CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
9. srp 2010

@vodni no jooo, já vlastně zapoměla, že Ty jsi šla na ET už 3dny po ET 😅 No, to bych si peníze nechala vrátit, žádný převádění, na tohle jsem opravdu opatrná, a raději mám peníze v ruce. A děkuji moc za radu, je dobrý to vědět 😉 Když jsou tedy už embrijka 3 tak PK udělají? No hele, a co kdybych třeba si řekla....embrijka jsou 3 a nakonec bych PK ale nechtěla, mám právo to vzít zpět sama nebo to musí být ovlivněno jen situací, aby peníze vrátili?

drndapetka
9. srp 2010

@vodni A u prvního IVF jsi měla OPU od prvního UTZ tedy za kolik dní? Já je abych věděla jaká nejdelší doba může mezi tím být? 😉 No aby mi nakonec ET nevyšel fakt v září 😀

vodni
9. srp 2010

@drndapetka já myslím, že jo. Vždyť je to záloha, která se vyúčtovává až podle toho, co se skutečně udělá. Takže když se udělá něco navíc, připlatíš, a když míň, tak se vrací. Platíš tam při tom i nějaké ty léky před OPU (globule na noc, doxybene, Menopur, pokud se nevešel do limitu..). A taky, na pokoj po OPU přijde embryoložka s tou tabulkou, ve které jsi zatrhla, co všechno chceš nechat udělat (to je teda trochu blbý, protože po OPU je ti všechno jedno), takže i tam bys mohla ještě udělat změnu. Někdo PK nechce vůbec, myslím, že teoreticky by mělo jít, že PK chceš i když máš třeba jen 1 embryjko ne? Tj. čekat jak dlouho to půjde, jestli se bude vyvíjet. Mě teď napadá, že to by třeba nemuselo dojít pak k ET, a ušetřilo by to člověku pokus (pokus, kde nedojde k ET totiž pojišťovny hradí, ale nepočítají do toho počtu celkových pokusů). Kdo ví jak to je, mě to napadlo až teď 😅

vodni
9. srp 2010

@drndapetka Musela jsem najít papíry 😝 Koukám, že zase tak o dýl to nebylo... U prvního jsem měla OPU osmý den po prvním UTZ (počítám i ten den UTZ), u 2. IVF šestý den. ET jsem měla stejný u obou, jeden den OPU, pak dva dny čekání, a třetí den ET 🙂

drndapetka
9. srp 2010

@vodni Prosím Tě a na co je ten Doxybene a ty globule na noc? A jak dlouho se to musí brát? ty globule se roztíkají jak třeba Utrogestan?blééé 😝 🙄

drndapetka
9. srp 2010

@vodni No takže vlastně OPU bych měla nejpozději toho 25.8 co říkala sestra a ET teda 30.8. , takže bychs e do srpna ještě vešla 😀

drndapetka
9. srp 2010

@vodni Je teda možné, že za Menopur už nebudu doplácet? 🙄 Ty globulky, doxybene, estrofen a Agolutin pak přijdou asi na kolik? Tě teda zásobuju otázkama 😀

luciiiie
9. srp 2010

@drndapetka Peti já měla třeba OPU taky za 8 dní po ultrazvuku a ET za 4 dny po OPU. 🙂

vodni
9. srp 2010

@drndapetka doxyben máš 2, den před OPU večer, a v den OPU ráno. A máš to ty i manžel 🙂 Je to antibiotikum myslím, asi kdyby náhodou byl v těle nějaký bacil? Ale sestřička říkala, že kdyby mi ráno v den OPU bylo špatně (od půlnoci nesmíš jíst), tak to brát nemusím, takže to asi nebude až tak důležitý. Globule na noc, jsou jedna globule na noc před OPU a ještě den předem na noc. A ty jsou nejspíš na to, aby navodily správné prostředí asi... (ale opět je to jen moje interpretace 😝 ). No a jsou blééé, to je jasný, jako všechny zaváděcí... I když, připadalo mi, že zase tak moc nevytíkají. Jsou takový mastný a žlutý 😒 Takže vložku a staré prádlo 😉 (slipovkou mi to prosáklo ☹ )

luciiiie
9. srp 2010

a dopláceli jsme menopur - 3 ampule - 700,- Doxybene + vaginální globule 40,-

drndapetka
9. srp 2010

@vodni No to bude míít teda manža radost, že do sebe bude muset něco cpát 😀 Naštěstí vitamínky mi už jí poctivě a bez řečí......Když jsme u těch bacilů......Kdybych v průběhu stimulky onemocněla ( chřipka, angýna ) , co pak.....bude OPU za každou cenu? Nemůže být, že ne, když jdeš pod narkozu? 😕

vodni
9. srp 2010

@drndapetka mám dojem, že estrofem a agolutin bylo něco kolem 400,- a jsou na podporu sliznice a hnízdění 🙂 A menopur stojí jedna ampule 700,- (75 jednotek), ale záleží na tom, kolik vyčerpáš jednotek Puregonu. Ale neřeknu ti, kolik na Menopur pojišťovna doplácí, protože já se do limitu nevešla, tak jsem ho platila celý, a teď ještě vyúčtování nemám uzavřené...

luciiiie
9. srp 2010

doxybene je antibiotiku, kdybys měla v těle nějakej zánět nebo co. A jak píše vodni, jsou zaváděcí a vytíká takový žlutisko...hnus hnusavec.

drndapetka
9. srp 2010

@luciiiie Jééé, děkuji, tak to už není zas až tak hrozná pálka.....spíš po prvním UTZ swe prohnu ještě po Puregonu, že 😝

luciiiie
9. srp 2010

@drndapetka ty jo to už nevím, ale pamatuju, že to byly kolikrát pálky v té lékárně jak prase 😒

drndapetka
9. srp 2010

@vodni A tu petku s jehlama a ampulkama máš furt doma a až vypícháte Agolutin tak to donesete na Unicu nebo jste to nosili průběžné pokaždý, když jste tam byli?

luciiiie
9. srp 2010

@drndapetka Tu mám před sebou zrovna vyúčtování... 25 859,-... a to nepočítám doplatky za léky...no jako je to síla 😕

drndapetka
9. srp 2010

@luciiiie Od čeho se odvíjí kolik am pulek Menopuru před OPU dostanu? 😕

drndapetka
9. srp 2010

@luciiiie My už nechali 21 tisíc a to ještě dostanu teprve další Puregon, Menopur, pak Agolutin a zbytek, takže se to kráááásně ještě vyšplhá do výšin 😖

luciiiie
9. srp 2010

@drndapetka Ty jo, to asi podle toho, jak ti porostou folikuly...já jich před OPU měla 5 😕 a to si pamatuju, že jsem si blbec tenkrát píchla něco, co jsem si píchat zrovna v ten den neměla, takže jsem si to tam sama celý nějak přeházela, sestra frfňala, že proč jsem si to jako píchala, ale víš jak, člověk už to bral nějak automaticky, plnou ledničku ampulí a sraček, tak jsem prostě vstala, píchla jak vždycky a pak bulela celou cestu dom z Unicy, že jsem něco pohrabala. Připadla jsem si jak blbeček, co není schopnej jet podle rozpisu. A nakonec to dopadlo jak dopadlo, jestli já jsem si to nakonec nenaordinovala líp 😝

luciiiie
9. srp 2010

@drndapetka jako 5 dávek Menopuru 😉

drndapetka
9. srp 2010

@luciiiie určitě sis to naordinovala líp 😉 Téééda, já jsem takovej zmatkař, že až toho budu mít víc, beztak něco taky popletu, i když si všechno v rozpisu čmrkám 😀 Budu muset říct manželovi, ať mě pořádně hlídá 😀

vodni
9. srp 2010

@drndapetka petku jsem jim posledně odnesla, až když jsem šla na krev po negativním testu. Teď ji plánuji přinést, až když půjdu na UTZ po pozitivním testu 😉 OPU dávají tak 3 až 6 dávek. Nevím proč, jestli jen chtějí, abychom ušetřily - je to to stejné, co Puregon, akorát "humánního původu" (a proto levnější), takže to dávají tak, že třeba u mě jsem měla 300 IU Gonalu (=Puregon), a podle růstu se dávka už nezvyšovala, tak jsem na další 3 dny měla Gonalu jen 225 IU a k tomu nakombinovali jednu ampuli Menopuru, tj. těch 75 IU. Takže dávka zůstala ve výsledku stejná. Ale možná to kombinují ty poslední dny i proto, že Menopur obsahuje ještě něco navíc (myslm LH). Jeje, to jsem to domotala... si to přebeer 😝

drndapetka
9. srp 2010

@luciiiie jak tak koukám.....Ty máš termín někdy kolem Vánoc? 😵 Bude krásnej ježíšek 🙂

luciiiie
9. srp 2010

@drndapetka no beztak 😀 neboj, tobě se to nestane, kdybych jela první IVF a byla začátečník, ale tohle bylo druhý a to jsem za sebou měla i KET... no prostě se stalo ☹

vodni
9. srp 2010

@luciiiie 😀 😀 😀

drndapetka
9. srp 2010

@vodni Takže Puregon=Menopur=Gonal.......hm, člověk aby se v tom vyznal..... 😀

drndapetka
9. srp 2010

@vodni počkat, ale LH potgřebuješ při ovulaci, aby prasknul folikul a to oni přeci nepotřebují, tak proč by nám ordinovali Menopur co LH obsahuje? 😲 Jsem z toho fakt už zmatená 😅

vodni
9. srp 2010

@drndapetka jj 😀 Puregon=Gonal=jsou nějak lepší level (z čeho je Puregon nevím, ale Gonal z těch čínských křečků 😀 ), a Menopur je jak tu s obavami psala mufinka z moči žen po přechodu... No mi to ani nevadilo, říkala jsem si, aspoň je to lidský, tak by to nemělo v lidským těle vadit. Spíš mě trochu bavila ta představa, jak to asi vybírají - objedou domovy důchodců, a babky, tady nám trochu cvrkněte do zkumavky 😀 😀 😀

vodni
9. srp 2010

@drndapetka to je nějaký minimální množství, který na OPU postupně připravuje. Nebo je to všechno jinak a já už jsem z toho úplně blbec. Já prostě píchám co mi řeknou a je mi jedno co to obsahuje 😎

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru