CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

teckovanaorchidej
21. kvě 2010

jsem se ještě chtěla děvčata zeptat - po ET jte měli neschopenku? Jak dlouho? Nebo už jste zůstaly doma pro jistotu? Vychází mi ET na čt a tak nevím, jestli mám zůstat doma až do testování a odběrů?? Mufinko, v unice byli na mě příjemní, ale na všechno se raději 2x přeptej a telefonem ověřuj termíny objednání a hlídej si dokumentaci. Mají toho asi moc nebo jsou trochu nedůslední. Moje zkušenosti: objednaná na 8.15, do ordinace v 9.00. to bych spolkla, objednání utz - 2x telefonem ověřovaný termín ( jednou dr a jednou sestrám - dnes jsem zjistila, že jdu o 2 dny později, objednali mě blbě), v dokumentaci napsané léky, které vůbec neberu?? to si budu chtít v ne vyjasnit
tak nevím, jestli ti můžu unicu doporučit

lucifirek
21. kvě 2010

mufinka tak tak,kdyby to mělo nějaké velké následky,jako rakovinu,tak by to asi nemohli provozovat. Ale je pravda,že gynekologové také pořád propagují,jak je antikoncepce super a v posledních letech se ukazuje,že když ji bereš dlouhodobě,tak to tělo zapomíná fungovat tak,jak mu to bylo dáno přírodou. Já já ji brala deset let. A i na unice mi to dr. říkal,že to může mít vliv na pravidelnost ovulací.

lucifirek
21. kvě 2010

teckovana,já byla doma od OPU a pak už jsem doma zůstala. U prvního ivf od OPU do negativního testu a kontroly v unice.
Jinak mě překvapují ty tvoje zkušenosti,ale je potřeba se ozvat a dát jim to jasně najevo. Možná to je tím,že tam jsou nové nezkušené sestry. My při prvním pokusu super,u druhého se taky něco naskytlo,ale manža si nenechá nic líbit,tak je usměrnil.

mufinka0
21. kvě 2010

Orchidej- Jé, tak to je teda hukot! To bych neřekla 🙂 Takový zásádní chyby.. Je pravda, že já mám z Obilňáku v kartě taky napsaný Pregnyl, ale píchala jsem si něco jinýho.. Zřejmě pokud je to na stejné vlně, tak to nerozlišují. 😀 Kolik jsi měla folíků?

teckovanaorchidej
21. kvě 2010

lucifírku, to se spolehni, že mě naštvali na nejvyšší míru, dnes na utz dr.Otevřel - byla jsem nepříjemná, protože ty foly už jsou fakt velký a hrozí že prasknou dříve - už jsem to psala, na tu dokumentaci jsem přišla až cestou a v neděli se důkladně vyptám, jak je to možné
Jsem vzteklá jako lev, to víš, plné tělo hormonů, tak to se mnou cvičí

lucifirek
21. kvě 2010

mufi,ale myslím,že gonal a pregnyl se dávkuje jinak.

teckovanaorchidej
21. kvě 2010

Napsali mi, že beru Prednison a acidum folicum - což jsem nikdy nebrala. Měla jsem minim stimulaci clostbg a mám dva foly 😀 😀 😀

lucifirek
21. kvě 2010

teckovana,nesmíš si to nechat líbit.

kveta
21. kvě 2010

Mufinka, dá sa zistiť genetická kvalita spermií tzv. fragmentáciou. Niektoré inštitúcie Vám možno budú ponúkať aj skontrolovanie spermií pod výrazne silnejším mikroskopom... dosť sa za to platí, ale v zahraničí sa od toho ustupuje, lebo sa zistilo, že vzhľad spermie a DNA nekorešpondujú tak silno, ako sa pôvodne myslelo... v preklade povedané pri zlom spermiograme je pravdepodobnosť poškodenej DNA u peknej spermie rovnaká ako u choro vyzerajúcej... Neviem, či fragmentáciu robí aj Unica. Dá sa vyšetriť genotyp Tvojho manžela, teda skontrolovať, či má 46párov + XY a dá sa zistiť aj to, či nemá gén prenášača cystickej fibrózy /či ako sa volá tá dg./, ktorý spôsobuje mužskú neplodnosť. Každopádne si laicky myslím, že po úprave spermií po operácii varikokely na normu to nie je potrebné, lebo ak by mal vymenované poruchy, normospermiogram by nedosiahol. Najlepším odborníkom na spermie a ich DNA je podľa mňa v Unice Otevřel... on má naštudované najnovšie zahraničné výskumy... takže ak sa chcete porozprávať na túto tému, pýtajte sa k nemu. Čo by som Vám ale s istotou odporúčala, je zamrazenie týchto normospermií do niekoľkých dávok pre prípad, že by sa spermio v budúcnosti zhoršilo.. Veľa šťastia.

teckovanaorchidej
21. kvě 2010

No teď už hlavně nic nenadělám. Jestli budou foly v neděli prázdné, tak zas druhý měsíc a tu dokumentaci jim v neděli taky ukážu. Když mají neshody v takových základních věcech, jak to pak vypadá jinde. 🙄 🙄 🙄

mufinka0
21. kvě 2010

Jo já vím,..Pregnyl je na uzrání folíků, ale já si píchla Ovitrelle. Přesto mi do karty taky napsali, že mi aplikovali Pregnyl na uzrání. Ale ono je to asi stejný složení, tak to neřešili. Gonal je stimulační injekce..a ty jsem si píchala před OPU.

mufinka0
21. kvě 2010

Kveta- děkuju za odpověď 🙂 Manžel chodí pravidelně na kontroly na urologii a zatím se to jen lepší, tak mu nenavrhují zamražení spermatu. Všichni, ale opravdu všichni kdo viděli jeho spermiogram před a po operaci řekli, že to je zázrak. Že se ještě nesetkali s tím, že se mu vrátili hodnoty na normospermie. Na další cyklus se chystáme jakmile se vzpamatujeme z neúspěchu, tak snad bude pořád všechno v pořádku. Ty jsi otěhotněla v Unice hned na 1 pokus? Gratuluji!

kveta
21. kvě 2010

Nie, mne nevyšli dve IVF a potom sa mi zadarilo prirodzene. Na to, že som mala okrem iného dg. nepriechodných vajcovodov to je celkom úspech...

mufinka0
21. kvě 2010

Kveta- Ano, zázraky se dějí! Nebo spíš to není zázrak, ale snaha vytřískat z lidí peníze... O to více ti gratuluji! 😉

betys
21. kvě 2010

mufinka-tak já Tě chci trošku povzbudit.Nám všlo ICSI na Unice hned naprvnípokus.Stálo nás to 25 tis.Měla jsem 12 vajíček,z toho 8 oplodnili,2 mi zavedli a do mrazáku nám nic nezbylo.Já jsem teda byla hodně spokojená,žádný problémy.Ale je pravda že se tam prý vyměnilo dost sestřiček tak je to možná poznat.
Takže z prvního pokusu se snad každým dnem narodí náš Matýsek.Kterému se vůbec nechce ven-už 4 dny přenáším.
kveto-taky musíš mufince říct že jsi vyměnila partnera,což bylo celkem zásadní.Ona asi celou naši historii nečetla.To by u toho seděla hodně dlouho 😀

lukza
21. kvě 2010

Mufinko chci tě moc povzbudit a každá jsme jiná někomuto výjde napoprvé jako třeba Betys někomu né.ale musíš věřit že budeš patřit k Betys a výjde to a budeš nosit miminko nebo miminka v bříšku co nevidět posílám hodně sil a hlavně věř 🙂))

a všem ostaním přeji moooc uspěchu krásnou urodičku bez jakých koliv problému a potom krásné //na testíku a nakonec uplně to nejkrásnější a to ten nádherný uzlíček v postýlce 😀

natalka28
21. kvě 2010

Mufinko, i nám se povedlo na 1.pokus ICSI na Unice naše vysněné miminko🙂 Držímě Ti pěsti!!!

jimmy1
22. kvě 2010

Ahoj Mufinko 🙂 tak nám se sice nepovedlo hned napoprvé, ICSI v červenci 2008 nedopadlo, ale byli z toho 2 mražáčci 😉 no a jeden z nich (KET v květnu 2009) mi tady teď cinká na kolotoč v ohrádce 😵 😵 😵
Takže nejen tobě, ale všem snažilkám držíme pěstičky a posíláme mooooc síly do toho boje 😵

mufinka0
22. kvě 2010

Ahoj holky, všem Vám moc děkuju!!! 🙂 Vaši diskuzi jsem četla docela hodně, ale těch stran je tady tolik, že jsem to nakonec vzdala a přímo napsala... 😅 Momentálně moc sil do dalšího boje nemám, ale to se zase spraví. Mám strach, že po dalším pokusu budu mnohem nervóznější, než teď,...budu čekat a čekat. Ach jo... Kéž by se dal vrátit čas a mohla jsem jít jinam, ale nedala jsem si říct. Na Obilňáku jsou sice strašně milí a hodní, ale slyšela jsem že úspěšnost tam není až tak vysoká, navíc jsem ještě věřila svojí dr. která mi to doporučila. Žeprý na soukromé mě to vyjde přes 20 tisíc a na Oblňáku dám max 10tisíc...No a výsledek?? Samozřejmě nás to stálo 23tisíc, takže finanční rozdíl žádný! A výsledek taky žádný! Holky ještě jednou Vám moc děkuju, kéž bych tuto diskuzi našla už dřív a nemusela se v tom topit celou tu "čekací" dobu sama.. 🙂 Mějte se pěkně. Díky!

kveta
22. kvě 2010

Betys, nemusím to Mufinke hovoriť, ja som mala vymeneného partnera už pri druhom IVF - bolo s darcovskými spermiami.

mrkvicka28
22. kvě 2010

mufinko v unice jsou fakt machři my byli na prvním ICSI a ted čekáme trojčátka 🙂

elllenka
22. kvě 2010

mufinka0: mě první pokus po ICSI nevyšel, pak jsem šla na KET a ten vyšel 🙂 Ještě máme zmraženy 2embrijka na příště 😉
Držím palce, v Unice jsou šikovní.

luciiiie
22. kvě 2010

Ahoj mufinko,
mě taky první ICSI nevyšlo, ani KET ne, ale druhé ICSI už ano a zadařilo se 😉 a máme ještě 4 bojovníky zamražený 🙂
Moc vám držíme pěsti!!!

pampeliska36
26. kvě 2010

ahojte holky 🙂
tak uz jsem se vratili a jak me radila kvetka snazenicko bylo v patek v noci a rekla jsem spermiim, at si tam ta praskla vajicka pres noc najdou 🙂 a pak jsme se snazili i v sobotu... takze uvidime, jaky bude vysledek.

jinak se chystame na prvni IVF a taky jsme si vybrali unicu... ja jsem zatim vubec spatne zkusenosti s objednanim nebo cekanim nebo spatnym pristupem vubec nezaznamenala.

teckovana... tak co? jak jsi dopadla?

teckovanaorchidej
26. kvě 2010

ahoj pampeliško, přeju úspěšné snažení.
Já 2 vejce, jedno to vzdalo druhý den, druhé třetí. Takže nic, musím to rozdýchat. Další postup je tedˇ M po vysazení stimul, pak počkat na přirozenou M a začit brát antikoncepci. Což mi vůbec není jasné, jak. To zase jeden měsíc antiko a pak po M stimul? Nebo stimul současně s antiko? Máte s tím někdo zkušenosti? Napočítali nám to na 80 000 plus mínus. ☹ ☹ ☹ ☹
Tak vám všem přeju, abyste dopadli o sto procent líp než já

sonka.77
26. kvě 2010

Ahoj holky, dělá se u vás v CARu OPU a ET i v neděli?

teckovanaorchidej
26. kvě 2010

ahoj sonko, dělá se i v neděli. Hodně štěstí.

pampeliska36
26. kvě 2010

ano sonka... jak je potreba 🙂

pampeliska36
26. kvě 2010

teckovana... to snazeni uz bylo 😀 ale diky!
no ja kdyz se nezadari, tak to budu mit take jako jako ty.... pockam na ms. pak zacnu brat antiko. pak zacnu stimulovat. prislo mi, ze je to normalni postup... podle toho jak nam to frgala vysvetloval.

pampeliska36
26. kvě 2010

teckovana... tak to je mi lito. ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru