CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
21. srp 2011

@lenceslava hihi, přesně popisuješ jak probíhala "píchačka" agolutinu u nás 😀 mám to stále živě v paměti 😎
a vypadá to, že si to teď na podzim zopáknem 😝 v týdnu nás chci objednat na konzultaci, chtělo by to pro Martínka sourozence a přirozeně se furt nedaří... uáááá už se "těším" 😝

vodni
21. srp 2011

@bobecek79 Sice se ptáš lenceslávky, ale: pokud se po vytažení objeví akpička, nic se neděje, je to celkem normální. Ale vždycky je dobré chvíli po vpichu nechat jehlu zapíchlou a pak až vytahovat... A pokud jde o namíchání dávky předem, to bych asi moc nedoporučovala, nevím sice nějaký objektivní důvod 😝, ale osobně bych to nedělala... 😉

vodni
21. srp 2011

@jimmy1 Jůůů, držíme pěsti už dopředu! U nás Agolutin u prvního pokusu hrůza (musela jsem běhat po známých doktorech a sestřičkách, protože manžel omdlíval jen při pohledu na tu jehlu), ale u dalších dvou paráda. Manžel se odhodlal a nakonec se stal profipíchačem, ani žádné modřinky se mi nedělaly (o to se ale asi postaraly mé tukové zásoby 😀). Akorát Agolutin jsme píchali celkem dlouho a pak se nám ke konci často stávalo, že natáhl krev a museli jsme měnit místo vpichu i dávku...

lenceslava
21. srp 2011

@bobecek79 rozhodně to nevadí,i mě se to kolikrát stalo.A s tou předpřípravou bych to nehrotila,mělo by se to míchat těsně před pícháním,počky a co si pícháš že mícháš??

andilek01
21. srp 2011

@artus Při rozhodování se mezi klinikami, by člověk měl asi vybírat podle referencí, příp.podle osobního dojmu. Co se týče toho, že MUDr.doporučí nebo nedoporučí Unicu, z toho bych si až tak nebrala, protože za to dostávají určitě peníze, takže propagují vždy toho, s kým to mají sjednané.. Tak asi tak 😉

bobecek79
21. srp 2011

@vodni
@lenceslava holky děkujiii 😉 ,to se mi ulevilo 🙂 . Já píchám Diphereline,takže ampule s roztokem a lahvička s práškem.

bobecek79
21. srp 2011

@andilek01 to sice jo,ale mě doktorka dala na výběr tuším ze 4 klinik. A v Brně jestli se nepletu je 5 zařízení na tohle. A když jsem si vybrala Unicu,vypsala mě doporučení. Manželovi udělali tím pádem spermiogram zdarma. A myslím si kdybych obešla všechny centra,tak by za spermiogram chtěli platit,nee??? To je 5x 500,-. Na netu jsem pročítala a na každou kliniku je něco,žádná není bez vady,dle přečtených názorů....Myslím si,že nejlepší je vlastní zkušenost. A než bychom všechny obešly vzhledem k mému zaměstnání,tak by to byl běh na dlouhou trat´....

andilek01
21. srp 2011

@bobecek79 spermiogram se nikde neplatí, pokud je vypsáno to doporučení. V Brně je zařízení spousta a proto říkám, že lepší je řídit se doporučením jiných.. Každé má svoje, všude dělají chyby, jsou to jen lidi, že , ale důležité je, aby se tam člověk cítil dobře. To si zas myslím já 🙂 Co si budem nalhávat, je to jeden velký byznys, jen někde to dokáží skrýt lépe, někde hůře 🙂 A to ,, že MUDr.dala na výběr, tak to je možná jedna z mála nezaujatých , ale takových moc není..

bobecek79
21. srp 2011

@andilek01 no právě si myslím,že doktorka napíše jen jedno to doporučení,a když se mě vybraná klinika nebude líbit,tak půjdu na jinou a platit už budu za spermiogram. Je to ale věc názoru. Nicméně souhlasím s Tebou je to pro všechny v dnešní době velký byznys. A taky musím dodat,že jsem na Unice spokojená..... 😎 .tak doufám,že se nám to povede na první pokus a budu Unicu doporučovat 😉

andilek01
21. srp 2011

@bobecek79 jo, tak jasně, když píše doktorka doporučení, tak napíše jen jednou. A taky je fakt, že každý doporučí místo, kde se mu to povede, ještě aby ne že 😉 držím pěsti , ať i vy zvýšíte Unice úspěšnost 🙂

krataskovi
21. srp 2011

Holky zaujalo me to popisovani vpichovani Agolutinu s tou kapkou. Me se ted dvakrat po sobe stalo, ze se mi pod kuzi udelala takova boule, jak kdyz se clovek treba bouchne a udela se mu tak 2cm boule pod kuzi. Njedriv jsem mela v sobotu jednu, dnes mi manzel pichla dalsi injekci a udelala se mi i druha. Trochu to boli, tak se obavam, kam bude zitra pichat, protoze to misto je citlive..mate s tim nektera zkusenost? Prislo mi blbe volat doktorovi o vikendu a zitra az bude nekdo na klinice, tak manzel uz bude v praci...mam si to nechat pichnout malinko jinam???

andilek01
21. srp 2011

@krataskovi to může být způsobeno tím, že jehla nebyla zavedena celá, tudíž se ten olejíček nedostal až do toho svalu.. Určitě jste tu jehlu píchli celou? Někdy se to stává, není to nic vážného, jen to bolí, a je to moc citlivé.. Určitě je dobré aplikovat další dávku trošku jinam, mimo to bolestivé místo, ale zároveň tak, aby byl zachován ten horní zevní kvadrant.. A taky je dobré to místo po aplikaci hezky promasírovat, aby se to pěkně vstřebalo 😉

krataskovi
21. srp 2011

Diky moc za radu..manzel se snazi to vzdycky zabodnout poradne, takze snad to bylo dobre. U me je problem, ze mam zadek trosku vic spekaty, takze mozna to bylo fakt spatne provedene..uvidime zitra 🙂 Ja mela hlavne obavu, aby se ty latky dostali na spravne misto 🙂
Jo a po tehotenskem testu jste si pichali jeste, nebo uz se konci...moje tabulka tam prave uz konci, takze nevim.

lenceslava
21. srp 2011

@krataskovi to patří k agolutinu,já to tak měla pokaždé,dokonce mám na půlkách místa terá už ani nešli propíchnout jak je na nich od předchozího píchání ztvrdlá kůže.A boule se mi udělala po každém píchnutí.
K tomu výběru caru,mě původně napsala moje mudra obi,ale řekla jsem ji že tam nechci tak mi napsala unicu,že tam dělají většinu vyšetření hned před prvním pokusem.
A jsem naštvaná protože to vypadá že budu nemocná,takže to vypadá že zítra místo do práce povalím k dr, 😠 ☹

lenceslava
21. srp 2011

@krataskovi pa se přechází na už nevím ja se to jmenuje,ale jsou to tabletky a polykají se spodem 😀

andilek01
21. srp 2011

@krataskovi agolutin se využívá ten co je, což je kolem 20ti inj., a pak pokud je test poz., se přechází na Utrogestan nebo Duphaston, což se jak bylo řečeno "polykají spodem" 🙂 dají se i horem, ale účinnost je mnohem nižší a bývá po tom na zvracení ☹

krataskovi
21. srp 2011

Holky jste uzasne, vzdycky se mi ulevi, jen co napisete...drzte se, vsem drzim palce a "lenceslava"- snad to nebude nic vazneho a budes vpohode pokracovat v chystani se na miminko...

drndapetka
21. srp 2011

ahojenky,

tak už druhý den zobu Marvelon. Teprve až teď mi dochází, že se to blíží 😒 za 7týdnů bude ET, uteče to rychle, vím to 😝 No a já začínám mít trochu obavy, že to nebude probíhat tak hladce jako minule.....a na druhou stranu jsem nějak v pohodě-říkám si buď a nebo. Chybí nějak to nadšení 😖 Nevím, co se se mnou děje, asi jsme měli ještě pár měsíců počkat..... 🤐

lenceslava
22. srp 2011

@drndapetka tak přesně takhle to mám i já.

drndapetka
22. srp 2011

@lenceslava tak to jsem ráda, že to nemám sama, je to fakt divnej pocit 😖 Vloni jsem byla děsně natěšená z každýho kroku, hrozně to prožívala, a teď je mi to skoro fuk 😲

jimmy1
22. srp 2011

@drndapetka až uvidíš // tak to nadšení se dostaví samo a už ti to fuk nebude, uvidíš 😉
Já mám z toho našeho taky takový nějaký rozporuplný pocity... ale leden se blíží (to mi končí rodičák) tak musíme...

jimmy1
22. srp 2011

tak jsme objednaní do indikační poradny ny 6.9. 13h

mrkvicka28
22. srp 2011

@jimmy1 ty se chystáš na druhé?

drndapetka
22. srp 2011

@jimmy1 Děkuji za povzbuzení 🙂 Možná jsem spíš otrávěná z toho, že mám děsně silnou mrchu, takovou jsem se snas měla naposledy, když mi bylo 12náct, no hrůza děs ☹ Třeba až skončí, tak se těšit budu 🙂

Jinak já jdu na začátek stimulky 6.9. ve 12:15, takže si můžeme zamávat 😀

drndapetka
22. srp 2011

@lenceslava kočeno, a kdy Ty máš zahájení?

lenceslava
22. srp 2011

@drndapetka jakože 2.9.Ale já už na zahájení vlastně byla.Půjdu rovnou na pokoj a budou mě dělat tu dilataci.

ami33
22. srp 2011

@vodni TAK JSEM te nejako dohnala....termin byl 21. rijna a bude to o mesic driv planovanym cisarem. Uz tyden jsem v nemocnici a posledni 4 tydny do porodu uz tu asi zustanu, ale uz se na broucka moc tesime...bude to malinky miminko, tak snad to brzy vsechno dozene.

drndapetka
22. srp 2011

@lenceslava jejda, tak doufám, že se jim ta dilatace už na druhý pokus podaří, budu na Tebe myslet 😉

Ani nevím jestli mi budou taky čípek zprůchodňovat, když jsem byla v dubnu na ET při KETu, nebyly žádný problémy a ani mi to v ordinaci nedělali, hned jsem šla na transfer a úplně bez komplikací, tak doufám, že se mě to zase vyhne, je to děsně nepříjemný pocit 😝

lnk
22. srp 2011

ahojte holky,
mám dotázek ohledně agolutinu - pícháte si ho některá sama? manžel tentokrát bohužel jezdí na služebky, takže pořád přemýšlím, jak to budu dělat... ☹ kam se to píchá, když to budu muset píchat sama?

lnk
22. srp 2011

jo a jak to tady čtu, tak jsem na tom stejně jako vy, měla bych se těšit, ale místo toho se mi do toho ani krapet nechce... kdybych mohla vynechat agolutin, tak je to bez problému... 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru