CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

natulaaa
24. črc 2010

Pampel já bych taky asi šla,kdyby si cítila sebemenší zhoršení 😉 😉

Mufi s těma klinikama to je myslím nastejno,někde je to,někde ono,a když člověk začne brouzdat,tak vždycky narazí na nějaké zlé zkušenosti a tak ,no já už to prdím,nepročítám nic,kámoška byla ve zlíně a taky nasraná,protože ji nedělali vubec HP 😲 😲 a nevyšlo ji ivf a pak šla na endokrinologii a zjistili sníženou štítku a měla to dost a endokrinoložka ji hned řekla,že není divu,že ji to nevyšlo a po dvou měsících brání euthyroxu otěhotněla přirozeně,ono každé centrum má svoje uspěchy i neuspěchy ,v repromedě by mi vzali tu krev na ten anti muller v unice mi nic takového nenábidli,každá klinuka má asi své,některé dávají antiku,některé néé a ted co je lepší,někdo tvrdí že je to lepší,někdo zase že néé,je to fakt těžko 😒 😒 😒 ale my se nemužem dát a musíme se vyptávat a nemužem se nechat odbýt,jsou to naše prachy no néééé 😀 😀

mufinka0
24. črc 2010

@natulaaa 😒 No já neznám žádný špatný zkušenosti s Unicou!!!! Každá klinika má něco, to máš pravdu. Poznala jsem lidi z Unici a i z Repromedy 🙂 Na netu jsem nenašla nic zlého na Unicu, proč?? Já spíš brouzdala po úspěšnostech, názorech těhulek, a taky jsem se dívala na různé akreditace, diplomy a tak,..Asi jsem magor, ale když to bylo 50 na 50,. tak sakra jak jsem se měla jinak rozhodnout!! 😀 😀 😀 Fakt jsem byla uplně bezradná, nevěděla jsem absolutně kam máme jít... No a pak jsem si jeden den řekla, že teď se prostě rozhodnu a hotovo. No a on i manža do trepro chtěl hned jít,..ale já se musela ještě přesvědčit. Uvidíme,..třeba se mi to nepovede ani tam!! 😲 😲 😀 😀 😀 😀

mufinka0
24. črc 2010

@natulaaa Cožééé, ve Zlině ji nedělali HP???To je blbost!! To nemůže být pravda!!!!! To je neuvěřitelný... Znám jednu holčinu co byla v Brně 4x na IVF a nic,..no a šla do Zlína a hned napoprvý... To jsou ale stopy osudu,..někdo otěhotní tam a někdo zas jinde.. 😉

mufinka0
24. črc 2010

@mufinka0 🙂 A taky ještě jsem si vzpomněla,..jak jsme byli v Unice, tak jsme dr. Frgalovi řekli, že jdeme i do Repromedy a on na to " Ať se rozhodnete pro nás nebo pro Repromedu, tak ani tak neuděláte chybu"... Je to fakt borec a je nad věcí!! To jsme v Repromedě teda neslyšeli,..ale taky nenadávali na Unicu, to néé...

esther03
24. črc 2010

@mufinka0 my tiez rozmyslame, ze vyskusame iny CaR ako unicu. Natul som uz pisala, nejako nemam dobry pocit z prof.maleho. Myslela som, ze este vyskusame silnejsi soft a on hned vyratal cenu na klsicky ivf a to vie, ze preco nan nemozem ist 😠

pampeliska36
24. črc 2010

@mufinka0 ahoj nadi.... jojo s tim tak pocitam, kdyby se neco zhorsovalo, nebudu cekat. mela jsem ty bolesti uz vcera, ale myslela jsem si, ze je to po tech antibiotikach, co davaji... ja je tezko "zaludecne" snasim a manza mel taky problemy. ale dneska jsem si radsi zavolala ikdyz to nemusi nic znamenat... doktor rikal, ze to muze byt zacatek slabeho syndromu, ale ze to zjistime az se na me podiva. ze mam hodne pit. coz delam. ani nepribiram, ani se mi nezvetsuje bruch 🙂 tak uvidime zitra.

natulaaa
24. črc 2010

@mufinka0 no nevím,jak jsem koupila,tak prodávám 😀 😀 ,no nebo dělali a i přes špatné tsh ji ho udělali a na endokrinologii ji řekla dr,řže s touto hodnotou je jasné,že to nevyšlo 😒 ,
je jasné,že každý CA R má uspěchy a neuspěchy,nikde to není 100% a tomu komu to nevyjde,tak chce přejít,to je jasné a komu to vyjde,tak tam zustane i podruhé,tak to chodí.A na Malého já teda nemužu zatím říct ani slovo,vždycky hodný a neláme nic násilím,měla jsem štítku,tak se to odložilo ,slyšela jsem,že někde to zkoušejí i přes horší výsledky a je zbytečný neuspěch tim klinika vydělá,tak v tomto směru mu zase věřím.A jak říká Pampel,zatím je tam vše v pohodě a jestli je to Zlín nebo Praha je uplně jedno ty metody jsou dost podobné 😉

Pampel gratulujuuu 🙂

mufinka0
24. črc 2010

@esther03 No,..tak to radit nemůžu... Víš já jsem byla naprosto nadšená z dr. Frgali,..on byl úžasnej a věnoval se nám na 150%, proto to naše rozhodování bylo tak těžké. Já tedy s Unicou špatné zkušenosti nemám a nemůžu cokoliv zlého říct. 🤐 Četla jsem že nebylo prokázáno, že ty hormony u klasického IVF způsobují rakovinu vaječníků a prsa, ale na druhou stranu je to logické a je to uvedeno jako jedno z možných rizik... Tak tomu pak vůbec nerozumím. Dr. Frgala nám řekl, že ikdyž měla babička rakovinu (měla ji až v 70letech), tak nemám zvýšené riziko, že to nebylo dokázáno,...ale v Repromedě nám řekli, že nám nebudou tvrdit něco, když je přece jasné, že estrogeny působí negativně na prsa a vaječníky! 😒 Ale že ta dávka není až tak vysoká, že třebas ty estrogeny má žena zvýšené i v těhotenství, takže to by si člověk nevybral, víš.. Ono., pokud žena chodí na preventivní UTZ prsou, nebo později pak mamograf, tak se to zachytí včas, ještě než se to stihne proměnit v rakovinu. Tady bych ti jedině pak poradila nechat si udělat genetické vyšetření, třeba v Brně na Žlutém kopci (Masarykův onkologický ústav), jestli jsi nositelkou genu, který u vás v rodině tuto anamnezu způsobuje. Ikdyž teď nevím zda by to šlo, když už ti maminka a babička zemřela.. 😢 To mi radili v Repormedě, že pokud se toho tolik bojím, tak jedině toto je jediná možnost, jak zjistit, zda mi to také hrozí nebo ne.. A pak prý kdyby ano, tak se to řeší tím způsobem, že se vyoperují prsní žlázy a dají se tam nějaké implantáty.. 😝 😝 😝 uf...To jsem toho napsala.

natulaaa
24. črc 2010

no po antibiotikách mi taky bývá vždycky těžko a to u každých a na co to pak vubec dávají ty ATB

natulaaa
24. črc 2010

@mufinka0 já právě poslouchala Malého v televizi,tak taky říkal,že riziko nebylo nikdy prokázáno,že zrovna po ivf měly ženy rakovinu a ten proces je fakt krátky a během te doby to neohrozí život,to kdyby to bylo taaak nebezečné,že co druhá dostane rakovinu,tak by se to nedělalo 😒 .Ale nevím,jak to je s dědičmostí a IVF,to nevím,Si vemte jen HA,jaké tam jsou příznaky rakoviny ,jsem čuměla jak péro a jsou holky už mladé co to jedí 10let v kuse,to tak nejde brát asi,Ale jak říkám,pokud je to genetické,tak nevím jaký to má vliv

mufinka0
24. črc 2010

@esther03 Ještě mě něco napadlo,..pokud máte v rodině takovou anamnezu, zkus nějaké bylinné prostředky a to třebas můžu osobně doporučit produkty od firmy Akuna. Jsem svědkem toho, že jsou to kvalitní výrobky se 100% účinkem!!!! Lidi, co je užívají nejsou skoro vůbec nemocní, mají až tak silnou imunitu a 1 člověk v mém okolí se pomocí tady těch přípravků (jako podpůrné léčby) vyléčil z rakoviny. Samozřejmě měl i chemoterapie, ale začal pít tady ty sirupy a i doktoři řekli, že zlepšení jeho stavu bylo velice rychlé a takřka beze stopy! Bohužel, já je nepiju a to jen z toho důvodu, že je to drahé 😒 😒 A teď řešíme to IVF, takže peníze nazbyt rozhodně nejsou. Já tu "očistu organismu" aspoň řeším tím, že piju čaj Lapacho červené. To je taky detox a působí proti volným radikálům, zánětům atd.. S ním mám taky velmi dobré zkušenosti. 😉 Takže tak..

mufinka0
24. črc 2010

@natulaaa No právě,..v tom hraje obrovskou roli ta genetika,..a ty hormony víš... 😖 Ten cyklus je krátký ale s vysokými dávkami hormonů.. 😀 Ale jasně, kdyby se prokázalo že to až tolik škodí, tak by se to nedělalo. 😉

mufinka0
24. črc 2010

@natulaaa A antikoncpece to riziko zvyšuje prý taky,...ostatně stačí si pročíst leták 😀 Ještě že už ji nemusím brát!! 😀 😀 😀

esther03
24. črc 2010

@mufinka0 jooj to aj my sme boli spokojni s pristupom a frgala je asi najuzasnejsi doktor akeho som stretla 🙂 Len ak dr. maly navrhol, ze klasika ivf tak, budeme musiet hladat iny CAR. Lebo klasika je u nas krajna moznost a v tom pripade ju podstupim na SK a mam ju hradenu poistovnou. Co sa tyka tej dedicnosti, boli sme na genetike, ale kedze mamina uz nezije, mohli spravit len taky vseobecny rozbor podla veku a tak. Ona ju dostala pred 50-kou a to je na tom to nebezpecne. Preto som ani nikdy nebrala antiku, lebo hormony...

@natulaaa jasne, ze ak nemas v rodine nieco take tak je to v pohodke 🙂 urcite to nesposobuje nic zavazne. Iba u mna zvysuje riziko, u ostatnych zien nemusi 😉 Joj a teraz sa modlim, nech to vyjde prirodzene 🙂

mufinka0
24. črc 2010

@esther03 A co máte vy za problém, že to nejde prirozeně??? 😒

esther03
24. črc 2010

@mufinka0 dik, skusim najskor to lapacho cervene, tiez teraz setrime 😀

esther03
24. črc 2010

@mufinka0 ja som zdrava ako repa 😀 a mm ma zly spg olighoasthenozoospermiu 😒 a morfo ma dost na hrane 😔 Tak som si tento mesiac povedala, ze narvem do necho vsetky mozne vitaminy v najvyssich davkam + tribulus alebo macu- to sa este rozhodujem. Ja papam matersku kasicku a prenatal vitaminky a pijem gynastan caj a zen sen caj 😉

mufinka0
24. črc 2010

@esther03 Ano, vím že tam hraje obrroli ten věk, ve kterém se rakovina projeví... ☹ Moje babička až v 70, tak prý nemám riziko zvýšené i bez IVF, ale stejně se bojím,..chápeš... Onemocní i ženy, co to v rodině nemají vůbec! 😠

mufinka0
24. črc 2010

@esther03 Můj manžel měl varikokelu, zjistili mu to náhodou a řekli mu, že není schopen mě vůbec oplodnit,.. No následovala operace té varikokely a nyní má normospermiogram,..pořád se mu to zlepšovalo a zlepšovalo a nyní je v normě 🙂 Prý se to ale povede jen málokdy, aby se to úplně spravilo.. Ale víš co on jí?? Je to banalita, ale každé ráno jí stroužek česneku a taky baští selen! Nejen, že nemá angínu, chřipku a není skoro vůbec nemocný, tak ještě se mu zlepšují hodnoty toho spermio a krevního tlaku...cukru a všechno má teď naprosto v pořádku. Ptal se na to doktorů a ti mu řekli, že selen působí na lepší spermio a česnek je přírodní antibiotikum a také působí velmi pozitivně na plodnost!! Tedy,..já ten česnek zkoušela,..ale bohužel jsem nemohla,..na toto musí mít člověk žaludek! 😀

mufinka0
24. črc 2010

@esther03 To Lapacho jsem myslela na pročištění organismu a jako ochranu před těmi volnými radikály,..nevím ale zda se může pít v těhu... To nevím,.bylinky v těhu se moc nedoporučují. Já to piju teď,..

esther03
24. črc 2010

@mufinka0 ved hej ja viem, len proste nechcem zvysovat riziko pokial to nebude naozaj nevyhnutne 😠 Inak viem, ze sa da stimulovat na softe i niecim silnejsim, to mi vravel frgala v pripade, ze clostil nezaberie. Len uz si nepamätam na ten nazov 😠 A vy mate aky problem ak sa mozem spytat?

mufinka0
24. črc 2010

@esther03 🙂 Jasné, že můžeš. Od toho jsou tyto stránky 🙂 Jakmile můj manžel uzdravil, začali jsme se snažit těhotnět,..no, po roce se nám povedlo mimoděložní těhotenství. Museli mi odebrat vejcovod a druhý byl ve špatném stavu, tak ho taky operovali, ale nechali. Za další rok se mi ale ucpal a dělal mi problémy, špinila jsem, bolelo to a měla jsem strašně silnou menstruaci. Nějak mi pouštěl do dělohy špatnou tekutinu a ta mi způsobovala zánět. Takže mi ho taky vzali a teď nemám "potrubí" pro vajíčko, takže přirozeně otěhotnět nemůžu.. 😒 Jinak bychom měli být oba už v pořádku.. První pokus IVF nám ale nevyšel,..ale to se nedivím...byli jsme na špatném místě. Takže teď doufám, že už budu v říjnu těhulka!! 🙂 😉

mufinka0
24. črc 2010

@esther03 Neradili vám třeba darované sperma?? Teda pokud by s tím manžel souhlasil...

esther03
24. črc 2010

@mufinka0 aha, no ale verim, ze sa tehu rychlo zadar 😉 Nam zatial neradil nikto darovane spermie, ale spolu sme sa o tom bavili a mame na to rovnaky nazor. To by uz nebolo nase mimi. Ja viem, znie to sebecky, ale citim to tak. Nase hodnoty spg sa stale pohybuju cca narovnako 2,5 -3 ml ejakulatu, 12-15 mil spermijok na ml, motilnych 5-6 mil, ph cca 8,00, pohyb a+ b/ (ale stalo sa nam, ze chybal pohyb v pred a bol len b/- cize na mieste), morfo 70%, a zvysena viskozita. Hm, na prirodzene to nie je, ale stale dufam v tie vitaminy 😉

mufinka0
24. črc 2010

@esther03 🙂 Nezoufej!! Vitamíny a bylinky zmůžou hodně!! Já tomu věřím 🙂 Ať jí ten selen! Ten je fakt dobrej,..no do česneku ho nutit nemůžu 😀 Nebylo by to vaše společné miminko, ale pokud by si měla podstupovat takové riziko, které by jsi neměla, tak zase je sobecké tohle!!! Já osobně si život bez dítěte nedovedu představit,..pokud by nám nevyšlo IVF 3x, tak jdeme do adopce, nebo osvojení.. Taky to nebude naše mimi, ale těch dětí bez domova a bez rodiny je spousta a mě to trhá srdíčko.. 😔 Dokonce si dovedu představit, že bychom měli 1 svoje a druhé adoptovali. 🙂

lenceslava
24. črc 2010

BAAAAFFFFFF

esther03
24. črc 2010

@mufinka0 no my jedno uz mame, jedenastrocnu slecnu 😉 Teda mam ju z prveho manzelstva, ale moj druhy mm ju berie ako svoju 😉 Ja stale verim, ze namten arzenal co som nakupila zaberie a zadari sa prirodzene 😉

kveta
24. črc 2010

@esther03 Ja som šla do darovanej spermie... ale poviem Ti, že s Vaším spermiogramom... zvlášť v okamihoch, keď máte aj pohyb vpred... by som do darcovstva iste nešla.. Vy máte ešte veľmi slušné spermio na IVF...

esther03
24. črc 2010

@kveta dakujem 🙂 Myslis, ze by nam na taky spg mohli zabrat vitaminky? Inak na unice so mnou lezala kocka, ktora zasa sla do darcovskych vajicok, tazke ak nie je ina snaca pocta vlastne dieta absolutne schvalujem darcovske vajka i spermijky 😉

kveta
24. črc 2010

@esther03 U Vás zjavne ten spermiogram kolíše a teda niečím je ovplyvňovaný... len treba vypozorovať čím... /poznáš to: sauna, dlhé šoférovanie,.../ a pri Vašej poruche môžu tie klasické vitamínové a potravinové doplnky zabrať... Boli ste u urológa?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru