CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lenceslava
28. čer 2010

Ahoj. @natulaaa ty mi mluvíš z duše. Já jsem zrovna přijela z unici a 14 začínám baštit marvelon. Jupí 😀 😀 . Hned je líp na světě. Já už ani nikomu neříkám že se skoro pět let snažíme o mimi protože většina těch lidí má potom právě tyhle chytrý řečičky a na ty já už jsem alergická. Ale taky jsem dostala radu že si stačí užít s jinym chlapem( můj manžel má špatný spermio) a budu těhu hned. Jojo kdo to nezažil ten nepochopí. Tak at se nám to tentokrát vydaří děvčata. 🙂)

kveta
28. čer 2010

@lenceslava Hej, tiež som dostávala rady podviesť exa... Ľudia sú fakt "milí"... ale kedysi som tu načrtla jednu historku a dnes už viem aj jej koniec, takže to tu rada uvediem... Pred x rokmi sme sedeli s kamošom, jeho snúbenicou a mojím neplodným manželom a preberali sme tému neplodnosť. Kamošova snúbenica sa vtedy pred mojím manželom na manželovu adresu na plnú hubu vyjadrila, že ona by si neplodného muža nezobrala a že po snúbencovi bude žiadať kvalitný spermiogram... No, bola to voči môjmu manželovi ťažká neomalenosť... Kamoš po tejto vete zásnuby zrušil, lebo chcel ženu, ktorá miluje jeho, nie jeho spermiogram... no a pokračovanie prišlo teraz po rokoch... Hádajte, kto nemôže mať deti? Tá dievčina, čo by si neplodného muža nikdy nezobrala... 😕

pampeliska36
28. čer 2010

ahojte holky... ja jsem ted prisla z prace 😀 😀 😀 zdravim vas! pres ten den bohuzel na tyto stranky nemuzu 😒

@kveta no tak to je teda dost paradox!!!

@lenceslava vitej mezi namy 🙂 🙂 🙂 jeste jsem te tu asi "nevidela" 😉

pampeliska36
28. čer 2010

holky tehulky... chtela jsem se zeptat??? dela se nejake predoperacni vysetreni, kdyz budu pri tom odberu vajicek pod kratkou narkozou? a pak jsem se chtela zeptat, holky v jinem tematu mluvi porad o nejake zadance na pojistovnu, ale ja si neuvedomuju, ze mi neco takoveho v unice rikali 😅 nevite jak to je u nich? diky moc 😀

lenceslava
28. čer 2010

@pampeliška36 já moc nepíšu ale čtu každý den. Já v unice žádnou žádanku nedostala ani minule ani ted.Předoperační vyšetření mě osobně nedělali,jen změří tlak a poptají se jestli bereš nějaké léky.
@kveta tak to by mě zajímala reakce té dámy když se to dozvěděla.Člověk míní,Pán Bůh mění.

kveta
28. čer 2010

@pampeliska36 Nerobí sa predoperačné vyš.

natulaaa
28. čer 2010

Lenci ahoj ,tak jen nečti,ale taky přispívej,at nás je tady víc 😉 🙂 ,něky nám tu vypomáhaji těhulky nebo maminky 😵 ,nebýt jich tak toho spoustu nevím 🙂 ,Já jdu zítra na HP,mám jit 3DC a večer baštím první pilulku marvelonu 😵 .
jinak já ted byla 2x na laparce a tak předoperační mám měsíc staré,tak naštěstí vím jak na tom jsem a dokonce mi dělali i ekg,tak to budu klidnější při uspání,protože já jsem na sračka 😵 😵 😵

Holky jsou nějaké nevolnosti,nebo nějaké neduhy po tom marvelonu?

natulaaa
28. čer 2010

píšu jak Bulhar,chtěla jsem napsat na to sračka 😝 😝 😵

lenceslava
28. čer 2010

@natulaaa mě po marvelonu nic nebylo. Snášela jsem ho v pohodě. Ale zato pak ty hormýky mi dávali zabrat,měla jsem návaly a šíleně jsem se potila až jsem si sama sobě moc nevoněla. At to jsem naštěstí měla stimulku na podzim,co budu dělat ted v tech teplech nevim.Asi mudu bydlet ve vaně🙂) JJ ty postřehy od těhulí jsou k nezaplacení.

natulaaa
28. čer 2010

Lenči fákt si pak měla takové návaly,tak to se mám na co těšit,protože já než dostanu MS,tak mám šílené návaly horka a ještě i během prvních dvou dnu během MS a taky si sobě občas nevoním 😝 ,furt se sprchuju ,jinak já jsem doma,takže budu holt posedávat pod stromem v chládečku asi a žádne opalování 😵 😵 ,ale dá se to vydržet néé?

mufinka0
28. čer 2010

@kveta Tak to je paradox! Nechci říkat "dobře jí tak", nikomu to nepřeju, ale jak se říká "Boží mlýny melou pomalu, ale jistě"...

@pampeliska36 Pampel, mě teda v jiným CARU brali snad milion ampulek krve na testy před anestezií,..ale asi je to v každém CARU jinak. EKG mi ale nedělali. Ikdyž měřili mi srdíčko ještě před uspáním, co si tak matně vzpomínám...Matně píšu proto, že né že by to bylo tak dávno, ale proto, že jsem byla doplašená a už jsem to chtěla mít za sebou 😀 Po OPU jsem měla asi 3 dny docela nepříjemný pocity v břiše,..ale bolestivá MS je mnohem horší. Ptala jsem se na žádanku na pojišťovnu a v Unice mi řekli, že si nemám dělat starosti, že to si všechno zařizují oni sami. 🙂

@lenceslava Ahoj, vítej 🙂 Ty jsi v Unice na druhém IVF?? Já jsem zase měla hrozný návaly po Gonalu,...ani ne pocení, ale závratě a folíky mě v břiše při růstu dost tlačily.. Páč mám sedavé zaměstnání, tak mi to dělalo dost problémy a nakonec jsem ještě 3 dny před OPU musela zůstat doma. Též jsem měla problém s močovým měchýřem, ale to asi jak byly zvětšené ty vaječníky, tak jsem chodila mnohem častěji na malou a nemohla jsem se vyčůrat pořádně,... No snad podruhé to bude lepší.. 😀 😵 😵

@natulaaa Abychom tě ale nestrašili,..každej má při stimulaci jiné pocity a setkala jsem se s holkama co říkaly že vůbec nic necítily a žádný problémy neměly. Jen asi u hubeňoučkých holek jsou ty tlaky v břiše možná větší, protože ty vaječníky se zvětšují a tlačí. Ale stimulka trvá chvilku a je to pro miminko, tak se to dá vydržet!!! 😅 😵 😵

mufinka0
28. čer 2010

@natulaaa Naty, tak jsi na tom stejně jako já, já taky občas při MS trpím jako zvíře,..a právě při tom Gonalu jsem návaly měla taky.. Ale jak píšeš vydržet se to rozhodně dá!!!!! Hlavně ty jsi v klidu, jsi doma, nemusíš chodit do práce, tak buď v klidu a užívej si 😉

pampeliska36
28. čer 2010

clovek je tak strasne zmatenej... ze si pak az doma rikam, na co jsem se mela zeptat.... jeste, ze tady mame takove tema a ze se dovime i neco "mimo" 😀

pampeliska36
28. čer 2010

@mufinka0 o sve bolestive menstruaci ani nemluvim...... 😅 tak uvidim, jak to bude

mufinka0
28. čer 2010

@pampeliska36 😀 😀 😀 Že jo,..já co si nenapíšu, tak na to se taky nezeptám... 😀 A to o té žádance jsem právě měla napsané na papíře... 😀

mufinka0
28. čer 2010

@pampeliska36 No je to jiná bolest,..těžko popsat, je to specifický...uvidíš. Třeba ale nebudeš cítit vůbec nic,..ikdyž to by asi byl zázrak, přece jen je to zákrok, ikdyž mrňavej, tak je.. Mám taky bolestivou MS, ale ty 3 dny po OPU byly oproti tomu v pohodě. 😉

lenceslava
28. čer 2010

Všechno se dá vydržet.Mě se dneska frgala ptal jestli budu chtít rovnou objednat na dilataci děložního hrdla pod narkozou nebo to zkusíme příště v ambulanci,protože minule když to zkoušel tak sem se tam málem složila,měla jsem hrdlo nějaký moc úzký a nemohl mě " proštouchnout" tím udělátkem který tam měl.Tak jsem mu řekla že to zkusíme za "živa" a až jestli se tam zase složím tak potom bysme to udělali v narkoze.Kvůli mimču vydržím všechno.Jsem ráda že mám přidělenýho frgalu je suprovej. Rozdíl mezi první indikační poradnou kterou jsem měla v říjnu s otevřelem a tou dnešní je 100000000%.

mufinka0
28. čer 2010

@lenceslava A nevíš náhodou,...když "to" budu chtít pod narkozou, tak se termín celýho IVF posune, nebo ne? Do mě se zas nemohli dostat při transferu a byla to šílená bolest... Ale nejspíš bych to zase vydržela... 😖 😒 😖

pampeliska36
28. čer 2010

@lenceslava ja jsem zatim porad byla jen u frgaly a uz mi delali i to "prostouchnuti"... myslim, ze jsem mela taky trosku zuzene, protoze to taky zminoval, ale pak to slo... myslim, ze se to da vydrzet. boli to, ale pak ta bolest odezniva a je to tak trosku jakoby bolestiva menstruace. pak clovek trosku spini a ja teda spinila dva dny. prvni minutu, kdyz mi to udelal jsem se trosku opotila takove to horko a pak na me otevrel okno a dobry 🙂 frgala je uuuuuuuuuuuuzasnej!!!!

pampeliska36
28. čer 2010

@mufinka0 no myslim, ze to "prostouchnuti" delaji prave proto, aby pri tom transferu nemeli takove problemy se tam dostat... takze si to tam dole "predpripravi" 😀 😀 😀

mufinka0
28. čer 2010

@pampeliska36 asi jo,..Jako já taky byla zpocená jako myš,...když mi to dělali s tím čípkem při transferu,..ani nevím co přesně mi s tím dělali když se tam nemohli dostat. Ten den jsem si vzala brýle, jinak nosím čočky a ty brýle se mi v jednu chvilku úplně zamlžily!! 😀 😀 😀 Jo, za chvilku to odeznělo, akorát si myslím že je blbé, že mi to dělali až při transferu, protože jsem byla pak zbytečně ve stresu a úplně se klepala, páč jsem takovou bolest nečekala. Též jsem špinila..asi 1 den.

lenceslava
28. čer 2010

Já za sebe musím říct že nejhorší bolest byla při tom zjištování průchodnosti děložního hrdla a potom po Et. To jsem tu už psala. Píchala jsem si po něm Pregnyl 1500.Mělo to prý podpořit těhotenství. Měla jsem mít tři dávky.První dva dny po et bylay ok,při druhé která byla ob den jsem se v noci vzbudila se strašnýma křečama v břichu. Sedal jsem na záchod a vylezla až ráno (pěkně mě to prohnalo) a pak jsem další dva nebo tři dny lezla po zdi z těch bolestí co jsem měla. Bolel mě jako by levej vaječník(kterej mi asi zřejmě funguje trošku hůř) Nevim co to bylo,ten třetí den jsem jela do obi na pohotovost a doktor řekl že to nic není(mimochodem v obi jsem tenkrát byla poprvé a naposeld) že až budu těhotná tak mě bude bolet pořád něco.Já brečela bolestí.No ale potom ráno už to bylo dobrý. Netuším čím to bylo ale každopádně vím že ted už pregnyl po et ani náhodou.I holky těhulky se divili že jsem to píchala po et.

pampeliska36
28. čer 2010

@lenceslava jeeeeeeeezisi to sis teda holka uzila ☹ a ty pujdes tedka na druhe IVF?

mufinka0
28. čer 2010

@lenceslava Já taky byla poprvé na Obi....Taky se tam nechci vrátit na druhý pokus... Mě taky bolel vaječník, kterej vyprodukoval jen 1 folík,...asi taky hůř funkční,..ikdyž při laparce byl O.K. 😀 Můžu se zeptat ke komu jsi tam chodila?

lenceslava
28. čer 2010

Průchodnost by určitě měli dělat před transferem aby to potom šlo jak na drátku. A já se při tom rozhodně jenom neorosila,já se málem po..... bolestí. Alezato pak jsem se u toho pěkne vyspala. 😎
@mufinka0 určitě se ti termín neposune.Kdy ho máš??

lenceslava
28. čer 2010

Ted jdeme na druhý pokus,první byl v listopadu a taky v unice. Na obilnáku jsem byla jen na pohotovosti při těch bolestech.

mufinka0
28. čer 2010

@lenceslava Jo ták,...aha to jsem špatně pochopila. Já jdu teprve 16.7. na pohovor do Unici a IVF bychom chtěla začít začátkem září,..jako stimulku. Můžu se zeptat, proč jste s druhým pokusem tak dlouho čekali? Já jsem totiž byla na prvním v květnu a ikdyž podle doktorů už v to září můžu, tak pořád váhám.. 🙂

lenceslava
28. čer 2010

@mufinka0- No my čekali hlavně kvůli penězům.A já chtěla tentokrát stimulku na léto,prý je větší úspěšnost.

mufinka0
28. čer 2010

@lenceslava Já si to při prvním pokuse taky naplánovala na jaro,..toto roční období mám nejraději,...a nic.. 😀 Tak uvidíme v to září,..to snad bude taky ještě teplo a přijatelně...

pampeliska36
28. čer 2010

UF... konecne jsem si doplnila svuj clanek do blogu 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru