CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
4. led 2010

Lenceslava,já přesně nevíím,ale myslímž,že po pokusu jsem to měla kupodivu pravidelně. Nevím,jaké majízkušenosti ostatní holky.

jeany
4. led 2010

Jary, to ti věřím, že ta první směna a k tomu 12 hodin, to muselo být dost náročné. Asi teď odpočíváš, že. Jak to teď máš, kdy jdeš zase do práce?

Luci, já jsem dnes v práci ještě nic neřekla, jen asistentce v kanclu a skladnici, šéf nedorazil. Dokonce jsem mu napsala, že s ním chci mluvit, volal mi, ale po telefonu jsem to nechtěla říkat. Prý přijde zítra dopoledne, tak mu to řeknu a fakt jsem moc zvědavá na jeho reakci. Dám pak vědět. Jinak v práci docela náročné, po takovém volnu. Vstávala jsem o půl sedmé, ale v noci jsem se moc nevyspala, manža zase kašlal a pořád mě budil, i když šel spát do obýváku. Snad se dnes vyspím líp. V práci jsem ani neměla čas mrknout na MK, měla jsem toho hodně, dělám uzávěrky,ale dělám pomalu, žádný shon. Luci, kdy tě ty nevolnosti přejdou, to už máš fakt dost dlouho. Mně dnes v obchodě bylo na omdlení, jak tam byl hrozný vzduch a jak jsem stála, nedělalo mi to dobře. Už se těším až budu doma, tak jako vy ostatní. Snad to už bude příští týden. 13.1. jdu na kontrolu, tak si asi už nechám napsat konečně tu neschopenku.

Betys, no tomu se asi nelze nějak vyhnout, když už na nás něco leze. Jen lež a čajíkuj a snad ti bude lépe.

Jimmy, ty už to máš za pár. Jsem zvědavá kdo z vás, ty nebo Zuzka bude první. Jen ať jste na tom obě brzo dobře a všichni jste zdraví.

Zuzy, to tak uletělo. Vzpomínám, když jsme se potkali a jen o tom snili a najednou ty už budeš mít drobečka za chvíli v náručí.

jeany
4. led 2010

Mrkvičko, ta druhá čárečka pořád sílí, tak je to jasné. Jen teď se ti to bude zdát asi dlouhé do toho utz, že. Já jdu 15.1 na další utz na Veveří a připadá mi to jako věčnost. Už jsem i přemýšlela, že ukusím zavolat, abych šla dřív, ale musím to ještě vydržet. Pak už ani bevím kdy se jde na další utz.

Betys, jak ty, kdy jdeš na nějakou další kontrolu a co tě teď bude čekat. Kdy je test na cukrovku?

Jo, Luci a moc budu držet palce na středu na screening, ale veřím, že ti to vyjde určitě dobře. Pak hned napiš. Výsledek utz ti hned řeknou a z krve to bude za pár hodin k dispozici na netu na jejich stránkách, tak pak hned infotmuj, jo. 😉

betys
4. led 2010

jeany-na kontrolu jdu příští týden.Cukrovka se dělá někdy kolem 25 tt.Nevím jestli úplně všem.některý holky na tom testu nebyly.Už se na tu práci vyprdni. 😎
Toho 15.1. jdeš na UTZ ve 20 tt.mě sestřička říkala že na to chtějí mít ukončený 20 tt takže by Tě asi o moc dřív nevzali.

jimmy1
4. led 2010

Holky, ten test na cukrovku se dělá opravdu kolem 25tt a je povinný pro ženy nad 25 let nebo i mladší pokud mají nadváhu nebo cukrovku v rodině.
Další "velkej" ultrazvuk se dělá až v 30tt.

betys
4. led 2010

Tak to tu cukrovku bucu mít povinou.No moc se netěším. 😠 Je to prý celkem hnusný.

lucifirek
4. led 2010

teda holky,já si ted hezky zdřímla. A dneska jsem se pěkně nabaštila,během dne jsem snědla 4 talíře,po troškách,toho bořče. Ale je to takový jalový,že z toho má člověk brzo hlad. Je to samá zelenina a voda.Jen trošku zakysané smetany na ozdobu.
Ted dávají to miminko,které opustila ženská z jihlavy.

jimmy1
4. led 2010

Betys není to tak hrozný. Já jsem dostala 0,5l vlažnýho hooooooodně sladkýho čaje 😝 a po 2 hodinách znovu odběr krve.
Někde tu krev berou 3x - na lačno, po hodině a pak po dvou hodinách, to záleží na laboratoři, která to dělá.
Ukecala jsem laborantku, aby mi prozradila jak to dopadlo, takže jsem si tam pak ještě asi 15 minut počkala a věděla jsem hned, že je to OK, tak se mi ulevilo, protože taťka cukrovku má.

prcekpet
4. led 2010

kocendy,

jestli si myslite, ze si oddechnete, tak na to velmi rychle zapomente...prvni trpime jestli budou 2 //, pak trpime jestli prezijeme, resp. mimco do 12tt, pak trpime na NT screeningu, pak na tripple testech, ve 20tt se tesite na velky UTZ, ale zaroven se moc bojite, kdyz ucitite prvni pohyby, jsme hotove, nemuzeme dospat az bude dalsi poradna a dr. nam rekne, ze jsme vsichni OK, pak prekonate hranici 26tt = oddechnete si, ze v tomto stadiu uz lze dite zachranit, pak dalsi velky UTZ ve 32tt a to se zase bojite jestli je vse OK a do toho si uvedomite, ze prcek jeste neni zcela vyvinut, ale co chvile a mame ho v naruci, taky se strachujeme jestli se spravne otocil hlavickou dolu, pak se bojite ze se pocurate na verejnosti, a o dalsich zvucich ani nemluve....kdyz necitite porad pohyby, dloubete do briska, jestli maly spi anebo premyslite uz cerne....kardiotokograf vas uklidni, slysite srdicko sveho milacka, jeste ze ho delaji od 36tt kazdy tyden a v pripade prenaseni, tak ob den. No a kdyz nastane den D a hodina H, bojite se, jestli to zvladnete a co prcek. Bude v poradku?
Slunicka, toto je teprve zacatek a tento strach je uplne jiny nez ten, kdy se bojite, jestli spravne kojite, jestli spravne pribira na vaze atd... toho strachu se NEZBAVITE, dite je na dozivoti a strach s tim spojeny...tomu se rika MATERSKA LASKA 🙂

prcekpet
4. led 2010

s tim pribiranim na vaze jsem myslela pribirani prcka na vaze....protoze nas maly kolem 4mesice moc nepribival, teda pribival, ale ne podle tabulek a tak to bylo taky narocne...takze hlavu vzhuru muze byt i hur

a jak rika moje mama: "male deti, male starosti".....ufff si nedokazu predstavit ty starosti velke :(

proc se mi nezobrazuji smajlici a konik je tak pomaly...grrrr

jj nac mit velky barak, kdyz tam v nem zustanete sami s manzelem....anebo se honit jen abych zaplatila splatky hypoteky, radeji se uskromnim a budu mit mensi byt a mensi splatky, nez velky barak a byt ustvana matka....chci si uzit sve dite, jeho detstvi, jeho pokroky...prectete si knihu Simony Monyove - Matka v krizi a Matka v koncich = to je volne pokracovani te prvni knizky....teda reknu vam, ze ted si uzivam maleho jeste vic nez predtim a to jsem ho nijak nezanedbavala....

jimmy1
4. led 2010

prcekpet, tos napsala kráááááááásně 🙂

prcekpet
4. led 2010

jimmy1 - diky, ale je to pravda 🙂)) a to jsem psala jen na co jsem si vzpomnela, kdybych si vzala kalendar z roku 2008, tam jsem si psala kde jaky prd, ale je to hezka vzpominka, alespon mam zdokumentovane jake tehotenstvi bylo...bylo krasne, nepopsatelne, plne strachu a radosti, moc jsem si to uzila a zakoncene VYVRCHOLENIM a to prekrasnym porodem 🙂) pak budete litovat, ze to skoncilo, bude vam chybet ten velky pupek, na ktery jste nadavaly, kazdodenni funeni, kazdodenni namaha a premysleni jak si zvladnu nasadit spodary, ponozky, nepocuram se nez tam dojdu, atd..... kdybych mohla chtela bych byt trvale tehotna 🙂))

zlutas
4. led 2010

Prcerpet dlouho si se nehlásila, ale za to teď si napsala tu nejsvatější pravdu. Nám se to zázrakem podařilo přirozeně(možná díky manželové operaci varikokely v dubnu), ale od prvního dne trnu jetli to, jak se cítím je správně,když si vkládám utrogestan a zjistím, že čípek je náhodou trošku jinak než včera, eistli je správně, že mi vůbec nic není a nezvracím a už počítám skoro hodiny do ST, kdy mám jít na další kontrolu(budu 9+2tt), jestli se na utz ukáže atd.. A to jsem děvčátka teprve na začátku 🙂. Ovšem po všech našich zkušenostech se z nás všech stály obrovské bojovnice, které se jen tak nevzdají. Všem vám tyto krásné "starosti" moc přeju. 😉
A jakpak se daří Lopce a její Adélce? Taky se dlouho neozvala, asi má jiné a příjemnější starosti.

snow.angell
4. led 2010

Ahojky, mám otázku, když se objednám do CAR jak dlouho přiblyžně vše trvá než dojde k IVF? A jsou problémy s obézníma holčinama?

lucifirek
4. led 2010

zlutas a prcekpet,všechny jsme si tohle prošly,my těhulky toho máme ještě hodně před sebou,ale také za sebou.
Na Lopku si vzpomenu docela často,i když jsem ji tu už moc nezažila,ale zajímalo by mě,jak se jim daří. Od té doby co mají Adélku tu myslím nebyla. Tak snad nemají žádné komplikace. Obdivuji je,čím prošli.
Ale kdo tohle nezažil,nemůže pochopit,co to s člověkem dělá a jak se cítí,pamatuju si,jak mě vytáčelo,když mi někdo říkal,že z toho dělám velký problém a moc to prožívá,proč si neužíváme a pod. To se to říká kámoškám,které si vzpomenou,že chcou otěhotně,jednou si vrznou a mají to. 😒

Snow.angell záleží na tom,jak ti vyjdou výsledky,většinou se nejdříve objednáš na poradnu,kde přijdete na konzultaci a manžel zřejmě podstoupí spermiogram a proberete váš,problém. Pokud nevíte,v čem je,tak vám udělají nějaká vyšetření. Nejspíš tě na následující měsíc tedy na 2-3.den cyklu pozvou na odběry krve a domluvíte se podle výsledků na začátek stimulace. Pak bereš určitou dobu antikoncepci a od daného dne si začneš píchat injekce. Celkově to trvá cca měsíc,měsíc a půl. Při stimulaci budeš muset zajet cca dvakrát,třikrát na utz /kontrola foliklů/. Pak následuje odběr vajíček,ten se provádí v celkové narkoze a tentýž den oplodní vajíčka partnerovým spermatem. Po několika dnech ti zavedou embrijka. To je jen takový rychlý popis,takže pokud tě něco zajímá,určitě se ptej,rádi ti odpovíme.
A s tou obezitou,já na začátku vážila 86kg a ze své vůle jsem trošku zhubla cca na 78kg,dr.mě pochválil,že je to jenom k lepšímu.Ale pořád mám dost kg navíc. Ale nenutili mě do toho,abych shazovala.Ale nevím,jakou obezitu ty myslíš. Ale statisticky tvrdí,že obézní ženy mají problém otěhotnět,ale nemyslím si,že by to bylo pravidlem.

lucifirek
4. led 2010

snow,koukám,že už jednoho prcka máte.

snow.angell
4. led 2010

lucifirek
no já měla 210kg a ted sem na cca 120kg 😀 , ano mám už 7letého syna, ale už 2 roky se mu snažíme pořídit sourozence a bezvýsledně, můj gyndr mě zatím posla na krev, cyto, a klasick vyšetření ale už nám říkal že bude možná problém v tom že sem po císaři a že tam může bejt někde něco špatně. No počkej antikoncepce? Mohu se zeptat proč zrovna antikoncepce?l

lucifirek
4. led 2010

Antikoncepci jen proto,aby si byli jisti termíne menses. Jinak nevím,proč to dávají,jestli to má jiný smysl.

prcekpet
4. led 2010

ahoj zlutas - no to je praxe matky skoro 17m prcka 😀

nektera antikoncepce ma slozeni takove, ze snizuje problematickou davku hormonu v krvi zeny, coz ma za nasledek problem s prirozenym otehotnenim. co jsem cetla na jine diskuzi, tak treba Diane25 ci tak nejak se to jmenuje je jedina antikoncepce na ceskem trhu, ktera snizuje muzsky hormon. Zalezi, co je u Tebe za problem.
Ale vzhledem k tomu, ze na Unice standartne predepisuji "marvelon" = maji s nim zkusenost a taky kazda ma jinou diagnozu, tak bych se pridala na stranu lucif, ze to davaji proto, aby meli 100% jistotu, ze Ti dojde cyklus.

snow.angell - a delal Ti dr. hormonalni profil, co rekla k tem hodnotam? protoze to, ze jsi u prvniho ditka podstoupila cisare, se mi zda za hodne blby argument. Rikal, ze bude problem a na zaklade ceho je tato jeho teorie? Moje zkusenost s dr. je takova, ze posle do CARu, nechce se zabyvat "problematickym" pacientem, protoze ho to obtezuje a jeste ziska nejakou provizi, ze doporuci sve pacientce tu "kliniku" 😠
takze ma rada na zaver, rypej do neho, neboj se ptat a nenechej se jen tak odbyt a hlavne do niceho se nenechej natlacit!!!!

Do CARu jsme prisli v rijnu a zacatkem prosince jsem uz byla tehule 😉 takze jde to celkem rychle

snow.angell
4. led 2010

prcekpet
ještě nemám výsledky, ale tvrdil mi že nejdřív na 3 měsíce mi nasadí HA že pak se hned vysadí a pokud je to prblém hormonální tak otěhotním a pokud ne tak laparka a až pak CAR tak sem mu řekla že už sem v kontaktu z některými CAR, nadšenej nebyl

mrkvicka28
5. led 2010

Snow.angell dělá z tebe pokusného králika jsetli je to hormonální problém by měl zjistit z krve a že by byl třeba problem u manžela se spermien ste neřešili? Laparo se dělá až uplně nakonec pokud nemáš oběktivní potíže.
S tím císařem se mi to taky nezdá podle mě ti kecá, prostě si neví rady a nechce to přiznat.

mrkvicka28
5. led 2010

Luci a co jak je tobě ještě zvracíš?

betys
5. led 2010

snow.angell-antikoncepce je taky aby se neělali cysty.Moje Dr. mě poslala do Unici už po roce marného snažení.Tam mi stejně dělali testy znovu a hlavně i manželovi.Můžeš být v pořádku jak chceš ale když se ty potvůrky nehejbou nebo je jich málo tak je to prd platný 😀

jeany
5. led 2010

Betys, tak to jo, jak píšeš asi musí být ukončený 20 tt. Na práci se už brzo vyprdnu, říkám si to denně. Příští středu jdu na kontrolu, tak to tím dnem v práci asi ukončím. Jinak na test cukrovky asi určitě půjdu, protože v rodině jsme to měli. Sestra je šíhlá a v těhu měla cukrovku a můj tatínek měl také cukrovku, takže mě to asi nemine. Ale to nějak přežijeme, ne. 😉

Jimmy, co ty, jak se cítíš?

Luci a jak je tobě? Lepší nebo je to pořád stejné?

jimmy1
5. led 2010

Dobré ráno 🙂

snow.angel na Unice dávají antikoncepci Marvelon na měsíc aby vyřadili z provozu vaječníky, tím se cyklus ustálil a MS přišla v termínu, podle toho plánují všechny další hormony, kterýma si ty vaječníky nastartují tak jak zrovna potřebují a podle jejich reakce pak po UTZ upravují další dávkování hormonů.
Podstatný a důležitý je spermiogram partnera, protože s tebou můžou dělat všelicos na gyndě a když je problém ve spermijkách, tak se akorát zbytečně trápíte. Nějak jsem nepostřehla, že bys psala o spermiích, ale možná jsem jen blbě koukala.

A k té váze, já taky nepatřím rozhodně k hubeňourům a teď v těhu moje váha už je delší dobu trojmístné číslo 😠 tak snad to pak půjde dolů 😉
Ale pamatuju si, jak mi Gogela povídal, že každé kilčo dolů je kousíček větší šance, že se nám zadaří, tak jsem taky něco pohubla před KET, ale to mám už dááááávno zpátky nahoře a mnoooohem víc 😀

Teď čekám na příjezd manžílka, jupíííííííí, se zase těším jak malá 😵 😵 😵

jeany
5. led 2010

Peti, napsala jsi to pěkně. Já jsem maminkou již 16 let a vím o čem to je. Naštěstí mám moc hodné dítě a problémy nikdy nebyli, ani když je už velká a doufám, že to tak zůstane. Je už na střední škole a musím říct, že se učí čím dál líp. Mám z ní radost. Jinak jak píšeš o té knížce, podívám se po ní a velmi ráda si to přečtu.
Co Petřík, jaké dělá pokroky? Máš velmi šikovného chlapečka a bylo vidět, že se mu dost věnuješ. 🙂

jimmy1
5. led 2010

Holky, plánujete nějaké to lednové setkání??

jeany
5. led 2010

Jimmy, myslím, že při shonu a starosti o miminko se vždy nějaké to kilo samo shodí. 😉

bobbule09
5. led 2010

Ahojky,
s těma přibranýma kilama si hlavu nelámejte. Já jsem v těhotenství přibrala 16 kg,po porodu mi zůstalo 11kg a za měsíc jsem byla na původní váze. No a za další měsíc jsem shodila ještě dalších 5 kg 🙂
Jani,už se na tu práci vykašli a odpočívej. Všude je to samá chřipka,ještě něco chytíš. Práce si ještě do smrti užijeme až až 😀

jeany
5. led 2010

Bobule, však už se těším až budu doma. V práci je docela dusno. Co tu mám tu asistentku, tak podala výpověď a pořád na ni něco zkouší. A to ke konci roku odešli další 2 lidi z kanceláří. Takže jde vidět jakt o u nás ve firmě je. Já to dnes oznámím šéfovi a sjem zvědavá na raekci, ale je mi to šumafuk. Myslím jen na malého broučka.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru