CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
7. říj 2009

Holky myslíte,že je normální,že mě ještě od pondělí bolí hlava? Včera jsem si ani nedala žádný alkohol. Možná,že to není ani z té narkozy,ale z toho stresu.

lucifirek
7. říj 2009

Lukza,koukám,že fotečky přibývají 😉
Jani jak ti je a jak je v práci,kdyžtak písni IP.

ellajoy
7. říj 2009

Hezký večer všem 🙂
Lucifirek - měla jsi si nějakou tu sklenku dát, ono by to z tebe aspoň trochu spadlo 😉
Jarkabilik - víš, že jsem si to taky už říkala, že ty neúspěchy musí mít nějaký důvod. Když mě můj gynDr. utěšoval a podporoval, ať zkusím štěstí znovu, tak ze mě vypadlo: "Ona ta příroda ví, proč to dělá" a hned jak jsem šla z krve a věděla, že to nedopadlo, potkala jsem maminku s postiženým, tak třináctiletým klukem a v duchu si říkala, že takhle to dopadá, když se spojí to, co nemá...nevím, jestli bych na tohle měla sílu ☹
Ale zatím neházím flintu do žita, právě se mě po té depce vrací správná bojová nálada, tak do toho boje pojď se mnou, ať se sama nebojím 😀 Tobě vyšel po neúspěšném IVF KET hned napoprvé?

jarkabilik
7. říj 2009

Přeji všem hezkou dobrou noc 🙂

jeany
8. říj 2009

Tak už je zase ráno 😀 Bože jak mě se ráno nechce vstávat.
Luci, je mi dobře, pořád žádné ranní nevolnosti, cítím se dobře a fit. Jenom odpočítávám dny do utz, ještě vydržet příští týden a budu vědět na čem jsem a jestli je to v pořádku. Včera jsem si šla koupit do zásoby kyselinu listovou a koupila jsem si čaj pro těhotné a akorát ho popíjím. Je tam maliník atd. Musím říct, že ani větší hlad nepociťuji, jen mám už trochu zvětšené bříško, to poznat jde. Už mi to říkal i manža.Cítím se čím dál líp.
Ellajoy, to je dobře, že se ti vrací bojová nálada. Uvidíš, bude líp. Jen to holky nevzdávejte.
Jary, jak máš směny? O víkendu jdeš asi do práce, když jsi teď měla volno, že.

hanulinecka
8. říj 2009

kráásné ránko tak po ránu si vás trochu přelouskám

no jeany to je kráása mám slzy v očích pár zázraku už jsem viděla je to fakt bomba opatruje 😵 😵

holky ptaly jste se na Lenulinku já tuhle něco někde četla na dvojčátkách tak se přestěhovali před porodem do většího a nemají jěště net a mají se dobře 😵

lucifírku neboj za chvilku už do práce nebude muset 😵 😵 😵

elajoy tak jdete do druhého super taky se chystáme na Ket,ale musím našetřit tak bud do konce roku nebo začátkem příštího se těším,ale i bojím že to nevyjde a budu muset do celého IVF no nebudu přebíhat 😵

lnk
8. říj 2009

holky, co znamena, kdyz mame zamrazeny 5, 8 a 10 bunecna embryjka nebo neco takoveho, ja si zapamatovala jen ty cisla, ale nevim co to znamena, jestli je to dobre nebo spatne

jeany
8. říj 2009

Ahoj Hanuli, kolik vyjde ket? My na zamrazení nikdy nic neměli, takže to neznám.
Ink, holky ti určo napíšou. Myslím, že i popis tohoto bys našla na www.unica.cz

betys
8. říj 2009

Čau holky.To já mám dneska úplně jiný starosti.Neteř cčera donesla ze školky vši.Takže teď se drhneme celá rodina Ortosanem.To jsou radosti. 😠

irminka
8. říj 2009

betys: my jsme si tím prošli minulý rok a trvalo to 3 měsíce, než byl kli.........v lékárně jsem nechala snad tisícovku a stejně to malý za tři dny donesl ze školy zas, takže jsem prala, žehlila, umývala hlavy, odblešovala furt dokola...no otřes 😠

lucifirek
8. říj 2009

Jani to je dobře,že jsi nakoupila zásoby. Jen hezky pij čajík. Já si budu vařit kontryhel. 😉
Hanuli,tak to taky doufám,že mi to brzo zkončí.Ale víš jak to je,když si to člověk přeje,nebo to potřebuje,tak to zrovna nevyjde.
Betys to je teda radost

jeany
8. říj 2009

Betys, tp ti nezávidím. Děti od sestry to mají pokaždé, když se vrátí z tábora. U nás to bylo naštěstí jen jednou a to už je aspoň 10 let. I když si myslím, že už jsou asi účinnější prostředky.
Luci, jo v tom mým čaji je taky i kontryhel a ještě několik bylinek, ale já si to nezapamatovala. Doma jsem krabičku pečlivě schovala, aby to dcerka nenašla. I když se mi zdá, že jak jsem měla schovány ty testy, jakoby se s tím hýbalo, ale nevím to určitě. Už jsem to dala jinam. Sice mi dcerka včera psala sms do práce, jak se mám a to běžně nepíše. No až jí to řeknu, tak to z ní vyleze, jestli doma něco hledala a prohrabávala. 😀

lucifirek
8. říj 2009

Jani vy teda máte doma bojovku 😀 Tak kamča už je velká,možná,že třeba něco našla. Uvidíš,určitě bude ráda a máš doma velkou pomocnici o to to budeš mít lehčí. 😉

lnk
8. říj 2009

holky, nevite nektera, jak je to s tema morulema 5,8 a 10? na www. unica jsem k tomu nic nenasla ☹

jeany
8. říj 2009

Ink, já to už taky hledala na unice a fakt to tam není, to jsem ti dobře neporadila.Zkusím pohledat na netu a dám vědět.

hanulinecka
8. říj 2009

ahojky vařím mareček pujde spát tak mám chvilku

ink je to dobrý máš zamaražený embrya ve ruzných stádiech a ¨mám třeba 4 jedno 7 buněčny a 3 osmibuněčný a ty jak píšeš tak morule nemáš máš méně buněčně,ale podle mě je to super když je rozmrazí,alespon budou vidět jak se budou dál vyvájet třeba do morule nebo blastocysty neboj je to dobrý

luci no já taky už jsme pracovala 10 let tak jsme mooc prosuila ty nahoře at už mě dá odpočinek na mateřský a vyšlo to nezoufej 😵 😵 😵 😵

jeany chtěla jsme jit do ketu do konce roku,ale těch 5.tisic je ted pro mě mooc peněz tak na vánoce dostáváme penize tak z toho bych v lednu šla uvidíme

lucifirek
8. říj 2009

Hanuli,tak já se budu taky modlit 😀 A jak vy? Jak to plánujete? nevím,jestli jsi to nepsala a nepřehlédla jsem to. 😉

lnk
8. říj 2009

ahoj hanulinecko,
a co jsou to morule a blastocysty?

ellajoy
8. říj 2009

Ahoj všichni 🙂
Ink - znamená to stádium vývoje embrya, postupuje to takto: stádium prvojader - dvoubuněčné až dejme tomu to desetibuněčné - kompaktovaná morula - časná blastocysta - blastocysta - expandovaná blastocysta - hatchující blastocysta (tzn. že už prasknul obal a chystá se na zahnízdění). Je to samozřejmě v závislosti na čase, my např, jsme měli prodlouženou kultivaci a vznikla nám blastocysta, časná blastocysta a dvě kompaktované moruly...ale jak čtu v různých diskuzích na stádiu vývoje nezáleží, spíš na tom jak je embryo naprogramované, někomu se chytne klidně pětibuněčné, mě se nechytla ani jedna blastocysta...takže si s tím nelam hlavu, když to má být až do kočárku, tak to bude 😉 ...Budu ráda, když mě potom napíšeš, jak to probíhalo, protože mě to taky čeká.

Hanulinecka - nevím jestli jdeme do druhého, spíš do tance mezi hormony 😀 , třeba se tam po novém roce potkáme.
Nám řekli, že KET vyjde do 4.000,-...ale jak je znám, tak to bude spodní hranice 😠

Hezký den, je krásně teploučko, aspoň ten podzim, že se vydařil. No nic, jdu větrat, manžel si poručil kvasnicovou polívku a je zde smrad jak v opičárně, zatím pá.

hanulinecka
8. říj 2009

to je poslední vývoj embrya máš tady ty x buněčně pak je morule,blastocysta je to nejvíc jak se mužou v mosce vyvínout 😵

hanulinecka
8. říj 2009

luci no pujdu do toho bud ke konci roku nebo přiští hned musím našetřit 😝

natalka28
8. říj 2009

Tak tady čtu o těch morulách a tak, tak bych se taky ráda zeptala - když půjdem na ICSI a zbydou nějaký "vajíčka" do mrazáku, tak pak se chodí na KET, kterej stojí cca 5.000,-??? To já i už říkala, že to na první pokus nemůže vyjít, tak jsem se smířila s myšlenkou, že nás to bude stát minimálně 50.000,-!!!
Holky, mohly by jste mi PROSÍM říct, jak probíhá dlouhej protokol a jak je dlouhej? Děkuji

hanulinecka
8. říj 2009

natálko holky co to mají v pamtěi ti řeknou přesně já měla dlouhej taky v lednu jsme brala antiko pak začala píchat na utlumení vaječníku a pak už na vytvoření vajíček takže když si vzpomínám dlouhý protokol je tak měsic a pul

a jj když ti zbydou embryjka do mražáku pak mužeš jít jen na ket který stojí cca 5 tisic

nám se povedlo 2.ivf takže mareček je taky za 50.tisic 😀 😀

hanulinecka
8. říj 2009

takže začneš antiko brát potom pícháš injekce na utlumení vaječníku pak ti daji injekce na zraní vajíček chodíš na UTZ a oni rozhodnou kdy bude OPu kdy ti odeberou vajíčka

já jsem začala v lednu a 14.unora na valetýna jsme byla na OPU

jeany
8. říj 2009

Ink, to co hledám jsem nenašla. Vím, že tu někdo psal webovky, na kterých bylo vše pěkně popsáno.
Natalko, dlouhý protokol jsme tu ymslím měli všichni že, to trvá tak asi jak píše hanuli 1,5 měsíce. To ti všechno vysvětlí na Unice. Já už si taky všechno nepamatuji, i když to mám 2x za sebou. My mražáčky nikdy neměli a to jsem tenkrát zvažovala, jestli vůbec bychom si něco dali zamrazit. Dobré, že.

jeany
8. říj 2009

Dnes mažu nakoupit už jídlo na víkend, jelikož zítra jedu rovnou z práce na babinec. Jdeme s holkama na pokec, už se těším, kdybych šla domů, beztak bych se dala do úklidu a tak si páteční večer užiju jinak. 😀
Tak holky ahoj a zítra ráno jsem tady zas. 😉

hanulinecka
8. říj 2009

jeany kráásný pokecik těhulko 😵 😵 😵

lucifirek
8. říj 2009

Aha Hanuli,já nevím proč mám zafixováno,že se vám podařilo první ivf. A je to z Ketu?
Jani ahoj zítra ráno.

lucifirek
8. říj 2009

Čert vem ty peníze ,že? Hlavně aby se povedlo 😉

hanulinecka
8. říj 2009

Luci ne ne první ivf nic ani nám nic nezbylo do mražáku nálada na bodu nula po tom první šli jsme asi za 4 měsice hned do druhého nemohla jsme na nic čekat chtěla jsme dítě 😵 😵 MM spermio katastrofa opět vše na bodě nula spíš jsme věřila,že to nevyjde a ejhle krásně // a za 9 měsicu Mareček

takže si myslím že jsme na to podobně tebe ted čeká 2 ivf a budeš mít prcka v bříšku 😵 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru