CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
30. čer 2010

@kveta Nene, v práci to mám právě suprové. Super lidi, kolektiv, prostředí, zacházení atd. Ale já nechco, aby o tom IVF někdo věděl ( psala jsem o tom tady i včera ). Nechceme , aby to nevěděla ani rodina - za 1. Bude to překvapení, když se podaří a za 2. Chceme se vyhnout tlaku okolí a neustálým otázkám typu: "Tak co, vyšlo to" jak se cítíš? apod.

Tak proto se to snžím řešit tak, aby mi na to ET vyšla dovolená.....No uvidím

drndapetka
30. čer 2010

@lukza Ještě jedna otázka ( vím jsem šílenej zvědavec 😀 ) - napíšou mi v Unice neschopenku?

drndapetka
30. čer 2010

@drndapetka V práci mi totiž v listopadu bude končit smlouva, a mám taky tak trochu strach, kdyby se dozvěděli o tom, co mám v plánu, tak najdou náhradu dřív....no nevím, třeba je podceňuji, ale stejně.....Dbře mi tak, kdybysme s IVF ještě pár měsíců počkali, tak mi v listopadu už prodloužili smlouvu na dobu neurčitou a měla bych to fajn...Jenže já jsem strašnej nedočkavec a nechtěla jsem už po 2,5 letech snažení a neúspěšných 2 těhu čekat, takže asi budu bez práce ( nebo na neschopence s málo penězi ) a s mateřskou ani nevím jak to budu mít, ale to mi je teď fuk, my to s mnaželem nějak utáhneme 😉

lenceslava
30. čer 2010

Ahoj kecálistky 😀 to je pařák to je děs.

drndapetka
30. čer 2010

Holky, asi si smažu z profili fotku, protože tato stránka není uzamčená, a já opravdu nechci, aby mě někdo našel a pak se to rozkřiklo, tak se nelekněte, že už nebudu mít fotku, ju? 🙂

luciiiie
30. čer 2010

Ahoj holky,

@drndapetka jj, v Unice ti neschopenku určitě napíšou, ale teď už nevím od kdy 😕 Oni ti holky určitě řeknou 😉

drndapetka
30. čer 2010

@luciiiie A napíšou mi ji až do potvrzení těhu tedy do toho 7tt, kdy by měl být UTZ? Asi nevíš, že?

lenceslava
30. čer 2010

@drndapetka- nesch. ti napíšou ale budeš na ní mít jejich razítko(klinika pro léčbu neplodnosti) tak spíš by ses třeba měla domluvit se svojí mudr na té neschopence.

luciiiie
30. čer 2010

@drndapetka fakt ti teď nevím... ale chtěla jsem napsat co lenceslava, budeš tam mít od nich razítko 😒 Tak jestli není fakt lepší se domluvit se svou mudr, taky jsem to tak poprvé měla, nechtěla jsem, aby o tom v práci věděli. Je jim po tom houbeles 🙂

lenceslava
30. čer 2010

@drndapetka- máš na ni nárok od prvního ult folíků až pak do konce.
Po testu když je pozitivní jdeš tuším po čtrnácti dnech na ult,když je neg- což u nás ani u jedné ale nebude!!!! jdeš druhý den na krev na hcg. U mě to bylo tak že jsem v po testila,byla jedny čárka tak jsem jela v ut na krev, po desáté jsem volala na výsledky(samo že nic) a pak jsem měla ve st audit.A do práce mě chtěli poslat už ve čt.Čekala jsem že mě třeba nechají doma ještě týden abych se z toho trochu vzpamatovala a ono prd.Nakonec jsem byla ráda že mě doma nechali do neděle.

lenceslava
30. čer 2010

Jo a nesch nechávají do toho ult potvrzení těhotenství a pak sem nějak převádí k tvojí doktorce.pokud tedy chceš zůstat doma.

drndapetka
30. čer 2010

@lenceslava Jéé, tak to jsi mě potěšila, já určitě doma budu 🙂 A ten první UTZ foliků je prosím Tě kdy? Po prvním týdnu stimulky?

drndapetka
30. čer 2010

Mám si o tu nesch říct pak sama nebo doktor se ozve sám? 🙂

lenceslava
30. čer 2010

@drndapetka- já ho měla po 6ti dnech od prvního píchání puregonem. já vlastně nevím jak se ta stimulka bere,jestli i píchání dipherelinu?

drndapetka
30. čer 2010

@drndapetka Jo a ještě jedna maličkost - vycházky nějaký na tý neschopence jsou bo ne?

drndapetka
30. čer 2010

@lenceslava A po těch 6 dnech Ti doktor teda nabídl sám od sebe tu neschopenku?

lenceslava
30. čer 2010

No já ti ani nevím jak to bylo,vím že mi řekl o tom od kdy mám nárok na tu nesch a já mu pak při tom prvním ult řekla že ji chci napsat a sestřičky mi ji napsali. nebo on to už ani nevím,každopádně jsem ji od toho ult měla.

drndapetka
30. čer 2010

@lenceslava Dipherelin? To napsaný nemám 😕 Mám jen dlouhý protokol Decapeptyl, Puregon a Menopur d.p. Na papíře od doktora....Bude toho ještě jako víc, jo? 😲

drndapetka
30. čer 2010

@lenceslava škoda teda, že ta nesch. nejde hned od úplnýho začátku stimulky, že bych byla v klidu doma a píchala

lenceslava
30. čer 2010

Dávají bud dipherelin nobo decapeptyl. má to stejný účinky.

lenceslava
30. čer 2010

No já ted budu doma až od opu. Myslím že to bude stačit,ono záleží co máš za práci,Já se teda v práci pěkně nalítám a celou šichtu se nezastavím ale myslím že to zvládnu. Uvidíš jak budeš tu stimulku snášet.

drndapetka
30. čer 2010

@lenceslava Já hormony snážím blbě. I blbej slabej Duphaston mi způsobuje nevolnosti, takže budu doma. Zaměstnání mám psychicky náročné - jsem vedoucí, takže raději budu doma v klidu, v práci bych se stresovala a honila

drndapetka
30. čer 2010

A od toho prvního UTZ folíků do OPU je to 14dní? že bych přinejhorším ( kdyby mi nebylo blbě) taky vydržela do OPU

lenceslava
30. čer 2010

@drndapetka- tak se zkus domluvit nějak se svojí mudrou.třeba by ti tu nesch napsala ona a mohla bys jí mít už od začátku. A nebudeš muset řešit to razítko z unici.

lenceslava
30. čer 2010

Já měla opu osmý den od prvního ultr. Záleží na tom jak ti rostou folíci,já je měla nějaký zabržděný.

drndapetka
30. čer 2010

@lenceslava to razítko mi je pak jedno.....stejně kdyby to vyšlo, tak nahlásím , že jsem těhotná a na neschopence zůstanu, v práci ví, že se snažíme dlouho o mimi, jen nechci, aby věděly přesný datum zákroku atd. Jinak mi je to pak po IVF jedno jestli budou v kanclu špekulovat co jsem v Unice dělala 😀 myslím si, že ohlašovací povinnost v práci nemám, ne? 😉

drndapetka
30. čer 2010

@lenceslava takže ti vlastně celá stimulka trvala jen 14dní, pokud dobře počítám? 😕

natulaaa
30. čer 2010

holky pěkně se tady ta diskuze rozjíždí 😵 ,nejdřív jsem tu byla skoro sama a ted nestíhám číst,já si lehla na sluníčko ale to se nedá vydržet,tak jsem si dala pul těla do stínu a opaluju jen nohy 😵 ,ale je krááásně ,holky já si udělala na emiminu na diskuzi takový metřík s čápem a odpočítává mi dny do začátek stimulky,tak ještě dva týdny a dva dny 😀 😀

pampeliska36
30. čer 2010

ahojte koceny 😀 ted jsem dorazila z prace domu... jdu si vas pekne docist 😉

pampeliska36
30. čer 2010

no tak holky vidim, ze se prubezne diskuse rozjizdi... asi uz jsou vsechny otazky odpovezeny, ale ja jen, jak to mam u sebe aktualne:

25.6. zacatek stimulky a prvni pichani injekci,
28.6. posledni tabletka antiko,
do 9.7. musi prijit antiko,
10.7. si picham dalsi tip injekce a to,
16.7. prvni kontrola UTZ a foliku. od teto doby mi mohou napsat neschopenku.
... dalsi postup mi reknou zase po kontrole 16.7. a podle toho jak to bude vypadat na UTZ.

injekce se musi pichat nejpozdeji do 10:hod. rano.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru