CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

natulaaa
16. čer 2010

Pampel avy jak finančně,taky tak?

pampeliska36
16. čer 2010

@natulaaa tak uvidime, jak to bude bolet 😅 nejak to snad vydrzim... nejsem zadna macka, ne? 🙂

pampeliska36
16. čer 2010

@natulaaa financne nam to vychazi taky tak... jdem i do ICSI, PH i AH

natulaaa
16. čer 2010

no to máme stejnééé 🙂
holky já se loučím,jdem hajat 🙂 😉

lukza
16. čer 2010

@mufinka0 určitě ti psych.pomuže od toho jsou a já mám taky naštěstí supr chlapa co to semnou prožíval ale držel mě moc nad vodou a je to tam ve včem i když jsme měly špatné období v rodině umrtí atd .tak mě držel nad vodou a utěšoval a až si myslel že spím tak plakal on sám bylo my ho líto ale neměla sem síly ho podržet.byla sem sama ze všeho na dně.a neuspěchy dokáží hooodně rozkopat ale taky tě to víc obrní do života .a ty jeci jako já vím to musí být hrozné tak kdo to nezažije nikdy nepochopí až jen to čekání na mimi i bez IVf když každý měsíc doufáš že mrcha nepříjde a ona vždy příjde to už je zdrcující,ale holky hlavně věřte že všechny tu dojdete k vytouženému cíly i když budou dny kdy vám připadne že nikdy nedojdete k cíly tak si vždy spomente poklepte si na ramena hlavu vzhuru a řekněte si že vy ten boj vyhrajete i když to bude třeba těžké ale musíte si říct že to neděláte pro sebe ale pro mimi které na vás čeká .všem strašně držím pěstičky a posílám moc sil a už se strašně těším jak budu do tabulky připisovat že jste oběvily to krásné na boji a to // na testu. 😀

natulaaa
17. čer 2010

Luki to si krásně napsala 🙂 🙂 🙂 🙂 .Ráda to nahlásím // 🙂 .A díky bohu mám taky chlapa,který to prožívá strašně semnou 🙂

miki.mikulasova
17. čer 2010

caute holky, tak dnes, po 14 dnoch, konecne dorazila mrcha...a sporiadnymi bolestami, asi z pomsty, ze ju vyvolavam ako ducha 🙂

natulaaa
17. čer 2010

Miki ahoj,já se už v tom srácím,u tebe je ted postup jaký?Mi se to tu furt nějak plete

mufinka0
17. čer 2010

@natulaaa Ahoj 🙂 Hele, tak to nejsi sama vyklepaná z výsledku! Já při prvním pokuse se fakt snažila na to nemyslet,..ale!!! Přes den to bylo jakžtakž, to jsem sledovala telku, četla, byla na pc...ale večer před spaním... To byla katastrofa! Zavřela jsem oči a mozek se rozjel! Prakticky kdykoliv před spaním! Samo jsem si vzpomněla i přes den a měla jsem strach že to nevyjde,..no a pak jsem začala 8 den po transferu špinit a každý den víc a víc a bylo mi to jasný. Ten strach je úplně normální, myslím že nikdo to nebral uplně v pohodě! Zatím si užívej toho, že se něco děje a prožívej tu přípravu na IVF intenzivně! Uvidíš že bude první a poslední! Na strach z výsledku je ještě brzy! 🙂 Přeju všechno dobré!!

mufinka0
17. čer 2010

@natulaaa Mě se nemohli přes děložní čípek dostat při transferu a za sebe můžu říct, že to bolelo jako prase ale víš co?? Trvá to asi tak 5 minut, možná míň. Takže než si uvědomíš, že něco bolí, tak už je po všem! 🙂 Neboj! Po laparce ti bylo stokrát hůř!!!

natulaaa
17. čer 2010

Mufi a jak to,že se do tebe neuměli dosta?mi Malý říkal,že toto se nemuže stát a že proto pujdu na proštouchnutí 😕 😕

mufinka0
17. čer 2010

@natulaaa No tak to nevím, dr. se nějakou dobu pokoušela a pak vzala "americký kleště"-tak to aspoň nazvala a řekla ať se nadechnu a... No v první chvilku se mi zamlžily i brýle!! 😀 Ale zhluboka jsem dýchala a vydýchala... 🙂 Nevím jak je to možný, prý jsem se zřejmě neuvolnila pořádně, ikdyž já myslím že jo a nebo bylo děložní hrdlo nějaké tuhé, nebo co.. 😕 chápeš,..moc tomu nerozumím. Třeba ale prošťouchnutí čípku bude něco jiného..

mufinka0
17. čer 2010

@natulaaa Ale když jsem pak psala na diskuzi IVF tak mi odepisoval i mimojiné dr. Malý z Unici a psal že tento postup je běžný. Sice ne pokaždé, ale používá se.

mufinka0
17. čer 2010

@natulaaa Omlouvám se, to psal dr. Otevřel.

natulaaa
17. čer 2010

Mufi no uvidíme co bude,každá jsme jiná 😵

mufinka0
17. čer 2010

@natulaaa Přesně tak! Přeju aby to vyšlo!!! 😉

natulaaa
17. čer 2010

Mufi a ty co ted máš v plánu,já mám ve vás ještě celkem binec a tak ted nevím 😒

mufinka0
17. čer 2010

@natulaaa 😀 To je v pohodě... Taky tady v tom mám chaos! 🙂 Já jsem po 1 neúspěšném IVF na Obilňáku a na druhý pokus chceme jít jinam. Zvažuju Unicu a Repromedu. Na pohovory jdeme 16.7. tam i tam a pak se rozhodneme. Na druhý pokus, bude-li vše o.k. chceme jít v září 🙂 Tak uvidíme..

natulaaa
17. čer 2010

Mufí já jedu taky 16 do Unicy na 11.45 🙂 🙂 ,třeba se potkáme,na kolik jdete vy 😉

mufinka0
17. čer 2010

Já jedu do Unici na 13h. Mám teprve pohovor, tak to bývá asi odpoledne...A co Tobě budou toho 16 dělat? To ten čípek?

natulaaa
17. čer 2010

Mufí tak se možná uvidíme 🙂 ,no prý UTZ a čípek a krev na hormony a dál nevím,ještě si napíšeme,třeba se potkáme 😉 🙂

lukza
17. čer 2010

Ahojky holky

@mufinka0 teda to se dělá ale opravdu jen vyjímečně při transferu protože mě doktor říkál že to musí být fofr jak už mají embrijka natáhle v hadičce tedka nevím jak se to jmenuje tak to musí strašně rychle jít do dělohy aby nebyly na vzduchu a proto se ani nesmíš v den transferu použít žádný deodorant ,kouřit,aby jsi nebyla něčím načichlá samozřejně ani manžel nesmí nic s toho udělat.mě to při prvním transferu to šlo taky huř a to jsem měla spruchodněný čípek a proto mě ho pak znova zpruchodnovaly před dalším pokusem.

@miki.mikulasova supr že došla a to víš musí se bránit když nechtěla dojít takže začínáš baštit marvelon?nebo sem to popletla?

@natulaaa chlap je velká opora v tomto ale je smutné že vím i příběhy kdy chlap nebyl opora 😠 třeba moje kámoška nedávno šla na do Unici ale zjistily že jsou v pořádku jak spermio tak ona ale at si zajde ještě na laparku a tak šla a po dobu co byla v nemocnici tak její přítel za ní ani jendou nešel a přitom to podstoupila pro jejich mimi.nakonec si nechaly v unice udělat jen to že byly na UTZ skrz folikuly a jak je měla tak pýchnout pregnyl a skočit na to .tu injekci sem jí píchala já ona prý na to nemá.ale nezadařilo se jim to.

jimmy1
18. čer 2010

Ahoj holky 🙂
já jsem při prvním transferu měla taky potíže... I když mi předtím dělali průchodnost čípku, tak ten můj prostě stávkoval a tak transfer probíhal obdobně jako u mufinky. Jakýmasi kleštěma si musel Dr. Frgala ten čípek jakoby přidržet a popotáhnout. Oni se totiž snaží používa co nejtenčí a nejpružnější ten katetr, aby byl ten transfer co nejšetrnější.
U druhého transferu už s tím počítali, že to nejde u mě hladce a zařídili se podle toho. Nejdřív tam prostrčili jakousi pevnější část toho katetru (takový dutý) a teprve až tam byl, tak donesli embryjko v dalším čemsi a tím otvorem v tom prvním katetru je tam šoupnul už bez problémů 😵 😵 😵 No a Martínek se zavrtal a teď chrní v posteli, zatímco já tady odsávám mlíčko, aby měl co papat, lumpík jeden 😝

@mufinka0 uričtě je na to upozorni, že s přenosem při prvním pokusu byly takovéto potíže, ať si to můžou ohlídat. A pro jistotu, až když by mělo dojít k transferu, tak se ještě ujisti, že na to nezapomněli 😉
Já jsem se jich ptala 😎 chtěla jsem mít jistotu, že to bude všechno na 100% 😉

Přeju vám holky krásný den 🙂

natulaaa
18. čer 2010

Luki mi taky Malý říkal, o těch parfémech a o tom,že to musí být rychle ten vsun těch embrijek 😒 😒 ,holky já se na to tak těším, 😵 😵 😵

lukza
18. čer 2010

krásný den bojovnice
@jimmy1 jo katetr se to jmenuje furt sem si nemohla vzpomenout.

@natulaaa je skvělé že se tak těšíš jen tak dál.

U nás právě začalo pršet a je bouřka a já jak trubka sedím pod pergolou s Lukášekm v kočárku ten chcni jak miminko

natulaaa
18. čer 2010

Jéj ty se máš 🙂
Já dneska uklidila celý být,tak detailně,nějak mě to chytlo 😵 ,ted jsem udělala dezertík s piškotama se smetanou a s jahodama ,at máme na zítřek něco na chut, a ted ještě upeču asi perník,nebo buchtu 😒 😒

lucifirek
18. čer 2010

Lukzy to je dobré,že se máš kam schovat a můžeš být venku.
Teda natulaaaa to bych si taky dala ten dezert s jahodama. Já nepekla,protože mi nedělá dobře ten kypř.prášek. Ale něco takovýho ovocnýho,mnam,mnam 🙂

lukza
18. čer 2010

@natulaaa jééé tak to bych si dala ale zatím nemužu ale jak dokojím tak si sednu a budu jíst to co celé kojení nemužu až se neunesu 😀

mufinka0
18. čer 2010

Hmmm,...holky tak to jste mě tady překvapily!!! Vůbec nevím o tom, že bych neměla být navoněná a to jsem samozřejmě byla natřená celá tělovým mlékem a měla jsem antiperspirant,..bez tohoto nevycházím. Kdybych to věděla, samozřejmě se aspoň tím voňavým mýdlem nenatírám! Je mi ale divný, že dr. nic neříkala, musela cítit že jsem navoněná! Nekouříme ani jeden, takže to je v pohodě. No a co se té rychlosti při transferu týče, tak to jistě taky nebylo v pořádku, protože se do mě dlouho nemohla dostat a až pak použila ty kleště...a celou tu dobu u ní stála embryoložka s embryama v tom katetru, takže "na vzduchu".. Trvalo to myslím dobrých 10 minut,...aspoň. Takže tady je i možná důvod neúspěchu... A to jsem si myslela jaká byla skvělá komunikace!!!!! Ona paní doktorka je příjemná a miloučká,..ale tyto informace mi asi zapomněla podat, nebo o nich ani neví. tak díky za info! 🙂 Příště budu chytřejší!!

mufinka0
18. čer 2010

@jimmy1 Jasně, určo jim to řeknu,..už bych to nechtěla zažít podruhý! Teda dalo se to vydržet, ale bolelo to jako blázen! brrr... 😠 Takže zprůchodnění čípku je asi něco jinýho...Natulaaa - tak se neboj! 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru