CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

mrkvicka28
10. dub 2010

elenko zájemců už bylo víc,ale nedáme ted je hlavní aby to dobře dopalo 🙂 .

natalka28
10. dub 2010

Přesně tak Mrkvičko, hlavně u Lucky a jejich dvojčátek! Jak už jsem psala - já bych si bez váhání zajela na Veveří!

luccatko
10. dub 2010

holky do brna jedu ve 20týdnu,to už mi říkal mudr,ale kam to nevím.řekne mi to ted při kontrole.to se dělá co?jak to tady čtu,tak jsem na něj pěkně nasraná...budu s ním mít na kontrole dlouhou řeč.možná i bude lepší změnit radši gynekologa!

mrkvicka28
10. dub 2010

Luccato to je zase velký UTZ kontrolují se tam hlavně rozštěpy páteře a patra. No být tebou tak dr asi změním můj gynekolog měl teda u dvojčat uplně jiný přístup na kontroly jsme chodili co 3 týdny a vždy dělala UTZ no a když zjistil že máme trojčata byl moc rád ,že můžeme jezdit do Brna do nemocnice kde mají odpovídající vybavení a zkušenosti. Pokaždé když jedem na kontrolu dělají nám UTZ a měří čípek. A o UTZ v Brně vůbec nedebatoval. Pokud budeš moct řekni dr. že chceš jít ve 20tt Na Veveří a pokud možno se objednej dr. Vlašínovi je to skvělý diagnostik. 🙂 . můj dr. by si nikdy nedovolil dělat screenig u dvojčat sám říkal ,že to chce opravdu zkušenosti. A má tvoje dr. barevný UTZ( zobrazovala ti srdíčko modrou a červenou jak jim protéká krev)pokud ne tak screenig ani dělat nemůže.
Nevím odkud jsi ,ale možná by nebylo na škodu jezdit do poradny do Brna nebo někam do fakultní nemocnice.

betys
10. dub 2010

luccatko-ve 20 tt se dělá velký UTZ.Kontrolují srdíčko,končetiny,ledviny,močák.A nám konečně řekli i pohlaví.Opravdu Ti v tom 12 tt měli vzít krev.Teď Ti vyjde tripl v 16 tt pozitivně a budeš z toho mít zbytečně nervy.Takhle by se přiklánělo k dobrému výsldku ze 12 tt.Na Veveří jsou prostě nejlepší,to minikdo nevymluví.

luccatko
10. dub 2010

mrkvička já chodím každé 3týdny na ulz a kontroluje mi čípek,ale nechápu proč tu krev tak zmrvil.....o tom jsem četla,že v tom 16týdnu už to není dobrý.vůbec ten jeho postup nechápu,uvidím kam mě bude chtít poslat do toho Brna,ale určitě se nechám poslat na to veveří,to mi nevymluví.

mrkvicka28
10. dub 2010

luccato každopádně se nedej a když ti vyjdou tripl testy pozitivně tak to vůbec neber vážně. Kdybys ještě něco potřebovala tak dej vědět.

lukza
10. dub 2010

Luccátko jak píši holky bacha na tripp testy mě 1 genetika v 12týdnu vyšla dobře a pak tripp testy falešně pozitívní a byly to je samé nervy měsíc čeká na velký UTZ a jen samé slzy a nakonec to bylo zbytečné hrozily nám roštěpy ale UTZ to nepotvrdil a Lukášek se narodil bez jakého koliv roštěpu 🙂)

Těhulky jak se jinak cítíte už se to pomalu krátí nejdřív Betys pak Jeany atd.ježiši já se těším na fotečky hlavně holky at všechny to vklidečku a pohodičce dotáhnete do konce některé už to máte opravdu na dosah 😀

Betys kolik ti vubec váží miminko určitě jsi to spala ale já semka vždy jen vletím a přiznávám se že vás pročtu jen v rychlosti malí hodně zaměstnává al doufám že to chápete,ale věřte že na všechny moc myslím

lucifirek
10. dub 2010

Lukza to je jasné,že to chápeme 😉 Malý je na prvním místě, to tak bude všude.

Dlouho tu nebyla Prcekpet,doufám,že jsou v pořádku. Už dlouho nenapsala.

betys
11. dub 2010

Holky právě jsem zjistila že trochu čpiním takže vyrážíme směr nemocnice.Je mi dobře ale sestra říkala že mám raději vyrazit.Mám strach,jejště je trochu brzo a ležet v nemocnici se mi nechce.Držte nám palce,kdyžtak se ozvu jenay mám na ni mobil

kveta
11. dub 2010

Betys, špinenie v Tvojej fáze tehu je normálne. Veľa šťastia.

betys
11. dub 2010

Zadravím všechny taky si myslím že to nic nebude a sestra se vrátí domu a ty 4týdny tady snáma ještě vydrží 🙂

betys
11. dub 2010

Tak jsem doma.Naštěstí všechno v pořádku.UTZ,prohlídka i monitor.Mohlo to být od toho Clotrimazolu co si na noc zavádím.Ale mám nařízený klidový režim a v týdnu kontrola.Ulevilo se mi.Malý má asi 2,4 kg.
kveta-Dr. se teda netvářil že je to normální.Chtěl mě hnát na Obilňák.Protože kdyby se rozbíhal porod tak v Ivančicích není dětská JIP.
Snad to ještě pár týdnů vydržíme s Matýskem pohromadě. 😉

lukza
11. dub 2010

Ahojky holky

Betys to jsem ráda že je vše v pohodě a malí má krásnou váhu🙂))) určitě ještě vydrží uvidíš přece by nešel ven tedka do takové zimy musí počkat až bude zase teploučko 🙂
všem přeji krásnou neděly mě malí právě sponká na zahradě je pěkně zababušaný a je spokojený jen já mrznu jsem tu sním já enmám odvahu ho nechat venku a jít dovnitř.ale hlavně že je na vzduchu on totiž v kočárku spinká jak andílek teda pokud ho nechytnou prdíky ☹

kveta
11. dub 2010

Betys, gratuľujem.

Na Tvojom mieste by som k lekárovi tiež okamžite išla... lenže v nejakej knižke o tehu sa písalo, že špinenie pár týždňov pred pôrodom je bežné a normálne... ale samozrejme bez ohľadu na to, čo tam píšu, si myslím, že to treba skontrolovať... Každopádne aspoň vieš, že ak by sa dialo opäť niečo podozrivé, tak že pobežíš rovno na Obilňák...

V mojom meste je to s pôrodnicami "husté". Pôrodnica, kde je detská JIPka, má zlú povesť, čo sa týka vedenia pôrodov, úmrtie rodičky pre nesprávnu starostlivosť... Dúfam, že nebudem nútená bežať rodiť k nim, ale že až príde môj čas, tak nasadnem do auta smer Rakúsko, kde síce nemajú detskú JIPku, ale budú so mnou jednať ako s človekom...

lucifirek
11. dub 2010

Betys zase tak brzo není.Už to máš za pár,nechci tě teda strašit 🙂 Naopak ti závidím. 😉 Jsem ráda,že je všechno v pořádku.Radši zajet dvakrát zbytečně,než pozdě. Taky bych hned jela. Malý už má krásnou váku. 🙂
Kvety taky nevím,jakou porodnici si vybrat. Ale asi tu,co mám blíž,u každé je něco dobrého a něco horšího. V novém městě moc neprodlužují porod a zbytečně neriskují. V Havl.Brodě prý dost dlouho čekají a pak je někdy pozdě. Ale zase poporodní péče je asi lepší v Havl.Brodu.Miminka si koupeš sama a hlavně hodně pomáhají při potížích s kojením.

lucifirek
11. dub 2010

Ale pokud by nastaly komplikace,tak my máme Jip pro nedonošenátka takto malá asi až v Brně,nebo v Hradci,ale z Nového Města posílají do Brna.

kveta
11. dub 2010

Lucifirku, vidím, že aj Ty máš "skvelý" výber pôrodníc...

lucifirek
11. dub 2010

no to joooo, v uvozovkách 😉

mrkvicka28
11. dub 2010

Luci oni většinu malých miminka posílají do brna, ještě že my to máme do Brna kousek( cca 30Km) my se tomu nevyhnem. Betys ale divím se že tebe by hnali do Brna Ivančická porodnice rodí miminka od 36tt. Kveto vy to máte na slovensku vůbec s těma porodnicema ošidné to ti fakt nezávidím ☹ .

lucifirek
11. dub 2010

mrkvička,hlavně,že je kam ty prcky dát a do brna to není tak daleko,teda od nás dál,než od vás,cca80km,ale i tak se to dá. 🙂

jeany
11. dub 2010

Ahoj holky, nahlížím co nového.
Betys, ještě, že jste v pořádku. To je fajn, ještě chvilku vydržet. Mně primář ve čtvrtek říkal, že stačí vydržet aspoň 3 týdny a malý už bude donošený,. No a váhu máte nádhernou -2 ,4 kg, to je moc pěkné. mytaky ještě něco nabereme. 😀 Jenže mám distu a tak u nás to tak rychle nejde. Nejaraději bych si dlal něco sladkého, ale neriskuji to. Sladké si dám možná až bude na světě, tedy, jestli mě ta těhu cukrovka brzo opustí. 😉
Luci, tak to já mám porodnici již vybranou a odzkoušenou. Musím říct, že jak jsem tam ležela, veškerý personál byl moc fajn a s předčasným porodem také nemám strach, protože, když se mi dcerka před 16 lety narodila v 7 měsíci, tak si také poradili a hned ji nechali odvézt na Obuilňák a vše dopadlo dobře. Takže se zbytečně ničeho neděsím. Bylo by dobré, aby jsi byla také tak v klidu, vybrat si tu lepší variantu. U nás naše nemocnice konkrétně porodnice má naštěstí dobré jméno.

lucifirek
11. dub 2010

asi tak jani,když to šlo před tolika lety,tak dneska jsou na tom o mnohem líp a napřed.

mrkvicka28
11. dub 2010

jaeny a v kolikátem tt se malá narodila, jestli si to teda ještě pamatuješ

betys
11. dub 2010

mrkvicka-mě oficiálně začíná 36 tt až zítra.Doktorovi jsem automaticky řekla že jsem 35tt tak proto říkal že jestli se rozbíhá porod tak jsem měla jet rovnou do Brna.
kveta-já jsem si napřed volala sestře od mé Dr. a ona mi řekla že krev může znamenat začátek porodu a že mám raději jet.Sice to bylo jen málo krve ale byla tam.Bylo to hezký vidět prcka na UTZ,hlavička je pořád dole a už by se to nemělo změnit.V týdnu jedu ke své Dr.nechat si doplnit doprůkazky výsledky z krve tak se nechám i prohlídnout a příští pondělí už jedu na pásy takže budu pořád pod dozorem.Doma jsem všechny pěkně vyplašila.Jen manža byl optimista a věřil že to nic nebude.Mě se hlavně nechtělo ležet v nemocnici.Tak jsem ráda že to takhle dopadlo. 😉

mrkvicka28
11. dub 2010

Beyts to ti věřím,že se ti nchtělo ležet v nemocnici,já se na to taky netěším a tak už od zířka budu asi fakt ležet abych tam neskončila dřív pořád se k tomu ležení nemůžu dokopat.

betys
11. dub 2010

mrkvicka-já si taky moc neumím představit klidový režim,ale budu se muset přemluvit protože zaty nervy to nestojí.

enka27
11. dub 2010

Ahoj holky, ozývám se taky po nějaké době...nasbírala jsem síly a odhodlala jsem se na KET. Za týden ultrazvuk a pak se uvidí. Rozhodla jsem se skoro ze dne na den, původně jsem plánovala delší proluku. Těším se zase na naději...
ellenka: tak sleduji, že jsem opět ve tvém těsném závěsu...

natalka28
11. dub 2010

enka27 - budeme Ti moooc držet pěstičky, ať se to podaří!!!

lucifirek
12. dub 2010

Jani a řekli ti,jak malý leží,jesti má pořád příčnou polohu,nebo se už přetočil?
Enka budu držet palečky.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru