CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

luccatko
16. bře 2010

ahojky... 🙂 tak jsem se teď dívala na ten seriál,no nevím....mě to teda moc nezaujalo

jeany
16. bře 2010

Ahoj
Taky jsem se včera dívala na ten seriál. Přesně jak píšete, bylo to nemastný, neslaný a s tím ohss mi přišlo divný to, že hned věděli, že je těhotná. To je nějak brzo. Copak tak brzo to můžou zjistit z krve? Jinak taky mi ukáply slzičky u trnasferu, vzpomínala jsem na to, jak jsem tam 2x byla já a stejně se nezadařilo. Ještě, že se to pak povedlo normálně. Příště se asi zase mrknu, ale pokud to bude nadále takové, tak dál to sledovat asi nebudu.
Já se teď dala do praní posledních věciček, peru zavinovačky, peřinky, mantilel, nebesa a takové ty větší věci. Už se těším až to uschne a já to vyžehlím a dám na postýlku. 🙂

Peti, jak se máš? Co bříško?

jeany
16. bře 2010

Bobule, uvidíš další měsíc, třeba se pak už zadaří. Užij si oslavy a užívej si zatím než přijde těhulkování, pak už to nepůjde. 😉

Jimmy, tak vy už máte 6 týdnů, to letí. Už to všechno dobře zvládáš, že. Ze začátku to bdu pro nás všechny náročné, ale nějak to zvládneme a zaběhneme se, že.

Luci, ty tak brzo vstáváš. Mně se to otočilo, ze začátku jsem vstávala kolem 7 a teď vstávam až po 8 hod. Nějak se mi líp spí. Jen bříško mně začíná tlačit a malý se pořád boulí. Pořád se stěhuje asi z místa na místo. Ve čtvrtek jdu na velký utz a tak jsem zvědavá jak Martínek leží a kolik asi váží a měří. Měla jsem tu dnes na návštěvě sousedku, ona je teď 33 tt a její malá má prý 1,90 a měří asi 40 cm.

lukza
16. bře 2010

Ahojky berušky
tyjo to letí když koukám na ty vaše týdny betys už 32t jeany 30t lucifirek 22t mrkvička 16t to snad není ani možné až na vás vidím jak to opravdu to těhu utíká.
doufám že se všechny máte dobře a je vše v pořádku už se těším jak se tu rozrodíte a na fotečky broučku 🙂)),ale to vy asi taky že.
tak mi už máme za sebou kontrolu kyčlí a konečně jsme se zbavily širokého balení už je vše v pořádku jen jak nás trápí ty prokleté prdíky tak si malí vytlačil pupeční kýlu ,ale prý je to hodně časté a většinou se to samo spraví.jinak s malím už máme nějaký ten režim,ale musím říct že ty začátky jsou hodně krušné člověk ví že to není jednoduché ale že to bude takové taky né ale jak si to čkověk vše podchytí a zjistí co a jak tak je to užasné.a furt se nemužu na malého vynadívat prostě ten boj a vše okolo za to stojí je to prostě užasný vidět ten uzlíček a říct jsi že je to muj syn i s manželem když se na něho díváme tak vždy řekne že je to naše miminko a musím říct že člověk rychle zapomíná jake to bylo když se jezdilo na kliniku těch měsícu beznaděje a slz.

Jarkobilik a co ty jak se daří ?co dcera ta už je uplně samostatná co ?

všechny se tu moc opatrujte a pozdravujte drobečky
všechny co bojujete nebo se chystáte tak přeji pevné nervíky a moc štěstí a hlavně nikdy boj nevzdávejte.

lukza
16. bře 2010

Mrkvičko jsem hrozně zvědavá jak velké bříško budeš mít.zatím máš teda pěkně velké🙂))hlavně se hodně opatruj

betys
16. bře 2010

jeany-hlavně když takhle brzo zjišťují těhu z krve tak se většinou musí jít 2 dny po sobě aby bylo vidět jestli se zhvyšuje HCG.Ale my jsme prostě moc chytrý 😀
Já se těším až mi dorazí to povlečení z MMB.V pátek chci zajet do Krumlova mrknout na nůžtičky,deku,odsavačku hlenů.Ve čtvrtek jedu se segrou na Veveří tak se mrknu i po Brně,ale už mě na to chození moc neužije ☹

lukza
16. bře 2010

holky prosím nevíte jestli ten veletrh forkids je i v brně a jestli jo kdy a kde je pokud už teda nebyl?

betys
16. bře 2010

lukza-v Brně se jmenuje Pro dítě a byl minulý týden.Ale nebyl nic moc.Záleží co sháníš. 😉

lucifirek
16. bře 2010

Jani tak mě se to otočilo opačně 😀 já před tím spala do půl desáté a ještě přez den a ted vstávám brzo. Aspon je den delší. 😀 Ty jo,už jenom dva měsíce do termínu. Malá už byla touhle dobou na světě?

Ahojky Lukzy,to je bezva,že tak dobře zvládáte,ta kýla mě mrzí,Jimmy to tu psala taky. Snad to bude v pořádku. Fakt to šíleně letí. Když vidím,že holky budou za chvíli rodit a já už jsem za půlkou,je to neskutečký. Nechci to zakřiknout,jsem ted nějaká opatrná,člověk nikdy neví,co se může stát. Ale už se na toh onašeho prďolku Kubíčka těším. Když to člověk vidí na tom utz,tak tomu nemůže ani uvěřit.
A musím uznat,že Gogela měl pravdu,radovat se,až bude prcek s námi a člověk se nemůže dočkat.
Lukzy teda ten veletrh jsi promeškala,v brně byl od minulého čtvrtka do neděle. Mi tam koupili kočárek,ale jinak to nebylo nic extra,moc toho tam neměli. A For Kids v Praze by měl být snad tento týden,nevím přesně.

kveta
16. bře 2010

Holky, v tom seriály Zázraky života ste nepostrehli, že tá stimulantka s OHSS v noci volala doktorke, že je ako kanyster vody a dr. jej na to povedala, že nech príde o DESAŤ dní na kontrolu... a že to vydrží, lebo je silná ženská a robí to pre dieťa... no, ako skonštatoval môj kamarát, bola to rada na 4 roky natvrdo v prvej nápravno-výchovnej skupine... Takže preto jej mohli povedať, že je podľa krvi tehotná... lebo prišla až po desiatich dňoch... ale podľa mojej skúsenosti s OHSS, keď ja som volala večer o desiatej Otevřelovi, že asi mám OHSS, tak povedal, že mám na druhý deň ráno dobehnúť... o štyri hodiny neskôr /o druhej v noci... bol úžasne ochotný.../ už telefonicky konzultoval liečbu s mojím ošetrujúcim lekárom v nemocnici, kde ma prijali pre nevydržateľnú bolesť a zlý krvný obraz...

A ešte bolo nelogické, jak tej pani vytiahli dva a pol kila vody z brucha a ona po tom hopkala ako srnka za manželom v čakárni... ja som chodila ako mátoha.. pomaličky... po krôčikoch... v predklone...

betys
16. bře 2010

kveta-já myslím že by to ani 10 dní nevydržela.A přesně tak,já jsem sotva udělala krok a ještě k tomu v předklonu.No asi se v tom moc vrtáme 😀

lukza
16. bře 2010

Betas Lucifirku děkuji nic konkrétního jsem nescháněla chtěla jsem se tam jen kuknout ale aspon mě to nemrzí když nic moc.
Lucifirku to je dobře že jsi opatrná já byla taky celé těhu i když jsem třeba tak nemusela ale člověk nikdy neví a stálo to za to být optrná.jen v den kdy mě praskla voda tak jsem dopoledne ještě stihla ostříhát dvě hlavy a tak jsem si říkala jestli třeba i tím mě ta voda dřív nepraskla že byla námaha ,ale to už je jedno vše dobře dopadlo a malí vubec nebyl pozbat že je narozen v 37týdnu.a jediné co že jestli někdy budu ještě čekat prcka tak jsi dřív zbalím tašku a né že jak tedka jsem vzala jen papuče a oddací list a jely jsme no jo já měola furt dost času nebo ani né času,ale měla jsem podvědomní strach aby se něco nestalo když si jí zbalím já ce všem byla v těhu opatrná.

lucifirek
16. bře 2010

lukza,já jsem zase ajsž moc iniciativní,já už jsem chtěla objedna postýlku,manža řekl,že je ještě brzo. To já teda jinak dělám celkem všechno,ale těším se,až to bude všechno v pořádku za námi.

lukza
16. bře 2010

Lucifirku ono není na škodu být dopředu připravená nikdy člověk neví kdy bude muset třeba ležet já to nechala na poslední chvíly a dopadlo to tak že manža musel ještě kupovat vaničku atd, a balit mě veškeré věci do porodnice ale vše zvládl na jedničku.ono to uteče a bude vše za vámy a Kubíčka už budeš mít doma já si kolikrát říkám že jsem si měla těhu víc užít ale furt jsem měla strach aby se něco nestalo a já o malého nepřišla a furt jsem taky myslela na to že krev mě ukázala roštěp ale UTZ to pak nepotvrdil ,ale víš fuet jsem měla strach aby fakt neměl roštěp

prcekpet
16. bře 2010

kveta - ja jsem registrovala ten vecerni hovor doktorce, ale ta zenska je krava, cekat 10dni a trpet, podle me, jestli mela OHSS a asi mela, tak to by uz bylo po ni...ale mate pravdu, my do toho moc vidime 😀 tak radeji na to ani koukat fakt nebudu, bych se vztekla...

jo, tak pupendo uz mam krasne 😀 mam silene bolesti v krizi, jedina poloha na spani je levy bok, na zadech nemuzu spat, pac prcek mi tlaci na nejakou tepnu a ja se dusim, takze jsem utahana z noci, na zachod chodim taky furt 😠 to co prozivam ted v 15tt, tak jsem mela kolem 30tt...

lukza - forkids je myslim jenom v Praze a kdyz jsem na tom byla 3 roky zpatky, tak to bylo moc fajn, hodne veci, ale je pravda, ze to brnenske "pro deti" stoji za prd a ja byla zklamana 😠

betys
17. bře 2010

lucifirek-já jsem s větší přípravou pro momčo čekala zhruba do 25 tt.To je takový trošku mezník-pak už je mimčo dost velké že by ho doktoři dokázali zachránit.
prcekpet-já jsem dneska vstávala na záchod 4x 😠 .Ležím jen na bocích-už mě docela bolí ramena.Jak se otočím na záda tak mě to vzbudí jak se mi udělá špatně.Když zas trošku víc na břicho tak se ozve Matýsek.
Nasnídám se a vyrážím na kontrolu.Snad bude všechno dobrý.
Ode dneška se má oteplovat-to jsem zvědavá 😎

lucifirek
17. bře 2010

Lukzy tyhle obavy fakt chápu,já se z těhu těším,ale i tak pořád v koutku duše má strach a člověk ví,že se může stát cokoli. Já s postýlkou ještě teda měsíc asi počkám. ALe už jsem na ni natěšená,povlečení a ty drobnosti kolem. Nakoupím zatím jiné věci,drogerii,apod. Pro sebe teda taky nemám ještě nic,jediné co jsem zvládla,je objednat si sportovní tašku,protože jsme žádnou neměli. 🙂 Vidíš 🙂 ten váš prďolka je naprosto v pořádku. 😉 Krásné spokojené miminko. Já tomu teda pořád nějak nemůžu uvěřit,že se nám zadařilo a budeme mít skřítka. 😉

Prcek a Betys,já se druhý den za sebou hezky vyspala,ale taky jenom na boku,na zádech jsem nespala nikdy.

mrkvicka28
17. bře 2010

Luci s chystáním věcí je to těžké na jednu stranu člověk nechce moc brzo,ale když pak třeba musí ležet tak je zas nervní z toho že nemá nic nachystané.
Já si pomalu preu a žehlím věcičky o velikonocích mi naši přivezou jednu postýlku a od švagrové budemmít druhou a třetí máme na půdě. Pak někdy v dubnu to asi složímě. Vyprané věcičky mám zatím v pytlí pěkně uložené aby se na ně neprášilo.
Ono těch věcí co my budem potřebovat je docela dost tak jsme si to tak nějak rozepsal co který měsíc aby to tak do června bylo tak všechno. Jako poslední budem kupovat kočárek ten možná i až po porodu.
já si ale nedovedu představit chudáka manžu kdyych skončila v nemocnici jak by to dělal. Starat se o dům ,chodit do práce k tomu malý a ještě naše zvířata. Bydlíme sami a jeho rodiče bydlí 40 KM od nás a naši dokonce 200Km takže by na vše byl sám a k tomu ještě obstarávat věci pro miminka to by na něj bylo asi fakt moc. Takže doufám že to stihnem.
Když jsme čekali malého kouplli jsme kočárek někdy v 5 měsíci,ale je pravda že jsme ho měli u švagrové. ale každopádně v 7 měsíci už bys měla mít vše nachystané.

lucifirek
17. bře 2010

mrkvička,když u tebe je to jiný.Ty to máš ve všem mnohem těžší,ještě že ti rodina pomůže. A že ti doktoři nakonec netrvají na tom,abys jen ležela,bylo by to asi dlouhé. Tak si to hezky užívej,dokud můžeš. Je to příjemné chytání vid. Praní těch věciček. Já jsem z toho uplně unešená. 😀 NO manža by měl asi pěknej frčák,bylo by to asi těžké,ale určitě by to zvládl.Ono spousta věcí se dá pořešit po internetu. Nezdá se to,ale těch věcí je opravdu dost pro jedno,natož pro tři.

mrkvicka28
17. bře 2010

Luci zatím ležet nemusím,ale musím počítat kdykoliv s hospitalizací a když bude dobře tak ve 30tt si stejně půjdu lehnout. Manža by to asi zvládl ,ale onneí co přesně třeba já chcí a pro mě by to bylo stresující já jsem taková povaha,že si nejraději dělám všechno sama podle sebe.
Právě těch věcí je dost a tak to prostě nejde nakoupit najednou nejsme milionář. já když tak stejně budu í nachystaný na hoře pokoj a pak už tam asi chodit nebudu proožr běháni poschodech prý není moc dobrý, ono se to nezdá, ale letí to v dubnu už budem začínat 5 měsíc.
A mě připadá že je těch věcí pořád hodně co ještě nemáme.

vladis
17. bře 2010

ahoj holky tak jsem vás dočetla a stejně si nic nepamatuju
luci gratuluji ke kubíčkovi 🙂 bude tady nekdo mít holčičku?
já jsem byla týden u mamky a dneska se rozhodne na utz co dál už jsem smířená s tím že zítra ráno naklušu do špitálu ☹

lucifirek
17. bře 2010

Mrkvicka tak tak,počítat s tím musíš,člověk nikdy neví.Ale myslela jsem to tak,že je dobře,že nemusíš ležet už povinně od toho 20.tt a nechali to na přírodě,jak se budeš cítít. No musím říct,že můj manža by to asi taky zvládl,ale když to vidím. Tak chtěl být u výběru kočárku.Postýlku schválí,ale jinak to jde mimo něj,vůbec ho to nebere. Na prcka se moc těší,ale že by nakupoval se mnou drogerii,hadříky,připravoval,to ne. A nevím,jak bych mu vysvětlovala,co a jak koupit.
To jsem si vzpomněla na historku,co říkala kámoška,byla v nemocnici a čekala dvojčátka. CHtěla po manželovi,at jí doveze bavlněné pohodlné kalhotky,no co jí asi dovezl,tanga 😀 To měla radost.
Já jsem si ty nákupy taky tak nějak rozdělila,abychom ty poslední měsíce nedávali tisíce a tisíce a rozložilo se to.Těcg věcí je,mám sepsanou A5 papír a včera jsem škrtla teprve tři věci.
To fakt letí. Já začínám šestý měsíc. A jak to bylo nazačátku,člověk se nemohl dočkat 12.tt

lucifirek
17. bře 2010

Ahoj Vladi,nestraš,proč si myslíš,že to dopadne špatně. Musíš věřit v to dobré.

jeany
17. bře 2010

Dobré ráno holky 🙂
Betys, držím palce a´ˇt ti vše dobře dopadne. Teď nevím, jestli máš dnes i ultrazvuk. Já jdu na ultrazvuk zítra, tak se dozvím jak malý leží a kolik asi váží a měří. Mám obavy, že malý leží napříč bříškem a hlavičku mám napravo pod žebry, ale to je jen můj dojem. Uvidím co se dozvím zítra. Sestra malého měla také příčně a musela podstoupit císařský řez. Už jsem se jí ptala, jestli je to lepší v umrtvení lokálně nebo narkoza. No třeba se to ještě spraví a malý se otočí.
Lukza, to je dobře, že to tak všechno zvládáte. Když jsi byla na císaři ty, dávali ti na výběr, jestli to chceš lokálně nobo narkozu?
Vladis akorát žasnu, že jsi teď napsala, protože jsem si na tebe včera vzpoměla a říkala si, kdy jdeš na utz. Právě jsem to teď chtěla napsat, jak se ti vede. Telepatie. Moc držím palce, aby vše dobře dopadlo.

lucifirek
17. bře 2010

😉 Jani já jdu zítra na poradnu taky. Jani já myslím,že malý má ještě na otočení čas.

jeany
17. bře 2010

Luci, já už mám tašku sbalenou, pro jistotu. Myslím, že už bys i tu postýlku mohla pomalu objednat. Já už skoro všechno mám nakoupeno, už mi chybí jen pleny a zítra jdu koupit látku a nechám si ušít do malé postýlky do obýváku mantinel a povlak na přikrývku a polštářek. Pleny chci koupit taky co nejdřív a už budu v klidu čekat na příchod našeho broučka. Chceme jet tak za 14 dní na nákup do Brna a tak doufám, že někde třeba budou ty pleny levnější, chci jen Pampersky. Tady měli v akci, ale jen velikosti 3 a 4 a já chci koupit jen velikost 1 a 2.
Jinak já zítra začínám 8 měsíc, už jsem dál než s dcerkou. Ta byla narozena v 7 měsíci, ale už nevím, který týden.

jeany
17. bře 2010

Luci, tak na zítra ti taky držím palce. Ultrazvuk asi nebudeš mít, že. Asi až také kolem toho 30 tt, že?

mrkvicka28
17. bře 2010

Jani malý má na otočení ještě čas neboj.
Luci no právě jak to chceš chlapům vysvětlovat.
Já mám pro jistou tašku do nemocnice nachystanou ,aby manža nemusl nic řešit jen lapne batoh a je to .
A s tím ležením od 20tt mi dr v brně řekla že je to blbost že se to prevntině vůbec nedělá,že naopak zbytečný pobyt v nemocnii víc uškodí než pomůže. My jdem na kontrolu v úterý,ale zatím je vše OK občas sice bříško bolí,ale spíš asi střeva jak jsou občas nafouklé a miminka je utlačujou a mám zácpu. Už je taky občas cítím když sebou melou tak to lechtá.

jeany
17. bře 2010

Mrkvičko, taky si myslím, že by jsis e v nemocnici necítila dobře, že je lepší být doma, když nejsou komplikace.

Procházím naše starší fotky a hledám ten kočárek, který zdědím. Našla jsem už jen jeho sporťákovou verzi, ale je to myslím trojkominace, je k tomu i sedačka vajíčko. Hodila jsem fotku do alba.

mrkvicka28
17. bře 2010

Jani ten vypadá moc dobře jane bývaj kvalitní.
Kdybych byla v nemocnici a neměla doma toho prcka tak by mi to ani nevadilo,ale s malým je to jiný 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru