CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jarkabilik
27. črc 2009

ahojky holky přeji všem hezký den 🙂

kveta
27. črc 2009

Betys, ešte ma napadlo: nepichaj ihlu do kože kým dezinfekcia na koži neuschne.

jarkabilik
27. črc 2009

kveta dobrá rada protože pak to strašně štípe 🙂

kveta
27. črc 2009

Jarkabilik: 😉

lucifirek
27. črc 2009

Ahoj holky
Betys,ty injekce nejsou tak strašný,jak to vypadá. První je nejhorší,tu si budeš muset píchnout na unice. Ale pak už je to dobrý. Mě to teda skoro nebolelo. Akorát posledních pár dní,kdy těch injekcí bylo víc,to bylo několikrát nepříjemné. A pak Agolutin do zadečku,nebyl taky tak strašnej,asi mám šikovnýho manžela 🙂 ,zase akorát několik posledních injekcí bylo horších. Ale když to provede rychle a švihem,tak je to brnkačka. 😉 Jsou horší věci. 🙂

luciiiie
27. črc 2009

Ahoj holky,
prosím vás, měli jste někdo nějaký zvláštní stavy když jste brali Prednison? No já ho beru sice teď teprv týden, ale co se dneska děje, to je katastrofa. Nevím, jestli je to ním, ale mám stavy, že sebou někde plesknu, jsem tááák unavená, křeče v lýtkách. Možná se mi motá hlava tlakem, ale dneska teda je to teda lahoda.

kveta
27. črc 2009

Luciiie, ja mám podobné stavy, až na tie kŕče v lýtkach, ale zvyšok presne ako popisuješ. Beriem ho od 22.července. Plus ešte som emocionálne citlivejšia, bolí ma žalúdok, problémy so zažívaním...

Kŕče v lýtkach ale v návode Prednisonu nepopisujú a odkiaľsi viem, že bývajú varovným príznakom pred zlyhaním srdca pri dehydratácii, tak ma napadlo, či dodržuješ to, že by si momentálne nemala jesť slané a mala jesť veľa zeleniny a ovocia, lebo ak nie, tak môžeš mať v tele vďaka Prednisonu viac vápnika a ten robí kŕče v svaloch... Prvá pomoc: veľa pi, ovocie, zelenina, prípadne lekár.

kveta
27. črc 2009

Luciiiie, ja si silnejší vplyv Prednisonu na mňa vysvetľujem tým, že som dovčera brala HAK, ktorá účinky Prednisonu zosilňuje. Tiež si na HAK?

luciiiie
27. črc 2009

Díky Kveta. Ono mě to přepadává poslední 3 dny hlavně v noci. S tým vápníkem jsem to taky někde četla. No uvidím, jinak si s tím skočím k lékaři, je to celkem nepříjemné.
Před těma 4 měsíce jsem takový stavy vůbec neměla.

luciiiie
27. črc 2009

Už ne, HA jsem dobrala ve čtvrtek. Jo a emoce, to jsou taky výkyvy a to jsem teprv na začátku. To si zas přítel užije. 😀

luciiiie
27. črc 2009

Včera jsem dostala menstruaci, tak mě bolí břicho, podrážděná jak prase. No co vám budu povídat 😉

kveta
27. črc 2009

Luciiiie, ja som si minule poplakala pri pozeraní správ... vďaka Prednisonu. 😀

luciiiie
27. črc 2009

to je fakt síla ty hormony

jarkabilik
27. črc 2009

jak tak čtu tady diskusi tak kveta sice na letáku u prednisonu nic nepíší ale na žaludek je to největší prevít co mi řekl po vyšetření žaludku šlauchem doktor v prosinci loni ☹

luciiiie
27. črc 2009

fakt? My jsme včera opíkali, tak jsem si dala 2 pěkně macatý špekáčky a v noci jsem se musela jít vyzvracet. Myslíte, že by za tím taky mohl být? Jsem si říkala, že jsem se asi pěkně přejedla.

kveta
27. črc 2009

Mám blbú otázku: nemáš z toho opekania úpal? Zvraciaš, kŕče v lýtkach, nízky tlak... chýba len zimnica.

luciiiie
27. črc 2009

to ne.. 🙂

betys
27. črc 2009

Ahoj holky.Tak první injekci mám za sebou.Je to celkem dobrý.Sestřička mi to vysvětlila a mám rozpis-to by pochopil i blbeček.Zítra už si to budu píchat úplně sama.Horší bylo vyšetření průchodnosti vejcovoů.To jsem rostla a cítím to ještě teď.Ještě že jsou na Unice všechny sestřičky příjemný a mají pochopení.30.7. doberu antikoncepci a jestli všechno dobře půjde tak 17.8. ultrazvuk vaječníků a zhruba 24.8. punkce a 28.8. ET.Snad bude moje tělo spolupracovat a nebude protestovat. 😉

kveta
27. črc 2009

Gratuľujem, len tak ďalej.

luciiiie
27. črc 2009

Betys - šikulka jsi. Jo jo, na průchodnost asi nikdy nezapomenu. 😒

bobbule09
27. črc 2009

Ahoj holky.
Luciiie, ty stavy, co popisuješ mám taky a to neberu nic 😀 Jo a navíc mám pořád hrozný hlad. Každý v tom horku jen pije a nemá chuť na jídlo a já mám hlad pořád 😢 A o únavě ani nemluvím. Nejhorší je to v práci 😖 A to se budem za chvíli stěhovat a budu potřebovat hooodně energie na všechno to balení a pak zas vybalování.

prcekpet
27. črc 2009

bobbule09 - to jsme na tom stejne, nic neberu, porad mam hlad, sezeru na co prijdu a rozbrecim se nad obycejnou detskou pisnickou, nastesti uz nebrecim u zprav, teda jenom u tech smutnych brecim...uz jsem se posunula tak daleko, ze reklamy uz prechazim, driv jsem brecela jak zelva...

kvety - nechtela jsem Te rozesmutnit ☹

jinak vsem hezky zbytek dne... 😉

jeany
28. črc 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, ale už jsem vás dočetla. 😉
Luciiie, Květy a Betys, držte se u těch injekcí. Dovedu si to velmi živě představit, taky mě to čeká.
Holky co ten srazík? Máte zájem? Co tak některou sobotu v srpnu?
Prcekpet jak se vede? Malý už musel pěkně povyrůst co jsme ho neviděli od srazíku.
A co Vladis, jak se máš? Moc sem nechodíš. Co malý?

Zdravím Lucifírka. 😀

kveta
28. črc 2009

Ahojte.

Jeany, ja by som zrazík brala, ideálne čo najskôr, lebo po ET už nebudem cestovať, ale neručím, že dorazím /stimulka a jej komplikácie.../.

Holky, mám na Vás jednu otázku. Začínam bojovať s pocitom viny a potrebovala by som počuť názor tých, čo sa s tým už nejak vyrovnali. Keď som minule podstúpila IVF, urobila som všetko, čo bolo v mojich silách, aby som otehotnela - prispôsobila som tomu úplne môj životný štýl, správanie, jedálniček, pri začiatku krvácania som ležala pár dní nepohnute v posteli podľa pokynov z Unicy, jednoducho robila som všetko, čo som vedela. Potom som potratila a aj keď si myslím, že ten potrat bol spôsobený zlými, nekvalitnými spermiami, aj tak mi nejakú dobu trvalo, kým som sa ako tak vyrovnala s myšlienkou, či som ten potrat nejak nezavinila ja sama a či som nemohla urobiť ešte viac pre záchranu mimča.

No a teraz príde kameň úrazu: tentokrát ideme použiť zdravé spermie darcu, takže myšlienka na to, že potrat bol asi zlými spermiami mi moc nepomôže, ak znovu potratím. A ja sa už dopredu pripravujem a premýšľam, čoho všetkého by som sa mala zo svojich zvykov vzdať, aby som tehu nijak neohrozila a stále sa bojím, že neurobím pre záchranu mimča dosť aj keby som urobila úplne všetko. Takže moja otázka je: ako sa vyrovnávate s tým, že IVF nevyšlo alebo že sa neuchytili obe embriá tak, aby ste neobviňovali samé seba? 😕

luciiiie
28. črc 2009

Ahoj,
já jsem se nikdy neobvinila za to, že jsem udělala něco špatně. Udělali jsme pro to maximum a s tím vědomím žijem. Naopak si myslím, že jsem se až přespříliš pozorovala a jak měl někdo něco jinýho než já, už jsem stresovala, že je něco špatně. Tentokrát to tak nechci, abych vysedávala u počítače a kontrolovala, jak se cítili holky. První dva dny chci polehávat a pak si užívat dál léta a sluníčka, procházky, výlety apod.
Jeany, já mám injekce do břicha před ET asi jen 2 a pak další 2 po ET, takže se na to docela i těším, ale z Agolutinu mám zas bobky...to zas budou fleky na zdech zezačátku jak to budu natahovat 😀

betys
28. črc 2009

Kveta-Já jsem se taky pořád obviňovala.Manžel je v pořádku a mimčo se nedaří jen kvůli mě.Ale manžel mě pořád přesvědčuje že to není moje vina.Že to tak asi prostě má být.Teď taky občas přemýšlím co když něco udělám špatně-budu moc aktivní nebo naopak přecitlivělá.Pořád si říkám že to budu brát tak nějak sportovně.Ale ono se to lehko řekne dopředu a pak až se něco bude dík tak nevím nevím.Určitě budu před i po ET odpočívat ale zase nechci být taková ta přecitlivělá těhule.Uvidím jak to všechno bude probíhat.Ale určitě se nemůžeš obviňovat.Ikdyž bude něco špatně tak tak to rozhodně není Tvoje vina 😉

kveta
28. črc 2009

Presne, Betys, tiež neviem nájsť tú hranicu medzi tým brať to športovo a pri tom nič, vôbec nič nezanedbať. Na jednu stranu si hovorím, že sú ženy, ktoré majú deti, aj keď sa v tehu správali naprosto otrasne /narkomanky,.../, takže to mám brať športovo, na druhú stranu, keď vidím koľko som do toho pokusu investovala času, bolesti, rizika, tak mám chuť sa len ofukovať a byť naprosto úplne opatrná, čo asi tiež nie je dobré. Škoda, že už nie je výskum ďalej v tom, že by nám povedal: keď sa budete správať takto a takto, nič nezanedbáte. Veta "dôležité je byť v psychickej pohode" je predsa len príliš všeobecná.

Moja kamarátka otehotnela po IVF napriek tomu, že sa opila, lebo si myslela, že to nevyšlo a ešte aj vysadila lieky. A vyšlo jej to... Že by toto bola tá "psychická pohoda"? 😀

luciiiie
28. črc 2009

Holky, co to jsou Kortikoidy?

kveta
28. črc 2009

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kortikoidy

Ak sa nemýlim, tak Prednison je kortikoid...

luciiiie
28. črc 2009

já jsem si to myslela, psala kámoška, že si to zas nějaká její kamarádka do břicha (dvě ampule). Díík.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru