CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

macinta
2. dub 2009

Ahoj holky, musím se přidat. V Pardubicích je moc krásně. Škoda jen, že musím sedět v kanceláři. ☹ Jeany, nic si z práce nedělej, taky jsem teď měla velké problémy a to jsem za to ani nemohla ☹ Jsem poučena do budoucna. Doufám, že to dobře dopadne 😅
Luciii, Tobě moc děkuji za odkaz. Letmo jsem to omrkla a je to moc šikovný.
Jo a okna jsem nemyla tak půl roku a vůbec mi to nevadí 😉 Bydlíme v druhém patře a domu chodíme víceméně jen spát 🙂

luciiiie
2. dub 2009

Macinto nemáš zač, já si právě pamatuju, že tohle bylo jediný, co jsem tak našla a hlavně to bylo česky. Však to zkus a když ti to nebude vyhovovat, tak to na tom dělat nebudeš, no 😉

luciiiie
2. dub 2009

tož bááá, zatáhnou se žaluzie a nikdo nic nepozná, ne? 😀

macinta
2. dub 2009

přesně Luciii. Jsou mnohem podstatnější věci 😉 ´Už jdeš zítra do práce?

luciiiie
2. dub 2009

jo..se mi tam vůbec sakriš nechce 😒
Ale co jinýho mi zbyde. To přežiju. Docela se i na ty holky moje těším, ale jen na ně 😀 Si musím nějak vydělat na ten druhej pokus, ne? 😉

macinta
2. dub 2009

Přijdeš zase na jiné myšlenky... 😉 Začne Tě s...t práce, takže nebude čas přemýšlet nad neúspěchy prvního "zkušebního" pokusu. 😉

rybacina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciiiie
2. dub 2009

Co to toto????

jarkabilik
2. dub 2009

ahojky holky
prcekpet tak to mi je moc líto ale určitě se brzy uzdraví, já to zažila s malou když měla myslím dva měsíce chuděrka byla uplně jak uzlíček a já tehdy brečela protože mi ji bylo moc líto,kolikrát my dospělí máme co dělat a co chudák děti 🙂
ivculka třeba nebudou v práci takový nelidové 😉
jeany taky plánuji umytí oken nejspíš tento víkend protože příští celej jsem v práci,taky rozhoduje jat teploučko bude at nejsem nachlazená 😀 jinak mám okna strašně špinavá ale říkám si že neutečou 😀
luciiiie tak to máš výhodu že okna máte ve střeše 😀

jarkabilik
2. dub 2009

macinta tady máme taky moc hezky a já spala 😀 po noční,tak doufám že bude hezky o víkendu kdy budu na střelnici

lenulinka21
2. dub 2009

Holky krááásný sluneční den 🙂
Právě jsem se vrátila z venku no nádhera lidí ve městě jako máku 😀
plno dětí na pískovišti tady u nás no tak to má být 🙂

luciiiie
2. dub 2009

No tak teď psala kolegyně, že kolega z práce, co nemohli mít děti, tak čekají dvojčata..z umělýho oplodnění..tak mi to najednou přišlo tak nějak líto a zároveň k vzteku a to jsem myslela, že jsem z toho venku... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jarkabilik
2. dub 2009

luciiiie ono v pohodě nebudem pokud nebudem mít mimi, já si kolikrát myslím jak to pěkně zvládám a i když to je tak dlouho i přesto se dokáži rozbrečet když vidím mimčo nebo velké bříško, ted co nejsem v drogerce moc miminkovatých nepotkám ale známým se rodí mimča a mě je líto že už možná mít druhé nebudu

lenulinka21
2. dub 2009

jaruš ahoj no přesně jak říkáš dokud je nebudete mít u sebe tak
vás to občas popadne ten vztek jak píše Luciiie.

já měla to stejné v práci samé těhule mimo práci 2 známé těhule
a to nemluvím v rodině od manžela to byli taky dvě těhotné.Bylo v to v doibě
kdy se nám nedařilo přirozeně. každou menzes jsem oplakala ve sprše stočená do
klubíčka.

jarkabilik
2. dub 2009

lenulinka no vztek spíše je to lítost, každému to moc přeji a spíše závidím, ale v dobrém slova smyslu, protože po tom moc toužím mít ještě jednou miminko 😉

jarkabilik
2. dub 2009

no nic holky přeji hezký zbytek dne a hezký večer za chvíli se pohrabu do práce na nohách mě drží to že jdu až v pondělí na denní 12 😀 ahojkyyy

luciiiie
2. dub 2009

Jari ahoj a přežij to 🙂

lenulinka21
2. dub 2009

jsou to smíšené pocity chvíli lítost, vztek i závist...
miminka budete mít všechny jen mít tu
trpělivost taky si někdy říkám jak já bych nesla případný neůspěch
v Unice??

lenulinka21
2. dub 2009

Ahopj luciiie jak je "blondýnko" 😀

luciiiie
2. dub 2009

Lenulinko blond vlas má tu výhodu, že není vidět na zemi 😀

marci19
2. dub 2009

Ahojte holky!
Tak dneska jsem byla v unice na krev,ale byla před Brnem zácpa,tak jsme dojeli
až v 8.Vzali mi krev,samozřejmě negativní,no a na konzultaci jedeme v úterý.
Tak jsem zvědavá jak mi to vysvětlí 🙂 Jinak jsem se začala dívat po práci,ale nic.
Je to tady hrozné. ☹
Květi,moc děkují,opravdu bych vás ráda poznala,škoda že nebydlíme blíže. ☹
Jarko,ty děláš ošetřovatelku v pečovatelském?

zuzuza
2. dub 2009

Ahoooj holky, marci, tak až v úterý bude audit?

Holky, chci se zeptat, v kolik budeme mít ten srazík? Je to teda 24. v pátek, ano? A kolik nás tam vlastně bude? Kdo všechno přijede?

Tak já vím, že já, Luci, lucifirek, jeany....kdo další?

luciiiie
2. dub 2009

Zuzko já mám 24.po noční a jdu zas večer na noční. Čekala jsem na jakou směnu mě nakonec dají, proto jsem ani nic neslibovala... ☹

zuzuza
2. dub 2009

Jeje takže i luci odpadla, škoda, těšíla jsem se:(

jarkabilik
3. dub 2009

ahojky holky přeji všem hezký den, dnes jsem tady první heč 😅
luciiie děkuji přežila jsem to opět ve zdraví, není jak A a D směně budou o víkendu doma sice za 80% ale nemusí makat
marci tak moc z toho nejsem nadšená ale napíšu to zrovna do tabulky, ještě jsem vyčkávala co krev, jinak já pracuji ve firmě kde se vyrábí dialyzační sety 🙂 na pečovatelku bych neměla školu 😉

jarkabilik
3. dub 2009

No nic děvčata pozdravila jsem, viděla jsem, přečetla jsem a jdu zalehnout dobrou noc, dnes bude určitě opět sluníčkově

jarkabilik
3. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jarkabilik
3. dub 2009

No a na tabulku jsem málem zapoměla já hlava děravá 😖

jarkabilik
3. dub 2009

Návrh upravené tabulky, co vy na to holky souhlasíte? 😉

jarkabilik
3. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru