CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

vodni
9. srp 2010

@drndapetka to je standardní dávka, tu dávají všem, až na nějaké problematické případy, kdy je z hladin hormonů v profilu jasné, že se musí něco přidat. Já měla u 1.IVF na začátku 200 a po prvním UTZ mi to začali navyšovat (na konci jsem měla 375). Některým kočkám těch 150 ale dokonce snižují...

vodni
9. srp 2010

@nali23 ahoj, a teď už stimuluješ?

drndapetka
9. srp 2010

@vodni Počkat, takže to znamená, že můj HP byl v pořádku?Proto začínám takovou tou standartní dávkou.....Hm, jsem fakt zvědavá, když mám normálně kolem 14 folíků kolik bude po stimulce....snad se nějaký neztratí 😅

vodni
9. srp 2010

@drndapetka hele, já nejsem doktor, já to tak jen chápu. Já normálně třeba tolik folíků nemám, nebo jsou minimální, kdo ví, co všechno v tom hraje roli...

drndapetka
9. srp 2010

@vodni no uf, tak ať jich je aspoň 8.....byla bych spokojená.....14 vajíček nepotřebuju...stačí 8 kvalitních a budu happy 😵 navíc osmička je moje šťastný číslo a nemuseli bychom připlácet za další vajucha na ICSI ( vím, že je to blbý tak brát, ale penízky tady taky hrajou velkou roli, zvlášť když potřebujeme každou korunu na rekonstrukci 😒 ) Ale myslím, že když bude i větší úroda, zlobit se nebudu.....

nali23
9. srp 2010

@vodni ahoj,po 1 plně hrazeném IVF mi Frgala nabídl nativ,tak teď to bude druhé kolo,co budu brát clostík.čekám MS pak ho začnu brát,pak utz a uvidíme.Pokud ani tento druhý pokus /první byl zkušební a nic moc/ nevyjde ,tak se uvidí.Asi další IVF???

pampeliska36
9. srp 2010

holky vy jste moje zlaticka... proste! diky moc!

@vodni diky cekatelko a tesim se, ze mi budes drzet misto v te cekarne pro brichatice 😉

pampeliska36
9. srp 2010

@nali23 a v cem mate problem, jestli se muzu zeptat?

nali23
9. srp 2010

@pampeliska36 Po dvou dětech ze zdr.důvodů sterilizace.Teď mám nového partnera a chceme ještě jedno mimi.Dle doktorů není problém,ale jak je vidět,nic není tak jednoduché.

pampeliska36
9. srp 2010

@nali23 to je pravda a navic ta priroda si to beztak pak udela vsechno "po svym"... tak budu moc fandit!!! at se dari!!!

vodni
9. srp 2010

@nali23 já se k pampelišce přidávám!!!!

nali23
9. srp 2010

Děkuju moc,
je to takový zvláštní pocit vracet se zase zpět.Když to vše člověk absolvuje poprvé je to jiné.Neví,co ho čeká a vlastně ani to,co vše se může stát.Při dalším pokusu je to trošku jiné.Teď už vím,že ani těhotenský test a bohužel ultrazvuk s miminkem/miminkama/ v ruce není výhra. ☹

nali23
9. srp 2010

Jejda,neberte to,že vás chci strašit. 😉

pampeliska36
9. srp 2010

@nali23 nene je to strasne! ale my jsme tady od toho, aby se kazdy tak nejak "vykecal" 😉 neboj! bude lip!!!

nali23
9. srp 2010

@pampeliska36 jojo,je to strašné,tenkrát jsem si říkala,proč jsem vůbec ty // na testu našla?Proč to brala jak somozřejmé,že když jsem těhotná,nemůže se nic stát.Ale teď už je to za mnou,ale někde uvnitř to je pořád.Nejhorší jsou ty otázky /kdy bude mimi/,za ty bych vraždila.V ten moment jsem zpátky a vidím ty " miminka" jak postupně umírají a odcházím pryč,nemůžu ty vtipálky ani vidět.V ten moment je mi úplně jedno,co si kdo o mně myslí. ☹
Jsem se vykecala. 🙂 A určitě bude líp,musí. 🙂

drndapetka
9. srp 2010

@nali23 Ahojky, chápu, je to hrozné. taky jsem si poprvé i po druhé, když jsem o miminko přišla říkala, že už nebudu mít sílu to zkoušet dál a že se mi zhroutil svět. První měsíc jsem jen brečela a brečela. Stačilo vidět maminku s bříškem nebo s kočárkem a spustila jsem v hysterický pláč 😔 Časem ( a je opravdu pravda, že čas léčí ) jsem se dokázala smířit s tím, že se to stát prostě mělo a život jde dál. Mám suprového manžela, který mě moc podpořil, kdybych ho neměla asi bych potřebovala psychologa ( nebo nedejbože i psychiatra ☹ ). My ženský máme naštěstí den dar od přírody, že zatneme zuby a jdeme dál, jsme schopné i přes veškerou bolest fungovat a žít a jakmile bolest trošičku odejde začít bojovat znovu ..... Vím, jak my tenkrát bylo, vím jak my je teď......Je líp, jsem plná síly a optimismu, že na potřetí se miminka dočkáme 😉 Ani na chvilku jsem si nepřiznala, že na potřetí se nepovede ...... A vy všechny holky tady jste taky strašně moc silné 😉 Všechny to zvládnem a dotáhneme to ( i když někdy trošku delší cestou ) k tomu našemu vytouženému pokladu 😵

Troška psychologie neuškodí 😀

nali23
9. srp 2010

@drndapetka Souhlasím,souhlasím,souhlasím 😀 K tomu není co dodat. 🙂 A s unicou je to navíc tutovka. 😉

vodni
9. srp 2010

@nali23 taky souhlasím, souhlasím, souhlasím 😀 A sozuhlasím i s tou tutovkou, já jsem s unicou spokojená. Pro motivaci přidávám info od manželky mého kolegy - chodí tam taky, ale na koníka ne - minulý týden našla // 🙂

nali23
9. srp 2010

@vodni tak to gratuluju,ikdyž neznám 🙂 Já jsem s unicou taky spokojená,ikdyž Gogelu nemusím 😎 .Ale kdo je každém sympatický,že?

vodni
9. srp 2010

@nali23 u mě vede Frgala 🙂 Otevřel mi nejdřív připadal takový moc rychlý, ale teď na druhém IVF byl taky výbornej. Gogelu jsem měla jen na jeden UTZ (zastupoval myslím v době dovolené Otevřela), a byl v pohodě, ale to jen nahlásil, že žádná cysta, a že se může začít, tak ho moc posoudit nemůžu...

drndapetka
9. srp 2010

@nali23 jéé, fakt si myslíš, že Unica je dobrá? My totiž utekli z Heliosu. člověk tak nějak podvědomě doufá, že si vybral nakonec dobře, tak snad jooo 😀

drndapetka
9. srp 2010

@vodni Na jednu stranu-je to naše první IVF, moc nedoufám, že zázraky se dějí na první pokus.....ale na druhou stranu-kdyby to byl nepodařený pokus tak pro mě by to bylo už potřetí a bylo by to hooooodně těžké , tak doufám, že do třetice všeho dobrého 😉

drndapetka
9. srp 2010

@nali23 Já měla Gogelu hned na první konzultaci. Byla jsem z něj tak paf ( jako nebyl mi sympatickej ), že když se nás pak ptal jestli máme nějaký otázky, tak jsem raději nic neříkala - měla jsem strach, že když mu položím nějakou moc "laickou" otázku, že bude nepříjemnej ( nevím proč jsem si to myslela, když celou dobu byl tak nějak v pohodě, akorát se prostě neusmíval, to je vše a za to rozhodně se člověk nemá soudit )......nakonec jsem se na nic nezeptala 😀 Můj manža tam seděl v ordinaci jak mrtvej sloup a taky nic neříkal...jsem si říkala, a jéééjééé, takže tato klinika taky ne, ale nakonec to bylo jinak. Gogela asi muže natolik povídáním zaujal, že manža byl hned rozhodnutý, že čekat prostě nebudeme.....Takže to beru tak.....Gogela je sice takovej jakoby chladnej, nedostupnej, od pohledu působí arogantně, ale věřím, že pod tou tvrdou slupkou se určitě taky skrývá hodný dobrý člověk ( pevně tomu věřím ) a hlavně: na mýho muže zapůsobil perfektně, tak jak měl, takže jsem mu vděčná ( manžel totiž chtěl s IVF počkat až na příští rok ) 😉

@vodni Hele, já už chci taky toho slibovanýho Frgalu 😀 Mám na něj smolíka 😢

vodni
9. srp 2010

@drndapetka já moc nejsem zastánce přebíhání mezi lékaři (moji rodiče jsou lékaři, takže jsem tady trochu zaujatá, a je to asi moc subjektivní názor). Je jasné, že když je nějaký výrazný problém, třeba osobní, nějaké pochybení atd., tak to je v pořádku, nebo zajít na nezávaznou konzultaci, to taky může přinést užitek, ale jinak si myslím, že v případě CARů prostě zase tak nic moc extra odlišného nabídnout nemůžou. Každý CAR má svůj osvědčený postup, za kterým si stojí, ale co si budeme namlouvat, hlavně záleží na tom materiálu, co jim dodáme... A ten se nezmění, ať jsme v jakémkoliv centru... Je dobré se připravit na to, že neúspěch přijít může (ha, ha, viz popis mé "připravenosti" výše), ale i napoprvé to vychází! Třeba teď minulý týden ta kolegova manželka... 😉

vodni
9. srp 2010

@drndapetka 😀 😀 😀

drndapetka
9. srp 2010

@vodni No já souhlasím. odsoudila jasem dotory jedině za špatně provedené výkony, ale za to, že embrijo bude nekvalitní, tím pádem se špatně vyvíjí a nezavrtá se jak má za to opravdu nemůžou, a to že má doktor zrovna hnědý oči a já je nemám ráda, nebo že se na mě neusměje atd. je myslím hodně hloupej důvod odsuzovat.....já na první pohled nedávám.....mám nějakej šestej smysl, kterej mě nikdy nezklamal....a Unice prostě věřím, snad dělám dobře....cítím se tam prostě fajn 😉

drndapetka
9. srp 2010

@vodni A toho Frgalu prostě musím mít 😀 Jako myslím na OPU nebo na ET 😅

drndapetka
9. srp 2010

@vodni Jo a ještě k Heliosu......... myslím si, že přístup k pacientce by měl byl šetrný, upřímný a trochu důstojný.....né co jsem tam viděla 😖 Jako abych měla pocit, že jsem hadr a doktor uklízečka to tedy ne 😠

nali23
9. srp 2010

@drndapetka já nevím,u mě je to asi osobní.Měla jsem Gogelu na utz,při potvrzení těhotenství.On mě tak vystresoval a byl přímo hnusný,že mám z něj trauma.Naštěstí jsem u všech vyšetření až po transfér měla Frgalu a ten je fakt super.Gogela mi nejdříve potvrdil těhu,pak hleděl na monitor a prohlásil,že to srdíčko je divné,že tam asi není.Hned z toho usoudil na zamlklé těhu a podle toho se mnou jednal/bez projevení jakékoli emoce/.Hlavně kladl důraz na to ,abych určitě vyplnila papír o ukončení těhu v případě revize a poslala jim to na unicu.Byla jsem z něj hotová a jela hned ke svému dr.,ten udělal utz a srdíčko tam bylo a za týden druhé 🙂 .Volala jsem Frgalovi a ten mě utěšil,ale stresu z Gogely teda nezbavil. Tak jsem to ze sebe vysypala 😉 Prostě GOGELU nemám ráda

drndapetka
9. srp 2010

@vodni K té připravenosti.....tentokrát jsem se připravila spíš psychicky než fyzicky.....opravdu to "správné duševno" je to nejvíc, co můžeme udělat 😉 Je to těžké, ale jde to! I když to dře 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru