CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
5. kvě 2010

kveta... ja nevim, ja jen posloucham rady doktora ☹
jinak o zmrazeni jsme vazne uvazovali a uz jsme to doktorovi i rekli, takze pri pristim odberu dodje ke zmrazeni

misi.21
5. kvě 2010

Ahoj Luciii,no dopadla jsem tak blbě jak jsem očekávala,ale i tak je to strašně těžký... Teď pauza od doktorů a hormonů a uvidí se na podzim,jestli půjdeme do druhého pokusu...

luciiiie
5. kvě 2010

misi.21...to je mi líto ☹ Teď si odpočiň, užijte si léto, načerpej sílu a až se budeš cítit připravená, zkusíte to podruhé... Třeba se vám zadaří i přirozeně 😉 Ono to vyjde, uvidíš 🙂 Vím, jak Ti teď je..i my to tu zažili...drž se...

vodni
6. kvě 2010

ahoj lenceslava, chodim sem jen obcas, tak se omlouvam, ze odpovidam se skluzem... Antagonisticky protokol mi Frgala vysvetlil nejak takto (resp, jen to co si pamatuji): v prvnim IVF jsem mela normalni dlouhy protokol, kde se nejdriv vajecniky uplne utlumi, a pak se temi davkami nastartuji o to vice. Normalne zensky reaguji tak, ze po tom "zastaveni" zacnou vajecniky produkovat vice vajicek. U me to nenastalo (po stimulaci jen ty 4 folikuly a jeste maly, z toho 2 vajicka, a jen 1 zraly). Takze ten "antacosi" nema vajecniky utlumit, ale ma je naopak nejak posilit. Rikal, ze v podobnych pripadech je na to reakce lepsi (rikal, ze casto z 4 vajicek se dostavaji na treba 15), ale je tady zase riziko, ze folikuly popraskaji - musi se to nejak jinak davkovat a hlidat nebo co. No byla jsem trochu mimo, tak nevim, jestli jsem si to zapamatovala uplne dobre, takze to ber s rezervou 😉 Trochu se bojim, no ale Frgalovi verim, ze udela to nejlepsi 🙂

kveta
6. kvě 2010

V skratke povedané, je pri tom výrazne menej injekcií, trvá to výrazne kratšie a je pri tom aj šesť krát menšie riziko OHSS.

lenceslava
6. kvě 2010

Ahoj vodni.Tak snad to pomůže a budeš mít vajuch že je budeš moct prodávat 🙂 Já každopádně vím že budu chtít aby mi dělali ult dřív než po šesti dnech od začátku píchání puregonu(nebo co si budu píchat)Myslím si totiž že kdyby mi ten ultr udělali už třeba třetí den, mohli mi dávku navíšit dřív a tím pádem jsem třeba mohla mít víc vajíček.Ale je to jenom třeba.Jak jste to měli vy ostatní děvčata při stimulaci??

vodni
6. kvě 2010

Ahoj Lenceslava, přesně jak píšeš - taky jsem byla naštvaná, že první UTZ byl až za 6 dnů. Začínala jsem s 200 IU a nic moc. Pak se to trochu vzpamatovalo, jak mi ob dva dny zvyšovali dávky (až na 300 IU). Taky si říkám, že kdyby to navýšili dřív, mohlo to dopadnout jinak...

kveta
6. kvě 2010

Baby, moc sa nesnažte zvyšovať množstvo vajíčok, lebo kvantita ide na úkor kvality... Seriózne.

vodni
6. kvě 2010

No kveta, já měla vajíčka jen dvě, z toho použitelné jen jedno jediné... Nechci nějaké vysoké počty, stačilo by třeba 6, ale jedno je sakra málo...

kveta
6. kvě 2010

Preto som napísala slovíčko "moc"... Je mi jasné, že občas je ich primálo...

lucifirek
7. kvě 2010

Tak holky dobré ránko.
Janička už má Martínka u sebe. Psala mi po půlnoci. Napíšu doslova.
Po půlnoci se nám narodil syn Martinek,váží 2,5kg a 47cm. Slo to docela rychle,bolesti začaly před jedenáctou.

Tak takovýhle porod by si asi přála každá maminka.
Jani moc,moc gratuluju i s manželem.

natalka28
7. kvě 2010

Holky, na mě něco leze☹ Nemáte nějaké dobré recepty na vychytání nemoci už v začátku? Myslím, že jsem v noci měla zvýšenou teplotu a bolelo mně v krku. Taky mně bolí hlava. Na krk si můžu vzít Bioparox? A co na tu teplotu? Díky

lucifirek
7. kvě 2010

Na teplotu můžeš paralen. Ale nejlepší je ležet,čaj s medem citronem,zázvorem. Odpočívat. APomáhá cucání česneku. Oloupat si stroužek česneku,ale pozor,nesmíš ho nikde propíchnout,nebo poškodit povrch(poleptalo by ti to sliznici) a ten stroužek si dát do pusy a dlouho si ho převalovat v puse. Pak ho vyplivnou a můžeš to zopakovat. Neboj,česnekem cítit nebudeš,jak z toho nevytéká ta silice.

betys
7. kvě 2010

natalka-bioparox můžeš.Pak ten Paralen,lipový čaj.Ale jinak s bylinkama opatrně.Jo a kup si Preventan,ten se taky může v těhu.

ellajoy
7. kvě 2010

Jeany, přijmi velkou gratulaci k narození vytouženého Martínka. Oběma přeju hodně zdraví. 🙂

kveta
7. kvě 2010

Natalka, súhlasím s holkami, len cesnak si pridávaj aj do jedla, je to prírodné antibiotkum...

elllenka
7. kvě 2010

natalka28: Já si většinou dělám čaj s medem nebo citron s medem, ale nevím jak v těhotenství :(

mrkvicka28
7. kvě 2010

Natálko ještě můžeš EMS pastilky nebo bepantehn pastilky

sisulkal
8. kvě 2010

ahojte holky chci se vas zetat jestli by jste me neporadili.jsem ze Slovenska a rozhodli jsme se na umele oplodneni do Brna do centra unica a tak by me zajimalo jestli nektera nevite jak je to tam s placeni pro nas ze slovenska.jsem v tom uplny zacatecnik☹tak dekuji za kazdou odpoved🙂

kveta
8. kvě 2010

Ahoj, Sisulkal, ja som bola v Unice ako samoplátca zo Slovenska. Pokiaľ viem, tak slovenské poisťovne nepreplácajú IVF v zahraničí, takže všetko sme platili sami. Dlhý cyklus IVF nás stál celkovo 80 000 až 100 000 korún, len si nepamätám, či slovenských alebo českých. Platili sme to v hotovosti pred a počas liečby. Na Slovensku Ti ostanú nevyminuté dva-tri cykly, ktoré môžeš neskôr absolvovať na Slovensku za štátne peniaze. Do Unicy sme šli preto, lebo mala skvelú povesť. Počítaj s tým, že možno nebudeš chcieť po embriotransfere hneď cestovať na Slovensko, takže niečo Ťa asi budú stáť aj hotely.. Ja som napríklad počas OHSS dochádzala na infúzie z hotela.

natalka28
8. kvě 2010

Sisulkal, s tím Ti určitě poradí kveta!!! Kouká sem, tak Ti určo brzo odpoví. Držím pěsti, ať se brzo zadaří!

sisulkal
8. kvě 2010

ahoj Kvetka dekuji za odpoved no pekne tak na toto me muj doktor vubec neupozornil☹na toto asi nejme pripraveny.mam tam ternim 17.5.takted nevim jestli tam ma jid a nebo to zrusit a obednat se do BA do ginfivu☹

sisulkal
8. kvě 2010

Natalko28 dekuji.

kveta
8. kvě 2010

Sisulkal, máš IP.

sisulkal
8. kvě 2010

ja nemam jeste nic a teda ani nevim co je to IP?

elllenka
9. kvě 2010

sisulkal: To je tvoje soukromá pošta- interní pošta- najdeš jí úplně nahoře této stránky vedle odhlásit se.

pampeliska36
9. kvě 2010

ahojte holky, je tady nekdo z unicy, kdo zasne s IVF cerven / cervenec? 😉

teckovanaorchidej
9. kvě 2010

Ahojte ženy, jsem tu skoro nová, pampeliško, za 5 dnů začnu minim stimulaci a pak mé první IVF - takže spíš konec května nebo začátek června.
Všechny Vás zdravím, je mi 38 a snažím se o 3 dítko, mám 2 pubescenty.

lucifirek
9. kvě 2010

pampelicka a teckovanaorchidej držím pěstičky,aby všechno dopadlo úspěchem. 😉

pampeliska36
9. kvě 2010

ja v cervnu zacinam s antiko... a v cervenci zacinam se stimulkou... my se snazime o nase prvni ditko 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru