CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
5. bře 2011

@lenceslava je dobre, ze zacinate zase planovat!!! 😀 😀 😀

lenceslava
5. bře 2011

@pampeliska36 no já stejně počkám co mi na to řeknou na unice.@raduza2 už se na to ptala a pochopila jsem z toho to že v unice z PICSI nejsou zas tak nadšeni. Prý je to v počátku.No ale každopádně stejně se uvidí až podle spermia.

mufinka0
5. bře 2011

@lenceslava Ahojky, já měla při prvním pokusu Gonal 🙂 Ale to nebylo v tý Repromedě, ale na Obilňáku. Je to uplně ten samý lék, jen od jiné firmy. Aspoň tak mi to v CARECH vysvětlovali. Jen jde o to, že Puregon vyjde levněji a to z toho důvodu, že ho výrobce "přeplňuje". Gonalu jsou tam vždycky jen ty jednotky co jsou napsané. Z Puregonu jsem vycucala víc 😀 Jinak jsem zjišťovala co a jak a nenašla jsem rozdíl v účinnosti. Mě dali v Repromedě Puregon, protože jsme věděli, že budu potřebovat víc dávek, než na co doplácí pojišťovna, tak abych ušetřila. Snad Ti to aspoň trošku takto pomůže. 🙂 Měj se hezky .

vodni
5. bře 2011

@lenceslava Čau, jj, Gonal jsem měla já 😉 Rozdíly z méhopohledu tyto:

- mnohem líp jsem na něj reagovala - ale to je hodně individuální. S gonalem jsem dosahovala sprváných velikostí folikulů (narozdíl od puregonu, tam jsem musela vždy protahovat stimulku), a taky jsem s ním měla mírně větší počet folikulů (viz fotoblog, gonal byl v 2.IVF). Ale vysoké dávky jsem měla vždycky. Já za sebe bych určitě při jakýchkoliv dalších pokusech (které už nadobro věřím, že nebudou) chtěla Gonal. Ale je to fakt u každého jiné, četla jsem i diskuze opačné - že kočka začala reagovat až na puregon...

- trochu jiná manipulace s perem - dávka se nastaví kolečkem, a pak vždy jen vytáhne takový píst (tj. dávka se nemusí nastavovat znovu před každou aplikací), mně to přišlo i lepší, ale to je prd rozdíl.

- není to plnící pero, do kterého by se dávaly kontejnery (jako u puregonu), ale je to už vcelku (pero i s nápní). Možná i to cenu trochu zvedá...

- rozdíl vidím asi hlavně v jednom - puregon se dává mnohem častěji, takže když máš Gonal, tak ti moc nemůžou dát třeba nějaký zbytek od jiné pacošky a musíš kupovat nové pero. A když potřebuješ vysoké dávky (já), tak mi to přišlo mnohem dráž. Kupovala jsem vlastně jedno celé pero 900 IU nad limit pojišťiovny, tj. cca 10tis., a nakonec jsem to nedovypotřebovala. Ale to může být taky chybou předpisu - stačilo předepsat pero s menším objemem...

Pokud jde o PICSI, tak jsem o tom taky hodně uvažovala. Hlavně po tom biochemickém těhu... A našla jsem články, které byly už relativně staré (hledala jsem hlavně v anglických zrdrojích). Takže mi přišlo, že kdyby to opravdu fungovalo, určitě by se to víc rozšířilo, resp. myslím si, že pokud by šlo nabízet něco, za co pacošky rády připlatí, tak by se jistě rozšířilo mnohem rychleji. Místo toho mi podle dat zdrojů, kde jsem o tom něco načetla, připadalo, že spíš šlo o takovou tu hrrr akci hurá něco nového a pak nadšení vyšumělo. Ale nejsem odborník. Každopádně jsme nakonec od myšlenek na PICSI upustili.

vodni
5. bře 2011

@mufinka0 Čau a díky za pochvalu vodníka 😉 Vidíš, já se na rozdíl puregon/gonal taky ptala a taky mi bylo řečeno, že je to skoro to samý, ale může se stát, že pacoška reaguje na jedno líp, na druhý hůř. Což se u mě jasně potvrdilo. Jak jsem chtěla ten poslední pokus stopnout pro špatnou reakci, tak jsme to tak víc probírali... A nevím, jestli se nepletu, ale myslím, že i v gonalu je jednotek mírně víc, mate se mi, že mi tam zbylo (a to jsem měla tehdy "jen" 300 IU dávku, takže to mělo vyjít na 3 dávky ) a že sestra to vytahovala stříkačkou, aby mi dávku doskládala.. Tak nevím

vodni
5. bře 2011

Šmarjá, kočky, mně tu svítí už čtrnáctka 😅 To je neuvěřitelný...

vodni
5. bře 2011

@lenceslava Ještě k ceně gonalu - měla jsem loni v srpnu a platila jsem: 2 pera po 900 IU = doplatek 5.120, celé pero 900 IU bez příspěvku pojišťovny 9.072

pampeliska36
5. bře 2011

@vodni jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ty UZ mas 14ty tyden.....!!!!!!!! 😀 😀 😀

vodni
5. bře 2011

@pampeliska36 no, vlastně až od zítřka, nevím, proč jim to tu tak ukazuje - dnes jsem 13+0, takže myslím, že čtrnáctý by měl začít až od zítřka 😅 No ale i tak... v úterý končím 1. trimestr 😅

lenceslava
5. bře 2011

@vodni Díky mamčo za info.No však se uvidí až to nastane.

pampeliska36
5. bře 2011

@vodni no to je super... vsechny tehulky rikaji, ze druhy trimestr je ten nej 🙂 😉

mufinka0
6. bře 2011

@vodni Tak to netuším, s tím Gonalem 😕 Já po Gonalu měla 7 vajíček, po Puregonu 17,.délka stimulky byla stejná... To si asi nevybereš 😀 A NIKDY mi po Gonalu nezůstalo víc. Je to to samé jako Puregon, ale asi každá na to může reagovat jinak. Nevím, nejsem doktor, takže to nebudu řešit 😉 Jen jsem jí chtěla napsat svou zkušenost a názor doktorů z OBI a Repromedy. Toť vše.
O Vodníka se starej, roste jako "z vody" 😅 😵 😵 😵

mufinka0
6. bře 2011

@lenceslava 🙂 Možná nakonec fakt dostaneš ten Gonal, když jsi hůř reagovala na Puregon 🙂 A pak budeš mít folíků, že nebudeš vědět kam s nima 😉 Jak se říká "do třetice všeho dobrýho" 😉

misha83
6. bře 2011

@evakim Budu moc, moc držet pěsti a ať ty tři měsíce rychle utečou!!!

misha83
6. bře 2011

@vodni Gratuluji k chlapečkovi🙂.

pampeliska36
6. bře 2011

@misha83 a jak to vubec vypada aktualne s tebou? 😉

misha83
6. bře 2011

@pampeliska36 Já jdu 17. 3. na rozšíření toho děložního hrdla a rovnou zahájíme snažení. Dárkyni už máme a tak nějak kolem 10. 4. by mělo dojít k transferu.

pampeliska36
6. bře 2011

@misha83 jeeeeeeeee no tak to je super!!! to si na tebe pockam v cekarne 😀 😀 😀

vodni
7. bře 2011

Ahoj kočky! Dnes se ami dozví, kolik prcků má v bříšku, že jo? 😉

ami33
7. bře 2011

Ahojte holky 😀
@vodni čeče jak ty si to všechno pamatuješ....už víme kolik srdíček, už jsme to věděli včera a dostali i první fotečku. Jelikož jsem trošku zašpinila a měla strach, tak jsme jeli včera ráno do nemocnice a všechno je v nejlepším pořádku a máme krásné jedno srdíčko, které nám už visí na ledničce. 😀 Samozřejmě mi v nemocnici doporučili neschopenku, u mojí dr. byl dneska frmol, asi to v té zprávě přehlídla a já na to dočista zapoměla. Vyřešila jsem to ovšem po svém, řekla jsem to šéfovi, že jako nevím, jak dlouho tam sním ještě budu a hned ať si neschopenku neberu, že můžu dělat z domu, že mi dá plnej plat a novou smlouvu na velké háky ať mám krásnou mateřskou...fakt sen pro mě...mám toho nej šéfka na světě asik. Zejtra nafaxuju zprávu z nemocnice na Uniku, tak snad mi nějaké prášky vysadí, v nemocnici mi přidali Detralex...pořád tam mám jednu cystu ještě od stimulky 5 cm velkou, snyd nebude dělat problémy, prej asi způsobila ty moje křeče minulý týden a pak ještě mi našli bílkovinu v moči ale prej to bude asi tím utrogenstanem...holky to jsou nervy a to je teprv začátek, jsem moc ráda, že je jen jedno, byla bych šťastná i za dvě, ale jedno nám bohatě stačí.

vodni
7. bře 2011

@ami33 super, gratuluji, to jsou krásné zprávy 😵 😵 😵 Ty jo, takovýho šéfa, to máš zlatý 😉 Hlavně se opatruj, hlaď bříšečko a buď veselá, ať máš veselé miminko 😀 A fotka na lednici je pěkná, ale my ji chceme taky vidět 😎 Šup sem s ní 😉

ami33
7. bře 2011

@vodni tak fotečka vložená a jdu ležet, trochu zase špiním, asi po tom dnešním utz...holky opatrujte se všechny a ty svoje bobánky...pápá

teckovanaorchidej
7. bře 2011

ahoj holky,
@ami33 ty jo, gratuluji, tj super, další těhulka 🙂 🙂 a bezv šéf, to teda holky klobouk dolů
já už skoro všechno zabaleno do porodky, co kdyby náhodou 😀 😀
zítra ráno v 8 poslední velký utz a pak už budu čekat na čápa... 😝 😝 😝

vodni
7. bře 2011

@teckovanaorchidej Vždyť k tobě přiletí vrána a né čáp 😀 😀 😀

vodni
7. bře 2011

@ami33 pěkná bublinka 😉

teckovanaorchidej
7. bře 2011

@vodni ahá, no tj fuk, pták jako pták, hlavně aby ještě tak 6 týdnů počkal....co ty? jak je?

pampeliska36
7. bře 2011

@ami33 MOC GRATULUJU!!! to je krasna zpravicka!!! 😀 opatruj sebe i miminko v brisku! 😉

drndapetka
7. bře 2011

Ahojky holky, tak podávám info, jak jsem dneska pochodila na Unice. Pan dr.F. se mi opravdu moooc věnoval. Je to pan doktor s velkým D. Málokdo by ustál miliony mých dotazů 😀 Bohužel se potvrdilo to, že mám polycystické ovária ☹ Vliv na KET to nemá, akorát teda díky tomu bych při dalším IVF měla antagonistický protokol s dávkami jen 100-125j. Puregonu, víc mi nebylo doporučeno, aby nedošlo zase k tomu, že vyprodukuju 25 vajíček a budu pak trpět zase hyperstimulákem 🙄 Jsem moc ráda, na OHSS fakt moc nerada vzpomínám 😒 Raději budu mít vajíček o polovinu míň a kvalitních, než riskovat svoje zdraví. Pan doktor doufá, že když se nepodaří KET tak další IVF cyklus by už to bylo to pravé ořechové 😉 Dal mi velikááánskou naději, že píchání Clexanu bude cílem k úspěchu. Dokonce mi i povídal o případech, kdy ženský potrácely, pak jim dali doktoři na zředění krve Clexane, a najednou donosily zdravé děti...takže jááá jsem plná optimismu a věřím, že rok 2011 bude hooodně plodnej 😀

drndapetka
7. bře 2011

Ahááá, ono se při antagonistickém protokolu nepíchá Puregon? 😕 Koukám, že je to ale rychlé 😀

@vodni Ty jsi ségra antagonist měla, že? Myslíš si, že je to u mě správná volba a že bych měla při něm dost vajíček?

misha83
7. bře 2011

@pampeliska36 Jdeš ve stejnou dobu???🙂
@ami33 Gratuluji k srdíčku, paráda!!!
@drndapetka Tak to jsou fajn zprávy, hlavně plné optimismu. Já taky měla antagonistu, ale píchala jsem Puregon.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru