CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

luciiiie
16. čer 2009

Luci no však já vím, že vy taky čekáte. Proto jsem psala, že my musely čekat. Jako celá ta naše "várka", víš?

mado1
16. čer 2009

Ahoj holky, všechny vás zdravím. Dlouho jsem tu nebyla, tak vás ani nebudu dočítat, ale případným těhulkám moc gratuluji.
Já jsem se vrátila z nemocnice, byla jsem tam 10 dní kvůli krvácení. Na ultrazvuku nám 31.5.potvrdili jedno mimčo, ale bohužel to není bez problémů. Skrz to krvácení se mi udělal velký hematom a ještě mám syndrom mizejícího dvojčete. Obě tyto věci mi krvácením můžou sebou strhnout mimčo, takže musím jenom ležet, ležet a ležet. A to ještě minimálně měsíc. Holky, ten strach, když jsem krvácela, to nikomu nepřeju. Tak uřvanou babu snad v nemocnici ještě neviděli. 😒 Ale už jsem doma, tak snad bude lépe.
Tak se mějte krásně a užívejte si sluníčka. pa

lucifirek
16. čer 2009

jo,jo Luciiii,v pohodě,už to brzo uteče.
Ahoj Mado,to mě mrzí,ty tvé komplikace,ale naprosto to chápu,vytoužené mimi a tak obrovský strach o něj. Držím všechny palce,at se bojovníček udrží a vy se můžete radovat. Ale co bychom pro ty drobečky neudělali, i když musíš ležet.
😉

luciiiie
16. čer 2009

Ježiš Mado1....přeju Ti, ať ti všechno dobře holka dopadne.....myslím na Tebe a držím pěsti. Držte se.

lukza
16. čer 2009

Ahojky holky
Mado myslím na tebe a držím vše co se dá uvidíš že to bude dobré že mimi se bude držet maminky vždyt tam mu je nejlíp pěkně hajej a odpočívej
ostatní moc moc zdravím

jarkabilik
16. čer 2009

ahojky všem holky 😉

jarkabilik
16. čer 2009

lucifirek no u mě ještě nevím co bude zatím je vše zamlženo jediné co vím tak ve čtvrtek jdu za primářkou se domluvit na tu kontrolu mohla jsem už dnes a hned zítra nastoupit do nemocnice ale je tu ale byla jsme na denní 12 takže smůla. Tak ve čtvrtek se domluvíme nejspíše na červenec na kontrolu protože do konce měsíce už nemám šikovné volno abych mohl na tu kontrolu jít a nebrat si dovolenou

jarkabilik
16. čer 2009

mado budu na tebe myslet at vše dopadne dobře 😉

lucifirek
16. čer 2009

Jary,ach jo,to mě mrzí ty komplikace kolem. SNad ta kontrola dopadne dobře.

bobbule09
16. čer 2009

Mado, moc držím palečky,ať se miminko drží a zvládnete to spolu. 🙂
holky,mě to teď v práci vůbec nebaví,když jsem si myslela, že už se tam nevrátím. Ještě ke všemu se v srpnu stěhujem a mám problémy s dovolenou, nevím, jak to zvládnu. ☹
Tak se děvčata moc mějte,hlavně klid, ať se v srpnu všechny sejdem 🙂

jarkabilik
17. čer 2009

lucifirek tak ta kontrola je to nejmenší tam to stejně dál bude zdržovat nedostatek financí ☹

jarkabilik
17. čer 2009

Jinak všechny zdravím a přeji hezký den 😉

jeany
17. čer 2009

Ahoj Jary a zdravím i ostatní.
Mado, to jsou problémy. Dovedu si představit, že jsi měla a máš velký strach. Snad to bude vše dobré, přeji ti to.
Zuzy, ty už jsi pokročilejší těhulka. 😀 Taky si říkám, kdyby se nám to náhodou tak povedlo. Ale moc tomu nevěřím.

jarkabilik
17. čer 2009

jeany co ty jak se stále máš ? 🙂

emada
17. čer 2009

Všechny moc zdravím, v létě bych měla podstoupit IVF v Brně a nevím, jaké centrum vybrat, hodně lidí mi doporučuje UNICU, jak jste spokojené vy a jak dlouhé jsou čekací doby (chtěla bych všechno zvládnout během letních prázdnin, je to reálné)?

lucifirek
17. čer 2009

emada,reálné to je,je jen na Vás,jak tychle budete chtít jít a kdy budete mít peníze. Podstoupíte vstupní pohovor a nějaká vyšetření z krve,infekční nemoci a hormonální profit, i partner,udělají ti utz. A pak se počká na ms a začneš brát marvelon,pak už je to akce tak na měsíc a je to frčák. Injekce nejsou tak hrozné jak to ze začátku vypadá. Každý má dávkování nastavené trošku jinak,dle hladiny hormonů. V Unice upřednostňují dlouhý protokol,většinou se začíná Diphereline,po několika dnech se přidává Puregon pen. Všechny injekce se aplikují do bříška. Pak je to takové hektičtější před OPU (punkcí) To se píchají i tři injekce denně a před opu se píchá ještě Pregnyl,ten musí být na přesně stanovený čas. Po opu se píchá zase jiný druh injekcí Menopur a ten je do zadečku. Když jsme byli na začátku,tak jsme z toho byli vyděšený,že to snad nezvládneme,ale dá se to naprosto v pohodě a pak už to ani nepřijde. Tak hodně sil

lucifirek
17. čer 2009

emada odkud jsi?

marci19
17. čer 2009

Lukzo moc blahopřejí,je to super slyšet,že to jde i normální cestou po takové době 🙂

emada
17. čer 2009

Luciferek, diky za info🙂 jsem z Třebíče, kde jsem absolvovala všechna vyšetření, včetně stimulace Clostilgebytem, celkový hormonální profil, samostatně prolaktin, vyšetření štítné žlázy, vše v pořádku a stále nic:(Už 3 měsíce navíc cvičím Mojžíšovou (včetěn aktivizace páteře), přítel má spg v pořádku. Jsem učitelka, takže bych to chtěla zvládnout během letních prázdnin a pak už nenastoupit do nového školního roku.

emada
17. čer 2009

A ještě jeden dotaz, vím, že jsem v diskuzi k unice, ale nemá někdo zkušenosti ještě s jiným centrem (lepší, horší), určitě však z Brna?

lucifirek
17. čer 2009

Tak uvidíte,jak vám dopadne spermio,to byste nemuseli tolik platit,pokud má manžel spermio v pořádku,tak by vám stačilo ivf,my museli doplácet za icsi. Ale to je předčasné předbíhat.Stimulaci Clostylbegytem jsem taky podstoupila a zbytečně,ale u nás je problém u manžela. Myslím si,že když vyrazíte ted co nejdřív,tak to určitě musíte do konce prázdnin stihnout. Ale uvidíte,co vám řeknou. Jen si tam nenechte nic libit. Ptejte se....
Třebíč je blízko,půjčovala jsem si tam svatební šaty,já jsem ze Žďáru nad Sázavou.A nedávno jsme si tam jeli pro auto.
Ještě si chválí Reprofit,tam zase prosazují minimální stimulaci hormony,to je různé,všude je někdo spokojený a někdo nespokojený. V Reprofitu je sice minimální stimulace a zásah do organismu,ale zase ,,vypěstuji,, málo foliklů. Na Unice je dlouhý protokol,ale víc vajíček,my jich měli myslím 24 a zbytek mohou zamrazit.

emada
17. čer 2009

Ždár je od Třebíče kousek🙂 nedávnou jsem tam byla v Muzeu knihy se studenty🙂 Ta minimálni stimulace úspočívá v aplikace menších dávek hormonů, nebo je ten průběh úplně jiný než v případě dlouhého protokolu?

jarkabilik
17. čer 2009

marci jak se stále máš?

marci19
17. čer 2009

Ahoj Jarko,už je to mnohem lepší,děkuji 🙂 .A jak ty?
Ten druhý pokus mě pořádně vyčerpal,hlavně psychicky,bylo to
hrozné když si na to vzpomenu.Nakonec jsem si našla práci v Baby centru,
bylo to tam super,samé miminka.No a teď si můj přítel vzal na sebe obchod,
tak jsem tam skončila a budeme podnikat na sebe.Připadá mi,že už se to
začíná obracet k lepšímu a to mi dává energií.Ještě když slyším,že se to holkám
daří i normální cestou,no super.My se teď na třetí pokus nechystáme,já si říkala,
že tak nejdřív za rok.
A jak se daří tobě v práci?

jarkabilik
17. čer 2009

marci tak to je fajn že jste se dali na podnikání aspon jste svými pány 😉 třeba příjdeš na jiné myšlenky a zadaří se i třeba přirozeně 🙂 navíc pokud nemáš hodně let tak tě nic nehoní jako mě ☹ v práci moc spokojená nejsem a navíc se děsím jak se to bude slučovat později se snažením 🙂 protože se tam tahají těžší věci a to jsme si myslela že bych chodila do práce než by bylo jisté že se to udrží abych o práci nepřišla

lucifirek
17. čer 2009

emada spočívá to v menších dávkách hormonů a většinou to bývá tzv.krátký protokol,ale jak přesně probíhá ti neřeknu.

mado1
18. čer 2009

Ahoj holky, děkuju vám za podporu. Snad to dobře dopadne. Teď jak pořád ležím, koukám na seriály a v Ulici i v Ordinaci zrovna proběhly dva samovolné potraty. Tak si říkám, že si to ty seriálové hvězdy vyžraly místo mně. 😖
Jinak včerejší den jsem měla zvracecí, neudržela jsem v sobě vůbec nic, ani lžičku čaje. Švagr mi přivezl zázvorové lízátka, myslela jsem, že budou hnusná, ale chutnají úplně stejně jako klasická roksová. Nevím, jeslti mi pomohly, ale večer už mi bylo celkem fajn. Tak zkouším všechny dostupné metody, jak si tento nepříjemný stav ulehčit.
Jinak někdo tu nakousl Mojžíšovku - já jí po neúspěšném ET také tři měsíce cvičila, před KETem jsem přestala. Možná to také mělo vliv na úspěch. Prostě musíme udělat všechno proto, aby se embryjka chytla. Tak vám holky držm palečky a přeju pevné nervy.

jarkabilik
18. čer 2009

😉 ahojky holky zdravím všechny

jeany
18. čer 2009

Zdravím 😀
Jary mám strašně moc práce, nějak pořád nestíhám a chodím z práce pozdě domů, ani nemám čas na MK. Ještě příští týden a pak mám dovču, už se moc těším, jak si odpočinu, hlavně psychicky.

jimmy1
18. čer 2009

Ahojte holky,
tak doma pořád polehávám a už mě to přestává bavit 🙂 mám strach abych něco nezanedbala, tak se snažím fakt nic nedělat a musím pochválit manžela, že se stará dokonale 🙂 uklízí, vaří, nakupuje a dneska i pral 🙂

Jsem zvědavá zítra na kontrolu ke svému gyndr., doufám, že bude všechno v pořádku, měla bych být zítra 7+0 tt, jestli to teda nespočítá nějak jinak...

Mějte se krásně 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru