CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

luciiiie
23. čer 2010

@elllenka taky jsem na bobky v mrazáku včera myslela 😉

mufinka0
23. čer 2010

@natulaaa 😀 No tak teda dík.. Tobě to bude stát "jen" 20 tisíc?? 😲

mufinka0
23. čer 2010

@natulaaa Naty,..ještě mě napadá, psala jsi že za léky nebudeš doplácet nic,..jakto?? Celkově 20.000,- Kč se mi zdá super cena za IVF! Ale tady už to neí o ceně, ale o tom aby se to hlavně povedlo 🙂 Určitě povede. 😵

pampeliska36
23. čer 2010

no ja jsem si chystala uz papiry a penizky..... a za leky nam to bude vychazet cca 5 tis. kc.... za ostatni procedury jsme napocitali kolem 20 tis. kc. ale jdeme zatim platit jen zalohu... uvidime, co a jak nam to pujde v prubehu IVF... podle toho se asi cena bude mirne upravovat.

pampeliska36
23. čer 2010

holky chodili jste nekdo pri IVF na "mojzisovku"? ja uz chodim neco pres pul roku a rikala mi prave dneska fyzioterapeutka, ze kdyz pujdu na "zavadeni" miminek, tak ze bych pred tim mohla k ni prijit a ze by mi to jeste cele odblokovala a "pripravila" perinku pro mimouse 🙂

mufinka0
23. čer 2010

@pampeliska36 Hmm,..to je stejný jako na Obilňáku. Děkuju!! 😉

pampeliska36
23. čer 2010

@mufinka0 napisu ti to IP ceny.... mam sice jeste starsi cenik... ted asi o 300 kc zdrazili 😉

natulaaa
23. čer 2010

Omlouvám se,že píšu takhle pozdě,dneska jsem od žalu posekala zahradu a natírala plot,jsem hotová 😝 😝 😝 .
Mufi já to přehnala tu cenu ,jen 18990Kč 😀 😀 😀 .
No a za léky prý nic,protože pojištovna prý proplácí nějakých 2000 jednotek něčeho a já prý budu mít jen 150 jednotek,nám to Malý vysvětloval,ale už přesně nevím,hlavně že to je zadarmo,
Mufi no 10000kč ICSI
4500kč hatching
4500kč prodloužená kultivace
Jinak holky já normálně uvažuju o tom ICSI ,když má manža skoro 100% spermio,má jen 5% vadných ,tak nevím,proč nám to doporučuje,řek nám,že i z těch 5ti % se tam muže dostat nějaká špatná spermijka,která pak v případném těhu muže zaniknout a při ICSI vybírají jen ty nejlepší,i když samozřejmě taky muže zaniknout,ale třeba z jiného duvodu,Tak já nevím,jo a ještě nám řek,Kurník to je na tom to nejdražší,tak za ty peníze bych třeba měla zaplacený ještě jeden pokus.Ach jooo co radíte vy?Jinak samozřejmě chcem to nejlepší,aby to fakt vyšlo ☹ ,mám z toho hlavu jak balon.

A platit máme taky už ted a to vlastně budu druhá naše návštěva v Brně

mufinka0
23. čer 2010

@natulaaa Naty to je těžko radit.. Tohle si musíte rozhodnout vy dva! Všechno co dr. Malý řekl je pravda, a sice i to, že "jak na potvoru" může vajíčko oplodnit ta špatná spermie a pak můžeš mít zase to zamlklé těhu.. Pokud by to šlo, tak bych se rozhodla až po OPU, podle toho kolik bych měla vajíček,..pokud hodně do ICSI bych nešla,..skutečnost, že by byly oplodněny všechny vajíčka těmi špatnými spermiemi je myslím nereálná, ale pokud bych měla třebas jen 4-5 vajíček, tak bych neriskovala, že by se nevyvíjeli a šla bych do toho i za tu cenu.. 😒 Ale jak říkám, konečné rozhodnutí je na tobě.. 😅 Každopádně bude určitě správný ..

mufinka0
23. čer 2010

@natulaaa Ještě jsem si vzpomněla že nám v CARU říkali, že spermiogram tím stresem atd..může zakolísat, takže bych se pro to ICSI taky rozhodovala po OPU a výsledku toho aktuálního "oplozovacího" spermiogramu. Oni Vám řeknou počet vajíček, výsledky spermiogramu a vy jim jestli chcete ICSI nebo nee 🙂

pampeliska36
23. čer 2010

holky my jdem do ICSI urcite... u nas je spatne spermio... takze nemame o cem premyslet 🙂
dokonce jsme si nechali i spermouse zamrazit... kdyby naaaaaaaahodou se to nekdy v budoucnu jeste vic zhorsilo, nez to je 😅

pampeliska36
23. čer 2010

@natulaaa clovece... tady fakt "babo rad"... ale souhlasim s mufinkou... resila bych to az podle aktualni situace a poctu vajuch 😉

natulaaa
23. čer 2010

Holky no jooo,ale Malý chce,at mu už příště podepíšem tam ty papíry a zaplatíme ,tak já nevím,jestli to jde až pak
Ale i kdyby těch vajíček bylo hodně,jak jste říkaly ,a i kdyby se oplodnily,tak oni nepoznají,ketré je špatné,protože se oplodní i se špatnou spermijkou a zanikne až v děloze,kdyby zaniklo hned,tak by to bylo jasné,chápete ,

mufinka0
23. čer 2010

@natulaaa To je jasný že nepoznají jakou spermií se oplodnily ty vajíčka, zda špatnou nebo dobrou, proto jsem ti psala že dr. Malý má pravdu v tom, že zrovna se můžou oplodnit špatnou a pak budeš mít zamlklé těhu! Ale hele, nám zamlkl vývoj emboš i přes ISCI ještě než mi je dali dovnitř. Takže rozhodnutí je na vás, ale myslím že když mu vysvětlíte že byste chtěli počkat až po výsledku OPU a aktuálního oplozovacího spermiogramu, tak by vás nechal. Zaplatit můžete a oni vám pak můžou peníze přeci vrátit. hele, podle mě je všechno na domluvě. 😉
Naty ty jsi z toho tak trošku zmatená, co?? Jako já při prvním pokusu,..pořád jsem přemýšlela, hlavně se těšila ať už to je... 😀 Oni vědí co mají dělat, ale já být tebou řeším to tak, jak jsem výš napsala. 😵

mufinka0
23. čer 2010

@natulaaa No a pokud nechceš nic riskovat, tak nad ničím nepřemýšlej a jdi do ICSI! 😉 Píšeš že přemýšlíš jestli ano, nebo ne, ale přitom se strašně bojíš,.. Takže nevidím jinou možnost 🙂

natulaaa
23. čer 2010

Jasnéé,jdu do toho 😀
Holky ještě jeden dotázek,a ted napíšu něco,co se vubec nemusí podařit ale jen teoreticky,dejme tomu,že budu mít 8 vajíček a oni je přes ICSI oplodní a dejme tomu,že všechny přežijou a do mě strčí dvě a tudíž zbylych 6 jde do mrazáčku Jo? a přinejhorším,když neotěhotním nebo potratím 😠 a budu chtít jit podruhé,tak už nebudu platit tolik nééé,už nebude ICSI ,už nebude punkce atd ,to už budu platit jen hatching néé? plus nějaké hormony ,co se dávají na sliznici a udržení plodu né?,takže podruhé to třeba příjde max do 10000Kč? říkám to správně,holky berte to jen teoreticky joo 😀 😀 😀 😀 ,My totiž řešíme finance a tak se o to celkem zajímám,protože to nejsou malé částky ,i když zy mimi to určitě stojí,ale né fakt,jak je to u mrazáčku a dalších pokusech?

kveta
23. čer 2010

Hej, Ket je výrazne lacnejší.. Dokonca Unica experimentuje s KETmi bez stimulácie a celkom sa im v tom minulý rok darilo...

pampeliska36
24. čer 2010

@natulaaa presne tak, kdyz ma potom jen KET bez stimulace je to lacinejsi... dokonce ten KET z mrazacku muzes mit treba i mesic po nezdarenem IVF... zalezi na posouzeni doktoru, kdy do toho nejlepe jit.

pampeliska36
24. čer 2010

dobre ranko holky 😀

pampeliska36
24. čer 2010

patek se blizi 😀 😀 😀 uz jdu zitra 🙂 tak na me 12:15 myslete!... pak vam urcite napisu. ale asi az navecer... 😉

natulaaa
24. čer 2010

Pampel fááááákt,tak to je supéééér 😵 😵 😵 ,to jsem zase klidnější 😵 😵
Jo jinak hezké ráno 😉 🙂

luciiiie
24. čer 2010

Ahoj holky
Natulaaa mám pocit, že ket vychází zhruba kolem 5000,- 😉 Zase je ale u něj trošku menší šance než u čerstvých embryí, ale je tu spoooousta holek, co otěhotněli právě z Ketu, takže určitě zamrazte 😉
A chodí se na něj po 3 menstruacích, aspoň nám to tak bylo řečeno a doporučeno 🙂 Ale vy KET holky potřebovat nebudete, vám se totiž podaří napoprvé 😉

@pampeliska36 hodně štěstí 😵 😵 😵 a pak dej určo vědět.

jimmy1
24. čer 2010

Ahoj holky,
Martínka máme z KET a to jsme měli zamražená ta "horší" embryjka 😉 byla 2 a jedno se po rozmražení zastavilo ve vývoji... takže nám transferovali jen jednoho bojovníčka Marťulíčka 😵 😵 😵
Takže určitě doporučuju zamrazit 😉

natulaaa
24. čer 2010

A včera oznámila // i jedna kočka z naší diskuze na emiminu je taky po KET 9dní 😵 😵 😵 a dali ji dvojčátka,ale jak se co uchytí je ještě brzo 😵

natulaaa
24. čer 2010

Pampel a jdeš i na ten čípek? 😕

pampeliska36
24. čer 2010

@natulaaa jojo zitra jdu i na cipek 😅

kveta
24. čer 2010

@pampeliska36 Držím palce, nech všetko dobre dopadne..

pampeliska36
24. čer 2010

@kveta dekuji 😉

natulaaa
24. čer 2010

Pampel já ti taky držím palečky 😵 😵 ,budu na tebe myslet 😵 😵 😵 ,kruci já furt čekám na ms,tak jestli má dorazit,tak at dorazí 😠 😠 😠

pampeliska36
24. čer 2010

@natulaaa dekuji i tobe 😉 a neboj! ona urcite dorazi 😉
a vam vsem holky!!! urcite vam napisu, ale asi az vecer... jdeme s manzou zitra jeste neco zarizovat. 🙂 vzal si pul dne dovolene, tak toho musim vyuzit 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru