CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betys
19. led 2010

Dobré ráno.pampeliska-Tak operaci si nechává dělat aby mu odstranili ty křečový žilky a pak se to snad zlepší.Ale za jak dlouho to nevím.Škoda že už to nemá dávno za sebou.Měl to domluvené v Brně,tam to neklaplo.V Motole mu řekli že pokud není úplně neplodný a nemá velké bolesti tak není nutné operovat 😠 .Až tady na té soukromé je to bez problémů.Aby ne za ty peníze.

lnk
19. led 2010

Mrkvičko, no to je paráda, dvojčátka, tak to tu dlouho nebylo! 🙂 Drž se holka, ať jste všichni tři v pořádku. 🙂

Secretačka to je mi líto, že to tak špatně dopadlo. ☹

Pehu, co se týče OHSS, záleží jak těžký ho budeš mít.. Já měla těžký OHSS, skončila jsem na 14 dnů ve špitále, protože jsem měla jednu plíci úplně plnou vody a dýchat pořádně jsem začla asi po měsíci... 😀 Takže záleží jak moc hrozné to bude, ale myslím, že 30 folíků je fakt moc.... Takže dávej velikánskýho majzla!

Ellajoy, u mně stále stejné. Špatně už mi není, čaje jsem začla pít v pohodě, pohled na maso se mnou ani nehne, zato menstruační křeče jsou občas nesnesitelné. ☹

jimmy1
19. led 2010

Ahojte holky 🙂

tak jsem se dneska pustila do tvoření porodního plánu, uvidím co se mi povede vyplodit. Hledám už pár dní inspiraci různě na netu, tak se to pokusím teďkaj dát nějak dohromady. No a pak uvidíme, jestli mi to vůbec k něčemu bude 😎
Ještě budu muset zase překontrolovat nemocniční a porodní tašku, zítra to stíhat nebudu, mám být na Obilňáku na kontrole už na 9 ráno 😖 Mamka si vzala v práci dovolenou, abych nejela sama, když je tam venku takovej marast, mají o mě strach 😅 Musím se i hlásit každý den aspoň 2x, že je všechno OK, když jsem tady sama... Ale docela je chápu...
A úplná třešnička dnešního dne bude asi až se pustím do boje s nehtama na nohách 😀 to zase bude lahůdka 😀

Přeju všem pěkný den 🙂

bobbule09
19. led 2010

Mrkvičko to je paráda,dvojčátka 🙂 Strašně ti to přeju,dávej na sebe pozor.
Jinak mi zase dorazila ms,takže opět křeče a ibalginy v pohotovosti. Však to některé znáte 😖
Zázrak se ani tentokrát u nás nekonal 😢

jeany
19. led 2010

Krásné zasněžené ráno nebo spíš dopoledne. 😀
Já jsem se teď vrátila od zubařky, říkala, že na to, že jsem těhu nemám velké problémy se zuby a dásně také v pořádku, ale nakonec našla jeden malý kaz a tak mi to spravila, ale byla potřeba bílá plomba. Tak jsem lehčí o o 300,-.
Příště mám přijít někdy v červenci.
Betys, jak často cítíš pohyby malého? Mně to někdy tak zabolí jak do mně dloubne. Cítím to denně a docela dost, je nějaký živý. Aspoň vím, že ho tam mám. Jo jinak ta zubařka hleděla na to, že jsem těhu, prý by to nepoznala. Dobré, že. Ale pak řekla, že vypadám jak víc najezená. 😀
Jary díky za úpravu v tabulce.
Luci, ještě ležíš? Já jsem dnes vstávala v 8 hod. Manža dnes přijde brzo, tak budu vařit. Chci udělat fazolovou polévku a žampionovou omáčku, k tomu jsme koupila knedle a uvařím jen vajíčko natvrdo. Dnes to bude bez masa.

lucifirek
19. led 2010

Ahojky holky
Mrkvička obrovská gratulace,dvojčátka to je krásný a fotečka nemá chybu,jak si tam drobci hezky hoví vedle sebe. Musíš být opatrná a musíš pravidelně fotit bříško,tobě určitě poroste rychle. Ale jsou holky s dvojčátkama,které mají menší pupíky než s jedním.

Secretacka to je mi moc líto. Určitě se nenech odbýt a at ti tvůj gyndr.něco poradí a udělají vyšetření.

Ink ty ještě vydrž,vím,že je to děsný,ale je docela brzo.

Jimmy to jsi mě pobavila s těma nehtama,ono je to fuška i normálně,natož s pupíkem. Já si taky nedávno říkala,jak se asi budu holit a stříhat si nehty. To bude prča. Nejlepší by bylo si zajít na pedikůru.

Bobul to je pech teda. Už by to mohlo vyjít že.

jeany
19. led 2010

Bobbule, zázrak může teprve přijít. To máš tedy těžké, když míváš takové bolesti. Snad ti bude brzo líp. 😉

Jimmy, jaký jsi vytvořila porodní plán? Já jsem už brozdala na netu a hledala info o naší porodnici. Přečetla jsem toho spoustu a našla jsem, že tu nabízí také předporodní kurz. Chodí se tam i s tatínkama a ukážou veškeré zařízení a porodní pokoje. Chci tam zavolat a objednat se. Jsou tu i kurzy plavání pro těhotné, ale to si nedovedu představit v této zimě lézt do vody. Jen, když si to představím, už je mi zima. 😀

lucifirek
19. led 2010

Ahoj Jani,taky budu muset vyrazit k zubaři. Já nevim,kdy jsem byla naposledy. Já vstávala před desátou,dneska jsem si přispala. Dneska chci vařit jenom zelnačku,včera bylo rizoto. A pak uvidím,co budu dělat,možná se půjdu projít do města.

ellajoy
19. led 2010

Bobbul, to znám moc dobře ☹ tuny Spasmoveralginů, Voltarenů a kdečeho ještě od mých 20-ti let, no a téměř za deset let se zjistilo, že mám endometriózu a to všechno bylo od toho 🙄

Jimmy, na porodní plán dlabej 😀, ona si to příroda nebo porodník stejně zařídí podle svého 😉

Jeany, tu žampiónovou omáčku děláš domácí nebo z pytlíku? Napiš kdyžtak recept, prosím...žampióny máme rádi.

jeany
19. led 2010

Luci, já už se těším až půjdu do města, ale to půjdu až jak půjdu na tu kontrolu příští středu. Chci si taky projít všechny dětské obchůdky co tu jsou a něco nakoupit - spíš, ale drobnosti. Už jsem si nachystala košík do koupelny a chci nakoupit takové ty věcičky z drogerie, vatové tyčinky, kartáček na vlasy a tak. Jak budu mít víc času, tak chci už začít vyklízet šuplík a tu skříňku a probrat věci, co jsem dostala od sestry. Ještě jsem to vůbec nerozdělala, je toho celý velký pytel, pak to i nafotím, co bude pěkné a zajímavé.

jeany
19. led 2010

Elajoy dělám z koupených zavařených žampionů a dělůám to sama. Pytlíkového nic moc nekupuji, jen polévky. To jsou rychlovky, ale také je pak vždy nějak vylepším něčím dobrým. Napíšu do IP.

betys
19. led 2010

jeany-pohyby cítím během celýho dne ale nepravidelně.Teda pravidelně vždycky když jdu spát tak má malej pilno rajtovat.Zatím to zabolí jen někdy,spíš je to takový srandovní.Za chvilku to asi moc srandovní nebude až bude pořádně kopat.
jimmy-o porodním plánu jsem ještě neslyšela,ještě se mám co učit.Ale jak píše ellajoy ona si to příroda zařídí 😀

ellajoy
19. led 2010

Jeany, díky.

bobbule09
19. led 2010

ellajoy,já mám taky endometriózu 😠 Už jsem s tím byla i na operaci,ale zase mi to narostlo zpátky ☹ Naposledy mi na to dala doktorka nějaký hormony na 3 měsíce na zastavení ms. Endometrióza zmizela,ale já jsem nabrala 6 kg 🙄 To už je ale rok. Teď ji mám pořád vesele dál a cpu se ibalginama 😖

ellajoy
19. led 2010

Bobbul, tahle nemoc je pěkné svinstvo 😠 ...mě to zjistili na laparce, kterou jsem podstupovala kvůli neplodnosti, něco odstranili a něco nešlo, místo léčby mě kvůli věku hned poslali na IVF, za což jsem byla ráda a jelikož se zadařilo a pak jsem dlouho kojila a neměla u toho MS dost se to zlepšilo, prý je to nejlepší léčba...ale stejně se dlouhodobě nedaří přorozeně otěhotnět, tak bůhvíjak to v tom mém břiše vypadá ☹
Mě docela dobře zabírá Paralen, ale musíš si vzít dva naráz, jeden je málo, Ibalgin je svinstvo na zažívání.

jimmy1
19. led 2010

Tak jsem něco sesmolila, jestli to k něčemu bude nebo ne, to se uvidí až pak 😉 Aspoň jsem si ujasnila, jak bych to já chtěla a ona si to příroda pak stejně přizpůsobí k obrazu svému 😀

Dneska mě šííííleně pálí žáha ☹ tak tady popíjím furt po trochách studený mlíko a myslím si budu muset zobnout i rennie...
Taky jsem na dnešek pěkně blbě spala, byla jsem snad 6x čůrat a nějak blbě jsem asi ležela nebo co, protože mě bolí levá kyčel a levé rameno.
Já už chci porodííííííííííííííííííííííííííít 😀

bobbule09
19. led 2010

ellajoy,já si beru 2 ibalginy naráz,jinak mi to vůbec nezabírá a nic jinýho mi nepomáhá 😠 Já jsem poprvé otěhotněla přirozeně a bez problémů a endometriózu jsem ani neznala. Zato teď si to užívám 😖
Taky by mě zajímalo,jak to ve mě vypadá ☹

jeany
19. led 2010

Jimmy, už brzo budeš mít Martínka u sebe. Jsem zvědavá, kdy se Martínkovi bude chtít na svět. Myslím na tebe každý den a nakukuji, jestli jsi tady. Jen, ať ti vše dobře dopadne, ale věřím, že ano. 😉

lnk
19. led 2010

Bobule, Ellajoy,
taky moc dobře vím, o jakých bolestech mluvíte... ☹
Já mám na endometriozu pouze podezření, nikdy mi to nikdo nepotvrdil. Laparku mi nikdy nedělali.
Ted tady skučím bolestí, protože moje tělo chce menstruovat a já mu to zakazuju tím, že do sebe valím agolutiny. Od bolesti se bojím cokoli si vzít, protože do testování mám daleko. To je teda situace... Při minulém KETu jsem to měla úplně stejně...
Jelikož mám klasický menstruační cyklus nějakých 18 dní, tak tím, že jdu na transfer 19. den a pak čekám vlastně až do nějakýho 33. dne na TT a pak teprve můžu vysadit agolutin, tak moje tělo chudák z toho má obrovský šok a docela se mu to nelíbí... ☹ chjo, závidím ženským který nemají menstruaci, já ji mám pořád... grrr.. ☹

Jimmy, docela věřím, že už se ti nechce táhat s tím závažím. 😀 určitě se ti uleví, až budeš mít Martínka u sebe. Myslím na tebe, ať ti to dobře dopadne. 🙂

jeany
19. led 2010

INk, to ti nezávidím. Ale myslím, že třeba aspoň paralen by jsi si mohla vzít, to v těhu nevadí. Jen nevím, jestli ti na ty bolesti tak pomůže a uleví ti. Už, aby jsi mohla oficiálně testovat a vyšlo ti to. 😉

jimmy1
19. led 2010

Ink, od bolesti se může buď paralen nebo i ibalgin (ten se může v 1. a 2. trimestru těhu taky). Tak aspoň ať tolik netrpíš...

betys
19. led 2010

Ink-ibalgin 200 se může.Ne se sním cpát celý den,ale může se.Ve 3.trimestru už ne-může ovlivnit srdíčko miminka.
Já si teď chystám vaření na odpoledne.Slíbila jsem manželovi pangasia v parmazánovém obalu s těstovinama a špenátovým přelivem.Vždycky si to dává v Třebíči v Holiday rest. a moc mu to chutná.To moje je jen taková napodobenina,ale taky dobrý 😉

lucifirek
19. led 2010

tak jsem dočistila koberec a stejně se to nevyčistilo. Zelnačku jsem uvařila,je moooc dobrá,dneska je teda bez klobásy,ale i tam je vynikající.

mrkvicka28
19. led 2010

Ink to mě mrzí zkus ten paralen a hodně spinkat.
Jimmy ještě pořád ržíš po hromdě?
Luci zelnačka je moc dobrá ja dneska přišla od gyn. a měla brutální hlad bylo tam strašně lidí. Tak jsem si udělala pangasia na másle s knímem bylo to mnamka.

betys
19. led 2010

mrkvicka-kam chodíš na gyndu?pangasia děaám ráda,je rychle hotový a dá se dělat na všechny způsoby.Vždycky homám balíček do zásoby v mrazáku.
28.1. jdu na test cukrovky.Je to nalačno a 2 hodiny tam čekat.Mám strach že mi bude špatně.Manžel semnou nemůže jet protože jede do Prahy na předoperační vyšetření.Zrovna se nám to tak blbě sešlo.

mrkvicka28
19. led 2010

Betys já jezdím do Krumlova ke Kučerovi.

betys
19. led 2010

Tak to Ti teda nezávidím.K tomu jsem jezdila asi 2 roky.Za tu dobu mě viděl maximálně mezi dveřma,když mi předával recept.Když jsem pak odcházela a brala si kartu tak tam samozřejmě prohlídky byly napsaný!Takže zakovýho doktora už nikdy.Jsem ráda že jsem odešla a mám teď fakt pečlivou Dr.v Židlochovicích.
A ještě se Dr.Kučera občas napije? ☹

lucifirek
19. led 2010

Mrkvička pangas je dobrej. Já teda ted na maso moc nejsem a ryby taky ne. bohužel,ale pořád bych jedla ovoce a zeleninu,tak aspon,že tohle jím a mám na to chut,salámy a nezdravé věci mě moc nelákají,což je taky dobře.
Teda když tu popisujete ty svoje dr. ,tak jsem ráda,tam kde jsem. Protože tam trvají každého půl roku na kontrolách,udělá stěry utz,vše co má.

lnk
19. led 2010

holky, moc díky za radu, já myslela, že ibalgin se ani vůbec nesmí... tak jsem zase o něco rozumnější 🙂

betys
19. led 2010

luci-to já teď mám taky tak.Bez jaterních testů jsem nedostala antikoncepci,pravidelně stěry.Když něco nevyjde tak sestřička hned volá.A taky hodně hlídají starší ženský kvůli prsům.Za mlada by se mi to možná zdálo zbytečný,člověk byl rád že dostal recept na antikoncepci bez řečí.Ale teď už péči oceňuju.Měla jsem kdysi mononukleozu a musím si játra hlídat.Fakt jsem ráda že jsem přešla jinak. 😉
mrkvicka-ono je to těžký si v Krumlově vybrat-Šulce nebo Kučera-žádná sláva.
Znám paní která chodí k Šulcovi.Vloni na podzim jí nebylo dobře,pobolívalo jí břicho.On usoudil že je v přechodu-je jí 46 let.Před týdnem porodila zdravého chlapečka.Dr.nepoznal těhotentví asi ve 4.měsíci.Až jela někam jinak a nechala si udělat UTZ.Tohle je taková veseljší historka,znám i smutnější kdy ženský museli na operaci kvůli zanedbané péči

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru