CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

neeta
20. říj 2009

Dobré ráno! Jsem zde poprvé, ale čtu vás již nějakou dobu. Chodím taky na Unicu a mám za sebou 3.IVF. Dnes jsem si dělala TT a je pozitivní. Asi mi rozumíte, když řeknu, že se nechci moc radovat...Sestřička v Unice mi řekla, ať sice beru všechny prášky dál, ale že si mám zajít ke svému gynekologovi pro Utrogestan nebo Duphaston. Mohly byste mi poradit, který je "lepší"? Strašně mi pomáhalo, když jsem četla tyto stránky...takže moc děkuji, že tu jste!

jimmy1
20. říj 2009

Neeta, potichoučku gratuluju...
Já brala duphaston, ale ono je to vlastně jedno, oba dva ty léky mají stejnou účinnou látku, takže záleží v podstatě na tvém gyndr. který ti napíše 🙂 Držím pěsti, ať se mimískovi (nebo mimískům?) u tebe líbí ještě aspoň 8 měsíců 🙂

neeta
20. říj 2009

Jimmy, děkuji moc. Měla jsem totiž pocit, že si jednou tady holky říkaly o nějakých vedlejších účincích a že jeden z těch léků jim nedělal dobře...Jimmy a oba léky se normálně polykají? Ty jsi už asi opět u svého gynekologa nebo ještě docházís na Unicu?

jimmy1
20. říj 2009

Neeta Duphaston se polyká, utrogestan se buď může polykat nebo zavádět. Já už od návratu z nemocnice v 8tt chodím ke svému gyndr. a jsem na neschopence od 6tt. Sice jsem původně měla v plánu pracovat až do vánoc, ale mimísko si to prosadilo jináč 🙂 a teď jsem vlastně ráda, že jsem doma.
A ty pracuješ nebo "marodíš"? A můžu se zeptat kolik ti je? A jaký problém máte? Měli jste IVF nebo ICSI? To je otázek viď 😲 🤐

lnk
20. říj 2009

ahoj betys,
chtěla jsem se tě zeptat - když jsi zjistila, že jsi těhu, které prášky bereš dál a co jsi mohla vysadit?

neeta
20. říj 2009

Jimmy, pracuju, marodila jsem po punkci a týden po ET. Je mi 30. Problém mám já, protože nemám vejcovody. Díky operaci slepého střeva, které mi prasklo atd. jsem měla zasažené vejcovody, no a když jsme otěhotněla přirozeně v r. 2007 (myslím) tak se embryo "neprorvalo" do dělohy...takže mimoděložní těhotenství a když můj gynekolog viděl, že jsou oba dva vejcovody "blbé", vzal oba s tím, že při druhém těhotenství by to skončilo stejně. Divil se, že tam vůbec prošla spermie 😝 Měli jsme ICSI. A jak se cítíš ty? Proč jsi na nemocenské - jak si to mimi porsadilo? 🙂 🙂

jimmy1
20. říj 2009

Já jsem začala v 6tt docela masivně krvácet, myslela jsem, že je konec a jela jsem do nemocnice a tam mi udělali UTZ a ono tam bylo bijící srdíčko 🙂 tak si mě tam nechali ležet než se to ustálilo. Takže od té doby jsem na neschopence 🙂 On mi můj gyndr. chtěl stejně dát neschopenku od září, i když já tvrdila, že budu učit až do vánoc 😀 takhle jsem si to pěkně protáhnula i přes prázdniny.

Psychicky jsem teď konečně po dlouhé době docela v pohodě (nevycházely nám dobře testy, tak jsem byla na plodovce) a dobře to dopadlo 🙂
Teďkaj mám docela problémy s brněním rukou a začínám otíkat. Ale můj gyndr. tvrdí, že je to v těhu normální, tak mu věřím 🙂 A jelikož má můj taťka cukrovku, tak se obávám příštího týdne, kdy jdu na OGTT jestli nemám těhu cukrovku. Nejmladší taky nejsem, už je mi 33 😲

jimmy1
20. říj 2009

Neeto, a kolik embryjek máš zavedených? A jak jsou velká? A zbylo vám něco do mražáčku? Jsem to ale zvědavina 🙂

lnk
20. říj 2009

ahoj Jeany, moc blahopřeji k bublince, je to takový malý zázrak, co? 😉 Tak ať se z ní vyklube i velký zázrak. 🙂

neeta
20. říj 2009

Jimmy, tak to je mi líto, musela jsi mít šílený strach tenkrát...ale je skvělé, že jste v pořádku. Říkali proč, jsi tak krvácela? Já vůbec nevím, jak se ty týdny při umělém oplodnění počítají...Nejsi zvědavá, tak o ostatních spolubojovnicích už vše víte, spolu jste šly krok za krokem, já jsem nová 🙂 Mám zavedené 2 embrya, byly ve stadiu blastocysty, ta jedna už byla hatchující...nezbylo nám z tohoto cyklu nic do mražáku.

Jeanny, je super, že se vám to podařilo přirozeně, teda doufám, že si to dobře pamatuju!!!

betys
20. říj 2009

Ink-Po pozitivním testu jsem baral všechno,kromě injekcí do zadku.Ty jsem vysadila hned jak jsem volala na Unicu.Ostatí jsem brala dál až do ultrazvuku a pak jsem e začala postupně vysazovat.Všechno mi to pěkne vypsali co a jak.Teˇuž beru jen Duphaston a kys.list.Ten Duphaston budu brát asi do 11 tt.Zítra jdu na kontrolu takže mi Dr.ještě upřesní.
Neeta-taky opatrně gratuluji.Já jsem si asi za 3 dny dělala test znovu-nedalo mi to.Přecejen do UTZ je to celkem dlouhá doba.

jimmy1
20. říj 2009

Nikdo mi nebyl schopný říct, proč to bylo 😖 žádný hematom jsem prý v děloze neměla. Pocit to byl šílenej, ta bezmoc, strach jsem neměla, myslela jsem, že už je po všem než jsem jela do nemocnice. Strach začal vlastně pořádně až pak a v podstatě trvá doteďka, ale teď už je to takovej pěknej strach 🙂

jimmy1
20. říj 2009

Jejda holky, já těch testů měla udělanejch 11 🙂 chtěla jsem vidět aspoň jednou // na testu, tak jsem začla testovat dřív než jsem měla (to jsem si říkala, že tam bude ta druhá čárka ještě z pregnylu) a pak jsem testovala někdy i 2xdenně a pozorovala jsem proti bílý zdi, jestli ta čárka sílí nebo ne 🙂 prostě blázen 😀

vladka1
20. říj 2009

neeta...jestli utrogestan nebo duphaston, tak mně gyndr.řekl jednoznačně duphaston.Je snášenlivý, jen dražší na doplatek...jinak malá gratulace 😉

lnk
20. říj 2009

jimmy, tak to jsem se fakt nasmala, jedenact testu... 🙂

neeta
20. říj 2009

Betys,Vladko, děkuji. Vladi, diky za radu.
Jimmy, to mně pobavilo 11 testů, já udělala dnes jen jeden, testovací čárka se objevila do minutky, trošku slabší než ta kontrolní. Zítra asi udělám ještě jeden, ale mám takové smíšené pocity, nechci mít radost.at nejsem zklamaná, to ale znáte tady...navíc jsem nachlazená - klasická rýma a kašel, takže se snažím léčit čajem, čajem, čajem 🙂 naštěstí není teplota 🙂
Jimmy, Betys, vy jste měly zavedená dvě embryjka, že a v jakém stadiu? Moc vám držím palce, at je vše OK.

jeany
20. říj 2009

Ink, věřím, že z malého zázraku se stane velký zázrak. Díky za přáníčko.
Neeta, taky díky. Taky gratuluji a plně chápu tvé obavy. Já je ještě před nedávnem měla taky. 😉 Já nakonec beru jen listovku, jinak nic jiného. U přirozeného těhu se nic jiného asi ani nebere. Dr mi nic nenapsala. Jinak mé obavy nepřestaly, ale to už bude pořád, tak jak psala jimmy.

Selmice, myslím, že někomu moc pomůžeš a uděláš ho šťastným. 🙂

jeany
20. říj 2009

Betys jak se máš?

Neeta, nám kdyby teď tak nečekaně nepřišlo to vysněné těhu, tak bychom v lednu šli také do 3 IVF-ICSI. My jsme už doma přestali věřit, že by to šlo přirozeně a tak nás to pěkně zaskočilo. Psávala jsem tu, že nám se to nemůže přirozeně podařit, že štěstí se někde toulá a ono se už dotoulalo a našlo nás. 😀

jimmy1
20. říj 2009

Já jsem měla zavedené jen jedno embryo, časnou blastocystu, protože nám to druhé po rozmražení vzdalo a přestalo se dělit den před transferem.
Tak aspoň jsem vás pobavila 😀

lnk
20. říj 2009

tak vidim, že jste všichni měli blastocysty, tak jsem zvědavá, jak dopadnu já s tou jednou desetibuněčnou a jednou morulí...

jimmy1
20. říj 2009

Ink, kdy vlastně testuješ? A na kolik KETů ještě máte zamraženo?

lnk
20. říj 2009

testuju v pátek a máme zamraženo ještě na jeden

jimmy1
20. říj 2009

Tak tfuj tfuj, držím pěsti, ať se tam objeví // 🙂 a ty další zamražený můžete použít až pak na sourozence 😉

jeany
20. říj 2009

Ink, budu na tebe v pátek taky myslet. Přeji, aby jsi našla na testu nádherné 2 //. ten pocit je nezapomenutelný. 🙂

neeta
20. říj 2009

Ink, držím palce na pátek. Myslím, že 10buněčné je fanj a morula bezva, ne?!
holky, připojím se k vám později, musím taky pracovat 🙂 zdravím všechny!

betys
20. říj 2009

Jeany-Mám se už líp.Začíná mi chutnat.Ikdyž v neděli jsme si s manželem zašli do pizerky na těstoviny.Měla jsem na ně hroznou chuť.Měli jsme oblíbenou takovou malou pizerku.Ale už tam nepůjdem.Čekali jsme dlouho na jídlo a ž nám ho donesli tak si kolem nás asi 4 lidi zapálili cigaretu.Snědla jsem pár soust a udělalo se mi tak špatně že jsem odstud musela odejít.Nechali jsme si to zabalit.Říkala jsem manželovi že se asi bublinka zlobila že jí tam tak dusíme tak nám to dala najevo-vím že to je hloupost.Ale hned jak jsme byly venku tak mi bylo líp.
Neeta-Měla jsem 2 embyjka-říkali že jsou to morulky.Chytla se jen 1.Vlastně to mám vypsané ve zprávě z Unici.zavedli 2 kompaktované moruly.Zůstaly nám 1 -7buněčné,2- 5buněčné embyjka.Byly dost pomalý takže nám je nezamrazily.Z odebraných 12 vajíček to není nic moc.Ale jsem vděčná za tu 1 bublinku. 😉

jeany
20. říj 2009

Betys, cigarety mi taky děsně vadí, tak se snažím vyvarovat zakouřených prostor. Ale byli jsem v sobotu v Brně v Olympii a zašli jsem na oběd nahoru do restauračky k Charlimu a taky zrovna všude kolem lidi kouřili a byla doba obědů. No pojedli jsem a brzo jsme odešli, nemohla bych tam sedět déle. Ale oběd byl dobrý, já si zase dala smažený sýr. My ho s dcerkou milujeme. 😀
Tento víkend budu mít návštěvu a taky si chceme v sobotu zajít na oběd. Tak to si dám už něco jiného, asi nějakou specialitu. Přestala sjem jíst Hermelín, ale smažený eidam si dávám. Já bez sýru nemůžu existovat. 😀

jimmy1
20. říj 2009

Jeany, smažený hermelín by vadit neměl 🙂 projde to tepelnou úpravou, takže by měl být v pohodě 🙂 Já osobně teda až asi do 24tt nemohla smaženého nic ani omylem a hlavně cítit jak se to smaží 😀 teď už smaženého něco sním, ale to smažení samotné mi pořád nějak nevoní. Ale hranolky... ble 😀 a to jsem dřív, když jsme šli někam do restaurace hned věděla, že si dám něco s hranolkama 🙂 Prostě těhu chutě 🙂

jarkabilik
20. říj 2009

neeta tak to je hezká zprávička držím pěsti at je vše vpořádku 😉

jarkabilik
20. říj 2009

jeany tak to i já miluji sýry a ráda si dávám smažáky moje dcera taky 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru