CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

evakim
17. únor 2011

@drndapetka neni to nejak moc? ja si ho mam jeste v nedeli pichnout (20.2.) a za 9dni si delat tehu test (1.3.), oficialne podle kliniky, ale to by jeste mohl byt teda pusobit pregnyl a zkreslit test

vodni
17. únor 2011

@evakim plus mínu 10 dnů od posledního pregnylu. Ale pozor, ono každé tělo reaguje trochu jinak, Nevím na čem všem to záleží, ale četla jsem, že někdo měl čárku-pregnylku dýl (a prokazatelně nebyl těhu - šlo o víc dnů po pregnylu před OPU, ale k ET u té kočky totiž nedošlo, i když tam byla vyšší dávka), někdo zase kratší dobu.
Ale mé klasické doporučení, raději fakt dřív netestu, zbytečně bys mohla vidět čárku třeba biochemického těhu, o kterém bys třeba týden na to neměla ani páru, kdybys testovala později... A lv tomhle případě lepší nevědět!
A hlavně, ty přece čekáš na pořádné kolejnice, tak vydrž co nejdýl, až jsou tlustice pěkně silné 😉

drndapetka
17. únor 2011

@evakim takhle.....ono je to plus mínus těch 10 dní jak píše vodni, ale pokud budeš tetsovat s testem s citlivostí 10 tak raději testovat až 10tý den po Pregnylu, jinak test s citlivostí 25 klidně i 9tý den po Pregnylu, ale každé tělo ho odbourává jinak, asi bych věřila CARu 🙂

drndapetka
17. únor 2011

@vodni nějak se dá rychleji Pregnyl z těla vyplavit? myslím si, že zvýšeným pitným režimem by to šlo,. ne? Voda vyplavuje škodliviny z těla atd., tak proč né hormony 😀

drndapetka
17. únor 2011

@evakim já se čárky Pregnylovky bála. Pregnyl jsem píchala 21.8. večer a testovala jsem 2.9., takže vlastně 12tý den po Pregnylu, ale stejně jsme si první dny myslela, že to je furt Pregnyl. Většinou, když pak čárky sílí, tak to je těhu, ale ta nejistota je hrozná 😝 Já jsme hrozně nedočkavá, takže bych to asi nevydržela dýl čekat, ale je to asi lepší jak píše ségra 😀

vodni
17. únor 2011

@drndapetka Ty jo, no jo, fakt blbý ☹ ☹ ☹
Hele, našla jsem zajímavý odkaz www.ivfpredict.com Sice je to asi hooooodně orientační (nejsou tam třeba KETy, nejde tam klikat na víc možností, nejsou tam všechny varianty příčin atd.), ale u posledního pokusu mi šance vyšla 14% a u tebe mi tam vychází (něco jsem odhadovala) cca 24%
Takže to vidím tak, že hrošík přistane a bude si tam hrošit jak má 😉

vodni
17. únor 2011

@drndapetka Myslím, že ne všechny věci se z těla vyplavují díky pitnému režimu 😉 Tipovala bych, že u tohohle bude záležet na víc věcech, a že to pitím vyřešit nepůjde 😝

pampeliska36
17. únor 2011

@evakim ahoj 😉 ja jsem treba testovala sedmy den po pichnuti pregnylu a mela jsem tam dve // a osmy den uz nic 😨 takze to je ma zkusenost... ale jak pise vodni... zalezim na kazdem z nas a individuelne 😉

pampeliska36
17. únor 2011

mimochodem ahojte vsechny 😎

vodni
17. únor 2011

@pampeliska36 ahooooj 😉

pampeliska36
17. únor 2011

@vodni 😀 😀 😀 😀 UF dorazila jsem z prace domu... a zitra UZ je patecek 🙂

vodni
17. únor 2011

@pampeliska36 Já se právě balím, že domů teprve vyrazím ☹ Ale páteček to jo, to už hurá, i když zcela mimořádně se teďka těším na pondělí 😉 Jdu na kontrolu...

pampeliska36
17. únor 2011

@vodni budu na tebe a mimino myslet!!! 😉

evakim
17. únor 2011

@drndapetka @vodni @pampeliska36 diky vsem za postrehy 🙂 tak mi nic jineho nezbyva nez vydrzet☹ 🙂 to je neco na me na netrpelivku

misha83
17. únor 2011

@ami33 Závidím bydlení v Rožnově, já Beskydy miluju!!! Čárky jsou naprosto super!!!

drndapetka
17. únor 2011

@vodni to je fakt zajímavý odkaz....vyšlo mi 23% šance. Když jsme si to udělala zpětně na 1.IVF tak mi vyšlo jen 19% 😲 že by s dalšíma pokusama zvyšovaly šance? 😵 Ale taky je pravda, že to bude "jen" KET

ami33
18. únor 2011

Ahojte holky, tak se po pár dnech zase ukazuji, doufám , že se vám všem vede dobře.
@vodni tak jsem si koupila ten krém na strie a poctivě už mažu 2x denně. Jinak dneska fanfáry, poslední injekce agolutinu, ty poslední už docela bolí, mám zavrdliny. Dnes ráno jsem dělala po 5ti dnes další test, čárka je silnější a naběhla hned, dřív než kontrolní, tak to vypadá, že je všechno v pořádku.
@evakim vydrř holka vydrž, pro mě byl hroznej ten druhej týden, ale fakt se vydržela testovat až 16.den, hlavně kvůli těm pregnylům a hlavně se člověk zbytečně nestresuje. Opatruj se a držím pěsti krásné //.
@misha83 No pravda je tu pěkně po celej rok, všude lesy a příroda a v zimě lyžovačka, fakt mi velký město moc nechybí, je to tu takové klidnější a mě to vyhovuje.

vodni
18. únor 2011

@drndapetka Taky jsem to tak zkoušela, bude to hoooodně orientační, ale každopádně zjímavý. Myslím, že při druhém se určitě šance zvyšuje, protože už je známá reakce atd., tak možná to tam mají nějak zohledněné...

vodni
18. únor 2011

@ami33 Jakýpak "vypadá to, že je všechno v pořádku", to je přece jasná věc 😉 Já teda mažu jen večer, ráno se mi s tím nějak nechce 😝 A gratulka k poslední injekci 😉

vodni
18. únor 2011

@evakim Kdo si počká, ten se dočká 😉 Rada nad zlato viď? 😝 Pro netrpělivce je to asi krutý, ale opravdu je lepší vydržet... Počkej na čekání od // do ultrazvuku - to je tuplem na budku 😉

ami33
18. únor 2011

@vodni No jako že čárka neslábne, víš jak sem sice nadšená,ale moc dobře vím, že existují i jiné scénaře. Já mám ráno času hafol, když vstávám ve čtyři a podobně, udělám si pěknou velkou snídani, vypiju hrnek mléka, sezobu prášky, ještě se podívám na zprávy z předešlého dne, namužu se a valím do práce. Za to večer toho moc nestihnu, v sedm večer agolutin, pak sprcha a mazání a v osm jsem většinou tuhá. Jako předevčírem mi říkal manža, že jsem se s ním normoš bavila a usnula sem uprostřed věty, že to jako není normální a já mu furt říkám, že si nepamatuju ten moment usínání teď, že mě to pžipomíná narkózu, se prostě nějak ztrácím či co. 😀

vodni
18. únor 2011

@ami33 😀 😀 😀 jasná těhuúnava 😉 Taky chodím spát max v 9... Asi taky tím, že já mám pořád večer ty divné blivné pocity 😝 Teď sice trochu ustupují, ale cítím to každý den odpoledne-večer... Jinak nemám naprosto nic.
Jinak chápu, vždyť já to měla taky tak, že jsem se čáry dočkala a nevydržela dlouho... Ale víš co, tehdy byla mnohem slabší než ta tvoje - ta tvoje pendolínní kolejnice je fakt dokonalá 😵 😵 😵 A obdivuju tě, já bych už bez testu z krve byla nervozitou celá bez sebe 😉

ami33
18. únor 2011

@vodni no tu únavu mám přesně od doby co jsem začala píchat Agolutin, ten utroš nevím, dr. mi říkala, že prej po něm budu unavená prej furt a fest, tak nevím, možná proto mě chtěla nechat doma. Ty jo a co teprv dneska ta čára, dám odpoledne foto. No to že mi dr. nevzala krev mě taky trochu překvapilo ,ale co, asi to zná a pak jí tam ty ženský
hysterčí a chtějí krev co druhej den, nevím, asi to tak dělá běžně. Stehně tam musím ještě v pondělí skočit, jelikož mě objednala na utz až 3 týdny po testu, tak mi nevychází žádné prášky, takže tam no. A jak to je s těma práškama, co mi zůstane brát, když budou na utz srdíčka tak nějaké léky odpadají?

vodni
18. únor 2011

@ami33 já měla utz 2 týdny po testu, tj. podle "poslední MS" (= den OPU+2týdny). Srdíčko už blikalo 😵 Takže to bylo 6tt+4 a doktror mi napsal, že estrofem a prednison mám vysadit poslední den 7tt (estrofem postupně, každý den snížit o jednu tabletu). Ale říkal, že kdybych to přestala brát už v ten den, že by se taky nic nestalo.
U utrogestanu mi řekl užívat do konce 8tt, pak každý den snížit o 1 tabletu. Ale jak už jsem psala, pak jsem trochu zašpinila, tak to beru dýl. Ale už mám hodně sníženou dávku - vysadím ho na konci příštího týdne. A musím říct, že mi po něm nic není, ani když zavádím ani když polknu. Ale je fakt, že já nějak nemám žádné příznaky na nic 😀 - už od stimulky vlastně žádné příznaky nebo reakce na léky nemám 😀

evakim
18. únor 2011

@vodni to verim, ze je 🙂 ale uz zas muzes sledovat z krve HCG, ja budu litat na krev urco co dva dny 🙂

ami33
18. únor 2011

@vodni no právě že vím že to objednávají za 14 dní po testu, snad nebude vadit když ty léky budu brát o týden dýl, dneska jestli dobře počítám jsem 5+3 a utz mám 7.3....srdíčka určitě už budou, jen mě trápí ten estrofem, není tam napsáno, že se nemá brát v těhotenství?

vodni
18. únor 2011

@evakim 😎 já šla jen dvakrát, chtěla jsem vědět jestli roste... Ale pak už jsem nešla, protože stejně ta čísla člověku prd řeknou jestli je to o dost víc nebo ne. Sice jsem našla na netu kalkulačku, která by měla říct, zda je nárůst v pořádku (http://www.babymed.com/hcg-calculator), ale on je ten rozptyl hladin pro jednotlivé dny tak obrovský, že to stejně asi nemá moc smysl. Myslím teda, že jít 2x stačí a pak už si počkat na srdíčko 😉

ami33
18. únor 2011

@evakim no vidíš, já sem skoro týden po testu a krev mi ještě nikdo nevzal a udělala jsem dva testy, prostě věř, že se to povedlo, někdy lepšíé fakt testovat později a být v klidu, možná dobře, že nemám ty hodnoty hcg, takhle budu překvapená v březnu, jak mi paní dr, řekne, jestli je jedno nebo dvě srdíčka.

vodni
18. únor 2011

@ami33 Tak zavolej na unicu a zeptej se, myslím bys to mohla vysadit tak jak standardně - tj. konec 7tt. V kolikátým přesně jsi zjistíš tady: http://www.ivf.ca/duedate.php

ami33
18. únor 2011

@vodni a co se tam zadává za datum? oni chtějí ovulaci?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru