CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

zuzuza
3. bře 2009

Lucifirku proboha a cose stalo? Úplně se mě udělalo na nic:(

luciiiie
3. bře 2009

Lucie????? Co se stalo????

lucifirek
3. bře 2009

HOlky,můžete mi říct,myslím ty,které jsou na Unice kvůli tomu,že partner má špatné spermio. Zajímala by mě morfologie.
Snažili se nás natlačit do dárcovského spermatu. A my do něj jít nechceme,ne určitě teď po prvním neúspěchu.
Vůbec to nechápu,při opu nám řekli,že se spermio zlepšílo,dneska nám řekl,že to je k ničemu. Minule jsme měli 12mil a 3%morfologie. Teď se to zlepšilo,že manža má 26 mil.,což je norma,zlepšili se oba pohyby. Ale morfologie je 1%. Já to vůbec nechápu,prý podle vývoje embryjí a jak jich moc nezbylo,je tím,že jsou špatné spermie.
Jsem z toho jelen,protože nám před tím bylo řečeno,že i když tam bude jen jedno procento,tak vyberou ty dobré a bude to v pohodě. Teď nám naznačil,že ne. Že jenom s dárcovskými spermiemi by byla pravděpodobnost otěhotnění cca 50%. Opravdu to nechápu. Teď tu řvu jak želva.

lucifirek
3. bře 2009

Tak jak nám to podal mi připadá,že bez dárce to nepůjde. Z 26mil. je i jedno procento docela dost.

luciiiie
3. bře 2009

TO SI DĚLÁJÍ PRDEL, NE???

zuzuza
3. bře 2009

Lucifirku, proboha, to je mě líto já si vždy myslela, že horší je, když má žena problém, kolik % by měla být ta morfologie , není to 25% u normálního páru? My to máme myslím 18%, takže také tricha horší a měli jsme icsi, já ti bohužel moc neporadím, ale wrtulka myslím co chodila do spolubojovnic, tak něco takového řešila, myslím, ýe přešla do Heliosu, jelikož tam dělají to picsi, to je nějak s tím dobrým a špatným DNA spermií, dělají to pouze tam, přijde mě dost předčasné hovořit o dárcovství, chápu to jedině tak, že si na unice mysleli, že to bude ok, ale až vývoj embryjek a tak ukázal, jak to vlastně je a není:(, toť ale jen můj hodně neodborný názor:(

lucifirek
3. bře 2009

Ne nedělají. Pořád nám to podávali tak,že i kdyby bylo jedno procento,tak z toho vyberou nějaké,které budou dobré a dopadne to. A že ta pravděpodobnost je těch 50%. Vždyť tam je většina z nás, u kterých je špatné spermio,to nutí dárcovské sperma každému hned?
Jeany říkala,že jim ho cpali taky hned po prvním neúspěchu. my do něj jít zatím nechceme. Možná vůbec.

luciiiie
3. bře 2009

Luci my měli naposled 19 milionů spermií a to si ještě embryologžka chválila, jak se to krásně zlepšilo a že jich má hodně a pod. No tak tohle jestli nás čeká, tak potěš teda. Tak tohle taky nechápu, proč vám to teda neřekli hned při prvním spermiogramu??? To je nějaký divný, ne? Tak na první pokus byli dobrý a teď už jako ne, jo?

lucifirek
3. bře 2009

Jo zuzy myslím,že v tabulce je 30%. Jo taky jsem přemýšlela,že Wrtulce napíšu.

Hani a Tery,mohli byste mi prosím napsat svoje zkušenosti? A jak jste na tom byli s těma spermijkama vy? Děkuji.

luciiiie
3. bře 2009

Luci my bysme do toho taky nešli ti řeknu. To už bych opravdu radši přemýšlela o přestupu jinam.

lucifirek
3. bře 2009

Já nevím,jestli je to opravdu tak beznadějný,nebo já nevím. 27mil.je dost dobrý,dvojnásobek minule.
Manža do toho jít nechce a ani se mu nedivím. Ten chlap to asi těžce nese.

lucifirek
3. bře 2009

Ale opravdu nám to podal tak,jako by jiná šance nebyla. Nebo šance u nás je minimální.
Manža se konečně rozhodl,že přestane kouřit. Nakoupil včera zase vitamín. Nejdřív půjdeme za 4 měsíce. Teď přijde krvácení,to nepočítají. A pak tři cykly a při posledním na krev.

lucifirek
3. bře 2009

Potěšíla mě sestřička zuzka,když nás viděla mezi dveřmi,tak říkala,že nás vidí nerada,že tomu věřila. Minule jsme si s ní dost popovídali. Docela nás potěšila i při odběru,jsme povídali,říkala,že to nemáme vzdávat,že oni určitě něco vymyslí a že tomu máme pořád věřit. A pak nás to takhle setnulo. Bylo mi manži líto,protože o mě dr . nemluvil vůbec.

luciiiie
3. bře 2009

Luci a co máš teď dělat??? Všechno vysadit?

stazina
3. bře 2009

Ahoj Holčiny,
všechny vás moc zdravím, moc už sem nechodím,ale dnes sem zavítala a Luci, to co Ti řekli mě celkem zarazilo!
Luci - když jsme byli na Unice poprvé, a manželovi vyšel špatně spermio, hned chtěli raději ,a bychom šli do spermií od dárce. Manža měl 3mil.spermií, 49 %pohyb, progresivní pohyb 0%, morfologii 3% - tehdá Fragalovi se to moc nezdálo a udělal mu genetické testy - ty vyšly dobře.A tak nás už do dárcovství nenutili. Dělali manžovi taky něco podobnýho?
Luci, a v den punkce se to ještě zhoršilo a měl jen 1% morfologie a ze 7 vajíček bylo oplodněno šest, jedno druhý den odešlo, zbylo nám pět. Jedno 8B a druhé 7B jsme si nechali vložit, jedno 6B a dvě 5B nám na přání zamrazili.
A vyšlo to!!!!Patřím mezi ty štastné , kterým se to povedlo napoprvé a tak nás strašili s tím, že to nejspíš nevyjde. Taky mě před Etem uzemnili větou ,,Příště budem postupovat jinak alíp a určitě se to povede" a já si říkala , jaký příště???
Víš, ono je na jednu starnu dobrý, že ti řeknou všechno na rovinu,a el chápu, že to někdy je dost bolavý!
A taky chápu, že manžel do toho nechce jít - můj by do toho taky nešel. To jsou chlapi...
Luci a vy máte nějaké mrazáčky ?

lucifirek
3. bře 2009

Luciiie. Všechno vysadit a mělo by přijít ms.

luciiiie
3. bře 2009

to je síla Luci já břečím jak blbka...je mi to tak líto...

zuzuza
3. bře 2009

Luci, takže jako problém v udržení nebo uhnízdění nebyl v tobě, ale podali ti to tak, že jako za to můžou spermijky je to tak? Ach jo, já jsem do poslední chvíle věřila, že ta krev dneska bude pozitivní, to je takový bordel, vůbec taky nevím, co bych na tvém místě dělala. Je pravda že je to zatím tvůj první pokus a já to vidím hlavně tak, že když na unice vydržím, tak že ten 4. budu mít jakžtakž gratis, ale pokud by neviděli pro vás jiné řešení, tak ti nevím nevím, možná bych i o tom heliosu uvažovala, vždyť prosím tě ta wrtulka ti měli těch spermií snad na kusy a taky je v heliosu neodmítli a nenutili jim hned dárcovské, to bych nechala fakt až na poslední pokus kdyby jinak nešlo. Zkus jí určitě napsat uvidíš, že ona už toho má jistě mnoho zjištěno a že ti poradí!!!!!

lucifirek
3. bře 2009

Stazi,moc děkuji,že jsi se takhle ozvala,moc mě to potěšilo. Mrazáčky bohužel nemáme žádné. Já reagovala myslím na vše dobře. Odebrali 23 vajíček a vhodných na oplodnění bylo 13,z toho se drželo pořád7,ale na ET už byli jen 3 šestibuněčná. Dvě nám. Mě to fakt vyděsilo.Potřebuju to nějak vstřebat,probrat to s těmi,co to prožili a s manžou a chci se objednat ještě před začátkem stimulace a budu chtít k Frgalovi. Bude nám muset asi zodpovědět dost otázek. Protože si v určitých věcech protiřečí a máme v tom nesrovnalosti.
Manželovi žádné testy nedělali,můžu se zeptat,co to zhruba bylo a jestli se to platí?

luciiiie
3. bře 2009

No Zuzi já o tom Heliosu přemýšlela taky...Mě je teď úplně zle..

lucifirek
3. bře 2009

Holky moc se vám omlouvám,že jsem vás rozhodila,asi jsem to sem neměla psát. Moooc mě to opravdu mrzí,nebylo to fér. Promiňte mi to prosím vás.
Zuzy je to tak,takhle to podal,že jich moc nevydrželo do transferu a že se pomalu vyvíjela. V tom právě máme ty nesrovnalostí. Při ET nám tvrdil,že šestibuněčná jsou v pohodě (a taky jsem tomu věřila,však tu jste,které máte mimi ze šestibuněčných) a dneska tvrdil,že by měli výt vyvinutější.
Jinak k té krvi,mluvila jsem delší dobu se sestčičkou Zuzkou a ta říkala,že je ta šance z krve minimální,že se to občas stane,ale jen zřídka. Taky se mi nechce z Unicy odcházet,jsme tam spokojení,ale tohle byla podpásovka. A určitě půjdeme min. na ještě jeden pokus s manželovými spermiemi.
V tom si taky protiřečí. Otevřel manžovi říkal,když byl kontrolní spermio stejný,tak že si myslí,že zhoršovat se to nebude. Naopak se to moc zlepšilo na 27 mil. A gogela dneska řekl,že za půl roku tam nemusí být žádné spermie. Tak nevím,co si mám myslet. A
Ale já budu doufat,že když se to tak rapidně zvedlo,myslím počet spermií,že třeba se trošku zlepší i morfologie,když ne,tak to budeme muset řešit jinak. Ale myslím,že i když to jedno procento je,že by to jít mohlo.
O tom genetickém vyšetření spermií jsem uvažovala už po cestě domů.

lucifirek
3. bře 2009

O Heliosu jsem také přemýšlela,ale moje gyndr. říkala,a´t zustanu na Unice,že tam nedávno zemřela vedoucí dr. a nevím,jak to tam bude vypadat. Určitě to pojede dál,jako před tím. Ale když už jsme byli tady,připadá mi to tady v pohodě,já si na nic nemůžu stěžovat.

lucifirek
3. bře 2009

Já jim pořád věřím,jen to bylo dost drsný a nevím,co si o tom teď myslet.

luciiiie
3. bře 2009

No já si teď psala s holkou co je na mateřské a pracovala v Heliosu, říkala, že tam, když ti zjistí, že má manžel špatný spermie, dají mu vitamíny a čekají, jestli se to nezlepší.
Tady tě rovnou pošlou na IVF a je to pro ně jediný řešení, tohle mě taky zarazilo.
Jinak jo, v pohodě jsou.

lucifirek
3. bře 2009

Já se holky fakt omlouvám,myslela jsem to dobře,ale asi jsem to neměla psát. Nechci,abyste z toho byli rozhozené. Opravdu. Musíme tomu pořád věřit.

lucifirek
3. bře 2009

Na Unice nám řekli,že to zkusit s vitamínama můžeme,ale že pravděpodobně nebude žádný výsledek. Manželovi se možství spermii zvýšilo na dvojnásobek a teď je v normě. Jen by to chtělo najít něco na tu morfologii.

bajik
3. bře 2009

Ahoj Luci,
nám po prvním neuspěchu taky říkali že by problém mohl být ve spermiích.Taky nám řekli že vývoj embrií byl pomalejší než je standart.I když se použije metoda ICSI tak se ta spermie muže tvářit jako dobrá ale muže mít špatné gen. informace.Manža měl morfologii 8%.Při druhém pokusu nám oběma dělali genetiku s krve a ta naštěstí dopadla dobře.
Já bych určitě kliniku neměnila.Kdekoliv jinde tě budou brát jako nového pacienta a na unice už se aspoň mají čeho držet.Vím že je to těžké,ale věřím že to na podruhé vyjde.

micanek
3. bře 2009

Ahojky holky. Taky jsem navštívoila Unicu, ale z jiného důvodu ...byla jsem tam na konizaci čípku a pan dr. Gogela byl uplně ukázkovej. Já s ním a z jeho přístupem byla mooc spokjená. Ale jak píšu, je to něco jiného.

Ale chtěla bych se zeptat ...holky, jak se to um. oplodnění platí ...odberou vám vajíčky a zaplatíte kolem 20000,- když první pokus nevíjede ...druhej a třetí je zdarma? ...moc děkuji za odpovědi.

stazina
3. bře 2009

Luci, já nevím, oni jsou doktoři a určitě ví víc, než mi tady, ale zdá se mi divný, že to dárcovství hned nabídnout a to genetický vyšetření spermií nenabídnou!!! Vždyť tam by bylo jasně vidět, jestli je vše ok, nebo né!
Když ho manžovi dělali, tak mu řekli, že je možné , že to pojištovna neproplatí, ale že u jeho diagnózy oligoasthenoteratospermie - by to pojištovna mohla zaplatit. řekli nám, že to možná bude stát 10 tis. Nakonec to vyšetření ale pojištovna proplatila.

Luci a to s tím zlepšení spermio je asio taky dost složitý.
Ten můj se snažil žít ,,relativně" zdravě, nekouřil , omezil sobotní pivečko, jedl drahé vitamíny a spermio se mu zhoršil. Jsou tady ale taky případy, kdy po tom, co se dá chlap do kupy, se mu zlepší spermio a pak klidně i počnou normál cestou. Je to asi u každýho jinak!

zuzuza
3. bře 2009

Lucifirku, třeba jim jde o to, zvyšit si statistiky úspěšnosti tak raději lačí to větší šance, nevím mno, ale každopádně si vůbec nelam hlavu tím, že by jsi nás tím rozhodila, víš co, ona každá unica má svá pro a proti, někdo je na ni spokojenej, jinej zase ne, stejně to může být v heliosu, někdo je tak spokojenej jinej zase nadává, tak já nevím, každopádně, mě jsi tím nevyděsila, tak klídek🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru