CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

natalka28
19. kvě 2010

tak Ti držím moc, moc, moc pěstičky!!!!

pampeliska36
19. kvě 2010

natalka... diky moc! no uvidime 🙂 pak budeme mit s manzou pred sebou vikendove snazenicko 🙂

betys
19. kvě 2010

pampeliska-držím palce 😉

pampeliska36
19. kvě 2010

dekuju betys... a ty mas jeste miminko v brisku? myslela jsem, ze uz budes s malym skoro doma 😉

betys
19. kvě 2010

pampeliska-malýmu se nechce na svět.termín jsem měla v pondělí,ale zatím se nic nechystá.V pátek mám další kontrolu.Zkoušíme babský rady-dráždíme bradavky,skáču snožmo a dneska asi zkusíme sexík 😀 .Sice se na to moc necítím,ale Dr.říkal že by to mohlo zabrat.Tak uvidíme 😉

pampeliska36
19. kvě 2010

betys.... moji kamosce sexik pomohl 😀 tak drzim pesti, at to klapne 😉

pampeliska36
20. kvě 2010

ahoj teckovana 🙂
tak jsem byla dneska na UTZ a "vypestovala" jsem si dve vajicka 🙂 takze jsem dostala injekci pregnylu a pry mi prasknou z patka na sobotu... takze vikend se mame snazit 😀

teckovanaorchidej
20. kvě 2010

ahojte děvčata, všechny zdravím a díky za držení palců
pampeliško - díky za info, tak pořádně se tisknout - ať se zadaří 🙂))
představ si, já jsem na nervy, zítra utz, tj 13 dc. Dnes ráno trochu špinění, mám strach, že už proběhla ovul, volala jsem do CAR, zítra ať přijdu, že se uvidí. Tak nevím, jestli jsem to neprošvihla, zítra dám vědět

pampeliska36
20. kvě 2010

teckovana... tak na tebe budu moc myslet! ja jsem dneska taky 13 DC, zacli jsme stejne... tak si myslim, ze to jeste u tebe neprobehlo 😉 uvidis, co ti zitra reknou... ale ja ty svoje vajucha mela jeste vcelku 🙂
tobe taky preji at se zadari!!! 😉

kveta
21. kvě 2010

Pampelisko, nech počítam ako počítam, podľa mňa by ste prvú snahu o otehotnenie mali zahájiť už dnes podvečer. Vajíčka sú schopné oplodnenia len šesť hodín od ovulácie... Dajme tomu, že o polnoci budeš mať ovuláciu... vajíčka budú plodné do šiestej ráno a žiadna snaha cez víkend Vám nepomôže. Lepšie bude, keď tam už nejaké spermijky budú na vajíčka čakať... Takže nachlaďte víno a dnes večer hurá na prvé kolo... 😉

pampeliska36
21. kvě 2010

kveto 🙂 dekuju za rady!!! zkusim jim to rict, ze tam maji cekat 😀 😀 😀

natalka28
21. kvě 2010

Pampeliska36 - dr. měl pravdu s tím, že vajucha prasknou z pátka na sobotu a to proto, že Ti píchnul Pregnyl, aby praskla a k prasknutí ( ovulaci ) dochází za cca 36 hodin od aplikace pregnylu, což vychází na přelom pátka a soboty pokud Ti jej píchali ve čtvrtek. Podle mně je nejlepší zítra ráno🙂

lucifirek
21. kvě 2010

Teda tady je to holky napínavé.Držím vám pěstičky,hlavně se snažte a pořádně to posichrujte 😀

mufinka0
21. kvě 2010

Ahoj holky, našla jsem tady vaši diskuzi a ráda bych se přidala. Moc gratuluji všem nastávajícím maminkám k úspěchu!! 🙂 Já jsem se bohužel včera dozvěděla, že moje první IVF na Obilňáku bylo negativní ani na KET nic nezbylo, takže hledám kam půjdu na další pokus.. Vím jistě, že tam se zpět nevrátím.. Upozorňovali mě, že si mám vybrat buďto Unicu, nebo Repromedu, ale neposlechla jsem 😒 Peníze byly důležitější.. ☹ Už toho šíleně lituju... Ráda bych se vás zeptala na kolikátý pokus se vám v Unice zadařilo a kolik vás IVF tady stálo? Popř. zda nemáte zkušenost i s tou Repromedou. Děkuji za odpověď..

lucifirek
21. kvě 2010

mufinka vítám tě tu. Ono to nikde není růžové,ale v Brně opravdu hodně chválí,Reprofit,Helios,Unicu. Nám Unicu doporučila dr. a také jsme zvažovali přestup jinam,ono se všude něco najde. Nám se zadařilo na druhý pokus. První pokus byl žádná sláva a na zamražení nic nezbylo,test negativní. Druhý pokus byl o mnoho lepší,test pozitivní,čekáme jedno miminko. A zbylo nám na jeden KET tři embryjka,teda pokud přežijí rozmražení. Pokud chceš vědět něco víc,tak se klidně zeptej,tohle bylo pouze ve stručnosti. 😉

mufinka0
21. kvě 2010

Ahoj 🙂 To byla ale rychlost 🙂 Víš, je to pro mě hrozné zklamání, ale jsem si jistá že víš o čem mluvím. Nejdřív se musím psychicky srovnat tady s tím neúspěchem a pak vyrazit do dalšího boje. Tady tu diskuzi už jsem měla najít dávno,..sakra těch 14 dní co jsem čekala jsem se užírala sama! Na kolik vás 1 cyklus vyšel peněz? My dali na Obilňáku 23tis. měla jsem 7 folíků, ale na zavedení zbyly jen 2 emrya. Takže nic moc... Ke komu do Unici chodíš?

mufinka0
21. kvě 2010

@lucifirek Jéé, ta odpověď patřila tobě a já to napsala jen jako odpověď. No, ještě nevím jak to tady chodí 🙂

lucifirek
21. kvě 2010

Pro nás to bylo také obrovské zklamání a rozčarování. Hlavně ten audit,to jsme mysleli,že se tam nikdy už neukážeme.Ale pak jsme to ještě jednou zkonzultovali a šli do toho znovu. Nám první pokus vyšel na cca 25tis. a druhý asi 28tis.přesně nevím,musela bych dohledat fakturu. Ale u prvního jsme dopláceli za více oplodněných vajíček a u druhého ještě kryokonzervaci a také něco víc stály léky,než u prvního. Je to strašně individuální. Ještě musím napsat,že jsme tedy platili za ICSI, asyst.hatching,prodlouženou kultivaci. Já měla třináct foliklů,zbyla dvě na zavedení tři na zamražení. U prvního zbyli jenom tři šestibuněčná,takže nic moc. My si nakonec na Unice vyžádali docházku pouze k dr. Frgalovi. Jinak jsme zažili i dr.Otevřela a Gogelu. Ale to je individuální,kdo komu padne do oka.

lucifirek
21. kvě 2010

Upřímně tomu ještě ted nemůžu uvěřit,že opravdu čekáme miminko. Když si vzpomenu na to trápení,deprese a beznaděj,že nikdy nebudem mít miminko. A nechci to zakřiknout,takže radši víc chválit nebudu. 🙂

mufinka0
21. kvě 2010

Lucifirek- Za jak dlouho jste šli do druhého pokusu? Mě tvrdí, že je dobré počkat cca 3-4 měsíce. No,..abych pravdu řekla, stejně se teď na to vůbec necítím. Nevadí ti, že se tě tak vyptávám?? My si taky platili ICSI 7 vajíček, AH i prodlouženou kultivaci. Nevzpomeneš si náhodou jestli si měla u obou cyklů stejný protokol, nebo si měla jednou dlouhý a po druhé ten krátký? Víš, když máš takový rozdíl v počtu vajíček.

mufinka0
21. kvě 2010

Lucifírek- Tak tomu věř!! Vždyť už jsi dost daleko... Já mám za sebou 2 nejhorší roky svýho života. Rok a půl jsme se snažili a nic,..pak najednou // a bylo to mimoděložní, což mi zjistili až za 5 min 12. Pak zase rok nic a následovala laparka kde mi vzali i druhý vejcovod, protože byl uplně zničený po zánětech. Teď už nemám jinou možnost, než IVF. No a te´d negativní HCG,...řeknu ti je to šílený. Život jde dál, jen mě trápí finance...ale nějak to budem muset udělat. 🙂

lucifirek
21. kvě 2010

Mufinka,nám bylo řečeno,že musíme počkat tři cykly,nepočítá se teda ms,která přijde po pokusu. Ale my nakonec šli asi po půl roce. U obou cyklů jsem měla dlouhý protokol.Na Unice preferují,řekla bych, dlouhý protokol. Akorát u druhého mi dr. Frgala trošku pozměnil léky,místo Puregonu jsem měla Gonal. Jinak v počtu vajíček rozdíl nebyl. U obou cyklu jsem měla kolem dvaceti,z toho k oplodnění myslím třináct. U mě byly výsledky z obou cyklů podobné. Problém byl zřejmě ve spermijích. Sice spermiogrami byli podobné. ALe dr. říkal,že po genetické stránce byli u druhého zřejmě lepší. Ty mají hlavně vliv na vývoj embryjí po oplodnění a po prodloužené kultivaci.. Nevím,jestli to píšu dost srozumitelně. Jinak mi nevadí,že se ptáš,od toho ta diskuze je a já jsem se také kdysi ptala 😉

lucifirek
21. kvě 2010

Tak teda ty sis toho taky prošla dost. To já jsem relativně v pořádku,jen mi trošku upravovali hormony. Ale u nás byl problém hlavně ve spermiích.

mufinka0
21. kvě 2010

Lucifirek - No jo,..manžel byl též na operaci - varikokela, ale spermiogram se mu naštěstí vrátil do normy. Jen doufám že tam ještě nějakou dobu zůstane... 🙂 Při oznamování počtu oocytů nám řekli, že má manžel normospermie, tak snad to je dobrý,..o genetických předpokladech nic neříkali. Nevíš jestli by se u něj dalo udělat nějaké testy? Abychom to věděli storpo. Já jen nechápu ten počet vajíček,..prý jsem taky v pořádku,..teda myslím vaječníky a dělohu a přesto jsem měla jen 7 folíků. Měla jsem taky Gonal. Jinak děkuju, jsi moc hodná. Ještě jednou gratuluju! 😵

lucifirek
21. kvě 2010

No nám taky genetiku nedělali,to spíš dr.konstatoval z toho lepšího vývoje embryjí po prodloužené kultivaci. Ale z určitostí se to neví.Jenom to,že ten druhý pokus byl o dost lepší,než první. I když před druhým pokusem mu dělali nějaké genetické testy z krve a trvaly zhruba měsíc.A ty mu vyšly dobře.
No víš,oni říkají,že ten první pokus je takový zkušební,záleží,jaké dávky hormonů ti dávali. Rozhodně si s sebou vezměte papíry a protokol z Obilnáku,aspon z toho budou moct vycházet. Hodně jim to pomůže,když uvidím,co a kolik jsi čeho dostávala a jaké jste měli výsledky. Oni zkusí upravit dávky a můžou zkusit třeba jiný lék. A děkuji 🙂

mufinka0
21. kvě 2010

Jo jasně. To určitě vezmeme.. Ještě mám poslední dotaz,..možná jsem trochu paranoidní, ale nezjišťovala sis něco třeba o riziku vzniku rakoviny po opakovaných stimulacích? My máme, nebo jsme měli v rodině rakovinu prsu (babička, již zemřela), tak z toho mám trochu strach.

teckovanaorchidej
21. kvě 2010

ahoj holky, ovulace zatím neproběhla, napěstovala jsem si ale obří folikuly na každém vaj. jeden. Ale jsou prý už moc velké. Nicméně přesto dnes pregnyl, v neděli znova utz, v 7.30 pce – pokud folikuly neprasknou dříve.Jsem z toho otrávená, v car neví levá co dělá pravá, objednali mě samozřejmě blbě na ten dnešní utz, mám chybu v dokumentaci, no nic moc. Pozitivní je, že jsem velmi dobře zareagovala na ten clostbg. Když to nevyjde teď, tak příště snad jo.

lucifirek
21. kvě 2010

NO Mufi,to jsem si radši ani nezjištovala.My máme rakovinu v rodině,ne prsu,ale mamka měla rakovinu tlustého střeva a pak se jí to rozšířilo na játra. A bohužel asi dva dny po tom,co jsem zjistila,že jsem těhotná,mi mamka ve 46letech doma zemřela.Bylo to šílený a fakt jsem nepočítala s tím,že by se těhu udrželo,když si na to zpětně vzpomenu děs. A navíc ted má podobné problémy teta. Takže toto jsem si radši ani nezjištovala.

lucifirek
21. kvě 2010

teckovana,tak to je dobře,že takhle reaguješ,u nás to výsledek moc nemělo,ale asi i vzhledek ke kvalitě spermijí.Tak mooooc držím pěstičky. A to že jsou moc velký znamená,že už budou přezrálé? A dvě,to je dobré,to je dost šance. 😉

mufinka0
21. kvě 2010

Lucifirek - neboj, stimulace má vliv jen na vaječníky, dělohu, prsa a čípek,...se střevama nemá nic společného. Ty na hormony nereagují. S mamkou je mi to moc líto! Nebudu už taky raději nic zjišťovat, tak bych to mimi neměla nikdy. Děkuju za podporu 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru