CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

11112
5. únor 2011

@vodni doufám pokud tedy dojdu tak daleko že budu mít vajíčka tak že se z toho čekání jak to dopadne nezblázním.Pokud to půjde budu chodit raději do práce.Ty jsi byla na NM nebo jsi pracovala?

vodni
5. únor 2011

@11112 Koukala jsem, že máš už dospěláka v profilu 😉
My původně do IVF z určitých důvodů nechtěli jít vůbec, resp. nebylo nám to ani doporučené, bylo to takové celé složité... 😔 Byli jsme už i víceméně smíření s tím, že mimi nebude, ale pak se situace vyvinula tak, že ivf začalo být aspoň trochu reálné a řekli jsme si, že by nás jednou mrzelo, kdybychom to prostě nezkusili. A hned jsme si řekli, zkusíme to jednou a pak to asi nemá cenu. Jenže.... Ono je to složitější, a hned po dalších vyšetřeních jsem to přehodnotila. Prostě doktoři nejsou bozi, takže nemůžou jen z výsledků testů vědět, jak na co budeš reagovat.
Takže jsme se dohodli, že vyzkoušíme prostě ty 3 pokusy hrazené pojišťovnou, tedy pokud to půjde. Kvůli těm mým výsledkům (ale velké problémy má i manžel), jsme museli ty pokusy hrnout rychle za sebou, takže vlastně mi celý loňský rok splynul v jeden velký pokus 😝 Ale možná i tím, že jsme měli mezi cykly vždy jen tu mininmální pauzu bylo tělo tak nějak víc nabuzené 😉 Já předčasné ovariální selhání měla diagnostikované taky. A víš co? Při druhém pokusu se mi dokonce "probudil" vaječník, který už asi 5 let nic nevyprodukoval 😉 Nakonec, když to před OPU třetího pokusu vypadalo různě, jsem si říkala, že bych šla asi i do pokusu čtvrtého, kde pojišťovna hradí už jen léky. U prvního a třetího jsem totiž měla puregon, a u druhého gonal, na který jsem reagovala lépe. Takže jsem si říkala, že bych tomu dala ještě jednu šanci s gonalem... Byl by to ale určitě pokus poslední definitivně, nepatřím mezi ty, kteří by zkoušeli donekonečna. Ale ta tvá podmínka "jen jeden pokus" - ber ji s rezervou, opravdu je třeba nejdřív zjistit co a jak 😉

vodni
5. únor 2011

@11112 Já jsem to měla různě - ale kolem OPU a ET byla dovolená v kuse tak 2 týdny. Po ET jsem byla vždycky min týden jen doma. Ne že bych ležela, ale prostě jsem chtěla být v klidu... U toho třetího pokusu mi to vyšlo na svátky, takže jsem byla vlastně až do testu doma, ale jinak jsem po tom jednom týdnu od ET šla normálně do práce a fungovala normálně, i když jsem se vždycky snažila trochu šetřit. Navíc mám práci, kde občas můžu mít "práci z domu", takže jsem to taky využila. A te´d chodím taky normálně do práce - "ranní" nevolnosti mám večer, a nic mi není, takže taky funguju 😉

11112
5. únor 2011

@vodni Jednoho dospěláka mám,ale v úvozovkách už mě nepotřebuje.Víš co právě ted dělá spinká po diskotéce 😉takže až se ti mimi narodí užívej si to dokud je malinkej 😉Děti strašně rychle stárnou 😵 😵Já taky nechtěla jít do IVF i ze zdravotních důvodu ty hormony a tak si myslím,že nejsou dobrý pro tělo.Já jsem taky hlídaná k vůli rakovině takže jsem si pořád říkala co když ty hormony něco rozbouří,ale naštěstí jsem dostala rozum a nemyslím na takové věci.Vidím jak píšeš taky jsi to neměla lehký,ale která z nás to tady má že? 🙂

11112
5. únor 2011

@vodni já mám zatím v protokolu napsán Menopur pak Orgalutran pak pregnyl a pak Utrogestan a ještě estrofem,vypadá to zatím pro mě strašidelně tolik injekcí a léků.

vodni
5. únor 2011

@11112 ne, je to normální počet menopur a myslím i ten orangutan 😀 (toho jsem neměla) jsou injekce na stimulaci, pregnyl se píchá jen 1x před OPU (a pak případně po ET tři menší dávky), utroš se zavádí - na podporu těhotenství 😉 Je to celkem málo léků, měla jsem i víc 😎

vodni
5. únor 2011

@11112 jo a ten estrofem to je taky až po opu a taky polykací, ten je na to, aby byla sliznice pěkně připravená a peřinka pro embryjko byla jak má být až do testu 😉

11112
5. únor 2011

@vodni vidím že to znáš už nazpamět pro mě velká neznámá...zatím 🙂

vodni
5. únor 2011

@11112 😀 nejdřív mi to taky připadalo nějak "příliš" - ale věřím doktorům a snažím se to vždycky sama sobě nějak pěkně vysvětlit, aby se mi to "líbilo" 😉

11112
5. únor 2011

@11112 Zatím se ted loučím jdu nachystat papání.Děkuji za příjemné povídání.Moc ráda jsem tě poznala. 🙂

vodni
5. únor 2011

@11112 dobrou chuť 😉

misha83
5. únor 2011

@evakim No u mě to bylo taky tak, zbytek stimulace se spíš zkoušelo, jak to nastavit příště. Příště se to nastavilo líp, ale stejně jsme skončili u darovaných. Nicméně to tak být nemusí!!! Slyšela jsem od několika holek, že prostě vaječníky zabraly. Držím pěsti.

misha83
5. únor 2011

@vodni Jéé píšeš mi z duše. Holky nevzdávej te to, vaječníky někdy prostě blázní!!! A ty dávky se zvládají vcelku v pohodě!

evakim
5. únor 2011

@misha83 no doufám, že přes víkend pořádně naskočí a v pondělí už to bude lepší

vodni
5. únor 2011

@evakim
Z folikulků folikuly,
budou určo do pondělí.
Nafukují se teď řádně,
vajíčka v nich zrají pěkně.
Nesmutni a nezoufej,
a všechno bude oukej 😉

evakim
6. únor 2011

@vodni ty js šikulka, až jsi mě rozbrečela, kéž by to tak bylo🙂 moc děkuji

ami33
6. únor 2011

@vodni Ahoj, přesně jak píšeš, člověk se moc pozoruje..a taky vím , že to všechno můžou způsobovat léky, jinak mám už 5 kilo navrch a abych to pak nemusela dávat dolů, tak ten pupek musí bejt hehe. A jak je ti teda teď blbě, když né ještě blujno?...návaly horka? to už mám někdy teď a jen fakt, že nejhůř je mi taky večer, někdy je problém dojet autem od obchodu domů, páč se mi zdá těch 5 minut, že mi chybí čerstvý vzduch. Všechno překonám, všechno všecičko, jen ať je pěknej pupík, pupíček. Za tejden test...fakt to utíká....už to potřebuiju vědět, mám jedny jediný kalhoty v kterých můžu ještě chodit. Už chci nakupovat pohodlný těhu hadry. 🙂

ami33
6. únor 2011

@evakim nevěš hlavu, některým holkám rostou pomaleji,ale po dalších dávkách dorostou a jsou v nich kvalitní vajíčka jako v těch rychlejších folících. Nezáleží jak rychle rostou, hlavně, když dorostou. A ty se tím netrap, musíš nechat energii těm folíkům, aby rostli jasný. 😉

evakim
6. únor 2011

@ami33 jojo jasny🙂 snad to tak bude, a kdy mas ty termin testiku? pockas presne az do dne D?

misha83
6. únor 2011

@evakim Určitě ano, moc, moc držím pěsti!

vodni
6. únor 2011

@ami33 Ahoj, no blivno mi je, tak od 15h každý den mi nejdřív začne být mírně "divně" od žaludku (až to dělá takový jakoby pocit "knedlíku" v krku) a stupňuje se to tak, že asi kolem 19-20h mám pocit, že poběžím zvracet, ale nic z toho nikdy naštěstí nebylo 😝 Asi nejvíc bych to přirovnala k pocitu, který člověk má (lovím v paměti, jak to v mládí bývalo 😎 ), když to den předem přežene s pitím 😀 Prostě žaludek tak trochu na vodě, ale bez zvracení...
Návaly apod. nemám naprosto žádné - to snad k těhu ani nepatří ne? 😅
Žádné chutě, žádné averze k vůním a pachům... No bezdomovec tuhle v šalině mi dal co proto, ale to asi všem, kteří se v jeho blízkosti nadýchli 😝
Jsem prostě naprosto OK 😵

kitty33
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vodni
6. únor 2011

@kitty33 Ahoj, no asi bys měla spíš dotaz položit v nějakém tématu v kategorii výbava nebo těhotenství nebo kojenci apod. - tady v neplodnosti se spíš většina teprve snaží... takže podobný dotaz je tady krapet nemístný 😅

evakim
6. únor 2011

@misha83 děkuji🙂

vodni
6. únor 2011

@evakim Taky budeme s vodníkem zítra intenzivně posílat pozitivní sílu 😉

mufinka0
6. únor 2011

@vodni čááu mamko,...čtu, jak je ti fajn a pomalu ti začínám prorokovat, že budeš mít holčičku...vodnici. 🙂 Ale ono je to jedno přece,..hlavně že to miminko bude zdravé., 😉 Doufám, že nám sem dáš nějakou fotku z UTZ až budeš někde, kde Ti ji dají s sebou domů 🙂 Přeju hodně sil a hlavně pevné zdraví!!!! 😵 😵 😵

ami33
7. únor 2011

@vodni tak jak to čtu, tak to jsi celkem v poho....no snějakou tou nevolností člověk počítat musí. Tak testování se blíží, dneska je termín ms,ale předpokládám, že by stejně nedošla přesně. Ale pokud nedojde do neděle tak je naděje ne? nebo může po stimulaci přijít nějak hodně pozdě? Jsem neměla ani žádné to nidační špinění.

A holky co se nestalo....furt přemýšlím jak v práci...a kdyby se jako podařilo, jak asi dlouho tam ještě budu nebo nebudu a dneska mi šéf nabídnul novou smlouvu od března a vyšší plat. No snad toho nebude litovat jak půjdu na mateřskou. Vodní jak ty to vlastně máš, sem četla, že chodíš do práce stále...taky bych chtěla pokud bude vše ok....jen sem někde četla že jako po umělém a ještě k tomu když mi je 33 , že to už nechávají hned doma na rizikovém, já jezdím do práce na pár hodin a fakt jen sedím a pc dělám, žádný nervy ani stres...by neměl snad být problém ne?

evakim
7. únor 2011

Holky tak uz jsem zpet z Brna, vysledky jsou takove vselijake, ale v konci snad dobre. Folikulky na leve strane poskocily krasne z 11nactek je jedna 20,19,pak 15, ale horsi je to na druhe strane tam mame same 13 a ta jedna 8 zustala stat uplne takze nic moc, ale snad z te leve strany nejake super vajicka budou🙂 pan doktor si trochu lamal hlavu jak dal, vzhledem k tak rozdilnym velikostem, aby ty male jeste povyrostly a velke zase uz nepraskly, takze stimulka prodlouzena o dva dny a ve ctvrtek by mela byt OPU. Jen doufam, ze nam ta 20 nepraskne do ctvrtku. takze jsme postoupili do druheho kola 🙂

vodni
7. únor 2011

@ami33 Čau, když bereš estrofem, tak mrcha přijít nemůže. Ta by došla, až se vysadí vše po negativním testu. Jenže tobě dojde až nejdřív tak za rok 😉

vodni
7. únor 2011

@evakim jůůů, dva mimísci jsou jasní 😉 A víc jich do bříška stejně nechceš ne? 😉 Neboj, nepraskne - pícháš cetrotide ne? Buď ale hodně v klidu, žádné namáhání bříška, přece jen jsou to mršky 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru