CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lenulek
15. zář 2010

@vodni ahoj, no u mě to je krapet složitější, takže v tom mám sama guláš ☹ .Když jsem byla poprvé na IVF-což jsem absolvovala po velké operaci endometriozy a půlročním přechodu 😖 , tak jsem začala jenom stimulovat injekcemi a asi po týdnu jsme to museli přerušit, neboť jsem dostala silný zánět močového měchýře-veškeré injekce jsem si platila sama.Potom jsem se dočetla, že existujou testy na imunologií v Praze, tak jsme si je nechali udělat a ouha alergíe na sperma-půl roku léčba, metim jsme zašli na genetiku tam vše v poho,jen krapet štítná žláza, která je teď už v poho, jen ted beru 1/2 euthyroxu-takže rok utekl rychle.Potom se objevila cysta-takže znovu operace, k té cystě se bohužel nedostali protože po několik operacích kvůli endometrioze-šílené srůsty-po probuzení z narkozy mi doktor řekl-odstraněn levý vejcovod-zničen a pravý je nefunkčí a prorostlý srůsty 🙄 .Nic, teď už jsem do toho šla na 100% a zavolala na Unicu, tak krásně mi bylo všechno vysvětleno, že jsem byla naprosto nadšená a unešená z toho, jaký je jinačí přístup doktorů.Dostali jsme dlouhý protokol, jenže moje FSH bylo hodně vysoké, takže čekali jak na mě stimulka zareaguje, během toho mi v Unice cystu odsáli-najednou to šlo.Kontrolo po týdnu moc dobře nedopadla největší folikul měl 10mm, takže se to stoplo pro nereagující vaječníky, sesypala jsem se, že to není možný. Za tři měsíce jsem jeli znovu s krátkým protokolem Antagonista a vzniklo jich 16,ale jen 6 k odběru a z toho zůstaly 3.Nechali jsme zavést 2, jedno jsme nechali v mražáčku. Jenže ten den mi bylo sděleno, že to je mé 3IVF ☹ , což jsem doteď nepochopila-všude mi totiž tvrdili, že se to nebude počítat.Tak to je můj takový příběh, který prožívám už 4 roky a doufám, že zítra budou //.

raduza2
15. zář 2010

@lenulek Ahojky taky sis toho prožila svý a moc ti přeji aby ty dvě jsi zítra uviděla ,držím pstičky pro štěstí a z celého srdce ti to přeju .Myslím že to zlé bude za tebou,už sis je vybrala 😉

raduza2
15. zář 2010

@jezulicka ahojyk

raduza2
15. zář 2010

Kočenky dobrou noc a krásné sny 😉

lenulek
15. zář 2010

dobrou kočky 😔

lenceslava
16. zář 2010

Ahoj Holčiny. @ lenulek fíha to je příběh.Jen taky nechápu žě ti předchozí pokusy počítali,myslela jsem že pokud nedojde k transferu tak se pokus nepočítá.Jsem napnutá a čekám dobré zprávy. 😉

jezulicka
16. zář 2010

@lenulek ahojky taky si čtu tvůj příběh to je šílené ale to ti opravdu neměli počítat jako ivf, pokud nedošlo k opu ani transferu...tak držím taky pěstíky at tam máš 2//....

jezulicka
16. zář 2010

@raduza2 tak co už sis dělala test?nebo šla teprve na krev?čekám jsem naplá jak struna.... 😕

mufinka0
16. zář 2010

@lenulek 😕 😕 Chudinko....ty už si ty // prostě zasloužíš!!! Ty už je mít musíš ikdybys nechtěla! 😔 Věřím stejně jako holky že dnes budou. 🙂 Dej nám vědět,ju?? 😉

luciiiie
16. zář 2010

Ahoj holky,
@lenulek držím pěsti...

mufinka0
16. zář 2010

@luciiiie ahoj 🙂

nali1
16. zář 2010

Raduza2-jestli máš dom utroš,tak si zavaděj 2-2-2,taky jsem to tak měla a Frgala mi to tak naordinoval.Má to stejný účinek,jako vyvolávačka. 🙂

vodni
16. zář 2010

@jezulicka Ahoj, ano, jsem na unice. U mě je to trochu komplikované, takže já beru jako úspěch i to, kam jsme se teď podruhé dostali.... A příště už to vyjde 😎 Musíme věřit a být optimisti, moc to pomáhá 😵
Poprvé jsem měla dlouhý protokol, na který jsem téměř nezareagovala (4 folikuly, z toho jen 2 vajíčka, a z nich použitelné jen 1, embryo vzniklo, ale neuchytilo se).
Podruhé jsem měla krátký antagonistický (7 folikulů, 4 vajíčka, 3 zralá, transferována 2 embrya, ale skončilo to tím biochemickým)
Na fotoblogu carunicabrno jsou u typů protokolů fotky léků - to jsou ty moje 😉 Tj.:
- u obou protokolů: Prednison + kys. listová, a pak Pregnyl, Agolutin, Estrofem
- u dlouhého Diphereline, Puregon, Menopur
- u krátkého antagonistického: Gonal, Menopur, Cetrotide

jezulicka
16. zář 2010

@vodni tak to jsi měla anta¨gonistu jako já...jsem taky zvědavá kolik budu mít vajíček..měla jsem po prvé taky jen 4..z toho 2 k zavedení...bída...ted mám jiný protokol tak jsem zvědavá...zcela jiné léky...máme to hold těžký co?
ale musí nám to vyjít?a kdy jdeš na další pokus? 😲

teckovanaorchidej
16. zář 2010

ahoj holky, zdravím vás po ránu
Raduzko, něco nového?
lenulek - moc ti držím palce a určitě bude všechno jak si přeješ, zasloužíš si to úplně nejvíc.
Já jsem ráno zpanikařila a běžela na odběr hCG, jestli roste, mám strach ze zamlklého těhu, výsledek bude kolem 11. Taky se trošku bojím dvojek 😉

raduza2
16. zář 2010

Ahojky a dobré ráno ,teprve teď stávám 😝

Mrcha dorazila v noci hurá ,hurá 😀 a dal o sobě značně vědět takový křeče jaký mě chytli no fuj .

raduza2
16. zář 2010

@nali1 děkuji za radu 😉 ,naštěstí už není potřeba 😉

teckovanaorchidej
16. zář 2010

@raduza2 gratuluji, konečně, mrcha jedna mrchovatá 🙂

jezulicka
16. zář 2010

@raduza2 ahooj-no tak sláva...aspon už máš jasno...mrcha jedna... 😒

raduza2
16. zář 2010

@lenulek Ahoj heleť jestli nedošlo k ET tak by ti pokusy neměli počítat ,tak se na to zeptej je to divný .Já byla na OPU a k ET nedošlo a záloha na ICSI+PK+AH nám tam zůstali

nali1
16. zář 2010

@raduza2 Gratuluju,já jen že jsem taky tak ,trojčila, 😉

raduza2
16. zář 2010

Jo jo konečně ,akorát teda ta noc byla šílená brala jsem si i algifen od 2 hidun jsem nespala a zabrala jsem až kolem 5 ,tak su jak piclá

raduza2
16. zář 2010

@nali1 no mě to spíš naštavlo jelokož už mám pěkně naplánovaný druhý pokus a teď tohle -spoždění 😠

raduza2
16. zář 2010

@teckovanaorchidej jak pak to že jsi zpanikařial??

vodni
16. zář 2010

@jezulicka v listopadu marvelon, v prosinci stejný protokol - antagonist. Na mě působil líp, reakce byla lepší. I lenceslava ho měla a teď je těhu 😉 Ptala ses tu na pregnyl po ET - píchá se podle toho, kolik se získá vajíček. Takže když je myslím do 10 vajíček, tak se píchají 3 dávky. A cetrotide se píchá ke konci stimulace - na carunicabrno jsem dala i ty jejich rozpisy pro oba protokoly, takže u toho antagonisty se mrkni na to, jak to vypadá https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno...

raduza2
16. zář 2010

@raduza2 já měla jasno jelikož s manžovým spg je 1% na úspěch 🙂

raduza2
16. zář 2010

@vodni ahojky kočko 😉

jezulicka
16. zář 2010

@vodni taky mám marvelon dnes mám poslední prášek...v neděli mám dostat menzes a od úterka píchám puregon...a pak uvidím po kontrole...já jen když sem byla před tím tak jsem píchala pregnyl jen před opu na ovulaci a pak už jsem ho nepíchala..ani agolutin po et jsem užívala utrogestan jen....tak je to jiné úplně...

vodni
16. zář 2010

@lenulek juj, tak to je mi líto ☹ o to víác držím palečky 🙂 Já nějak taky nemám moc jasno v tom počítání, ale jednou mi to někdo vysvětloval takto (bez záruky): když se ivf stopne před ET, tak je to jako pokus brané (protože pacientka vyčerpala příplatky za léky atd.), ale v takovém případě pak pojišťovna platí (resp. přispívá na léky a hradí standardní úkony) pro další 3. Ale raději bych se vyptala pořádně na vysvětlení v unice... Fakt nevím jestli je to dobře, co jsem slyšela... Ale hlavně, čekáme tu na // a ne na další pokus - tfuj, tfuj, tfuj 😵

teckovanaorchidej
16. zář 2010

@raduza2 ale zase jsem načetla, že 5. - 6. týden je další kontrolní bod těhotenství, že v této době může zamlknout, pak jsem se náhodou dověděla, že jedna známá vůbec nemůže mít děti a spustil se strach. tak než okusovat nehty, tak jsem se nechala odebrat. Toť vše.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru