky, rozdělit se může. neptej se mě, jak, ale nám se to stalo. zavedli jsme jedno, druhý den po těhu testu jsem začla krvácet a na ultrazvuku se ukázala druhá prázdná dutinka, takže to asi zase samovolně odešlo.
každopádně nechci tě strašit, ale podle toho jakou máš úrodu se obávám, že se ti rozjede hyperstimulační syndrom... též jsem si tím prošla. odebrali nám 24, po odběru se rozjel hyperstimulák, k transferu nedošlo vůbec, musela jsem do nemocnice. tam mi nechtěli věřit, že odběry mám za sebou, protože jsem měla vaječníky napěchované spoustou vajíček, které by se ještě daly odebrat. v nemocnici mi řekli, že i kdybych podstoupila transfer, tak by mi to stejně vzali, byla jsem v ohrožení života a těhotenství to ještě zhoršuje. tak jsem byla ráda, že mi to na klinice stopli...
tím pádem bych určitě v tvém případě do dvojek nešla. pokud otěhotníš, tak se ten hyperstimulák zhorší a s dvojkama to bude asi ještě větší masakr. držím pěsti, abys dopadla co nejlíp!
mimochodem já jsem teď v pozici, že mám dvě děti a jak jsem na začátku chtěla pořád dvojčátka, teď jsem ráda, že je nemám 🙂 děti po sobě mi přijdou lepší 🙂

hanulkasa
26. zář 2016

@ink naprostý souhlas, jen jsem nechtěla @dendinka děsit 😀 Vím jak bylo mne před a i po odběru. Byla jsem vyřízena jak žádost na byt. Myslím si že i to byl důvod, proč se to po ET nepovedlo. Tělo na to nemělo.

dendinka
26. zář 2016

@hanulkasa já o všem vím, mám už pár let nastudováno, uvidím podle situace

andela01
26. zář 2016

@dendinka být tebou, dám na holky. Prožily to a ví, o čem mluví 😉 teorie je něco jiného než praxe. A mit dvojky za každou cenu? Nemyslím, že je to dobrý nápad. Moc držím palce, ať se dobře rozhodneš 😉

boba245
27. zář 2016

@dendinka ahoj. nam sa embryjko tiez rozdelilo az po vklade. teda dali sme vlozit 2 embryjka, ale len jedno sa uchytilo a bilo mu srdiecko. pri dalsom ultrazvuku po asi 2 tyzdnoch uz boli 2 srdiecka v jednom vaku, cize to boli jednovajecne dvojky. v 13tt sme o ne vsak prisli. nasledne mi na hematologii zistili vrodenu trombofiliu, takze to bola zrejme pricina ze sme o malickych prisli. ja som nemala pri odbere tolko vajicok, ale ak by som mala priblizne tolko ako ty asi by som vzala do uvahy rady dievcat. zelam vela stastia 🙂

boba245
27. zář 2016

Dievcata, ktore ste absolvovali KET v Unica mozem sa opytat ako dlho priblizne trva priprava pred KET ? Pripadne aj ako prebieha priprava a co vsetko to obnasa ? Dakujem 🙂
Nastupujem do novej prace tak by sme to chceli nechat na Leden....okrem ineho aj z dovodu, ze moja hematologicka odporucila mesiac pred vkladom uzivat Wobenzym, Fraxiparine a Prednison. Uz som to konzultovala aj s panom primarom a ten povedal, ze sa budeme riadit podla odporucania hematologičky co sa toho mojho problemu s krvou tyka.

hanulkasa
27. zář 2016

Ahoj @boba245. Já neměla antikoncepci, protože jsem měla před pár roky zánět žil po operaci. Takže jsem taky píchala celou dobu fraxiparin. My jsme jeli v dubnu na kontrolu, jestli je vše v pořádku. Myslím cca 20.den cyklu. Dostala jsem léky a protokol. Na rozdíl od ivf mi cyklus zastavili. Jakmile jsem dostala MS, začala jsem píchat. Pak jsem Byl 2x na utz, prvni jestli vše probíhá jak má a tělo reaguje, druhý byl pak na kontrolu sliznice před ket. 13.5. Jsme jeli na transfer a pak léky jako při ET. Proti ivf to byla paráda, cítila jsem se opravdu dobře.

dendinka
27. zář 2016

@boba245 nemám nad čím přemýšlet, víc než jedno mi při ET prostě nedají. Až při případném KETU mi dají klidně 2

dendinka
27. zář 2016

Dnes jsem byla na kontrole foliky dál rostou a ve čtvrtek máme OPU. V úterý případný ET.

boba245
27. zář 2016

@hanulkasa dakujem za info 🙂 .... neviem preco, ale KET som si predstavovala viac jednoduchsi 🙂 . nejako to zvladneme, hlavne nech je vsetko v poriadku 🙂

@dendinka tak potom to mas o to jednoduchsie

hanulkasa
28. zář 2016

@boba245 mne to neprislo složité. Proti ivf pohoda. Ještě můžeš jít na ket nativ, bez hormonů. Pokud máš pravidelný cyklus, což já jsem po těch hormonech neměla a čekat jsem nechtěla. Uvidíš co ti doporučí v Unice. Přece jen to budeš mít déle od ivf.

@dendinka tak se dal drž. Citis se stále dobře?

dendinka
28. zář 2016

@hanulkasa cítím se úplně v pohodě, břicho nebolí, občas jen cítím mírné napnutí když vstavam. Dneska už nemám injekce, tak bez nich ani nevím, že se něco tak velkého chystá.

hanulkasa
28. zář 2016

@dendinka tak to je super!

boba245
29. zář 2016

@hanulkasa tak urcite je to jednoduchsie, len moja predstava oproti realite bola jednoduchsia 🙂 ... u mna asi nativ neprichadza do uvahy kedze zatial mam po potrate cyklus nejaky slaby a oproti tomu co som mala dlhsi, takze neviem. ale uvidime, vsak lekari vedia co robia 🙂

hanulkasa
29. zář 2016

@boba245 to je pravda, oni vědí co dělají. Určitě najdou nejlepší řešení. 😉

lnk
29. zář 2016

@boba245 ahojky, KET je velmi jednoduchý a velmi rychlý 🙂 zavoláš si, kdy chceš začít s KETem a podle toho ti nasadí antikoncepci. já ještě brala dopředu i léky na štítnou žlázu, protože jsem s tím měla problémy, tak taky asi měsíc dva předem nasadit když je problém. pokud už teď víš, že v lednu na to chcete jít, tak bych tam tak v listopadu zavolala, aby ti poslali recept na antiko a řeknou ti co dál 🙂 hodně štěstí!

dendinka
29. zář 2016

Ahoj holky. Tak mam punkci za sebou, odebráno 9 vajíček, uvidíme kolik se oplodní a jak se budou dál vyvíjet.

andela01
29. zář 2016

@dendinka moc držím paličky, ať máš krásný bojovníky a ty jsi po opu v pohodě 😉

andela01
29. zář 2016

@dendinka *palečky

dendinka
29. zář 2016

@andela01 odpoledne mi začalo táhnout a bolet břicho, ale to zvládneme, manžel si vzal volno i zítra, aby si mě mohl po narkóze hlídat, jak se píše v papírech.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru