CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
2. pro 2009

Ahojte holky 🙂

Vy jste toho zase naplkaly 😀

Já jsem byla dneska na 9. hodinu u zubaře na kontrole 😖 naštěstí žádný kazy, jen jak mi krvácí dásně, tak mi to tam ještě trochu porýpala 😕 a prý mám koupat v měsíčkovém odvaru... Další kontrola po šestinedělí 😉 Tak jsem ráda, že mi Marťásek aspoň zoubky "nežere" 😀 😀 😀

Luci, můžu taky poprosit o receptík na tu cibulajdu? 😵 Na zítra mooooc držím pěstičky, ať ti to tam krááásně bliká (buší) 🙂 a klidně 2x 😉 A to že jsi unavená a bývá ti nedobře od žaludku to jsou jen dobrý znamení 😵 😵 😵

Jak se tu mluvilo o tlakáčích, tak já mám od Tescomy a jsem s ním 100% spokojená 🙂

Natalko, tak si prostě ještě jednou užiješ hory a pak odpočinutí se vrhnete s manželem do toho 🙂 určitě to bude lepší, než kdybys měla být v nervech kvůli tomu, že je manžel nespokojenej a brblá 😉 Mysli pozitivně 😵

Betys, z těch triple testů se dozvíš riziko na M.Down (to bys měla mít určo OK podle výsledků z 1. screeningu), pak rozštěpové vady (jelikož baštíme všechnyi kyselinu listovou už dlooouho, tak by to taky mělo být OK😉) a ty rozštěpy se stejně pak rozpoznávají ještě na UTZ ve 20tt, takže pokud vyjde negativní ten 1.trimestrální screening, tak fakt není proč mít obavy 😉
S tou páteří, uff, bolavý záda jsou pěkný potvorstvo 😒 ono se to větší bříško pak pěkně pronese 😀

venyska
2. pro 2009

Dobrý den.prosím Vás chci se zeptat,mohu?Musím podstoupit průchodnost vejcovodů před zákrokem IVF když už jedno dítě mám a dřív průchodnost byla bez problému,to se podle mě nemění ne?

jimmy1
2. pro 2009

Jeany, pokud máš tužší perníčky, tak je zkus dát den před servírováním do nějaké misky na napařovátko pod kterým necháš rozkrojené jablíčko a zabal to přes noc celý do nějakýho sáčku nebo celofánu. Krááásně změknou 😉 Mám to odzkoušený 😉

jeany
2. pro 2009

Jimmy, dobrá, vyzkouším. Něco o jablku jsem slyšela, ale nezkoušela.

jimmy1
2. pro 2009

Ahoj Venysko, pro IVF vůbec nejsou potřeba vejcovody 😉 Ale určo to není tak, že by se to neměnilo, můžou tam vzniknout nějaké srůsty, ale pokud budete podstupovat IVF (nebo ICSI) tak to není potřeba, oni ty vejcovody úplně obejdou 😉 Vajíčka ti odsají z vaječníků a pak embryjka vloží do dělohy.

lnk
2. pro 2009

Venyska, před IVF nemusíš podstoupit průchodnost vejcovodům. Mně průchodnost vůbec nezjišťovali a rovnou jsem šla na ICSI.

jimmy1
2. pro 2009

Luci, díky moc za IP, vypadá to báječně, určo odzkouším jak přijede manžel na volno 🙂

lucifirek
2. pro 2009

Venyska,vítám tě. Já to teda nepodstupovala. Ale pokud jdete na ivf,třeba kvůli špatnému spermiu. Tak to podstupovat nemusíš,protože vejcovody nepotřebuješ. Vajíčka ti odsají při punkci.Ale nevím,jaký máte problém.
Na unice ho nedělají,když je problém u muže ve spermiogramu. Ničemu by to stejně nepomohlo.Nebo to je aspon můj názor.

lucifirek
2. pro 2009

Ale vidím,že ti to už Jimmy vysvětlila 😉

lucifirek
2. pro 2009

Jediné co dělají,je průchodnost děložního hrdla.Aby nebyl problém při transferu.

venyska
2. pro 2009

Manžel má azoospermii,tak nebudu muset?

lucifirek
2. pro 2009

Venyska nebudeš. Oni nejsou opravdu vůbec potřeba. Budou ti stimulovat vaječníky injekcemi,aby se ti vytvořilo více vajíček,než jedno a pak je odsají jehlou přez pochvu přímo z vaječníku. Je to pod narkozou,takže žádný strach. Takže vejcovody postrádají svoji funkci. 😉

venyska
2. pro 2009

Ale je to zatím jen v prvním spermiogramu,prý se to může změnit,jsme na dně.8.12 jedem do Plzně do IVF centra

venyska
2. pro 2009

Já narkozu nechci

jimmy1
2. pro 2009

Venyska, tak pokud to takhle bude mít i nadále, tak to mu budou dělat MESA/TESE, že? Odebírat spermie operativně... Ufff, no nevěš hlavu, třeba tam nějaký mršky budou 😉 a na mimísko stačí jedna šikovná 😵

lucifirek
2. pro 2009

No s tím spermiogramem je to těžké,někomu se to může zlepšit. Manžel bral spoustu vitaminů,přestal kouřit... a stejně spermio pořád stejné. Ale vyplatí se ty vytaminy brát. Kyselina listová,omega 3 kyseliny,vytamin E,selen ,zinek ,hořčík a C. Nemusí to být viditelné na spermiu(že výsledky budou pořád postejnavé),ale po genetické stránce se to zlepšit může. To byl náš případ. My měli při prvním ivf špatná embryja a nezadařilo se. Při druhém ivf byl vývoj rapidně odlišný,lepší a to spermio bylo stejné. Zatím je testík pozitivní a zítra máme utz.
Ale to se do všeho dostaneš,že začátku je to všechno nové a vypadá to složitě. 😉

jimmy1
2. pro 2009

Veny, ta narkóza je tak na 10-15 minutek, úúúúplně v poho, taky jsem se jí bála, ale fakt pohodička 😉 Bez narkózy by to asi hodně bolelo si myslím 😕 ale takhle... pohoda.

lucifirek
2. pro 2009

Venyska proč nechceš narkozu. Ono se to dělá pod narkozou,to bys asi nevydržela,je to dost bolestivé.
Je to jenom narkoza chvilková do žíly,tak max. na deset minut a ze sálu jdeš už po svých. Není to nic strašného. 😉

venyska
2. pro 2009

nevěším,já doufám,pořád doufám že to bylo pouze tsresem a nevyspalostí kterou manžel měl před spermiem

bobbule09
2. pro 2009

venysko,ta narkoza je tak malou chvilku,že si ani nestihneš schrupnout a už je po všem 😀
Já jsem se těšila,jak si pospím a nic,za pět minut bylo po všem 😝

venyska
2. pro 2009

Tak to nebyla celková narkoza že?jen oblbnutí

venyska
2. pro 2009

na to mám nárok?na to oblbnutí?

venyska
2. pro 2009

Znám případy kdy se neprobudil člověk z narkozi

lucifirek
2. pro 2009

VEnysla,spermijky se vyvíjejí 72 dnů,takže si myslím,že stres před spermiem nemusel mít vliv,ale hodnoty se můžou lišit. Určitě budou dělat kontrolní. Na tu narkozu dostaneš něco do žíli a když je po všem,tak tě hned probudí a chviličku si pospíš na pokoji a jedeš domů,samozřejmě s doprovodem.

bobbule09
2. pro 2009

Na to má nárok každá. Věř tomu,že bez narkozy by se to nedalo vydržet a je to úplná brnkačka. Ne jako při operaci,to se nedá srovnávat.

bobbule09
2. pro 2009

Luci,ty jsi na pokoji ještě spala? Já už teda ani ťuk. Byly jsme tam 3 a hned jsme kecaly,žádná z nás už neměla na spaní ani pomyšlení. 😀

lucifirek
2. pro 2009

Venyska vliv na spermio může mít dlouhodobý stres. Ale ve skutečnosti oni přesně nevím,proč to tak je. není dobré kouřit. Ale jsou chlapi,kteří hulí jak fabriky a stejně mají spermio v pořádku .Je to asi životním prostředím a stylem života. Někdo je citlivější. Oni vám všechno vysvětli. Jsou většinou všude vstřícní.
Já narkozu měla už čtyřikrát,myslim v CARU a bylo to v pohodě.

lucifirek
2. pro 2009

Bobul ani tuk,ale říkají,že se tam máme dospat,ale nespala jsem za ty čtyři narkozy ani jednou. Člověk si lehne,zavře oko a hned je vzhůru. Jen je člověk chvilku mimo mísu. 🙂

lucifirek
2. pro 2009

Já se jdu chvíli natáhnout,pak si vás dočtu,jsem nějak ko. ☹ Zase ze Sama doma neuvidím nic,jen začátek.

mrkvicka28
2. pro 2009

Ahoj holky právě jsem dočetla vy jste se do toho dneska teda pustily. holky taky když jste byli na stimulce vás pobolívalo bříško takový trochu tlak?
Já jdu udělat těstíčka na perníčky nechávám je den odležet a zdobím taky bílou polevou a sem tam přidám oříšek nebo zdobení.
už se nemužu dočkat na první Utz abych věděla kolik mám vajíček

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru