CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
30. čer 2010

drndapetka,no pokud by se ti chtělo jezdit každý den po dobu cca 3 týdnů,tak jo.My jsme 80km daleko,tak by to bylo nemožné. Můj manža to zvládl na jedničku,tak myslím,že i tvůj to zvládne. 😉 Nebo třeba jedině ke své obvodní dr.
Všechny injekce nejsou ve formě pera.Ty co budeš píchat od začátku jsou zrovna takové,že musíš smíchat prášek s tekutinou,promíchat,nasát a přehodit jehličku a píchnout. Je to jednoduché,neboj. Takhle to tak možná nevypadá,ale holky, co ted zrovna píchají ti to určitě potvrdí. 😉 Určitě to zvládneš,neměj obavy. 😉

kveta
30. čer 2010

@drndapetka V tomto sa nevyznám... Brala som tuším Duphaston na udržanie tehotenstva pri krvácaní, ale ako to pôsobí pri braní pred IVF, to fakt netuším..

K injekciam: rozhodne si premysli, kedy a kde ich budeš pichať, lebo väčšina injekcií musí byť uskladnená v chladničke, takže také niečo, že by si si ich brala do práce a tam si to trebárs o dve hodiny pichla, nepripadá do úvahy... Leda, že by si si ich nosila so sebou v aute v chladničke alebo tak nejak..

Pichanie do bruška sa robí aj perom aj injekciami. Pero je pohodlné na používanie, bolestivosť perom je minimálna, lebo ihlička je úplne tenká. Injekcie /nie pero/ do bruška, majú tenké ihly, o málo hrubšie než pero. Tieto ihličky sú veľmi krátke a injekcia sa pichá tak, že sa stlačí koža medzi prstami /ako keď sa žena pozerá koľko má tuku tak, že si štípne do brucha/ a do tej stlačenej kože sa rýchlo zapichne ihlička až nadoraz... Tá ihla je naozaj veľmi krátka, takže to nie je nič dramatické... ak psychicky zvládneš pichanie perom, pôjde Ti to aj tou krátkou tenkou ihlou klasickej injekcie... Proste je to veľmi, veľmi podobné, čo sa týka ihly a bolestivosti... Ak máš strach z pohľadu na bežné injekcie, tak si nejakú kúp v zdravotníckych potrebách a polož si ju v byte tak, aby si ju mala na očiach... Po pár dňoch si na ňu zvykneš a nebudeš ju vnímať ako niečo hodné strachu...

Na pichanie Agolutinu /pichá sa spravidla do zadočku a po OPU, Agolutin nepotrebuje chladničku/ Ťa verbovať nebudem... to som si robila tiež sama, ale na to fakt treba silné nervy a keby som nebola vtedy v núdzi odkázaná sama na seba, tak si to sama nepichnem...

drndapetka
30. čer 2010

@kveta No já mám sice v práci chladničku, ale nechci , aby kolegyně o mém IVF věděly, takže do asi budu muset provádět doma 🙂 Děkuji za krásný popis, trošku se mi ulevilo....Snad když to zvládli ostatní, zvládneme to i my s manželem ( i když máme oba panickou hrůzu z jehel )

natulaaa
30. čer 2010

petko my takýýýý 😀 😀 😀 😀 😀 ,to budou prcesy,než mi to píchne 😀 😀

holky já si přečetla nežadoucí učinky marvelonu a mám dost,prý plicní embolie a tromboza 😕 😕 😕 ,z toho jsem měla strach po operaci a ted beru takové svinstvo,já totiž v životě HAK nebrala 😵

lucifirek
30. čer 2010

@drndapetka Kveta ti to krásně vysvětlila,je opravdu nejlepší si to píchat doma. 😉 A fakt neboj,zvládnete to.Manža píchal do bříška a do zadečku ja o život a ani to od něj nebolelo. 😉 Oni vás to tam naučí.

drndapetka
30. čer 2010

@lucifirek Takže stimulka trvá cca 3 týdny, pak vezmou vajíčka a za 2-5 dnů ET, ju? 🙂 To není zas taková hrůza....3 týdny snad píchat vydržím a Agolutin budu klidně dojíždět do Unicy každý den....mám ho totiž 0 minut MHDčkem od domu, což je super 🙂

drndapetka
30. čer 2010

@natulaaa Tyto nežádoucí účinky má každá antiko, nebuuuj 🙂 Zbytečně moc se strašíš

lucifirek
30. čer 2010

@drndapetka cca tak nějak to je 😉 Tak to máš dobré,pokud nebudeš chtít píchat doma,proč ne? 😉

drndapetka
30. čer 2010

@drndapetka Chtěla jsem napsat 20 minut 🙂

drndapetka
30. čer 2010

@drndapetka Nebo napsala jsem to špatně ...... tyto nežádoucí účinky najddš v každém příbalovém letáčku u každé antiko a jsou jen velmi velmi zřídka , že se objeví

drndapetka
30. čer 2010

@lucifirek Prosím Tě, a vy jste měli prodlouženou kultivaci? Který den po odběru vajíček Ti dělali ET?

natulaaa
30. čer 2010

petko já myslím,že tu prodlouženou kultivaci ma asi každý néé? nám dr.malý vysvětloval,že pojištovna propláci 48 hodin,ale že za tak krátkou dobu se ještě neukáže,které embrijko je slabé a které silné a to se většinou ukáže do těch 5ti dnu,protože to přežijí jen ty silné,tak nám to bylo laicky vysvětleno 😉

lukza
30. čer 2010

Ahojky holky tak sem vás dočetla a mám v tom zmatek co kdo chtěl vědět ale koukám že Lucifirek už odpověděla.

jinak mě antikon.přidávaly jen jendu pilulku 😀

Holky ten Agolutin vám muže píchat uplně kdokoliv mě ho píchala mamka manža na to neměla ale klidně se mužete domluvit aji v nemocnici pokud máte Unicu daleko a všude by vám to měly bezproblému píchnout znám i případy kdy si to holky píchaly samy do stehna taky se to muže ale o hodně víc to prý bolí ale pokud není možnost kdo jiný by to píchal tak proč né že.

My taky měly prodlouženou kultivaci a doporučuji protože po těch 48hodinách kdy to platí pojištovna teprve začnou embrijka zanikat a pak by do vás daly zbytečně ty co třeba už nemají šanci já měla 12embriek a nakonec boj nevzdalo 9.takže supr 😀

lukza
30. čer 2010

jo a ET nemusí být až za těch 5dní to vás budou každý den informovat po telefonu jak to snima vypadá a kdy bude ET 🙂))

lucifirek
30. čer 2010

drnda my měli prodlouženou kultivaci. OPU byla 29.10. ET bylo 3.11.
Natulaaa nemusí mít každý prodlouženou kultivaci,musíš si ji doplatit,ale je to určitě lepší,ono se toti teprve ukáže,jaká embryjka jsou kvalitnější

natulaaa
30. čer 2010

No jasnéé luci nemusí ji mít každý,ale myslím,že si ji každý asi dává,když už do toho dává tolik 😉
To si tam budu fakt denně volat joo? a oni mi budou hlásit stav joo? 😀 ,jej tak to je super 😵

drndapetka
30. čer 2010

@lukza Takže přesné datum ET nebude? 😕 Až podle toho jak se budou bojovníčci vyvíjet? 🙂

lukza
30. čer 2010

@natulaaa jednou zavolají ani druhý den budeš si volat ty je to supr že káždý den od 10-11hod ti podají info ohledně embrii já každý den byla nedočkavá kdy zavolají a nebo kdy budu moc volat já hlavěn ten první den po OPU a je supr že ti aji řeknou kolik a v jakém stadiu zrovna jsou🙂))

Holky jak píše Lucifirek prodlouženou kultivaci bych určitě zaplatila a já měla aji AH a taky doporučuji sice mě už jedno embrijko začalo vylezat samo ale těm ostatním pomohly.nemusí se pak tak snažit

drndapetka
30. čer 2010

@lukza Já budu mít taky AH ..... myslíš , že to zvýší naděje? Mě dotor říkal, že prý když půjde vše jak má, tak v mém věku ( 25 let ), mám prý až 65% šance, že se IVF zadaří 😉 Což je celkem myslím dost 😵

lukza
30. čer 2010

@drndapetka jj přesně dopředu to vědět přesně nebudeš oni ti asi řeknou kdy to bude ale né přesně mě po telefonu pak řekla že ET bude zítra v tolik a tolik hodin.to oni až podle toho jak usoudí jak se vyvyjí a zda zavedou moruly nebo až blastocysty protože any ty embrijka se nebudou vyvyjet zároven já třeba měla u jednoho už to poslední stadium na zavedení tak už byl transfer ale u ostaních bylo stadio menší víš jak to myslím že jaksi sem se do toho zamotala.
já třeba v den ET měla 1HB, 2EB,2ČB,1KM toto mě zustalo po prodloužené kutivaci 5den s 12oplodněných .předtím sem napsala že jichg bylo 9 ale to bylo 3den kutivace pak se dvě zastavila.

Pro ty co neví co ty skratky jsou je to vývoj embrii jak jdou za sebou
PN-staduim prvojader
2B dvoubunněčné
4B čtyřbuněčné
8B osmibuněčné
KM kompaktovaná morula
ČB časná blastocysta
B blastocysta
EB expandovaná blastocysta
HB hatchující blastocysta-toto je stadium kdy už samo embrijko opouští pomalu obal a je připravené se zavrtat ,ale taky se říká že už jsou moc choulostivé a náchylné na transfer takže zda je dobré že tak daleko dojdou ve skumavce nikdo přesně neřekně u někoho jo u někoho jako mě to bylo stejnak na nic.

lukza
30. čer 2010

@drndapetka já myslím že určitě to zvýší naději na uspěch přece jen mají ty Embryjka pak jednoduší cestu se zavrtat že nemusí tak bojovat o vylezení před zavrtáním

lukza
30. čer 2010

a já si nechala vždy zavesl 2 embryjka teda né vždy u ET jo u KET sem měla v jedné dávce pak 3embryjka ale jedno rozmažení nepřežilo takže mě zase zavedly dvě a u dalšího KET sem měla dvě zamražená ale jendo zase nepřežilo ale stím sem počítala protože nám už v den ET když se ptala jak to chce zamrazit že to jedno je slabé ale já ho nechala taky zamrazit přece jen nikod nemuže vědět zda by třeba nakonec nebylo to pravé ale stejnak rozmažení nepřežilo takže pak mě daly už jen jedno

drndapetka
30. čer 2010

@lukza Jejda, to je docela blbý, že přesný datum ET nebudu vědět, protože tak narychlo si nemůžu vzít v práci dovolenou a doktora musím hlásit min. 2 dny předem a já bych pak raději po ET zůstala doma těch 14dní do TT na dovolené.....No tak si tu dovolenou napíšu asi zhruba, aby mi to vyšlo i na to ET...Však já se s Váma pak přijdu poradit, jak to udělat 🙂 jste tady strašně všechny fajn, dozvídám se vše co potřebuji, i když jsem samá otázka, že? 😀 Ale dodáváte optimismus, to je strašně krásný 😵

drndapetka
30. čer 2010

@lukza Jééé a z toho jednoho je malej Lukášek, jo? To je krásný 😵

drndapetka
30. čer 2010

@lukza jejda , já jsem blbec, promiň 😅

drndapetka
30. čer 2010

@lukza Až teď jsem si všimla v Tvém fotoblogu, že jsem Vám nnakonec podařilo přirozeně, to je úúúúúžasný 🙂

natulaaa
30. čer 2010

Lukzi to je super vysvětlení 😉 😉 😉 🙂

natulaaa
30. čer 2010

petko já mám taky AH,tak taky doufám,že to k něčemu bude 😵 😵 😵

kveta
30. čer 2010

@drndapetka Tak choď počas ET na péenku... ale Tvoj zamestnávateľ je teda nič moc... asi to máš v práci ťažké...

lukza
30. čer 2010

@drndapetka jj nakonec se zadařilo přirozeně přes všechyn prognozi doktoru 🙂))
neboj ten ET stejnak bude cca 4-5den po OPU dřív stím nepočítej a je fajn že budeš doma do TT.
@natulaaa díky však to pak všechny na rospisu budete mít napsané myslím rozpis ET aby sjte to měla furt doma na očích 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru