CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
12. únor 2010

Luci, ty máš na to praní taky ještě čas. Je to pak příjemná záležitost. Když žehlím různé pěkné věcičky, tak si malého představuju jak to bude mít na sobě.

Mrkvičko, tak to jsi šikulka, že jsi to zvládla. Jo, taky jsem někdy šolichala, když se nedalo dělat nic jiného. 😀 Už se doma bavíte o jménech pro dvojčátka? My jsme se o tom bavili, když jsme šli na první pokus a říkali jsme si, co kdyby se zadařilo také dvojčítka. Měli jsme vybráno na kluky Martin a Marek a pro holky Veronika a Vendulka. No a nakonec to bude náš Martínek. 😀

lucifirek
12. únor 2010

Jani já vím,že mám ještě čas,ono to teda strašně utíká. Ale bude nějakou dobu trvat,než nám udělají komodu,min. měsíc,takže to chceme začít řešit zavčas.

ellajoy
12. únor 2010

Hanulííííííí, já měřím jen 167 cm, to jsem proti tobě prťavec, tak si dovedeš představit, jak to vypadá v prostoru 🙄 .
Já když vidím tady na fotkách třeba bříško Jeany ve 26tt, tak takové mám já i bez těhu 😒 😝 🤐 ...asi si na půl roku zalepím hubajznici 😀

mrkvicka28
12. únor 2010

Jeany o jménech jsme se bavili už několikrát,ale nemůžem se rozhodnout asi počkám až podle toho co to bude jestli dva kluci nebo dvě holky nabo kluk a holka těch variant nás napadlo spousta,ale manžovi se nejvíc líbí jméno Matěj mě se líbí Vojtíšek , pro holky se nedokážem rozhodnout tak uvidíme.,ale Verunka a Vendulka taky nezní špatně.Holky řekli vám na velkém UTZ ve 12tt co to bude nebo až v tom 20tt.

hanulinecka
12. únor 2010

jeani záda bolí,ale tak jinak tlumeně a o hodně mín tak snad se to alespon trochu ustálí zase jsem o tom načetla že to muže být i tou zakloněnou dělouhou jak tam tlačí na ty bedra a prý ju mám zakloněnou jěště víc po porodu jsem si vzpoměla že mě říkal dr.na utz až pojedeme na uniku se zeptám na to četla jsme že mužu i na to bankování v těhu a moc to pomáhá
tak si musím všechno vyzjistit,vím že mě to nepřestane uplně,ale musím to nějak tlumit

ello to jsi teda prtavec 😀 já nikdy moc neměla prdel a stehna ty nemám ani ted,ale to vytahaný břicho 😝 až porodím jdu taky do hubnutí a velkého ale ono s dvěma dětma to bude myslím záhul dost velkej

jinak jani blbě mě není,ale tak divně v puse mám jak v polepšovně jsem taková nemastná neslaná všichni říkají,že jsem zelená jak sedma břicho nebolí prsa bolí,ale tak zvláštně jako kdybych v nich měla hroudu nečeho no je to prostě takovej jinej stav

tak se mějte kráásně jdeme s marečkem na čerstvý vzduch 😵

hanulinecka
12. únor 2010

mrkvičko tady myslím holkám ne,ale mám dost kamarádek ,kterým to dr.Vlašín řekl v tom 12tt

holky na tom veveří to stojí 1400 a musíš mít žádanku??

mrkvicka28
12. únor 2010

Hanulinečko díky stojí to 1450kč a žádanku mít nemusíš jen volat včas.

betys
12. únor 2010

mrkvicka-mě to řekli až ve 20 tt,ale ta moje známá comá dvojčata už to věděla ve 12 tt.Ségra půjde na UTZ ve 20 tt,na gyndě jí doporučili ať si vyžádá Vlašína-švagr má z prvního manželství dceru s roštěpem páteře.Tqakže ségra musí počkat o trochu dýl než bude u Vlašína volno
Jinak manžela už mám doma,je šťastný že všechno proběhlo dobře a já sním.Zhruba za 3 měsíce půjde na kontrolu a na spermio.Teď ho budu trošku obskakovat 😀

mrkvicka28
12. únor 2010

to je dobře že už máš manžu doma a že vše dobře dopadlo hlavně že mu to pomůže.
My jdme na velký UTZ v 13+0 tak třeba už to vidět bude,ale stejně záleží jak budou ležet jestli se budou chhtít ukázat. A když pujdem na ten utz můžu si nechat udělat to DVD nebo to jde až v tom 20tt máte někdo zkušenost?

jeany
12. únor 2010

Mrkvičko, já se pohlaví miminka dozvěděla už v 11 tt. Sice mi tenkrát ta dr řekla, že je to jen na 99%. Ale já už přesto věřila, že to bude chlapeček, no a manža pořád říkal, že je tam nejisté ještě 1 % a tak mluvil o holčičce. No a když jsem tam byli kolem toho 20 tt, tak Dr Vlašín nám říkal ať si typneme a jestli to poznáme. První se ptal manži a ten se začal smát a říká, no jasně, že je to holčička a pak se ptal mě a já jsem řekla, že si myslím, že je to chlapeček a pak nám řekl, že je to na 100 % chlapeček a řekl manžovi, že by se měl podívat na anatomii těla. 😀 No a pak byl manžel pčřekvapený, že čekáme kluka, on fakt pořád mluvil jen a jen o holčičce.

Betys, tak to jsem ráda, že my jsme byli přímo u Dr Vlašína. Totiž u manži v rodině už měli 2 případy rozštěpu páteře. No a tam nám pak řekli, že malý je zdravý a je v pořádku.

jeany
12. únor 2010

Hanuli, ten screening stojí 1450 kč. Ze zdravotní pojišťovny Metal Aliance hradí na to po předložení dokladu 1000,- kč. Bohužel já jsem to nedostala, protože jsem se to dozvěděla až letos a doklad mám někdy z loňska. 😠 Kdybych to věděla včas, hned bych si to vybrala. Všechno se vyplácí vždy v tom roce, kdy je vystaven doklad.
Takže holky co jste u Metalky, nezapoměňte si to vyzvednout!!!

jarkabilik
12. únor 2010

ahojky jdu vás aspon všechny pozdravit
jeany děkuji snad někdy se štěstí unaví i když už v to moc nedoufám 🙂

jimmy1
12. únor 2010

Ahoj holky, dneska jsme měli na návštěvě laktační poradkyni.
Samozřejmě, že prcek ukázkově spolupracovl, byl dokonalý miminko a další kojení totálně bojkotoval 😝
Děda nán dovezl větší kojící klobouček, tak už se aspoň trochu snaží sát sám. V pondělí nám dovezou kojeneckou váhu, tak budem vědět, jestli něco z prsu vytáhne.

Bobul. to by bylo super, jestli jseš těhu 😵
Betys, je fajn, že to má manžel v pořádku za sebou.
Holky, to praní a žehlení miminkovskejch věciček si ještě hoooodně užijete, nebojte 😉 U nás teď hrčí pračka pořád.
Mějte se všechny krásně, jdu zase odsávat mlíčko. Dobrou noc.

misi.21
12. únor 2010

Ahoj,můžu se zeptat kolikrát jste byly na IVF než jste otěhotněly? Já se připravuji na první,tak jakou tak asi máme šanci že se to podaří na poprvé. Nechci se na to moc upínat,ale to dost dobře nejde.

betys
13. únor 2010

Dobré ráno.
misi-já hned naprvní pokus ICSI čekám kluka.já jsem tomu moc nevěřila,manžel ano.
U nás je dneska pro změnu zabíjačka.Už ne naše ale stejně je tady od 6 hodin rachot.Naši se snaží být potichu ale moc to nejde.Tak to půjdu po obědě dospat.
manžel se cítí dobře.Ranky má zatím zalepené.Říkal že mu to na klinice trochu krvácelo,požádal sestru o přelepení a ona se styděla.To je docela sranda na takové klinice na to musí být zvyklé koukat na nahé chlapy.A to ten můj je docela fešák tak se měla na co dívat 😀

enka27
13. únor 2010

Dobré ránko, všem! Dlouho jsem tu nebyla a koukám koukám, samé veměs báječné novinky!

U mě taky nastaly změny, ale jiného charakteru...změnila jsem zaměstnání, resp. mám teď 2. Takže frmol. Ale nestěžuji si, jsem moooc spokojená (snad to dlouho vydrží) i když pracuji 10-12 hodin denně.
Ale i tak miminko u nás doma pořád hrozně chybí...
Máme možnost KET, ale ještě se na to necítím, navíc asi nereaguji na utrogestan, jak je třeba. Menstr. se sice dostaví, je krátká skoro bezbolestná, ale za 14 dní ji mám znovu v plné parádě. Ještě pár měsíců počkáme, třeba se to upraví.

ellenka: my jsme na tom byli tak nějak podobně, i časově, že jo..Tak doufám a přeji Ti, aby to, že se nedostavila menstr. nebyl signál k odložení KET, ale aby to bylo úúúúúplně něco jiného, krásnějšího. 🙂

Všechny ostatní moc zdravím!...a jdu zase makat

luccatko
13. únor 2010

Dobréééé ráno 😀 dneska jsem si po dlouhé době trochu pospala,protože manžel nešel na 6hod,ale na 8hod.do práce.vždy ho vozím do práce,abych si mohla nechat auto a na vycházku někam vyrazit 🙂
Betys to je dobře,že už máš manžílka doma a v pořádku 😉 🙂 teď se mi narodil synovec Davídek tak už se na něj těším,v pondělí už se na něj můžeme jet podívat.

mrkvicka28
13. únor 2010

Dobré ráno, všem tak mě dal ráno zase žaudek zabrat ddokonce jsme si musela na chvilku lehnout než to přešlo,ach jo a to už jsem si říkala že už to bude dobrý ☹
misii my čekáme po prvním ICSI dvojčátka,ale záleží jaký faktor u vás způsobuje neplodnost. My třeba měli spermio bodrý,ale u mě neprobíhala ovulace. Jaky máte problém?
Betys to je supr že už je manža u tebe teď ho budeš hýčkat, co.
jimmy Martínek je pěknej darebák že tě takhle zlobí. Můžu se zeptat proč používáš klouboučky?

lnk
13. únor 2010

ahoj holky,
jdu vás jen pozdravit a sdělit dobrou zprávu. Podařilo se mi najít novou práci. Tak aspoň jedna úleva, když mi ten letošní rok tak pitomě začal. Od příštího týdne nastupuju, takže snad přijdu na jiné myšlenky. Paradoxní je, že nastupuji do nového zaměstnání jako zástup za mateřskou. Tak si říkám, že když už ty dětičky nemůžu mít, tak aspoň ať má jiná ženská radost, že může odejít na mateřskou... 😉
O dalším pokusu zatím vůbec neuvažuju. Tím že nastoupím do nové práce, tak letos už to asi zkoušet nebudu. Uvidíme v příštím roce. Zatím nemám odvahu zažívat další zklamání. 😖
Enko, moc ti blahopřeji, protože tady čtu, že máš taky novou práci, tak to jsme na tom holka dvě. 🙂 Tak ať se ti tam líbí a ať taky přijdeš na jiné myšlenky. 🙂

jeany
13. únor 2010

Krásnou sobotu 😀

Jimmi, to se chtěl Martínek asi předvést, co. Jinak musíš používat kloboučky a to se mu lepší saje? Taky to neznám.

Ink, tak gratuluji k novému místu. Aspoň něco se ti letos už podařilo. 😉
Enka, tak se neudři, sice přijdeš na jiné myšlenky, ale užívej i života. 😉

Misi, mně se nepovedly 2 pokusy ICSI a pak sjem přirozeně otěhotněla.

misi.21
13. únor 2010

Ahoj
mrkvicka,já taky nemám vajíčka. Spermio máme zhoršené ale dr říkal že s ICSI to není žádný problám,je to těsně pod.
Jinak všem děkuji za odpovědi.

jimmy1
13. únor 2010

Ahoj holky,
kloboučky na kojení používám, protože moje bradavky nejsou nic moc, levá ještě docela jde, ale ta pravá je téměř plochá ☹ a navíc Martínek má malou bradičku a trochu vpadlý spodný ret, takže mu dělá problém se na bradavku přisát, s kloboučkem je to mnohem lepší (teda na levé prso, na pravém nám to zatím moc nejde ani s tím kloboučkem).
Včera večer v tom kloboučku měl i natažené mlíčko, akorát netuším, jestli něco vypil nebo ne. To budem chytřejší od pondělí, kdy by nám měla dorazit kojenecká váha.
Budem vážit před a po každém kojení. Jsem zvědavá jak nám to všechno půjde.

Zatím to je střídavě jasno a oblačno, chvilku dobrý a pak zase k prdu ☹
Mám nějakou depku, nebýt všech co se starají okolo (babička, děda, táta) tak jsem totálně nesoběstačná 😕

Než přebalím, přiložím na cca 20 min na sání k prsu, pak dokrmím ze stříkačky (dalších cca 20 min) a než si odříhne (někdy mu to trvá i víc než hodinu a když si neodbrkne, tak se mi pak doblinká ☹), pak musím ještě odsát mlíčko a umýt odsávačku tak vlastně můžu všechen ten kolotoč začít znovu. Nějakej čas třeba pro sebe to vůbec neexistuje.
Měl by pít po 3 hodinách, ale to se mi nedaří ho vzbudit.
Prostě to teď máme nějaký začarovaný... Chjo.

Omlouvám se, že tu tak fňukám 😖

betys
13. únor 2010

jimmy-drž se.Je to záhul.Hlavně nepropadej depce.Mimčo to pak cítí.Vím jak to měla ségra když byla sama doma.malá brečela,ségra nevěděla proč tak taky brečela.Za pár dní to přešlo 😉

mrkvicka28
13. únor 2010

Jimmy to znám já měla u prvního podobné problémy já mím v páčené bradavky a malej měl krátkou bradičku a místo prsu sí cucal ret. Takže jsme odsávali a krmili z lahve, z klouboučků nám to toitiž vůbec nešlo. Takže teď už jsem zahájila ofenzívu zavčas.
Škoda,žes neřeklä dřív ted používám na vytažení bradavek Niplette od avonu a formovače madela a je to o moc lepší .,když mám formovač nasazená tak jsou bradavky venku. Zkus se na ty formovače zeptat nejsou moc drahé a pomáhají,ale nevím jestli pomůžou i teď když už máš nalitý prsa.

ratatooy
13. únor 2010

Ahoj holky tak jsem volala do unici jelikož mě čím dál víc trápí křeče jak na ms dneska mě to ani nenechalo v noci vyspat.ale dobrá zpráva dr.otevřel říkal že je to příznak tehu.tak už jsem docela klidná.

bobbule09
13. únor 2010

Ahojky,tak ratatooy,já mám dneska taky trochu křeče jako na ms,tak čekám,jestli mi ms příjde,nebo ne. Druhá čárka na testu je moc slaboučká,to ještě nemusí nic znamenat ☹

betys
13. únor 2010

Tak mi dneska konečně kamoška doručila podpůrný pás tak jsem zvědavá jestli pocítím nějaký rozdíl.
Včera mi přišla první letošní nemocensá.Je to celkem rozdíl.Vloni jsem měla 463 Kč na den,teď mám 386 Kč.Takže je to přes 2000Kč rozdíl.A ti blbečci ve vládě pořád nehlasují o tý mateřský. 😠

luccatko
13. únor 2010

s tou nemocenskou je to fakt děs!!!!!!už teď mám hrůzu co budu dobýrat....

luccatko
14. únor 2010

Dobrééé ráno 😀 tak ještě 8injekcí(mám je z minula-škoda je vyhodit) a přejdu na prášky....jinak krásného Valentýna holky 😉 😀

betys
14. únor 2010

Dobré ráno.
Myslíš Agolutin?Ten já bych klidně vyhodila.Bolel mě zadek že jsem byla ráda že je nemusím dopíchávat.
Udělám si dobrou snídaňku a půjdu vzbudit manžela.Špatně se mu v noci spí,protože se ještě nemůže uložit pohodlně jak by chtěl.Ale pár dní to ještě musí vydržet.Já už se taky nemůžu uložit jak bych chtěla a musím to vydržet ještě pár měsíců.A bude to čím dál horší 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru