CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
12. črc 2010

@mufinka0 jejda ☹ bylo mi to nejake divne, ze jsi prvne rikala, ze jdete ve stejny den do obou... ted uz tomu rozumim ☹

mufinka0
12. črc 2010

@pampeliska36 No tak to vám nezávidím, navíc pokud musíš cestovat..brrr fůůůj v takovým horku! To je o život! No jinak návštěva CAR jestli nás nějak nakopne,..sama jsem zvědavá, víš 🙂 Hlavně kam se těším, tak to je ten můj psycholog, potřebuju ho teď jako sůl. Snad už mi dá nějakou radu tentokrát, minule jsem tam byla poprvé, tak jen zjišťoval co mám za problém a jak až to je semnou "špatný", jestli rovnou Černovice, nebo to ještě zkusíme zachránit 😀 😀 😀 No, jsem doma, takže se asi rozhodl mě ještě nezatracovat 😲 😀 Je fajn, když se můžu někde takhle vykecat. Sice si pobrečím, ale tak pláč prý tělo čistí 🙂

pampeliska36
12. črc 2010

@mufinka0 mam kolem sebe zname, kteri chodili v urcite sve zivotni etape pravidelne ke psychologovi a dost jim to pomohlo!!!

mufinka0
12. črc 2010

@pampeliska36 No jo,.. Vzalo mě to víc, než jsem čekala.. 😒 Jestli lze vůbec něco v takovém případě očekávat. Jenže on je na tom zle psychicky i můj taťka (byl to jeho otec), takže mám navíc starost i o něj,..to je dvojnásobný.. 😒

mufinka0
12. črc 2010

@pampeliska36 Já jsem měla jít k psychologovi hned po tom, co jsem o miminko přišla!! Byla bych na tom dnes úplně žůžo labůžo, jenže já ne, že to zvládnu sama,...a jak šel čas a každoměsíční MS, jen se to zhoršovalo. No, hele, u mě to probíhalo jen častým brečením,..jinak jsem nic nevyváděla.. Ale manžovi už to lezlo na mozek a jak nám teď nevyšlo to IVF, tím se to celé jen prohloubilo 😒 Já jsem navíc neviděla žádný reálný termín na druhý pokus, jsme bez peněz, ale i přesto že nám naši zaplatili první pokus, tak nám chtějí platit i pokus druhý... A kdyby náhodou nemohli, tak manže říká, že si na to klidně vezmem půjčku 🙂 Což mě zase trochu uklidňuje..

mufinka0
12. črc 2010

@pampeliska36 Ale dost negativních věcí 🙂 Jak ty prožíváš stimulku? Cítíš se v pohodě? 🙂

pampeliska36
12. črc 2010

@mufinka0 ja myslim, ze budes brzo dobra a pripravena na dalsi boj! fandim ti 😉

.... ja bych rekla, ze to prozivam celkem OK... prozatim. dneska se mi udelali nejake modracky na brichu, ale to je asi tim teplem. a jinak se citim tak nejak nafoukle nebo jak bych to rekla. jsem strasne zvedava, co bude v patek na UTZ.

mufinka0
12. črc 2010

@pampeliska36 😀 To ti věřím!! Já byla taky napjatá před prvním UTZ 😀 A pak si ze mě furt manža dělal srandu "Pozor, už máš ty váčky, tak ať je někde nepraskneš!" 😀

drndapetka
12. črc 2010

Ahojííík 🙂

Tak jsem doma, uff

V práci jela klíma na plno-sice dobrý než být venku, ale mám knedlík v krku, no snad nebudu nemocná 🙄
@lenceslava Já byla na krvi 4DC, pač mi to vyšlo na ty svátky. Jsem tady kvůli tomu vyšilovala a nakonec jsem zavolala Opletalovi a ten mi řekl, že HP se může brát 1-4DC, že tam je ten jeden den rezerva, ale protože některý pacientky si z toho asi dělaly kurník, tak do papírů píšou 2-3DC 😀

drndapetka
12. črc 2010

@mufinka0 Můžu se zeptat, k jakýmu psychologovi chodíš a kam? Měla jsem dneska nějakou schýzu přes den, tak jsem si říkala, že bych asi taky potřebovala odbornou pomoc 😔 Si představ-koukala jsem na FB-sestřence se před pár dny narodila holčička, tak tam měla nějaký fotky , tak jsem jukla, a i když jim to přeju, tak ve mě byla taková strašná zlost a závist ( fakt závist-až jse nechápala, kde se to ve mě vzalo ☹ ). Asi to minuty jsem začala hystericky brečet.....Takový záchvaty asi holky nemíváte, že? 😀 Já říkám furt, že jsem prdlá....Jenže ono je to opravdu ke vzteku, když sestřenka se se svým mužem vyspí 2x za měsíc a hned je v tom.....

natulaaa
12. črc 2010

Ahojet holky tak jste přežily dnešní parno se dívám 😉 😵
Lenci já chtěla taky žehlit a nedala jsem to,tak snad zítra 😝
Petko neboj ,nejsi sama co máš tyto záchvaty 😉 ,já taky lidem mimi přeju,ale taky mi je někdy až k vzteku a ke smutku ,že se rozbrečím a řeknu si,že to není spravedlivé,někdo si fakt jednou užije a hned to vyjde 😠 a my tady takhle ,ale co naděláme,já si taky vždycky pobrečím a pak je zase dobře 😉
Pamel jo jo u toho prý bývá pocit plnosti 😒 ,tak už to funguje,vajuchy už rostou 😵 😉

drndapetka
12. črc 2010

Mufi, taky jsem mívala takový stavy, že jsem furt brečela a brečela a manža, že půjdu k psychologovi, ale dokázala jsem to tak nějak překousnout sama, našla si něco, co mi dělalo radost, abych tím ten nezdar že mimi není "zaplácala". Já vím, že to asi není chytrej postup, ale funguje to u mě. Pak jsem v dubnu praštila s cigaretama, tak to mi taky hodně zvedlo sebevědomí. Snažím dělat věci který mě baví a schválně si vytyčovat cíle, abych si pořád zoufale nemyslela, že bez miminka je to na konec světa. jde to, ale občas ( tak 2x za měsíc ) taky vypuknu v pláč, jako třeba dnes-většinou to ve mě vzbudí porody kamarádek nebo ohlašování těhotenství.....Kočárky s miminkama a ženský s bříškem, který kolem mě v práci chodí houem, se mnou už nic nedělají, jsem nějak v tomto "zkameněla", ale dřív jsem zašla za roh a plakala 😔

kveta
12. črc 2010

@drndapetka Ale áno, mávala som takéto záchvaty hnevu, závisti, pocitu nespravodlivosti... to bohužiaľ k neplodnosti patrí... a bolo ťažké sa s tým vyrovnávať... dobrá diskusia na modrom koníkovi na túto tému bola: Ako sa zmieriť s /možnou/ bezdetnosťou , tam sme tieto pocity dosť preberali... a trvalo mi roky, kým som sa naučila nezávidieť, ale brať s radosťou pozitíva neplodnosti... Aj keď takéto riadky od tehotnej tu asi vyznievajú cynicky, ale myslím to úprimne... v tej diskusii je veľa o tom..

drndapetka
12. črc 2010

Mufi, a k těm injekcím. Víš jak se jmenuje fobie z nich? Belatofobie 😀 Co když ji mám 😅 Hihihi 😀

drndapetka
12. črc 2010

@kveta Víš co je nejhorší? Já jsem t své sestřenici nedokázala ani pro ten svůj hněv a smutek pogratulovat a teď je mi to strašně líto.....ale už to asi nespravím ☹ Ona mi ani nenapsala sms, že se malá narodila....dozvěděla jsem se to od své mamky, tak jsem na ni byla naštvaná. Mému manželovi zprávu poslali.....Nechápala jsem proč....Aby mi ještě víc neubližovali? 😕

drndapetka
12. črc 2010

@kveta Můžu se optat,jak dlouho jste se snažili o miminko a čím jste si vším prošli? Pokud Ti teda nevadí o tom psát....

natulaaa
12. črc 2010

Petko já tě uplně chápu s tím pogratulováním,mi to taky nejde někdy přes zuby ☹ ☹ a pak si řeknu,kruci to se nedělá,ale v té chvíli mám v sobě nějaký blok a v duchu si myslím,že at se všichni nepos...u ,já vím,taky to zní možžná blbě,ale mi to tak někdy prostě příjde ☹

natulaaa
12. črc 2010

Petko já si trošku poplakala zrovna včera,přišla za náma na zahradu moje povedená švagrová 😠 😠 ,sedla si k nám a začala mi vyprávět,že viděla ve městě jednu tady odsud a že ten její malý je rozkošný a ještě aby toho nebylo málo,tak mi hned poreferovala,kdo je od nás z vesnice těhotný ☹ ,mrcha jedna a přitom ví,jak se snažíme ,pak odešla,já si lehla na lehátko,a opalovala jsem se a při tom mi tekly slzy,protože mi to prostě přišlo líto ☹

kveta
12. črc 2010

@drndapetka Snažila som sa o dieťa osem rokov... Tu na tejto stránke nájdeš môj príbeh: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/zazraky-se...

kveta
12. črc 2010

@natulaaa Moje blízke kamarátky som inštruovala nech mi tehotenstvá oznamujú smskami, nikdy nie osobne... po pár hodinách som bola schopná im zavolať a úprimne pogratuľovať... Musím povedať, že mám dobré kamošky, rešpektovali to všetky do jednej...

drndapetka
12. črc 2010

@kveta Přečetla jsem Tvůj příběh....Ještě teď mi běhá mráz po zádech....Musím říct jen jedno, na to není více slov: Obdivuju Tě! Myslela jsem si, že jsem si za ty 3 roky snažení a po dvou nezdařených těhotenstvích užila moc, ale jak tak vidím, tak to co prožívám já to je slabý odvar.....ze srdíčka Ti přeji ať Tě štěstíčko už nikdy neopustí! Je neuvěřitelný jak žena dokáže být silná. Vlilo mi to krev do žil, teď už věřím, že zázraky se dějí 🙂

lucifirek
13. črc 2010

Ahojky všem,přeji krásné ránko. Tak jsme od včerejška konečně doma. Cesta z Brna teda byla dost úmorná a malý celý splavený. Ale jsme konečně doma a ještě si tady chvilku pobudeme,než půjdeme ven.Musíme přibrat na 3 kg.
Jinak vám musím tedy napsat celou story,co se tedy vůbec dělo. Ve čtvrtek 1.7. jsem byla na poradně a dr. se nelíbilo,to zvracení a napadlo ji,zda nejsou špatné jaterní testy. To se potvrdilo a v pátek mě poslala do nemocnice Nové Město na Moravě. Tak jsem pobyla pouze přez noc.PRotože dělali další odběry a bylo to stále horší. Navíc zjsiitili,že mám hodně nízkou hladinu krevních destiček a to by znamenalo císařský řez,při porodu by mi je nejspíš museli dodávat v transfuzích a v této nemocnici je neměli k dispozici. Tak mě převezli v sobotu brzy ráno sanitkou do Brna Bohnice. Diagnozy byly Hellp syndrom,preeklapsie,hepatopatie,anemie. Zase si dělali kontrolní odběry. Krevní destičky se naštěstí nepotvrdili.Ale jaterní testy byly horší a horší tak přistoupili k okamžitému ukončení těhotenství vyvolání. POrod byl teda dost příšerný zážitek. Bolesti nastali ihned a dost intenzivně. První tabletu jsem dostala v 11.45 a v šest večer byl malý na světě. Opravdu to má příroda dobře zařízené. PRotože na všechny bolesti jsem zapomněla,jen co jsem malého uviděla. Malý se narodil 3..7. 17.50 49cm a 2910g. Včera nás propouštěli s váhou 2850 a nejméně jsme měli 2710g. Nicméně bylo potřeba dostat ty moje jaterní testy do nějaké klesavé tendence,což zabralo celý týden,kapačky,hromady léků. V léčením budu muset pokračovat i nadále,ale naštěstí už jsme doma. Kubíček nám dělá jenom samou radost,je to taková naše žabička. Jsme z něj s manželem naproto unešený. Tak uvidíme,jak se doma aklimatuzujeme a budeme zvládat.
Jinak jsem zatím neměla vůbec čas dočíst diskuzi,tak se nezlobte,jak bude chvíle času,určitě dočtu. Ted musím jít uklidit všechny ty tašky,vyprat prádlo a pod. Dnes musíme zavolat dětské lékařce,tak aby tu bylo uklizeno. A zítra bude muset manžel pohlídat malého,protože si musím jít předepsat léky,z nemocnice mám na 3 dny.
Ještě zkusím přihodit pár foteček,at malého aspon uvidíte.

natulaaa
13. črc 2010

Luci no teda ,ale hlavně,že jste v pořádku a moc moc moc ti závidím,že už máš prcka doma 😵 ,A ty jaterní testy ,s tím si měla problémy už i dřív nebo to bylo zpusobeno tím těhotenstvím? Ale dostanou tě z toho uplně néé?Hlavně,že to dobře dopadlo 🙂 .Držte se a at malý přibírá 🙂 🙂

drndapetka
13. črc 2010

@lucifirek Luci, moc gratuluju, malej je krásnej 😵 Tak, ať pěkně rostete a jste oba v pořádku....

Holky, jinak dneska jsem zobla první tabletku toho Euthyroxu. recept jsem našla ve schránce teprve včera-napsali mi na obálku špatný směrovací číslo, tak to ke mě putovalo skoro týden 😠 Tak doufám teda, že mi to pomůže a spraví mi to ty hodnoty. Předpokládám, že odběry mi asi už na tu štítku před stimulací nebo během stimulace už dělat nebudou, že? Takže asi nepoznám jestli se to spravilo 🙄

natulaaa
13. črc 2010

Petko ty joo,já myslela,že už to zobeš dávno,ale asi tu hodnotu nemáš tak jako jáá,protože já už zobala marvelon a vlastě za nějakých 18 dní jsem měla jet do unicy a mi Malý řekl,že za tech pár dnu to nesníží,tak proto mi to posunul,tak to raději v pátek oznam,že si to začala brát až ted,aby v tom třeba nebyl problém,ale asi to máš jen trošku zvednuté ,ty bereš pulku 50 že? já beru celou 😕 ,a mám po tom větší pocit hladu,přitom chut na jídlo díky tomu vedru moc nemám 😒

drndapetka
13. črc 2010

@natulaaa Ne, beru jednu tabletku ráno a mám Euthyrox 50. Ptala jsem se když mi to volali, zda se mi náhodou kvůli tomu nebude posunovat stimulka, ale bylo mi řečeno, že nééé, že to je zvýený jen trochu a že to není potřeba ať se zbytečně neplaším.....Tak já Ti nevím....Z Marvelonu mám vybraných dneska už 7 tablet

drndapetka
13. črc 2010

@natulaaa Ty a za jak dlouho se to může spravit.....ty máš něco jiného ale než já, ne? 😕 Já mám lehce sníženou funkci štítné žlázy a Ty?

natulaaa
13. črc 2010

Petko já taky TSH a já mám taky 50 ale asi to mám víc já mám 3,09 a má být prý do 1,09,ale norma je do 5,ale ty CARY to mají jinak nastavené,ono chtěji ty hodnoty nižší prostě, A asi mám víc než ty,když ti stimulku neposunuli,a mi Malý řekla,že do stimulky to bude v normě ,prý to rychle klesá,moje kámoška měla přes 4 a za měsíc měla 2 a hned ten cyklus otěhotněla po 5ti letech snažení a dvou neuspěšných IVF 😉

drndapetka
13. črc 2010

@natulaaa Tak to jsem ráda, to jsi mě uklidnila....Snažím se jíst teď i každý den ryby, je v nich jod a to taky podporuje fci štítky. Pak je ještě dobrý potravinový doplněk Kelpatabs, kde je řasa Kelp a ta obsahuje hodně jodu, stojí jen 250 Kč a je tam tabletek na 4 měsíce, doporučuju 😉

natulaaa
13. črc 2010

Tak to jsem ráda,ale já mám taky obavy trošku,jestli mi to budou ještě brát tu štítku,radši pro sichr,protože každý na to muže reagovat jinak .A nechci nic uspěchat i když by mi to bylo hodně líto,kdyby to odložili 😒 ,ale snad to klesne 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru