CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
15. lis 2009

Mně sestřička na Unice říkala, že tak za 3 dny.

caki1
15. lis 2009

Jsem, sejne jako Vy, clenka Unicy, 9.den po ET 2embryi. Pregnyl 1500 jsem pichala ob 3 dny( 3krat).
Nekde jsem cetla, ze tento pregnyl vyprchava za 24-48hod.
Ale presne to asi neni nikde. Mate s tim, nektera zkusenosti, jak to je ve zkusenosti?
Jestli napr. 3.den vecer od aplikace muze jeste falesne ovlivnit TT?

jimmy1
15. lis 2009

Já jsem pregnyl píchala 16.,19. a 22. a pak jsem 24. večer poprvé testovala, to bylo 9 dní po transferu a čárka tam byla a už tam i vydržela. Ale jestli byla nebo nebyla ovlivněná tím pregnylem, to fakt nevím 😔
Ty časy by mohly odpovídat, když mi ta sestřička povídala, že 3 dny po už tam pregnyl nebude 😉
Kdy se chystáš testnout?? Kolikátý pokus to je?

caki1
15. lis 2009

Na test mam jeste cas- do 23.11., ale vcera jsem prave nevydrzela ( jsem mekka) a testla jsem a mam tam slaoulinkou carecku ( bylo to prave 3.den vecer po pregnylu - 11.vecer Pregnyl a 14.11. vecer byla tam- slaboulinka.
Ale prave si nejsem vubec jista cim to je.
Jsem po velmi lehke stimulaci Clostilbegytem a pak OPU. Takze to neni klasicky stimul.cyklus.
Na ten pujdu ( a bude muj uz 3.), pokud nevyjde toto.

jeany
15. lis 2009

Tak jsem tu. nakonec jsem od mamky přišla až o půl jedné a teď jsme poobědvali. U mamky mi ukazovali po objektivu ještě dovolenou. Byli letos na podzim na Sicílii. Prý mají dvd, které je na hodinku a nakonec to bylo daleko delší.
JInak musím říct, že venku je dnes nádherně a teploučko. Udělala jsem si krásnou miniprocházku k mamce.
Teď se jdu dát do vodorovné polohy a má tam být na čt 1 pohádka.
Jary, no špagety jsem nedělala taky moc dlouho. Takže to taky brzo udělám. Dělávám k tomu sýrovou omáčku a vesměs to dělávám bez masa.

jimmy1
15. lis 2009

Caki, tak to ti můžu poradit jedině, abys to dneska zkusila znovu a uvidíš, jestli tam bude (věřím že jo 😉)
Já to zkoušela jako šílená 2x denně 😉 Držím pěstičky, aby tam byla 😉

caki1
15. lis 2009

Musim to vydrzet, protoze vcera jsem dostala jeste posledni pregnyl, takze by to bylo dnes urco zkresleny.
Ale Jimmy rikas, ze sestricka rikala, ze 3 dny po aplikaci pregnylu uz v moci pregnyl nebude?
To by bylo prima.
Skoda, ze to nejde nekde najit cerne na bilym, sakrys.
Budu proste muset cekat. Kdyz jsem jej dostala posl.Pregnyl 14.11. , tak snad 18.11. uz by to mohlo byt vice nez jasne, co myslite? Budu rada za zkusenosti. Jimmy1 ty jsi mne moc potesila! Dekuji. Ta Tvoje carka ten 9.den od ET byla jake sily?

jimmy1
15. lis 2009

Caki, koukni se mi do albíčka 🙂
tady je to:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

hanulinecka
15. lis 2009

Tak jěště jednou ahojky 😀

mám poklizeno chlebíčky udělaný přijdou další gratulanti

holky jěště k tomu dortu tu mašinku mě dělala jedna paní zase tááák šikovná nejsem 😀 ,ale všechno ostatní je moje práce

Luci tobě jěště jednou a v klidku gratuluju jsme moooc štastná a mám šílenou radost z tebe,ale já to věděla od začátku ty druhý pokusy jsou super a jak píšeš o strachu ten bude pořád,ale ted když jsi viděla //na testu jsi těhotná jupííí a prostě co se má stát to se stane a člověk to neovlivní jsi na začátku,ale každá těhule si tím začátkem musí prjít takže se drž a pevný nervičky 😵 😵 těhulinko

jani ten maripán jsem dělala sušené mlíko a salko a obarvíš jak chceš 😉 chutově je nic moc,ale potřebovala aby se mě podařil jsou i jiné hmoty a i dobře chutnají,ale zase je to pracnější lepí se atd já potřebovala efekt....válelo a potahovalo se krásně na ukor,že není moc dobrý,ale nevadí a holky ani mě nikdo nevěřil,že jsem ho dělala sama 😠 😀

hanulinecka
15. lis 2009

caki ty jsi posladní pregnyl měla včera????já teda si mylím,že pregnyl prchá z těla déle,ale zase záleží na mnoha faktor atd...
cai takže nezbývá než čekat držím pěstičky,aby to pregnyl nebyl 😵

lucifirek
15. lis 2009

Caki,taky jsem si myslela,že ten pregnyl je v těle déle,asi záleží na dávce,ale jestli ti to říkala sestřička,tak snad má pravdu. My to včera s manželem zrovna někde hledali.

Hanuli,ty začátky si opravdu musíme projít každá,jinak to udělat nejde,že bychom to přeskočili 😀 Ale věříme,že bude všechno,jak má být.

jimmy1
15. lis 2009

Luci, to záleží jakou dávku toho pregnylu pícháš... Určo je rozdíl mezi 1500 a 8000 jednotek, a určo taky záleží na každým, jak to rychle vyprchává... Škoda, že to nikde není přesně napsaný 😖

caki1
15. lis 2009

Pregnyl ma ruzne sily, tenhle 1500kovej se v dele nedrzi tak dlouho jako 5tis.-logicky, jenze nikde neni napsanio , jak dlouho.
Pisou , ze Pregnyl 5tis- 6max7dni, ale o tomhle slabsim jsem nasla jen 1 zminku a to tech 24-48hod. A pak neco podobneho psala Jimmy, ze vi od sestricky z Unicy.

Jestli se objevite jeste nekdo, kdo mate s timhle konkretni zkusenosti, budu rada.

Jimmy- ta sila toho meho TT je cca stejna...Dekuji za odkaz

hanulinecka
15. lis 2009

caki ach táák ty jsi měla 1500 to je určo slabší a méně dní já píchlala taky těch 5 tisic,ale stejně budeš muset vydržet 😵 😵 😵 😵

ono je to individuální znám holky co se jim držel pregnyl i třeba 9 dní zkoušeli to testama takže záleží i na těle atd atd........

lucifirek
15. lis 2009

Tak jsem tu holky. 😉
Jsem strašně unavená. asi si půjdu lehnout.U mamky byli i ségra se švagrem a malou. A nějak se s námi nebaví,s manželem vůbec,protože jim,řekl jednou,co si myslí. A od té doby je vztah na bodě mrazu ☹ Docela mě to mrzí.

lnk
15. lis 2009

Ahoj holky,
tak jsem se sem dostala po 3 dnech a nestačím zírat. Luci, moooooooooc obrovitánská gratulace. Držím pěstičky, ať // zůstávají i nadále a ať se na ultrazvuku potvrdí krásní mimoušci.. 😉

lnk
15. lis 2009

Ellenko, něco pro tebe. Psala to Květa, ale bohužel ke mně se to dostalo dost pozdě, až už jsem měla vše za sebou. Je to přesně, jak napsala, nikdo tě bohužel neupozorní na hlavní příznak - zvětšení obvodu pasu. Sice jsem měla také nakreslené čárky z unicy v oblasti vaječníků, ale tam se břicho vůbec nezvětšuje, zvětšuje se kolem pupku - doporučuji měřit... Jinak další příznaky nalezneš níže. Přeji, aby se ti OHSS vyhlo velkým obloukem...
😉

Po OPU sa u mňa rozbehol OHSS. Chýbal však hlavný príznak a to zväčšovanie obvodu pásu a tak som rozpoznala OHSS pomerne neskoro. Pre tie, ktoré sú na pochybách, otváram túto tému s popisom ďalších príznakov OHSS. Snáď to niektorej z Vás pomôže rozpoznať OHSS včas.

Príznaky OHSS, teda ovariálneho hyperstimulačného syndrómu sú:
zväčšovanie obvodu pása
pocit plnosti brucha
pocit plynatosti brucha, avšak plyny nikde
pocit kolikovej bolesti čriev avšak hnačka nikde
obmedzenie/až úplná strata močenia v priebehu dňa
pocit tlaku od bránice na pľúca
rýchlejšie dýchanie aj keď žena trebárs len hodiny leží pri televízii
problém zohnúť sa v páse
problém chodiť vystretá - žena chodí v predklone
v krvnom obraze zvýšený počet leukocytov
v krvnom obraze znaky vyššej zrážanlivosti krvi.

OHSS sa môže dramaticky zhoršiť v priebehu 24 hodín a môže skončiť trvalým poškodením orgánov alebo smrťou ženy. Ak máte pri stimulácii IVF alebo po OPU tieto príznaky, obráťte sa urýchlene na lekára alebo nemocnicu. OHSS sa utlmuje infúziami HAES, fyziologickým roztokom a injekciami proti zrážanlivosti krvi /Fraxiparín/, ktoré sa pichajú do brucha. OHSS sa vždy stratí, keď žena dostane menštruáciu. OHSS sa zhoršuje, ak žena otehotnie.

luciiiie
15. lis 2009

Ahoj,
Lucifírku moooc Ti gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A držím pěsti, ať je vše v pořádku.
Pro caki1 - Pregnyl se drží v těle až 7 dnů. Asi jsi byla na KETu,když ho pícháš 3x po sobě. Takže testuj kdy máš 😅
Jinak všechny zdravím.

jeany
15. lis 2009

Ahoj holky, jdu se už rozloučit pro dnešek. Půjdu si brzy lehnout. Tak mi na zítra držte palce, ať ty testy dobře dopadnou. Jak přijedu z Brna, hned dám vědět výsledek. 😉

caki1
15. lis 2009

Prave , ze jsem na KETU nebyla a ty Lucciiiiie asi pises o jine sile Pregnylu nez ja, vis? Ale kazdopadne dekuj!!
Pekny vecer!

lnk
15. lis 2009

Jeany, držím pěstičky, ať ti to zítra dobře dopadne! 🙂

lucifirek
15. lis 2009

Jeany, také držím pěstičky,budu na tebe určitě myslet.

lucifirek
15. lis 2009

No nic,já jdu do sprchy a do hajan. Sice jsem se ted vzbudila,ale jdu pokračovat. Já si hloupá dala trošku uzeného a je mi z něj pěkně zle. Takže pro příště vím,že takhle teda ne 😠

jimmy1
15. lis 2009

Jeany, už se těším na zítra na dobré zprávičky a na fotku mimíska 😉 Tak ať to dopadne 😵

jarkabilik
15. lis 2009

caki ja pichala Pregnyl 1500 ale taky by mě zajímalo jak dlouho v těle je 🙂

elllenka
15. lis 2009

lnk: A sakra to jsem ani neměla číst. Já se před chvilkou přeměřila, mám břicho strašně nafouknuté a manža si dělal srandu, že jsem těhotná :( Zvětšilo se mi bříško o 3cm :( a to jsem měřila podle načmáraných linek. Abych to mohla srovnat s měřením z Unici.

No a ohýbání a hlavně když si sedám mi dělá docela problém, to bolí nejvíc :( , ale popravdě nafouknuté břicho mám před MS pravidelně, tak teď nevím ,ještě že jdu v úterý do unici

lucifirek
15. lis 2009

Caki,já ještě našla tuhle diskuzi,tak na to mrkni.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Ellenka radši bych si zítra zavolala do unicy.

mrkvicka28
15. lis 2009

Jeany určitě to dopadne dobře, budu bržet pěstičky,

jimmy1
15. lis 2009

Elllenka, to je právě dobře, že sis to přečetla, radši na to na Unice dopředu upozorni, oni ti asi dají hned kapačku a bude líp.
Co bysme pro ty mrňousky nevydržely, ne? 😉

jarkabilik
15. lis 2009

lucifirek ale tam píšou o Pregnylu 5000 🙂 ale caki měla 1500 ta se dáva po ketu který je při stimulce tak jak jsem to tady psala pozorně čtu co tu píšete protože by mě to zajímalo taky na to co se ptala caki 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru