CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
13. únor 2015

@hahebu já byla taky po KETU. měli jsme kompaktovanou moruli. po rozmražení se vůbec nevyvíjela. takže doktor jí ani nedával moc šancí, že v jiných centrech tyto ani nezavádí... takže když byl 12. den sněhobílý, tak mě to ani moc nepřekvapilo. tak jsem si 13. den nakoupila v obchodě vložky, odvozila se synem písek a 14. den jsem testovala už jen tak aby se neřeklo a byly tam obrovské dvě dálnice, žádný duch. málem mě piclo 😀 😀 pak mi posílala jedna holčina nějakou tabulku toho vývoje a opravdu to ze dne na den může neskotečně poskočit, takže opravdu ten test je ze dne na den úplně jinej... tak ti moc držím pěstičky, aby ti to vyšlo!!! jinak si myslím, že je to úplně jedno, kolika denní embryjko se zavádí. vím, že holky co měly zavedené embryjko v nižším stádiu tam ty // měly ještě dřív než já...

lnk
13. únor 2015

@maattes ahoj, tak to mě moc mrzí. to už se fakt asi nezmění... ☹

hahebu
13. únor 2015

@lnk Díky za odpověď! 🙂 Je zajímavé, jak si ty čárky dělají, co chtějí 🙂 Kdyby ty těhu testy neexistovaly, možná by nám bylo líp 😀 Za dva týdny bysme šly na krev a bylo by jasno bez věčných úvah 🙂 Je moc fajn, že Ti to vyšlo, ale písek už raději nevoz 😉

maattes
13. únor 2015

@lnk no co nadelam,nejak jsem to citila,prestalo me v tu stredu bolet bricho a mela jsem takovej pocit,ze uz tam neni,tak jsem si udelala ten test ten 12 den a to uz jsem vedela,ze je zle 😒 je to strasny,ale musim jit dal,urcite se to jednou podari 🙂

maattes
13. únor 2015

@hahebu ja jsem prave cetla,ze cim min dni ma ebryjko,tim pozdeji se dela test,ale tak vzdycky neni pravda co se pise 🙂 moc ti preju aby si mela //,budu na tebe myslet 🙂

hahebu
13. únor 2015

@maattes a kolik už máš za sebou pokusů?

lnk
13. únor 2015

@maattes je mi to líto.. ale nevěš hlavu, příště to vyjde 🙂 my si taky museli trošku počkat..

maattes
13. únor 2015

@hahebu ivf prvni,ale pred tim jsem podstoupila lecbu hormonama pul roku - clostil atd..

hahebu
13. únor 2015

@maattes U nás se přes rok léčil manžel, aby jsme vůbec na IVF mohli. Máme dvě IVF, teď první KET a 4 mimina v mražáku. Všechno od srpna 2014, takže to bereme jedno za druhým. Jednou to klapnout prostě musí! Kolik je ti let?

maattes
13. únor 2015

je mi 25 let..no ja jsem mela po odberu jen 3 vajicka,a 2 zanikly do pateho dne,tak jsme nemohli ani zmrazit,takze to budu muset podstoupit vsechno znova,ale nevim kdy no..

hahebu
13. únor 2015

@maattes to jsem měla taky při prvním IVF, nic nám na zamražení nezbylo a to jediné, které šlo do bříška, stejně nebylo nic moc. Z druhého IVF jsme měli celkem 6 krásných kvalitních embryí. Jedno bylo použito, to se nechytlo, zbytek se zamrazil a teď pracujeme už s těmi zmraženými. Všechny nám mrazili 6. den po prodloužené kultivaci, všechno jsou to blastocysty.
Jsi ještě hodně mlaďounká, to je obrovské plus, hlavně psychicky 🙂 Nám při druhém IVF dali lepší léky na stimulaci a vajíček bylo hodně 🙂
My jsme teda nic neodkládali, oba jsme dost netrpěliví, takže dokud to půjde, žádné pauzy na "odpočinek" 🙂

lnk
13. únor 2015

@hahebu tak to je krásné. blastocysty jsou to nejmenší, co je dobré při ketu zavádět, aspoň tak mi to říkal doktor... prvního jsme měli blastocystu, teď ten druhej byl línější a z kompaktované morulky se nepohnul, ale snad to dopadne dobře 🙂

lnk
13. únor 2015

@maattes nevěš hlavu, tvoje velké plus je tvůj věk. my začli chodit na IVF, když mi bylo 28 a nakonec jsem první dítě rodila až ve 32 letech. říkali mi v unice, že do 30 mám největší šanci. no bohužel to nevyšlo. teď mi bude 35 a je mi fakt strašně líto, že jsme ty děti do třiceti nestihli... ☹ předtím jsme to dva roky zkoušeli ještě sami, takže jsme se snažili od mých 26...

maattes
13. únor 2015

@hahebu no ja bych si pauzu nedavala vubec,ale pritel chce ted tak pul roku-rok pockat a zkouset to zase normalne..tak uvidime ,treba ho ukecam at to zkusime hned 🙂budu Vam drzet palecky

@lnk jj to mi taky rikali,ze jsem v nejlepsim veku 🙂

hahebu
13. únor 2015

@lnk blastocysty jsou to nejmenší nebo to nejlepší pro KET? Já myslela, že nic víc, než blastocysta už není?

hahebu
13. únor 2015

@maattes a přítel má spermiogram v pořádku? jestli ano, tak potom bych taky nějakou dobu třeba zkoušela přirozeně, to ženské tělo je strašně nevyzpytatelné, zadařit se může kdykoliv 🙂 My máme špatný spermiogram, dlouhodobě, takže u nás by to snažení za moc nestálo ☹

hahebu
13. únor 2015

@lnk Mě moje maminka měla ve 33 letech. Na základce jsem byla ta, co měla jednoznačně nejstarší mamku. V té době mi to nijak nevadilo. Horší je to teď. Pořád jsem holčička, co potřebuje svoji maminku, když má bolístku (i v téměř 30ti letech 😀 ), ale máma už nemá tolik sil, zdraví už jí taky úplně neslouží, mám o ni strach... Proto bych dítě chtěla co nejdřív, aby se ve své brzké dospělosti nemuselo o svou mámu bát, ale mohlo se na ni v klidu obrátit 🙂 A nebo budu muset být hodně dlouho hodně zdravá 🙂

lnk
13. únor 2015

@hahebu je to to nejmenší, jsou pak ještě další stadia. blastocysta není poslední. právě proto jsem nechtěla děti po třicítce. manželovi už bude 43. ten to nese ještě hůř než já. když děti budou chodit na vysokou, tak buď bude v důchodu nebo po smrti. je to jak říkáš. už to vidím na našich, že prckovi nestačí a to je jim po šedesátce... moc mě to mrzí. chtěla jsem mít dvě děti nejpozději do třiceti. ale teď jsem ráda, že je vůbec mám...

hahebu
13. únor 2015

@lnk Přesně tak, buď ráda, že je máš, ať je vám, kolik chce. Budete dlouho zdraví a aktivní, takže dětem budete stačit tak dlouho, jak to bude potřeba 🙂 Mám teď v okolí několik případů maminek hrubě po 40. Otěhotněly neplánovaně, ale mimino se rozhodly si nechat. A taky to jde 🙂

lnk
14. únor 2015

@petka136 ahojky, jak je? co ten hyperstimulák? zvládli jste to nakonec? kdy jdeš na ultrazvuk? jsem zvědavá, myslím si, že tam budou dvojčátka 🙂

apolla
14. únor 2015

moje kolegyně rodila před 2 lety - bylo jí 43 🙂 jej čtvrté miminko a to jí diagnostikovali, že mít dítě přirozeně nikdy mít nebude. Po šesti letech přišlo první, po dalších šesti letech druhé a během šestinedělí u druhého se jim povedlo rovnou třetí, takže je má skoro jako dvojčátka. Tomu nejstaršímu je dnes dvacet a nejmladší 2 roky 😎 a dává to dost dobře

petka136
15. únor 2015

@lnk Ahojky, hyperstimulák se nakonec zvládl bez doktorů. Teď už je mi líp. Na ultrazvuk na Unicu jedu příští pondělí, ale plánuju, že možná skočím na svůj obvod tenhle týden. Uvidíme, jestli se chytly obě bublinky. Čárky pořád sílí, vlastně už to ani víc nejde, jsou obě stejné. Na HCG jsem nebyla podruhé, u nás je to komplikovaný na malém městě. 😀

lnk
15. únor 2015

@petka136 tak pak dej vědět. jsem zvědavá 🙂

nikaa666
18. únor 2015

ahojek holky, nemůžu sem pořádně chodit, jak je mi zle i z toho koukání do monitoru. Dneska už jsem dostala průkazku a viděla jsem, jak se mimísek hýbe. To mě dostalo, jak to jde tak rychle kupředu.
@petka136 já taky nevydržela a šla na UTZ ke své obvoďačce...ona i po tom testu je ta nejistota pořád a takhle se ti uleví 🙂 držím palečky ať jsou tam dvě 😉
@maattes tak to je mi líto, že se to nechytlo...ale jsi mladá a určo to klapne na další pokus 😉 Taky jsem poprvé cítila, že to není ono a teď od začátku jsem šla do toho, že to je jasnačka přeci 🙂 Tak hlavu vzhůru.

petka136
18. únor 2015

Tak jsem byla včera v Liberci v nemocnici na gyn ambulanci, zlobil mě ten hyperstimulák pořád. Na UTZ už bylo jasně vidět jedno srdíčko a doktorka říkala, že je tam ještě nějaký stín, ale nemohla 100% potvrdit, jestli je to druhé mimi. Tak uvidíme v pondělí s BR v Unice. 🙂

lnk
18. únor 2015

@nikaa666 tak já dneska taky konečně dostala průkazku, už jsem si říkala, že porodím i bez ní. ale v prvním těhu jsem ji měla taky až v 17t, jako teď.. jinak jak je? ve kterým jsi tt?? ty nevolnosti jsou opravdu kruté... já se minulý týden porvala se střevní chřipkou, tak dneska v poradně o kilo míň než před měsícem. ale stejně mám o kilo víc než v prvním těhu touhle dobou 🙂 nebojím se, že nenakynu 🙂 tak se drž 🙂

lnk
18. únor 2015

@petka136 jé, to je krásné. stejně si myslím, že tam prostě budou dvě 🙂 🙂 tak krásné pokoukáníčko v pondělí na UTZ. musí být krásné dívat se na BR, jak jsou dojatí a šťastní... 🙂 tak se drž kočko, ať uděláš jeden pár těmi nejšťastnějšími rodiči pod sluncem 🙂

nikaa666
19. únor 2015

@lnk téda...průkazku tak pozdě jo? 😲 Já jsem teď 10tt. Naštěstí nezvracím, ale o to víc mě bolí žaludek a přidává se občas večer i pálení žáhy ☹ Pořád čekám, kdy přijdou ty chutě 😀 a ono furt nic, max chuť na kakao a banán. Už nakupuješ? já chtěla počkat až do konce třetího měsíce a pak že bych začala přebírat co máme všechno nasysleno doma, ale si bych to měla stihnout ještě do veletrhu, na který se chceme mrknout. Abych tam náhodou nekoupila něco co už máme 🙂
@petka136 taky myslím, že budou dvě 😉

lnk
19. únor 2015

@nikaa666 nenakupuju nic, protože stále neznám pohlaví. i v prvním těhu jsem nakupovala až tak kolem 25tt. nepojedeš náhodou na veletrh do brna? já tam byla vloni a myslím, že tam nic moc nepořídíš. bylo to celkem slabé. letos se tam chci taky vytočit, potřebuju pořešit autosedačku pro toho staršího. tak uvidím. stejně nebudu vědět to pohlaví, takže ani tam nic neplánuju pořizovat...

lnk
19. únor 2015

@nikaa666 zbylo mi tu 12 lízátek gravi pop proti nevolnostem. nechceš to poslat? za poštovný...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru