CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
16. led 2010

Ratatooy, mně trvalo 7 měsíců, než jsem se odhodlala po tom prvním neúspěchu jít do KET, ale stálo to za to a ono si tělo i mysl asi řekne, kdy je připravené, aby se to martirium mohlo podstoupit znovu... Každý to má jinak, někdo hned, někdo později (někdo možná už opravdu vůbec).
A ještě k tomu píchání agolutinu... Jde to si to píchat sama, ale to se pak píchá do stehna a to bolí prý mnohem víc než do zadku.

Mrkvicko, mooooc pěkná kombinace jídel, taková opravdu těhotenská 😀

Betys, já byla u zubaře za těhu už 2x na prohlídce, naštěstí kazy žádný, ale krvácí mi dásně ☹ na další prohlídku mám dorazit po šestinedělí, už teď se "mooooc těším" 😠 😝 jsem prostě hrdina 😀

Natalko, foliky pěkný a je jich tak akorát 😉 a v tu středu jdete na transfer nebo na punkci???

jimmy1
16. led 2010

Lukza, tobě už ty týdny taky pěkně naskakujou, letí to jak blázen... Kdy jdeš na kontrolu? Jsem zvědavá, jestli se ten váš mimísek ještě otočí.

Mně občas bolí břicho jako na MS, občas pěkně zatuhne... tak nevím jsou to poslíčci - nejsou to poslíčci 😝 jak to mám poznat???
A jak poznám, že se mi případně rozjíždí porod, pokud nepraskne voda a nebude jí rovnou kaluž?? Co když bude odtíkat nějak po troškách? To je mazec, jen "vím, že nic nevím" 😀
Těším se a bojí zároveň.

jimmy1
16. led 2010

Tak koukám, že jsem se pěkně "vykecala" 😀 🤐

ratatooy
16. led 2010

Ale holky nebojte mám známou astrolozku a ta mi říkala že letos bude hrozně moc miminek prej snad každá druhá co k ní přijde pro horoskop nebo výklad z karet bude těhotná.i mě to řekla že už to na nás čeká.holky dělá se před opu předoperační vyšetření?a jak jste brali pregnyl a Menopur?ve středu jdeme na první ultrazvuk a nevím co pak mě čeká za léky.mám je v rozpise ale nemám k nim ještě kdy je budu užívat.a taky bych chtěla vědět z toho rozpisu co tam mám to všechno budu asi užívat že?

jimmy1
16. led 2010

Menopur a pregnyl jsou obojí injekce. To ti rozepíšou kolik a kdy podle těch kontrolních UTZ (podle toho, jak ti reagují vaječníky, kolik a jak velký folíky se tam tvoří) a případně ještě upraví dávkování puregonu (jestil teda nemáš něco jinšího).
Před OPU se akorát vyplňuje jakýsi dotazník a informovaný souhlas a měří se tlak. Jinak myslím nic. Je to jen malilinkatá anestezie.

hanulinecka
16. led 2010

Jimmy tak přesně takové pocity měla já před porodem jestli to poznám atd

voda ti odtékat mužeš a co jsme to dočetla to by jsi poznala taky kdyby ti odtékala já nikdy poslíčky neměla nic mě nebylo až do konce a to jsem 11 dní přenášela čekala kdy to začne a nikdy nezačalo 😀 .ale bála jsme se jak čert jestli to poznám nakonec mě vyvolávali takže ted i u druhého mám obavu jestli to poznám

ale co tak mám načteno tak do porodky jet až když máš stahy co 5 minut a pravidelné ty stahy poznáš a když se to bude opakovat má se dát sprcha a když to přejde tak to jsou poslíčci a když ne začíná porod

ratatooy tak to máte docela dorbý když vám až tak nic není to pujde i normálně držím pěstičky aby se to první ivf povedlo 😵 😵 a kde bydlíš v třebíč?třeba se známe 😉 😉

lukza
16. led 2010

Jimmy jdu tedka zase v pondělí ale řekla bych že jsme hlavou furt nahoru poznám to podle škytavky když malej chytne skáče mě bříško pěkně nahoře pod žebry a cítím že nožičkama si běhá u močáku.no jo asi mu to tam vyhovuje dneska je jaksi moc čilej asi už čeká stranu tak mu jdu hodit obídek at pak muže spinkat 😉

hanulinecka
16. led 2010

jééé abych nezapoměla na natálku super a jak píše lukza vždycky je folíku víc já měla na utz asi 13 a nakonec jsme jich měla asi 28 z toho 20 zralých byla jsme udivená a překvapená 😀

lukzo a ty nemáš mimi otočený hlavičkou,kamarádce dr.říkala,že mimi moc dobře ví proč není otočený muže mít krátkou šnuru atd tak ji ani cviky nebo přetočení nedoporučila nakonec to teda trochu podcenili dr.u nás šla na ciař a než ju připravili už rodila jenže malej tam strčil nožku tak valil na cisař 😵 nakonec všechno dobře dopadlo
tak věř mimi že ví co dělá 😵

betys
16. led 2010

ratatooy-klasické předoperační se nedělá.myslím že se Tě jen vyptají-alergie na léky apod.To co Ti chybí v rozpise Ti dopíšou až podle UTZ a až Ti stanoví přesné datum punkce.Pragnyl se píchí jen jednou v noci-já jsem hopíchala v sobotu v noci a v pondělí jsem šla na OPU.Menopur Ti rozepíšou a taky zbytek Puregonu podle stavu folíků.V den OPU už se nic nepíchí jen se vezme ráno Doxybene.A vlastně až po OPU se večer začne s Agolutinem.Snad je to všechno.Z rozpisu se užívá v podstatě všechno ale Pregnyl,vag.globule a Doxybene až těsně před punkcí 1-2 dny.Ale fakt Ti to všechno dopíšou a vysvětlí

ratatooy
16. led 2010

Hanulinecka bydlím na novodvorsky naproti kauflandu ty paneláky.a jak jsi vůbec dopadla ty na poslední návštěvě unici?holky a kolik jste toho menopuru měli?u pregnylu mám jen jednou večer a četla jsem že se může píchnou taky do břicha.no sice nám není nic hrozného ale snažíme se už tři roky a mezitím bylo jedno mimodelozni tehu.taky věřím že se nám to povede hned.ještě jsem si naordinovala bylinky a gynex.kontryhel na sliznicí ale tu jsem i tak mívala 12 mm

hanulinecka
16. led 2010

já dopadla dobře sliznice OK a v zítra nám rozmražují miminka 😀 a v pondělí bych měla mít transfer tak uvidíme jak se nám rozmrazí
jé super já bydlím nahoře u pekárny 😀

hanulinecka
16. led 2010

ratatoy já taky jedla ten gynex a ruzný bylinky já co si tak matně pamatuju jsme menopur dopíchala když už jsem neměla puregon takže já toho menopuru málo

my se snažili 4 roky a jak píše betys co měsic bulení test nic a pořád dokola byl to očistec pak jsme šli na Unicu

ratatooy
16. led 2010

Hanulinecka koukám do alba a od odkud tě znám ale nevím kam tě zařadit.kde jsi pracovala?nebo jen od vidění?a neznas náhodou editu prodělalovou?

betys
16. led 2010

Tak jsem si naspala pupík.Dělala jsem zeleninovou polívku z mražený směsy-brokolice,květák,mrkev,růžičková kapusta a přidala jsem ta brambory.A pak kynuté knedlíky s jahodama a borůvkama.Nahoru tavroh,kakao a máslo.Umyju nádobí a půjdu se natáhnout.V noci jsem špatně spala.Měla jsem divný sny o miminech a pod.Večer jdeme s manželem na ples tak snad tam chvilku vydržím.Sice si asi moc nezatancujem a le aspoň trošku mezi lidi.Manžel včera naznačil že už se těší jak se pochlubí s naším pupíkem.Tak mě to úplně dojalo.
A jinak je tady krásně,svítí sluníčko takže až si schrupnu tak půjdu ven vyhejbat ty knedlíky 😀

hanulinecka
16. led 2010

Joo znám 😀

hanulinecka
16. led 2010

jéé Betys tak to jsi se nadlábla pěkně 😀 taky bych si dala knedlíky mnam 😀

hanulinecka
16. led 2010

pracovala jsme s editou..... 😀

ratatooy
16. led 2010

Aha tak už vím kam tě zařadit.to tě znám ikdyz ty mě třeba ne to jste pracovali i s janou venhodovou to je moje mamka.

lukza
16. led 2010

Hanulinecko jj mě doktor říkal že moje tedku už položení a tvar dělohy neumožní se malému otočit takže ani cviky necvičím abych mu ještě neublížila.doktor už mluvil o císaři tak stím počítám pokus se třeba malí otočí tak budu jenom ráda.ale spíš opravdu počítám stí císařem

hanulinecka
16. led 2010

normálně jsme ti to chtěla napsat,že asi vím kdo jsi 😀 a jestli janča není tvoje mamka 😉 jak jsi psala ,že pracuješ v tom sekáči a pak že bydlíš na novodvorský tak mě to napadlo 😀

a jak se má mamka??jsme ju neviděla pár let 😝

hanulinecka
16. led 2010

lukzo tak at to dopadne tak jak má 😵 😵
a máš hezkej pupík 😵

lucifirek
16. led 2010

Holky vy jste toho teda dneska nadrbali.
Já jsem dneska uvařila špagetky a pochutnalijsme si. Ale dneska zase nic moc,i když jsem si vzala léky. Dneska taky jdeme se známýma na véču do stejkáče,tak se těším na dobrůtku.

betys
16. led 2010

luci-tak to Ti závidím.Já jsem vyloženě masový typ,ale dneska se mi nic většího nechtělo vařit protže jsem sama s taťkem doma.Mamka i manžel jsou v práci a přijdou až večer.Knedlíky byly z mražáku-trošku jsem si to urychlila 😀

pampeliska36
16. led 2010

mrkvicko a kdy jdes na UTZ? jsem zvedava, jestli tam mas dve nebo jedno 😉

ratatooy
16. led 2010

Hanulinecka no to víš že jsem to já to je nahodicka co?hned mi to připadá veselejší když je tu někdo známý.mamka se má dobře je zdravá a už je taky nějakou dobu bábou od brachy.jinak bydlí už tři roky ve valči.

ratatooy
16. led 2010

Holky za jak dlouho po prvním ultrazvuku jste šli na opu?já počítám tak 6 dní?

betys
16. led 2010

ratatooy-spíš 7 dní.záleží jak to poroste.Já jsemměla 17.8.první UTZ,20.8. druhý UTZ,24.8. punkci a 28.8. tarnsfer

ratatooy
16. led 2010

Tak to nám et vyjde na 1.února no to je krásný datum.

ratatooy
16. led 2010

Tak to nám et vyjde na 1.února no to je krásný datum.a za jak dlouho jsi testovala?když je test pozitivní tak už jsi v 5tt?

jeany
16. led 2010

Holky, přeji krásnou sobotu.
Vstávala sjem v 8, ale než jsem uklidila, uvařžila a oprala bylo poledne a pak sjem si chvilku lehla.
Betys, tak si užij ples. Termín mi Dr řekla, že dle včerejšího utz to vypadá na 26.5. že to vychází jako výpočet dle poslední MS.
Luci, já jsem dnes vařila naše oblíbené kuřecí maso zapečené s cibulkou a smetanou, brambory a okurkový salát. Bylo to dobré. Ty si tu véču užij. Taky miluju maso, ale my jsme spíš na to kuřecí a ryby. I když dobrý propečený steak bych si dala taky. 😝
Hanuli, tak na pondělí držím palce. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru