CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
30. čer 2010

ja jsem magor... do 9.7. musi prijit MENSTRUACE 😀 😀 😀

pampeliska36
30. čer 2010

@drndapetka jinak uplne presny rozpis po dnech dostanes pri zahajeni stimulky. takze tam pak vsechno kraaaaaaaaaaasne uvidis. neboj!!! maji to OPRAVDU moc srozumitelne a prehledne udelane!!!

pampeliska36
30. čer 2010

@natulaaa prodlouzenou kultivaci nedelaji kazdymu! jak budes zahajovat stimulku podepisou s vama na unice papir o tom, co vsechno budete chtit a podle toho pak budete i platit 😉 my jsme si tam zakrizkovali ISCI, AH a prodlouženou kultivaci... to je takovy zaklad a to ostatni (jako napr. zamrazeni) se pak odviji az podle aktualni situace a to se pak doplaci.

pampeliska36
30. čer 2010

holkyyyyyyyyyyyyyyyyy kde jsteeeeeeeeeeeeeeee??? 😀 😀 😀 😀

pampeliska36
30. čer 2010

no nic jdu s manzelem do cukrarny 😀 vecer na vas jeste kouknu 😉

natulaaa
30. čer 2010

Pampel já to tak nymyslela,že to dělají každýmu,ale že si to určitě nechá každý napsat,aspon teda si to myslím,že ten kdo už do toho jde,tak to chce mít pozychrované,tak jsem to myslela,že neznám nikoho,kdo by si to nedal 😉 🙂 .
Jinak my máme hotový plot a jsme konečně oddělení i od sousedu i od našich ,takže uuplné soukromíčko máme a zadělané schody a všechny nebezpečná místa,kde by mohli prcci spadnout 😵 😵

drndapetka
30. čer 2010

@pampeliska36 Tu jsem 😀

drndapetka
30. čer 2010

@pampeliska36 Jsem do osmi v práci, máím tady nějakej frmol 😒 Děkuji za zodpovězení, krásně si to vysvětlila.....Já mám začátek stimulky naplánovou na 30.7. takže podle toho, jak to máš rozplánovaný Ty, tak bych měla mít první UTZ folikulů 21.8. a od té doby neschopenku, že? Teda pokud to budu mít stejně

drndapetka
30. čer 2010

@pampeliska36 Joé a ještě prosím k tomu zmražení....To znamená, že při zahájení stimulky nepotřebuji v tom jejich ceníku zamražení zakřížkovávat? To se můžu rozhodnout až pak, jo? To to je fajn.....a do kdy se musím pro to zamražení rozhodnout? Asi v ten ET, že jo?

drndapetka
30. čer 2010

@drndapetka a když chceš více embrijek než 8 ( což je ten max. základ ), tak to se taky předpokládám doplácí až pak?

natulaaa
30. čer 2010

holky a já se chci zeptat já jsem se dneska dověděla,že 3 pokusy co jako hradí pojištovna,i když doplácíme hodně,ale prostě hodně doplácí pojištovna ,tak pod tato 3 pokusy se vztahuje pouze celý takový proces jako děláme ted s celou stimulkou,punkcí a Etem,A kdybych chtěla KET tak to se prý do těch 3 pokusu nepočítá a je to jakoby zvlášt joo? je to pravda?já si totiž myslela,že když mi třeba 1pokus nevyjde ,tak za 3 měsíce zkusím jen zmražené,samozřejmě pokud nějaké budou,a tím si vyčerpám pokus číslo 2,A ono to tak není

CHápete mě,nebo je to napsané zmateně, a potom jen ten KET teda neproplácí pojištovna a ten stojí teda kolik asi 😕

Jestli je to pravda,tak máme k dispozici o hodně víc pokusu ,ale to samozřejmě nebudeme potřebovat,ale jen mě to zajímá,kdyby náhodou 😵

natulaaa
30. čer 2010

Petko my jsme dvojka tolik otázek 😀 😀 ,z nás holky sešediví 😀

pampeliska36
30. čer 2010

@drndapetka presne tak, zamrazeni tedka nemusis krizkovat.... az bude co mrazit, oni si to posefuji a ty to doplatis 😉

mufinka0
30. čer 2010

Ahoj holky 🙂@natulaaa Tak já vám řeknu co vím... 🙂 Naty KET se nepočítá do těch 3 cyklů z části hrazených pojišťovnou., takže teoreticky máš více "pokusů". KET stojí jak kde, ale v UNICE myslím kolem 4000 tisíc včetně léků...myslím že tak nějak jsem to četla. Ale pozor!!! Není zaručený, že na zmražení vždycky něco zbude, že se budou všechny dobře vyvíjet.. My taky plánovali jak si necháme zamrazit a fíha...nezbylo nic. Po prodloužené kultivaci vznikla jen jedna blastocysta a 10ti buněčné embryo a to mi zavedli.

@drndapetka Peti, zakřížkovat to můžeš, ale samozřejmě nemůžeš vědět předem jestli něco a kolik jich bude! Neschopenka záleží na tobě, jak se budeš cítit atd.. Já si ji asi taky nechám napsat po první kontrole folíků..

pampeliska36
30. čer 2010

@natulaaa je to tak, ze tri pokusy IVF hradi pojistovna a je to jakoby cely ten "balik" - tj. antiko, stimulka, odber vajuch, transfer..... nekde na strankach unicy jsem cetla, ze 4 pokus hradi oni... ale nevim, jestli je to jeste pravda 🙂

pokud mas KET, tzn. zmrzlinky je to mimo proces IVF... nejdes tam totiz do stimulky a to je jakoby zvlast.

jeste jedna drobna poznamka... minule nam frgala vysvetloval, jak to je, kdyz se IVF z nejakeho duvodu prerusi... a to je tak, ze kdyz se prerusi prvni IVF, tak se nepocita do platneho pokusu, ale kdyz se prerusi treba druhy nebo treti... to uz se jako pokus IVF pocita. ja se na to prave ptala a bylo mi receno totok 😒 tak se pak na to muzete taky poptat 😉

pampeliska36
30. čer 2010

@mufinka0 ahoooooooooooooooj 😉

mufinka0
30. čer 2010

@pampeliska36 Ahoooj 😉 Pampeliško, ty máš první UTZ folíků po jaké době když si začneš píchat Puregon??? Až 6 dnů po první injekci Puregonu???

pampeliska36
30. čer 2010

@mufinka0 ja mam prvni ultrazvuk 16.7. a to je 6 dni od zahajeni pichani puregonu... presne tak! proc? zda si to brzo nebo pozde? jak jste to meli u vas?

mufinka0
30. čer 2010

@pampeliska36 No já byla na první kontrole po 4 dnech a OPU jsem měla už 12tý den, což se nekterým holkám zdálo moc brzy,..ale asi záleží jak rostou folíky.. Každej CAR to má jinak, já se ptala jen proto jestli jsem to dobře pochopila. 🙂

mufinka0
30. čer 2010

@pampeliska36 A ještě jeden dotaz,..neříkali vám náhodou kolik kontrol folíků asi budete absolvovat?? A který den bude pravděpodobně OPU?

pampeliska36
30. čer 2010

@mufinka0 jojo pochopila spravne 🙂 je pravda, ze je fakt rozdil v CARech co a jak a kdy delaji... i v tech lecich a tak. je to uplna veda 😎

mufinka0
30. čer 2010

@pampeliska36 😀 😀 😀 😀 věda....doslova....................ale tak hlavně že na konci té cesty bude miminko!! 😉

pampeliska36
30. čer 2010

@mufinka0 no ja myslim, ze budu mit celkem 3 kontroly foliku a moje OPU bude pravdepodobne 22., 23. nebo 24.7. 😀 😀 😀 takze cca tyden po prvni kontrole foliku... bude zalezet, jak se mi to bude vyvijet a hlavne aby mi pak vajucha nepraskla 😀

mufinka0
30. čer 2010

@natulaaa Kde jsi holka??? 😀

pampeliska36
30. čer 2010

@mufinka0 to jo! 😀

drndapetka
30. čer 2010

@natulaaa To asi chudiny zešediví 😀 Já jsem od malinka zvídavá holka 😀

mufinka0
30. čer 2010

@pampeliska36 jj, tak to je na stejno... Je to hrůza,..ono to v tom břichu tlačí a já měla každou chvilku pocit že už to rozhodně musí každou chvilku prasknout!! 😀 😀 😀 Ale jako pokud neskáčeš, nebo já nevím co tak o folíkách skoro ani nevíš.. To já jen tím sezením o nich věděla 😀

pampeliska36
30. čer 2010

@drndapetka neeeeeeeeeeeeee me to nevadi!!! 😉 taky jsem se ze zacatku na vsechno ptala 🙂 myslim, ze jsme vsichni stejne

mufinka0
30. čer 2010

@drndapetka nééé, já to chápu,...já se neměla koho zeptat. Na tuto diskuzi jsem došla až "po"... 🙂

pampeliska36
30. čer 2010

@mufinka0 je pravda, ze pak uz doporucuji klidovejsi rezim. zadne sportovani a behani a tak... 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru