CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

vodni
9. črc 2010

@drndapetka tak to jo. BTW po IVF je každé těhotenství brané jako rizikové, takže to je myslím nárok na to být doma pořád 😝 To bych ale teda fakt nemohla

drndapetka
9. črc 2010

@pampeliska36 A u Tebe to v práci ví, že jdeš na IVF? 😕

drndapetka
9. črc 2010

@vodni Mám po jednom mimoděložním a jeden zamlklý potrat, takže už tak jsem riziková 😀

drndapetka
9. črc 2010

@vodni Já se těším, jak budu doma, aspoň si budu "čančat" nový byteček a když budu mít vycházky 4 hodiny denně a nebo se domluvím z doktorem na volných víkendech-jde všechno, když se chce 😀

drndapetka
9. črc 2010

@vodni Proč je těhu po IVF bráno jako rizikové? 😲

vodni
9. črc 2010

@drndapetka No jo, já jsem už taky riziková tak jako tak 😔 No ale chtěla jsem tím říct, že v případě rizikového těhotenství je nárok na "neschopenku" na celé těhotenství, nebo ne?

vodni
9. črc 2010

@drndapetka To mi říkala moje gynekoložka, neptala jsem se jí proč.

drndapetka
9. črc 2010

@vodni jj, na celé těhu, ale dá se to napsat i u nerizikového těhu až do nástupu na mateřskou-záleží na doktorovi, ale v dnešní době to nikdo neřeší

drndapetka
9. črc 2010

@vodni neboj, na po druhý to určo vyjde? 😉

a můžu se zeptat jestli Ti to teda nevadí jaktože Vám to nevyšlo na poprvé? Konzultovali jste to s doktory, co bylo špatně? 😔

vodni
9. črc 2010

@drndapetka to je jasný, že se dá napsat cokoliv 😎
Proč to nevyšlo, no já už to tu psala několikrát, moje tělo už se cítí jaksi staré a reaguje jako by nastupoval přechod. Takže ani nechce být těhotné... K tomu máme problém se spermiogramem. Takže my jsme byli připraveni na to, že to nevyjde, protože s tím naším materiálem je bude dost složité. I proto mi teď nasadí úplně jiný typ protokolu a zvýšili dávky, protože na tu první stimulaci jsem téměř nereagovala (2 vajíčka, 1 embryo)...
Po skončení IVF cyklu to s tebou na Unice zkonzultují vždy, probrali s námi všechny výsledky, i to, co se během stimulace dělo, navrhli nějaká řešení atd.

drndapetka
9. črc 2010

@vodni Jéééjda ☹ A vy jste s manželem spolu jak dlouho? A jak dlouho jste se pokoušeli otěhu přirozeně? Já si myslím, že v 35ti letech nemůže být ženská už v přechodu. Tělíčko musí jít nějak nakopnout...

drndapetka
9. črc 2010

@vodni no a kdy vás čeká teda 2.IVF?

vodni
9. črc 2010

@drndapetka jsme spolu 10 let, vlastně už skoro 11 🙂 Bohužel může, říká se tomu předčasné ovariální selhání. Zatím ještě zvládám něco vyprodukovat 😝 , takže proto jsme šli do IVF... Já měla problémy vždy, pak se přidaly ty manželovy, takže my jsme s tím celkem smíření. Zkusíme co se dá, ale svět se nám nehroutí - máme jeden druhého a i po těch letech máme krásný vztah 😔

vodni
9. črc 2010

@drndapetka v pondělí začínám píchat Gonal (protokol s antagonisty)

drndapetka
9. črc 2010

Já jsem na jednu stranu ráda, že jsem se ve 23letech rozhodla, že chci mít dítě. Nejde nám to už 3roky a mám za sebou ty 2 nepodařené těhu, a kdybych tohle měla zjistit až ve 300ti letech nebo i později, tak bych se z toho asi sesypala 😔 Tím ale nechci nějak odsuzovat ty, kteří se rozhodnou pro mimi později, záleží samozřejmě na každým jak se na to cítí a jaký jsou okolnosti kolem, ale chci tím říct, že je to v dnešní době těžší a těžší 😔

drndapetka
9. črc 2010

@vodni Co to je protokol s antagonisty? 😅 Když mám Decapeptyl, Puregon a Menopur tak je to protokol jaký? 😕

drndapetka
9. črc 2010

@vodni No je mi snad i jedno jaký je to protokol, hlavně ba bylo mimi, tak nějak doktorům věřím 😀

vodni
9. črc 2010

@drndapetka My se rozhodli taky brzy - v 25 jsme se kvůli tomu vlastně pak i brali... A taky mám za sebou zamklé těhu 😢 Takové to odsuzování, to je k vzteku, ale co s tím člověk nadělá - jako že, no vy jste si dali na čas a pak to máte - už od 26 jsem se naučila na narážky (a kdy už budete mít mimi? apod.) reagovat tím, že bohužel, jsem neplodná... Jako kdyby každý člověk který ve 30 letech neměl dítě si to způsobil sám ☹ Já přitom s problémy zápasím už od puberty 😖

natulaaa
9. črc 2010

Petko a to je náš případ,my jsme spolu od 20 a pro mimi jsme se rozhodli až ve 28,no mysleli jsme si,že všechno pujde jako po drátku a vidíš,kde jsem 😒
Jinak já mám něco podobného jako Vodní,předčasné ovariální selhání,no podle Malého je to prý jen trochu zvýšené,mi se hodnota 8,4 nezdá mírně zvýšená,ale uvidím,ted jdu ještě na kontrolní odběr,tak jsem zvědavá,jaký bude 😕 ,ale mluvila jsem i ted se svým gynekologem a není to zase tak strašné,nastimulovat to prý pujde a s mm výborným spermiogramem,by to mělo být ok.tak uvidíme,jinak jsem si psala s holkama co měly tu hodnotu 20 a pak jim to kleslo na 9,10 a přes ivf jsou těhu a jedna dokonce už tento týden porodila 😵

vodni
9. črc 2010

@drndapetka Máš klasický dlouhý protokol, který bývá nejúspěšnější. Na mě ale bohužel nezabral. V dlouhém protokolu nejdřív stopnou hypofýzu (decapetyl nebo diphereline), aby pak vaječníky reagovaly o to bouřlivěji, až se nasadí Pregnyl. U mne tato fáze odpadá, protože je lepší podpořit to málo, co moje tělo zvládá a nezastavovat ho zbytečně. Takže já budu píchat hned Gonal, což je podobné Pregnylu. Budu mít ale vyšší dávky. No to mi jako vysvětlení stačilo, moc o tom vědět nechci 😉 Ať doktoři dělají, co uznají za nejlepší 😝

drndapetka
9. črc 2010

@vodni mívám taky někdy strach, že mi bude jak tobě a budu ještě bez mimi 😢

drndapetka
9. črc 2010

taky mám od malička horm.problémy, nepravidelné měsíčky ( třeba i po 3 měsících ), bez ovulace a hormony, kromě Agolutinu mi na to nepomáhaly.....my jsme svoji 2 roky a každýmu je divný, že ještě nemáme děti, každý se ptá, jestli vůbec chceme a proč jsme se vůbec brali, jako by se dneska vdávalo a ženilo jen kvůli těhotenství 😠

vodni
9. črc 2010

@natulaaa myslím, že u tebe o stejnou diagnózu nejde, aspoň jsi tu psala, že ovuluješ i menstruuješ, ne? Já ovulaci mám jen zřídkakdy a moje MS se už pár let dostavuje jen symbolicky, tak na dva dny a ještě slabě. Kdyby mi to nebylo blbý, tak bych si snad vystačila s jedním tamponem 😖

vodni
9. črc 2010

Je to těžký holčiny, ale proto tu přece jsme, abychom se těch // dočkaly, takže žádné přemýšlení o tom, co jednou bude až vám bude kolik let, prostě teď do toho jdeme naplno! 😀

drndapetka
9. črc 2010

@vodni no já se na detaily taky ptát nebudu, kolikrát míň je někdy víc 😉

natulaaa
9. črc 2010

Vodní a ty máš kolik tu hodnotu,vždyt ty máš jen nějakých 9 v uvozovkách a já 8,4,což se moc neodkulí a mi to budou dělat zpusobem jako u Petky,tak to fakt nechápu,myslím,že si tam ještě jednou pak zavolám a budu chtít mluvit přímo s malým a Vodní ty teda nebudeš začínat ani s antikou?

drndapetka
9. črc 2010

@vodni Představ si.....poslední rok mám MS po 70ti dnech a jen 3 dny. Dřív jsem jí mívala tak 5 dní, silnou a cca po 40 dnech. Myslíš, že moje tělo začíná taky stávkovat po těch 4 laproskopiích a dvou revizích dělohy? 😖

natulaaa
9. črc 2010

Joo Vodní ted jsem si to přečetla 😵 si reagovala dřív 😀

vodni
9. črc 2010

@drndapetka Přesně tak, nejsme doktoři... Já k tomu vždycky přistupuju tak, že chci vědět, co se se mnou bude dít - ale spíš tak nějak obecně (postup punkce mi je třeba úplně ukradenej, jsem ráda, že to zaspím 🙂 ) Někdy si najdu, co znamenají některý slova, ale dál se po tom nepídím. Člověk zbytečně nervuje, viď natulaa? 😉

drndapetka
9. črc 2010

Pro mě to bude naskutečnej zázrak, když otěhotním, protože opravdu po těc h dvou nepodařených těhu mi připadá otěhotnět jak "fata morgana" 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru