CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
16. lis 2009

Elllenka, zítra punkce, to to letí, viď 😉 tak ať se ti tam zítra daří a ať jsou vajíčka pěkně zraloučká a oplodní se jich co nejvíc a pak se pěkně vyvíjejí 😵 ať jsou nejen k mamince do bříška, ale taky do mražáčku ať něco zůstane 😉
Hlavně je upozorni na to nafouklé bříško, ať ti rovnou dají kapačku, ať se něco nezanedbá...

mrkvicka28
16. lis 2009

Elenko:ne je mi zle z toho na štítnou žlázu ,který se má na lačno. Jaké ještě baštíte tabletky já mám zatím Mavelon a kys.listovou

elllenka
16. lis 2009

Aha, takto řekni na Unice určitě ti dají jiné léky 🙂
Já beru kys. listovou - Acidum folicum a Prednison - opisuji to z krabiček, ale nevím přesně které je kys. listová

jimmy1
16. lis 2009

Kyselina listová = acidum folicum 🙂

jarkabilik
16. lis 2009

mrkvicka ja užívám Letrox 50 a to 1/2 denně na štítnou žlázu a beru ji na lačno tak jak mi řekla moje doktorka ke které chodím na kontroly a zatím mi nebylo zle a to mám s žaludkem problémy

elllenka
16. lis 2009

jimmy1: uteklo to strašně rychle, docela už to na mě padá a mám z toho strach :(
O břichu jim řeknu, radši.
Děkuji, dám vědět jak to dopadlo

jarkabilik
16. lis 2009

elenka a mrkvicka co máte na štítnou žlázu vy dvě? já se léčím se štítnou žlázou už od mých 10let

elllenka
16. lis 2009

mrkvicka28 : Mám hodně foliklů, teď už to přesně nevím, na jedné straně jich je přes 20 a na druhé asi 16 nebo 18náct, teď nevím přesně. Doktor říkal, že by mohlo být 10vajíček, ale záleží jaké budou kvality, což se uvidí zítra.

Spíš mám obavu, aby manža měl nějaké kvalitní spermijky

mrkvicka28
16. lis 2009

Jarko já beru jednu tabletu Euthoraxu 50 denně v pátek zyčínám stimulaci tak to s doktorem proberu. Na co je Prednison?

jeany
16. lis 2009

Ahoj holky, z Brna jsme přijeli kolem 2 hod. a hned jsem uháněla vám napsat a nešlo mi to. MK stávkoval a dost dlouho, tak jsem si šla lehnout a teď to zkouším a naštěstí to už jde.
Musím vám všem poděkovat za držení palců, moc to pomohlo. Veškeré výsledky dopadly dobře, hned na počkání nám dali papíry z UTZ a při sledování mi Dr rovnou říkala co a jak. Mimi je v pořádku ani náznak po něčem špatném. Pak už mi volali i z ordinace na výsledky krve a prý je všechno o.k. A už jsem si i vyzvedla info o výsledcích na stránkách prenatalu. Celkově mi vyšlo riziko v poměru 1/8800. Číslům nerozumím, ale podle dr je vše v pořádku.
Betys jak to vyšlo tobě?
Už mám pro vás nachystány fotečky, tak to hned přidám. První je normální velikost a ta druhá fotečka je zblízka.

jarkabilik
16. lis 2009

mrkvicka ale vím že jak jsem předtím brala léky kvůli stimulce na lačno a z těch mi bývalo šoufl a pak jen vím že se měli brát mezi jídlem nebo po jídle ne na lačno a u léků na štítnou žlázu je to zase naopak že když se pojí tak ty léky nemají vůbec ten účinek co by měli mít ale to se taky může třeba lišit od druhu léků 😉

jimmy1
16. lis 2009

Z toho OPU mít strach nemusíš, spinkáš fakt chvilku (10-15 minut?) a pak se "dospáváš" na pokoji, pokud tam budeš sama, tak tam budeš moct mít i partnera, záleží kolik lidí tam zrovna bude 😉 Opravdu to nic není, pak jen trochu pobolívá břicho jako na MS, stačí jeden ibalgin a je dobře. Však uvidíš, bály jsme se všechny, nemysli, že ne 🙂
Já se bála, že se vůbec neprobudím 😀 😀 😀 jsem plašan 🤐 Fakt to nic není 😉
Pak nám budeš pěkně hlásit každej den jak se vašim bobánkům daří v mističkách, jak pěkně rostou a pak šup s nima k mamince do bříška 😉 A pak teda těch dlouhých asi 14 dní do testu, to je psychicky asi nejblbější... Ale i to nakonec uteče a koukni, kolik nás tu je těhulek 😉 Přidáš se pěkně do našich řad 🙂

elllenka
16. lis 2009

jarkabilik : Já mám snížený jeden hormon, ale všichni tvrdí, že je to vpohodě. Až na Unice mě poslali na vyšetření, ale doktorka mě objednala až za 2měsíce, že je to prý v normě, tak mě Dr. Gogela předepsal léky, měsíc jsem brala ten prášek a pak už se jim krevní testy líbili.

Ale zajímavé bylo, že mi Gogela říkal, že to mám brát jen teď na stimulaci a jinak že nemusím a p.Frgala se pomalu rozčílil, že po oplodnění mám zajít hned k lékaři na speciální vyšetření a že ty prášky mám brát trvale- tak se v tom nějak nevyznám a beru je poctivě.

elllenka
16. lis 2009

jeany : to je super, jsem ráda, že je všechno vpořádku

jarkabilik
16. lis 2009

jeany tak to je moc fajn že je vše vpořádku a těším se na fotečky v tvém albumu 😉

jimmy1
16. lis 2009

Holky, dneska Iveta rodí, že? Už má určo Nelinku u sebe 😵 😵 😵 Se těším až nám napíše, že jsou doma 😵

elllenka
16. lis 2009

jimmy1: Z uspání strach nemám, spíš jen to pomyšlení jak se ve mě budou hrabat a já budu uspaná 😒 je to jen spíš takový blbý pocit a mám obavu jaké budou vajíčka, ale to máme všechny. Jen teď to na mě tak dolehlo.
Skočím si do vany se šumivou tabletkou, jestli se pak už nevykoupu, tak si to musím užít 😀 miluji pořádnou koupel

jarkabilik
16. lis 2009

ellenka ono v období těhu je potřeba zvyšování dávek mě to tehdy mudr řekla že jakmile bych byla jednou těhu musím okamžitě přijít a že mi musí léčbu hned předělat i když jsme se domlouvali že už by jsme je mohli i vysadit že to je jakž takž v normě tak se uvidí do další prohlídky
mrkvicka jinak po pravdě jsem se nikdy nepídila po tom na co přesně je Prednison takže nevím 🙂

elllenka
16. lis 2009

jimmy1 : Můj spolužák ze ZŠ teď slavil narození Valentinky - tolik miminek co je kolem mě
😅

jimmy1
16. lis 2009

Tééééda Jeany, to je parádní číslo, to můžeš být pěkně v klídku 😵 😵 😵 Tak gratuluju 🙂 a náááhodou nebylo vidět jestli je to chlapeček? 😉

jarkabilik
16. lis 2009

jimmy jj ivet měla jít dnes do porodnice taky jsem na ni myslela 🙂

mrkvicka28
16. lis 2009

Elenko tak já chodím k Frgalovi a ten mi bral krev hned na štítnou žlázu a do týdne mi volali že je to špatný, taky to musím brát celou dobu nejlépe celý život. Mám sníženou funkci štítné žlázy a bohužel hormony ze štítné žlázy ovlivnují všecko ostatní. Když máš totiž špatnou funkci štítné žlázy tak špatně otěhotníš a i když otěhotníš tak dochází čsto k potratum. Takže jsem ráda, že mi na to přišli hned na začátku.
Jinak příznaky jsou toitž takvé nejasné jako je unava studená ruce, zimomřivost, bolesti hlavy.

jeany
16. lis 2009

Jo, ještě jsem vám chtěla napsat. První jsme měli jet tady u nás na utz a pak do Brna. No tady Dr nebyl až do půl osmé, tak jsme raději první vyrazili do Brna. V Brně na utz miminko pořád spalo, ani se nhýbalo a pak jsme ještě zašli k tomu Dr tady u nás a mimi bylo pěkně čilé. Strašně moc hýbalo ručičkama i nožičkama, že i Dr se smál. No a v Brně mi dali k poslechu i ozvy srdíčka a v tu chvíli jsem byla úplně naměkko. Teprve jsem si pořádně uvědomila toho malého tvorečka vevnitř. Na prvním utz to vypadá jak fazolka, ale teď už to byl človíček.
Jen mě moc mrzí, že v Brně no a vlastně ani tady nepustili manžu. Prý z důvodů chřipky, takže ho to asi také mrzelo, že to naše miminko neviděl. Už jsem se rovnou objednala i na genetiku a odběr plodové vody. Jdu tam 21.12. ráno. Ten odběr si ještě můžu rozmyslet, takže to ještě nevím. Zeptám se ještě mojí Dr a taky bych ráda znala holky názor váš.
Jinak doktorka na utz byla velmi příjemná, pěkně jsme popovídalia ona sama čeká holčičku v březnu.

jimmy1
16. lis 2009

Mrkvicka, prednison je lék, který snižuje imunitu. Dávají nám ho proto, že nám do těla dávají něco "cizího" ta embryjka, která vytvořili v mističkách, tak aby se snížilo riziko, že je naše tělo odmítne.

jarkabilik
16. lis 2009

jeany ty fotečky jsou krásné mám úplně nakrajíčku s brekem , to je škoda že tam nemohl a to nešlo mu dát jen roušku ☹

jeany
16. lis 2009

Na Iivetku jsem si po cestě taky vzpoměla. Myslím si, že Nelinku už má u sebe. Snad jsou obě holky v pořádku.

Ellenko, stejné obavy jsem před punkcí měla i já. Až to budeš mít zítra za sebou, bude líp. Budu na tebe myslet a držet palce, ať ti to dobře dopadne a ať se ti vyhnou všecnhy komplikace s hyperstimulákem. 😉

Jimmy, ty jsi měla jaké výsledky, v jakém poměru. Mě ty čísla nic neříkají, když to nemám s čím srovnat. Díky za podporu. 😉

mrkvicka28
16. lis 2009

Jimmy ale to znamená že tím pádem jsme i více náchylné k ostatní bacilkum kolem nás tak to abysi člověk dával hodně pozor aby na něj ostatní neprskali.
Tak to abych nechodila do školky pro malího ty školkovský bacily jsou fakt zrádný

jimmy1
16. lis 2009

Jejda Jeany tak to je mi manžela líto, můj si to tenkrát tak krásně užil, byl nadšenej... My máme jít na UTZ příští středu, tak doufám, že ho Dr. veme kouknout...

S tím odběrem plodové vody... Já osobně bych na něj nešla, když ti vyšly ty výsledky tak kráááásně 😵 přece jen je tam nějaké riziko potratu (někde se uvádí 1/100 někde 1/200) takže pokud nemáte nějakou známou genetickou zátěž v rodině, tak bych do toho nešla. Ale samozřejmě to záleží na tobě 😉

Já jsem na ni šla jen proto, že mi vyšly výsledky triple testů 1/13. Byla jsem rozhodnutá, že pokud to bude víc než 100 tak na tu plodovku nepůjdu, ale 13 už bylo opravdu ošklivý číslo 😖

elllenka
16. lis 2009

mrkvicka28: já jsem začala se stimulací 21.10.2009

jimmy1
16. lis 2009

Jo a výsledky z toho prvotrimestrálního screeningu my vyšly hraniční 1/390 takže taky nic moc 😖 Ale naštěstí to byl jen planej poplach a Martínek je "chromozomálně normální mužský karyotyp" 😎

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru