CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

natulaaa
18. čer 2010

Mufi to nám právě dr.Malý zduraznoval,že ta embrijka se musí co nejrychleji dostat do dělohy,že to reaguje na teplotu,světlo ,i právě ten pach

mufinka0
18. čer 2010

@natulaaa Jsem teď pěkně naštvaná,..chápeš.. Vůbec ale vůbec o tom nepadla zmínka! Kdybych to věděla, aspoň ten pach jsem mohla ovlivnit, ničím se nevonět a nemazat!... Ten transfer teda ne, ale když teď vím, že tam stála jak dlouho než mi je tam dali...tak to asi mohli ovlivnit zase oni tím že by je donesli později. Ach jo... 😨

natulaaa
18. čer 2010

Mufi chápu tě uplně,ono on neřekl,že já nesmím přijít navoněná,jen zduraznil, s tím katetrem si to taky pohlídej,aby ti to udělali stejně jako Jimmi 😒

miki.mikulasova
18. čer 2010

@lukza
@natulaaa , ahojte, ja teda teraz budem papakat ten marvelon a 7.7. mame prist , daju nam tie injekcie a tak....
mam teraz veeela citania, v poslednych dnoch som nemala kedy ani kuknut na konika... 🙂 takze mam co dohanat..🙂

natulaaa
18. čer 2010

ahoj Miki no já si všimla,že nás nějak zanedbáváš 😉 😉
Já s marvelonem začínám koncem přištiho týdne,až mi dojde MS,kéž by nedošla tento cyklus,ach jooo tak jsme se snažili 😔 ,A budu ho brát do 19 července 🙂 🙂 a pak to začne 😵 😵 😵 ,zdá se mi to věčně,ale je léto,tak to snad uteče 😒

pampeliska36
19. čer 2010

ahojte baby 😀

ja jsem vas vubec nestihala za posledny dva dny... tak jsem si vas pekne docetla 😉

@miki.mikulasova super, ze uz KONECNE dorazila 🙂 a muzes zacit!

@natulaaa taky se moc tesim, ze se uz bude neco dit, ale trosku se i bojim 😉

jinak ja jsem s branim marvelonu tak nejak v pulce. posledni tabletku vezmu 28.6. pristi patek jdeme do Unicy si vyzvednout leky a na ten UTZ... tak budu mit zase nove zpravy 😀

lucifirek
19. čer 2010

pampeliška tak to už je teda coby dup. 😀 😉

pampeliska36
19. čer 2010

@lucifirek to jo 🙂 lucko... bala ses i trosku? 😉

natulaaa
19. čer 2010

Ahojte holkyjá byla pro Marvelona vybulila jsem 500kč 😲 😲 😲 ,já už raději ani nepočítám 😵 😵 ,ale to jedno,je to pro miminko,ale snad se zadaří,Pampel,aky se bojím 😔

pampeliska36
19. čer 2010

@natulaaa ja za marvelon platila nejakych 130 korun..... clovece a to jsem koupila v lekarne unicy 😉

lucifirek
19. čer 2010

pampeliška určitě jsem se bála a strašně moc. Toho neuspěchu.Na jednu stranu to těšení a na druhou ten šílenej strach. To se prostě nedá popsat.

lucifirek
19. čer 2010

natulaaa to je nějako moc A500 za marvelon ne? to je balení na tři měsíce ne 😀

natulaaa
19. čer 2010

To si děláte prdel,že v UNICE to je za 130kč 😠 😠 ,podívám se na krabičku 😠 kolik jich tam jé

natulaaa
19. čer 2010

Do riti ona nám dala fakt na tři měsíce,určitě ji to Malý na ten recept nenapsal na 3 měsíce 😠 ,Odpoledně tam zajedeme a udělám fičák,bude hezky cvakat zpátky

betys
19. čer 2010

@mufinka0 -a kde jsi byla na IVF?Na rozpisu léčby z Unici je vyloženě napsano v den punkce a transféru nepoužívejte parfém a deodorant,nekuřte.
Nestíhám Vás tady dočítat,prcek mě docela zaměstnává.Držím všem palce! 😉

lucifirek
19. čer 2010

no vidíš,to je dost zbytečný,už je přece potom nebudeš dlouhou dobu potřebovat. 😀 😎

natulaaa
19. čer 2010

Luci ale nemáme učtenku,tak doufám,že mi to vymění,snad podle rodného čísla by to mohli vyhledat 😠 .
Holky dělal vám některé ten transfér přímo dr .Malý?nebo on jako šefík toto nedělá?já jsem totiž od svojeho gynekologa zvyklá,že když začnu ednat s jedním dr.,tak bych byla ráda,kdyby mi veškeré prohlídky i zákroky dělal on 😒 😒

mufinka0
19. čer 2010

@betys Ahoj, no já už radši nebudu nic řešit co bylo nebo nebylo v prvním CARU. My nedostali žádný rozpis léčby, jen rozpis na léky..Teď si uvědomuju že jsme něco podepisovali, ale ani domů nám to nedali, jen přečíst rychle tam, podepsat a odevzdat. Ale to máš jedno. Teď půjdu jinam a tam už bude určitě všechno v pořádku! Jen ta první konzultace tam trvala tak max.15 minut.a v Unice při objednávání mi říkali ať počítám tak s hodinou.. No už tady je vidět poněkud rozdíl.. Měj se pěkně. 🙂

natulaaa
19. čer 2010

Mufi my byli u dr Malého 2 hodky bez pár minutek i s Vyšetřením,přišli jsme na řadu v 11.05 a odcházeli 12.55,jsem čuměla,protože mi to řišlo chvilka a ono to byly dvě hodky 😕

lukza
19. čer 2010

ahojky bojovnice
@mufinka0 ty jo to se teda divím že ti to nikdo neřekl o těch pafémech na stimulačním plánu je to dokonce u Unici aji napsané abys to měla celou stimulku na očích.

Holky co mě vadilo na tranferu že se má mít plný močák takže cestou na tranfer sem pila a pak sem tam třeba i pul hodiny až hodinu čekala naž přijdu na řadu a pak sem se už teda při přenosu málem počurala a to jak vám dají embrijka do dělohy tak se tam musí ještě aspon 15-20minut ležet ale to vás tam nechají už s manžou o samotě ale to sem se teda už málem počurala 😲

@pampeliska36 ty jo to už budeš mít za pár stimulku pak ti dopíšu co a jak do tabulky ju?

@natulaaa ty jo 500 za marvelon to sou teda zloději nejlepší je si vše hned vyzvednout na Unice už jen stoho že tam vše mají.

kveta
19. čer 2010

@natulaaa Zákroky robí vždy ten doktor, kto má ten týždeň službu na sále, takže budeš stretávať možno aj rôznych doktorov... ale tam naozaj sú všetci dobrí... Hádam len na redukciu plodov sa špecializuje len Gogela, ale inak všetci robia všetko, ale neviem, či aj dr. Malý robieva zákroky...

betys
19. čer 2010

@lukza -mě to o plném močáku neřekli a vydíš jak transfer dopadl-jeho skoro 4,5 kg výsledek leží v kočárku 😀

@natulaaa -pochybuju že Ti všechno bude dělat Dr.Malý.Já jsem byla na konzultaci a všech UTZ u Dr.Gogely,punkci a transfer mi dělat Dr.Otevřel,když jsem tam jela kvůli OHSS tak mě vyšetřoval Dr.Frgala-toho si všechny holky hodně chválí.

@mufinka0 -první konzultace opravdu trvala skoro hodinu,rozpis léku nám dali domů-je toho docela dost a u toho jsou napsané i další pokyny-telefonní čísla na doktory,asistentku,na embryjka.A taky je tam postup co dělat po testovaní-pozitivním i negativním.Já osobně jsem kvůli lékům do toho papíru čučela každý den.Abych něco nepomotala 😉

mufinka0
19. čer 2010

lukza, betys: No holky,..na stimulačním plánu jsme neměli napsáno rozhodně nic. Právě jsem přemýšlela teď co všechno za papíry jsme měli,..pouze stimulační protokol (tabulka na A4 - jen s čísly na oddělení), pak ceník zákroků, kde na druhé stránce byla popsána OPU a její rizika. Ale o parfémech, kouření si nepamatuju nic. Jediná věc co nám zdůrazňovali bylo, že nesmíme zapomenout zaplatit zálohu k určitému datu, ať raději přineseme hotově peníze,..co kdyby nešel terminál... Je teda pravda, že nám při každé kontrole jen řekli : Vypadá to dobře! Víceméně co jsem se nezeptala, tak neřekli. Teď z toho mám fakt ještě horší pocit, než dřív! Jsem vážně ráda, za tuto diskuzi a už se moc těším do Unici 😀

ninule
19. čer 2010

Ahojte holky,
mam jeden dotaz-jsem byvala unicarka, ale uz jsem to vse nejak zapomnela-prosim, pokud mate cas, pisnete.
Zajimalo by me, jak dlouho trva dlouhy protokol-pamatuju si jen na ten MArvelon, vic uz ne 😀 -kolik dni trva stimulace od ms az po odber cca??????
Dekuju moc za odpoved a vsem preju TFUJ TFUJ TFUJ!!!!

pampeliska36
19. čer 2010

@mufinka0 konzultace v Unice trva na stopro hodinu.... my jsme meli konzultace tri a vsechny trvaly takhle dlouho 🙂

pampeliska36
19. čer 2010

@ninule ahoj... ja jsem teprve na zacatku... beru marvelon... ale vim, co mi tak popsal doktor frgala, ze tak ZHRUBA budu mesic brat antiko, pak se dostavi MS a moje bude zacatkem cervence, jeste na konci cervence bude odber vajuch a pak transfer no a tak nekdy v pulce srpna testovani... a jsem tehotna s dvojcatkama 😀 😀 😀

natulaaa
19. čer 2010

ninuš Pampeliška má pravdu,ja ted po Ms začnu brát marvelon na 21 dnu,pak MS a začne stimulka a 6 srpna první folikulometrie,o týden později myslím druhá,pak nějak punkce a za pět dni od punkce transfér,
Takže celá delka i s antiko je,že do dvou měsícu už budeme vědět,jestli jsme i těhu 😵 a já taky s dvojčátkama 😵 😵 😵

lucifirek
19. čer 2010

Natulaaa to se ti asi v unice nepodaří,oni se tam na těch zákrocích střídají. Nám teda většinu dělal dr. Frgala,ale myslím punkci cysty dělal Otevřel a OPU Gogela,ale ted nevím,musela bych se kouknout do papíru. Ale jsou dobří všichni,si myslím. 😉
Mufi to jste fakt nedostali rozpis? Na Unice dostaneš přesný rozpis léčby.Je to přehledná tabulka,kde máš rozepsané den po dni,jaké máš brát léky a kdy,jaké injekce a kolik jednotek. Prostě hezky všechno dopodrovna rozepsané. 😉 Takže si to můžeš hezky každý den odškrtávat a kontrolovat,jestli jsi na něco nezapomněla. Navíc v průběhu ti můžou dávky hormonů měnit a tam ti to hezky zapíšou.
Ninuš tak jak píšou holky, tři týdny antikoncepce a cca tři týdny stimulace,plus mínus nějaký den. 🙂

ninule
19. čer 2010

Kocky, prosim vas, za jak dlouho je cca ta prvni kontrola utz po ms?JA si pamatuju, ze jsem ze zacatku pichala Decapeptyl, to se jeste na utz nechodi,ne?
Abych upresnila muj dotaz a vysvetlila to trochu-bydlim v zahranici a potrebuju vedet, jak dlouho muzu stimulovat, nez budu muset na utz (leky bych si vyzvedla predem a pak dojela az na tu nejnutnejsi cast...).Mate nekdo cerstvy rozpis, kde to muzete spocitat?Dekuju jeste jednou....

ninule
19. čer 2010

Kocky, ty dvojcatka bych vam moc prala-bratrankovi se vcera narodili po IVF dva kluci jako buci,to je primo bomba🙂. 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru