CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

hanulinecka
3. bře 2009

ahojky
Lucif nejdříve je mě to líto ☹ ,ale nevidím duvod v dárci spermatu my měli taky kolem 3% morfologii a když jsem se ptala prof.Malého na dárce tak at o něm neuvažuju,že tam pořád nějaké dobré spermie jsou tak rpoč uvažovat takhle a docela mě podržel.Gogela je třída a já nechápu,že to řekl nejde mě to do hlavy mám kamarádku co taky chodí na uniku a měli 0,5% morfologie a dali pul na pul s darcem nakonec si dali embryo svoje a druhé dárcovo a ted má klučíka
a co znám připadu s malou morfologii a mimi mají svoje
já se emryoložky ptala po OPu při druhém IVF a ona ,že se to spermio hodně zhoršilo a že se uvidí já už jsem do třetího pokusu chtěla jít pul na pul s dárcem,ale naštěstí se to povedlo 😵
na pokoji se mnou byla holčina a taky měli 0,5% a emryoložka jen říkala at si daji všechny vajička oplodnit ICSI at mají větší šanci a o dárci nic

a ještě k těm Carum trochu jsem toho načetla a Helios nepatří mezi tý vyvolené ted je prý nejlepší brněnsky Reprofit kde neženou hned do IVF hledají příčiny proč se nedaří atd a dělaji třeba nativy s minimální stimulaci což je levnější a nevyplácáš pokusy zybtečně

luciiiie
3. bře 2009

Zuzo máš pravdu, každý CAR má svoje pro a proti. Já taky nejsem vyděšená, jen mě to překvapilo, no aspoň vím, co nás kdyžtak čeká, i když my měli embryja docela dobře vyvinutý.
Lucifírku a to máš jít normálně do práce už?

micanek
3. bře 2009

Holky ...prosím, prosím odpovězte mi 😅

hanulinecka
3. bře 2009

micánek platíš všechny tři pokusy kolem těch 20 tisic né jen za jeden a ostatnáí zdarma 😀

luciiiie
3. bře 2009

Micanku nás to vyšlo celkem na 23440 Kč, je tam i poplatek za zamrazení. Zdarma je na UNICE až čtvrtej pokus.

zuzuza
3. bře 2009

Luci, já se ještě neděsím, mě moje mudr. do reprofitu nechtěla moc posílat, že ho nezná a tak, co tam třeba chodila martek, tak mě přišlo divný, že po ET ani nepíchali agolutin, že měli docela malé dávky utroše...ale každý car má asi jiný postup...

Lucii, ty jsi měla kolika buněčné? Myslíš, že morulky jsou OK???

Micanku, kdyby 2. a 3. pokus byl zdarma tak by to bylo super, ale tak to bohužel nechodí, platíš za každý pokus a pokud zůstaneš při všech 3 na unice tak máš 4. taky částečně hrazený jako ty předchozí, prostě co cyklus a stimulace to platí pojištovna a ty platíš nadstandardy, pojišťovna ale hradí pouze 3 pokusy v životě ženy.

hanulinecka
3. bře 2009

zuzi oni na tom reprofitu chtěji co nejvice přirodně proto nemají všeho konské dávky a jsou tam dr.co za mě byli na Unice a pak se nepohodli s Malým a šli pryč

micanek
3. bře 2009

Ta cena tech baj oko 24 000 je za ty 3 pokousky ? ...chápu to teda dobře? ... nechci to pro sebe , ale zjišťiji to švagrové ...a ona si myslí, že tohle platí za každej pokus a já říkám, že za všechny 3, tak proto se ptám.

hanulinecka
3. bře 2009

za každy pokus.............

luciiiie
3. bře 2009

no přesně jak to napsala Zuzka. Né zdarma jako úpně zdarma, ale rozhodně né, za plnou cenu.

hanulinecka
3. bře 2009

to mě na té unoce láka že když tampodstoupím všechny 3 že mám jeden k dobru a tak jak píšete všude je něco tak uvidím až to bude pro mě aktuální 😵

luciiiie
3. bře 2009

Za každý pokus kolem těch 20 000,-

zuzuza
3. bře 2009

JJ hani, asi to bude tak s tím reprofitem, taky jsem uvažovala, že kdyby to třeba nevyšlo, myslím to 4x ivf na unice, tak bych šla tam, třeba bych zkusila iui a tak tam, protože v této fázi, já na mírnou stimulaci nereaguji, i moje mudr. mi říkala, že je na mě třeba silný kalibr🙂 No a výsledek byl 12 vajuch a z toho 4 morulky, tak snad to bude ok🙂

micanek
3. bře 2009

Tak to je mazec ...a ty dalčí jsou stejně drahé, nebo levnější ...když vajíčka se odebírají jen jednou ...jse s toho jelen

luciiiie
3. bře 2009

Zuzanko já měla blastocysty. Myslím, že jsme na tom dobře, moje blastocysty a tvoje morule 😉 Ale víš jak, jsou tu i takové, které otěhotněli i ze šestibuněčných. 😉

micanek
3. bře 2009

Já než to stihnu napsat, tak mě dřív odpovíte ...no to je hrůza, takže kdyby šla na 3 pokousky, tak zaplatí kolem 65 000? ...tak to je mazec

micanek
3. bře 2009

😕

zuzuza
3. bře 2009

Lucii, ty můro ty jsi měla lepší než já!!!!!!! Mě je dávali 4. den, tobě až 5.?

hanulinecka
3. bře 2009

luci já měla šestibuněčny a osmibunečny kterej je Mareček netuším 😀 😀 😀 😀

kamarádky měla 4 buněčny a je maminka ono je to fakt o štěstí a o strašně moc věcech a holt se trefit do správně konstalace 😀

micánku jj a když by ji to nedej bože nevyšlo do 3 pokusu ☹ ☹ celé ivf stoji třeba kolem 80tisic

hanulinecka
3. bře 2009

jo a za mě na unice před tím rokem a pul dělali PK jen 3 dny víc ani ránu 😖 tak možná bych taky měla nějakou morulku

holky pádím vyvětrat zvířátko chodí tady jak bludnej holandan 😀 😀 večer mrknu

luciiiie
3. bře 2009

Zuzo jo mě pátej, takže by mě určitě morule dohnaly 😉
Hanča má pravdu, záleží na štěstí... 🙂
To je stejně síla, že? 80 tisíc...panebože to by taky mohli nějak vyřešit.

zuzuza
3. bře 2009

JJ Luci, tak to bude tím, třeba by moje moruly taky byly bastocysty, ale to je jedno, i tak jsem za ně byla ráda!!!Je to děsný ty peníze, řekli jsme si, že 4 pokusy dáme určo, 5. bychom si zaplatili možná s dárcovskými vajíčky, ale víc asi ne.

hhaanka
3. bře 2009

Ahoj Luciferku,
my měli problém oba, já bez ovulací, manža horší spermio. Měl celkem 46 mil, progresivní pohyb 24% (normál je 25), morfologii při první odběru 8!!! (pathologické hlavičky 48 %!!!), ale v den punkce 28 % (normál 30 %) a pathol. hlavičky 30 %. Jak vidíš, morfologie se nám po jediném měsíci dost změnila, včetně koncentrace (ta se zdvojnásobila). Už po první návštěvě se začal manžel dost hlídat, nepil, nekouřil (není kuřák, jen na akcích), méně tučné, hodně zeleniny, volné trenky, nějaké cajky z lékárny (myslím, že Premen, ale mrkni na neplodnost.cz, holky tam toho radí hodně, stačí si pohrát s vyhledávačem), méně koření....
Osobně bych dárcovství spermií nechala až na nějaký x-tý pokus, dost by mi vadilo, že dítě „není“ manželovo, tohle mám v sobě tak nějak zakódováno, ale vím, že když by to nešlo několik let, na dárcovství bychom asi přistoupili.
Zkuste si nechat kontrolní spermio někde jinde v laborce, a konzultovat hodnoty ještě jinde. Rozhodně bych osobně do dárcovství nešla po jednom neúspěchu. Teď máte tři měsíce na další činnost, můžete si vzít i víc měsíců, my taky na kliniku po prvním neúspěchu nespěchali, chtěli jsme si všechno dobře rozmyslet... Víc se o to zajímej, něco si přečti, zkuste dietku...
Měli jste ICSI? A co ta genetika, jak radí Stázka, myslím, že je to to PDG, mrkni do papírů, mělo by to v ceníku být.
Jo, a Stázka se ti nepochlubila, že se chytli oba borci! Čeká dvojky🙂)

Micanku, záleží na tom, co ti dělají, my platili přes 20 tisíc za icsi, ah, prodlouženou kultivaci. Když ti zbydou vajíčka z prvního cyklu, necháš zamrazit a pak jsou další transfery za 4000. Když další vajka nemáš, musíš do dalšího cyklu a ty se zase platí, nebo nemusíš, ale snižuješ si tím pravděpodobnost úspěchu. Na Unice máš až 4IVF cyklus „zdarma“, ale on úplně zadarmo taky nebude.

luciiiie
3. bře 2009

Hani prosím tě, jak to je to s těma zamraženýma??? za co za všechno platíš?

luciiiie
3. bře 2009

Rozmrazení a přípravu, transfer a hatching???

zuzuza
3. bře 2009

Lucii, já myslím, že s eplatí jen ten transfer 4000 ne?

luciiiie
3. bře 2009

No rozmrazení a příprava embyí - 2200
transfer připravených embryí - 1650
Asistovaný hatching při KET - 3300

macinta
3. bře 2009

Ahoj všem.
pročetla jsem zase jen v letu, protože nestíhám. Ale šla jsem juknout, jak Luciferek na krvi ale nic hezkého jsem se nedočetla. Je mi to líto, Luci. ☹
A Jeany má dnes punkci, tak písni ať víme.
Jinak k Vaši debatě o velikosti embroušů. Já měla dvě KM a stejně nebojovaly. Mršky ☹ Kamarádka měla 5B a má kráásnýho, ročního, chlapečka.

luciiiie
3. bře 2009

Je to o štěstí Macinto 😉

zuzuza
3. bře 2009

Maci, dvě kompaktované moruly jsi měla? Ty nestaš, ty jsem měla takyyyyyy

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru