CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
16. srp 2010

@vodni jj, přesně jak píšeš...když vstanu, nebo udělám prudší pohyb, tak je to taková křeč a píchnutí, jinak celej den nic...když sehejbám tak nebolí vůbec nic a když jsem v klidu, hlavně když ležím, tak jen tlak, jako by mě někdo nefukoval bříško......No to bude zítra překvapení 😀 Doufám, že budu mít konečně Frgalu 😵 😀

vodni
16. srp 2010

@drndapetka mooooc bych ti ho přála 😎

drndapetka
16. srp 2010

@vodni je to k vzteju, chápu ☹ Oni to tak mají "fikaně" vymyšlené 😔 "Chceš dítě, tak zaplať" No šlověk ze "zoufalství "by dal všechno, však víš ( nebo já to tak aspon mám)

vodni
16. srp 2010

@drndapetka já nty peníze u ivf neřeším, zaplatím co řeknou... Ale mně prostě vadí ten princip, se kterým prd nadělám 😖

drndapetka
16. srp 2010

@vodni jsi hodná, děkuju 😵 Prosím Tě, a bolely Tě při stimulce prsa? 😕 mě v nich furt tak nějak divně píchá....raději bych těhotenský bolesti prsou, ty jsou příjemnější 😀 Pomalu a jistě se Ti blíží den D, že? 🙂 Nemůžeš vlastně kvůli Pregnylu testovat dřív 😝 To zvládneš 😉

drndapetka
16. srp 2010

@vodni já myslím, že když objevíš ty dvě tlustice, že ten princip Ti bude najednou fuk 😀 😉

vodni
16. srp 2010

@drndapetka mě prsa nebolely, až na pár výjimek. Ale některý kočky psaly, že je bolí. Jo, blíží, za týden 🙂 Nejsem nějak nervozní nebo nedočkavá, jen se to prostě vleče 😒 A ano, testování dřív by kvůli pregnylu bylo zbytečné, ale nutkání testnout dřív jsem vlastně nikdy neměla, tak je to ok 😉

vodni
16. srp 2010

@drndapetka 😀 😀 😀 jo to je pravda, kdyby byly tlustice, tak bych jim šla ještě připlatit 😝 😝 😀

drndapetka
16. srp 2010

@vodni Jsi teda borec, že se takto držíš 😉 Já budu hrozně netrpělivá, doufám, že nebudu mít Pregnyl, abych mohla testnout dřív 😀

vodni
16. srp 2010

@drndapetka 😀 😀 😀 já jsem poslušný pacoš, dělám, co mi řeknu 😝 Takže když řeknou nějaké datum, tak holt čekám na to datum 😀 Ony některý kočky testují dřív několikrát po sobě a zkoumají, jestli čárka slábne (=pregnyl vyprchává a nic k tomu nepřibývá) nebo sílí (=pregnyl vyprchává, ale zvyšuje se vlastní hcg), ale to není pro mě, já si počkám 😉

drndapetka
16. srp 2010

@vodni no, to by bylo pro mě asi stresují a nedělala bych to, jak říkáš. Já jsem sice taky vzorný pacoš ( i když Prednison si beru někdy až po obědě ), ale taky sjem strašně netrpělivá ( rodiče mě špatně naučili čekat ) 😀 Kdybych neměla žádný Pregnyl jako Pampel, asi bych prubla testovačku už 10. den po ET 😉

vodni
16. srp 2010

@drndapetka však uvidíš, pregnyl dávají podle počtu vajec... Mi u prvního doktor říkal, že kdyby mi bylo špatně, že se to píchat nemusí (ale píchla jsem všechny 3), ale teď u druhého mi zase říkal, že je to moc důležité si ty dávky píchnout všechny, takže asi to důležité je 🙂 Každopádně pregnyl jsme dopíchli v pátek, takže ještě týden budu bloumat v té //čekárně 😉

drndapetka
16. srp 2010

@vodni Tak hlavně pevné nervičky 😉 Já prozatím utíkám - jdu utřít doma prach a vyžehlit. Pak tu ještě nakouknu. Tak zatím papa 🙂

vodni
16. srp 2010

@drndapetka pa, taky musím něco dělat 😒

raduza2
16. srp 2010

ahojky kočenky,vodní je dobře že jsi poslušnej pacoš ,kdo si počká ten se dočká 😉 a jak jsi řekla už jsme ty nezralý vajucha vybrali ,tak doufám že holky budou mít štěstí
zatím MS nedorazila ,vypadá to že mě ty hormony pěkně rozhasili,já měla MS přesně po 27-28 ,chodili přesně jak atomvky 😀

raduza2
16. srp 2010

@drndapetka co se týká doplácení těch léků první dávku jsme dopláceli diphereline +puregon 3200,- pak další dávka puregonu 1600 a pak ještě 3000,- ,taky se mě to nelíbilo ,ale doktoři pouze odhadují a pak podle UTZ se pozná jestli potřebuješ větší dávku nebo ne ,takže nevím jestli něco uhádáš 😀 😉

vodni
16. srp 2010

@raduza2 😨 tak to si asi zajdi na ten agolutin, ať už dlouho nečekáš... Minule mi první mrcha po ET došla po vysazení léků tak za týden, a ta druhá se taky trochu zasekla - místo 28-29 (ale symbolické intenzity) přišla myslím tak 34.DC, ale prý je to normální, prostě se musí tělo nějak vypořádat s těmi zbytky, co jsme do nich napěchovaly 😖 Pak už přišla normálně.

raduza2
16. srp 2010

@vodni mám zítra volat ještě na uniku ,volala jsem v pátek Frgalovi,tak ještě do zítra počkám tak já to dnes mám 31 dní tak doufám že dorazí

raduza2
16. srp 2010

mylím od mé menzes a od OPU je to 10

vodni
16. srp 2010

@raduza2 to je pravda, s tím odhadem je to problém. U mě to teď bylo tak, že jsme původně mysleli, že budu stimulovat ještě nějaký den. Proto mi napsali větší náplň do pera. Jenže na UTZ se pak ukázalo, že folikuly změnily tempo růstu. U prvního UTZ měly všechny tak nějak plus mínus podobnou velikost, ale u druhého už některé začaly zaostávat, tak byly dvě možnosti:
- buď stimulaci stimulaci prodloužit a čekat, jestli ty menší dorostou, ale vzhledem k tomu, že byly menší než by na ten den být měly, tak by byl velký risk, že v nich nic nebude. U této varianty by ty větší nadějnější folikuly nejspíš praskly a přišla bych o ně
- nebo nepokračovat a jít na OPU, protože druhá půlka folikulů měla výbornou velikost a tedy předpoklad, že obsahují zralá vejce, s tím, že ty menší možná dorostou a možná taky ne. Nakonec dorostl jeden, ale vajíčko stejně nebylo zralé
Já chtěla první možnost (doktoři taky), a že mi zbyde dávka mi bylo celkem jedno...

raduza2
16. srp 2010

@vodni je stejně zajímavý ,že i když měli velikost cca 20mm ,že nebyli zralý ,mě vaječníky taky nereagovali tak jak by měli .Měli jsme taky 2 možnosti buď to celý přerušit a začít znova nebo nasdit ještě další 600 jednotek .Nechala jsem si poradit a pan dr.Frgala byl pro další 2 dávky po 300 jednotek .Tak nějak jsem pochopila že asi nemá smysl jít do další dávky sice folikly dorostly,ale stejně nebyli dozráté .

vodni
16. srp 2010

@raduza2 Měla jsi to podobné jako já u prvního ivf. Měla jsem 4 folikuly, a byly malé. Takže mi taky mi nabízeli buď to stopnout úplně a začít stimulaci po pauze celou nanovo. Nebo zvýšit dávky a natáhnout stimulaci co to půjde a zkusit, jestli vaječníky zareagují. Poslední tři dny jsem měla 375 jednotek denně. U mně to zabralo, sice jen na jedno vajíčko, ale to bylo zralé a i embryo se pak dobře vyvíjelo. Takže někdy to navýšení dávky může pomoct, ale asi to nejde odhadnout... Holt, něco si ta příroda musí nechat navrch 😉

raduza2
16. srp 2010

@vodni já poslední 3 dny měla 300 jednotek a opravdu se chytli,ale jak říkám nestačily dozrát 😖 ,teď doufám že u krátkýho protokolu dozrají

vodni
16. srp 2010

@raduza2 určitě, už ví jak reaguješ, taky ti ty vyšší dávky dají hned od začátku, tak budou mít folikuly dost "potravy" aby dobře rostly 😉

raduza2
16. srp 2010

přece jen je příroda mocnější než chemické hormony a doktoři ☹

raduza2
16. srp 2010

@vodni jj říkal že začnu hned od 300 a pak se uvidí

raduza2
16. srp 2010

@vodni a ty jsi ted měla na 2 protkol taky krátkej že ?? jestli se nepletu

vodni
16. srp 2010

@raduza2 já si říkám, že i tak je vůbec úžasné, že se vůbec nějak dá pomoct 😵 Přirozeně by to nešlo vůbec a takhle je pořád aspoň ta naděje 😉

vodni
16. srp 2010

@raduza2 jj, krátký antagonistický, iniciační dávka 300 - a zůsatla mi celou dobu stimulace. Stimulovala jsem 9 dní.

raduza2
16. srp 2010

@vodni jo jo to je pravda ,věda je úžasná věc ,ale na přírodu je krátká 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru