CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
1. črc 2010

@natulaaa presne tak!!! ja jsem sledovana u sve doktorky treba 5 let.... a kdyz mam hodnotu TSH do 5 tak je spokojena.... ted jsme od ledna bojovali, aby jsme hodnoty snizily 🙂
na poceti musi byt hodnoty nizsi a kdyz ani nejsou, muzou byt prave problemy s otehotnenim, ale kazdy to ma jinak...
ja mam tedka hodnotu 2

lenceslava
1. črc 2010

natul to je těžko říct, blbě ti být může i po té antiko,ale po dvou dnech? To je asi krátká doba na nějakou takovou reakci.

pampeliska36
1. črc 2010

@lukza my jsme byli na prodlouzenem vikendu asi pred mesicem na pet dni v londyne 😀 meli jsme tam kraaaaaaaasne pocasi a strasne jsme si to uzili! parada!
asi nekam vyrazime i v zari... to se ovsem uvidi, podle vysledku ze srpna 😀

pampeliska36
1. črc 2010

@natulaaa muze ti byt blbe i z toho tepla... z jidla... z cehokoliv... ze by z antiko... ? to se mi moc nezda 😒

pampeliska36
1. črc 2010

@lenceslava ten pristi tyden mam byt prej taky kraaaaasne!!! zacatek prazdnina a skoro cely cervenec ma byt super pocasi 🙂 tak uvidime!

lenceslava
1. črc 2010

No snad se nám počasí nepokazí.

pampeliska36
1. črc 2010

@lenceslava ja se taky tesim na prodlouzeny vikend... ale jak se znam, tak dorazi mrcha... 😎

natulaaa
1. črc 2010

pampel tak tos mě uklidnila i ty ted 🙂 tak to nemám takové katasrofální,ale nechápu,proč mi řek ,že referenční hodnoty jsou od 1.0 do 1.9 myslím ale to on má asi svoje referenční hodnoty týkající se těhotenství,protože endokrinoložka to má do 5.0 jsem z toho magor 😀

lenceslava
1. črc 2010

@lukza můžeš mě taky dopsat do tabulky? antiko začínám 15.7 a stimulku 3.8. Děkuju.

pampeliska36
1. črc 2010

@natulaaa jojo je to presne tak... oni maji nastavene hodnoty pro toho, kdo se snazi otehotnet tak nizko, aby bylo vse OK. samozrejme pro normalni padesatnika (treba) je normalni hodnota TSH do 5, ale kdyz se clovek snazi o mimi, tak to neni rozhodne dobra hodnota... cetla jsem i tady na konikovi, ze holky psali, ze hodnota by mela byt kolem 2 a cim nizsi, tim asi pro tehotenstvi lepsi... 😉

... taky jsi me trochu uklidnila, ze referencni hodnoty, co ti rekl jsou od 1 do 1,9 a ja mam 2... takze UF 🙂

pampeliska36
1. črc 2010

holky a odkud jste??? jizni morava? primo z brna? 😀

"Já su z Brna" 😀 😀 😀

vodni
1. črc 2010

Ahoj, nakukuju po delsi dobe a vidim, ze je tu spousta novych tvari. Shrnuji co je u me noveho. Pro 2. IVF+ICSI budu mit antagonisticky protokol. Marvelon uz beru, stimulovat zacinam 12.7., OPU vypada na zacatek srpna, ET kolem 5.8. Jednou mi tu nekdo psal, ze antagonisticky protokol znamena mene hormonu, ale v mem pripade je to bohuzel jinak. Sice je to kratky protokol, tj. nebudu pichat Diphereline na utlumeni funkce vajecniku, ale hned to ostatni, ale to vse ostatni bude v maximalnich davkach ☹ a bohuzel v takovych, ze uz po tydnu prekrocim davky hrazene pojistovnou 😠 U 1.IVF jsem totiz vystimulovala jen 4 folikuly a z toho jen 1 vajicko ☹ Taky mi zmenili leky (mela jsem ten Dipherelin, Puregon, Menopur, a ted budu mit Gonal F, Cetrotide, Menopur). Tak jsem zvedava, jak to zase dopadne...
A novym kolegynim: - pokud vas desi pichani injekci, fakt nebojte. Mne celkem pomahalo na to koukat na videu - porad jsem si to poustela dokola, a tim jsem se s tim tak nejak szila a pak mi to ani neprislo. Tak jestli si myslite, ze vam to taky muze pomoct a ne vydesit, tak se kouknete tady:
Puregon:
http://hcp.organon.com/start/puregonpenINT.asp?...
(jestli neumite anglicky, tak na prvni strance "contunue", pak jde preskocit uvodni shrnuti "skip quick overview", no a asi vas bude nejvic zajimat krok 3 "Giving your injection")
Menopur:
http://www.menopur.co.uk/index.php?option=com_c...
Osobne musim rict, ze mi vic vyhovovaly ty normalni injekce - ne ty v peru. Pero mi pripadalo moc velke do ruky. Ale oboji je naprosto v pohode. Jedine, s cim jsme meli problem, byl Agolutin po transferu (picha se do zadku, do stehna se nedoporucuje, ale taky to jde). Takze jsem jezdila kazdy den ke sve gynekolozce a o vikendu na Unicu. Sice to nemam daleko, ale ted manzela proste donutim - myslim, ze i ten stres kazdy den vstavat a hnat se nejak pro injekci muze mit vliv...
Hodne stesti!

lenceslava
1. črc 2010

Já jsem z lipůvky 🙂

pampeliska36
1. črc 2010

@vodni jeeeee ahoj 😉 to mas o malinko posunute terminy smerem dozadu od me 😉 ja mam ET planovany kolem 27.7. a uz si picham Dipherelin..... 16.6 jdu na prvni UTZ foliku... to mame od sebe jen kousek 😀

pampeliska36
1. črc 2010

@lenceslava to je skoro jak brno 😀 to je kousililililililinek

pampeliska36
1. črc 2010

@vodni a kolik budes platit za leky?

lenceslava
1. črc 2010

@pampeliska36 no to je coby kamenem dohodil a zbytek došel.Autem 20 min do centra,tedy když není moc provoz.

pampeliska36
1. črc 2010

@lenceslava jojo to je super kousek.

vodni
1. črc 2010

@pampeliska36 - u me zalezi jak (a hlavne jestli vubec) porostou folikuly, takze jsou ta data spis orientacni. Posledne jsem mela stimulaci prodlouzenou myslim o 5 dnu, jak se ze me snazili dostat maximum 😝 A s testem jsem vydrzela poctive az na 16. den, nicmene, myslim, ze s kdyz budu cist o tve super dalnici na testu, tak ze tentokrat neodolam 😀

lenceslava
1. črc 2010

@vodni to by mě taky zajímalo kolik doplácíš za léky,protože to jei muj případ.Holky já mám dneska asi ovu,frgala mi v po říkal že podle ult to vypadá na středu a ona je asi dneska,tak dneska na to musíme s tatkem hupsnout 😀 😀 😀 😀

vodni
1. črc 2010

@pampeliska36 Frgala rikal, ze budu platit asi o 10tis vic za leky. Pojistovna proplaci jen urcity pocet davek. Ted si to presne nepamatuji, ale pojistovna jako standard bere 150 IU, no a ja potrebuju pocatecni davku 300 IU. I posledne, kdyz mi prodluzovali stimulaci (zacinala jsem na 200 IU a na konci se dostala az na 350 IU), ze by treba folikuly mohly jeste trochu povyrust, tak jsem uz i tehdy doplacela neco navic, protoze jsem ten limit prekrocila. No a ted s tou vyssi pocatecni davkou... Ale dali jsme se do boje, tak utikat nebudeme 😉

lenceslava
1. črc 2010

@ vodni jsme na tom úplně stejně,já tedy budu začínat na 250j.Jsem zvědavá jak moc velký to bude rozdíl oproti minule.

vodni
1. črc 2010

@lenceslava Jooo, to ja taky. Jeste se mi bohuzel zhorsilo FSH (minule jsem mela 9,7 ted mi stouplo na 11,8 ☹ ), tak to vidim, ze se dostanu snad na maximum davek co to jde, jak naznacoval Frgala. A mas dlouhy nebo tentokrat taky kratky protokol?

pampeliska36
1. črc 2010

@lenceslava 😀 😀 😀

pampeliska36
1. črc 2010

@vodni no doufam, ze to bude maxidalnice 🙂

lenceslava
1. črc 2010

zase dlouhý.ja na HPještě nebyla,jdu až 15 nebo 16 podle měsíčků.

pampeliska36
1. črc 2010

@vodni no kocena z jine diskuse mela druhy pokus IVF a ona mela endosku a pri druhem ji take zvysovali davky a mela kratky protokol a vystimulovali z ni daleko vice vajuch 🙂 takze nebojte! i u vas holky to pujde 😀

lenceslava
1. črc 2010

holky já nechci být skepticá,ale Mě asi mrdne jestli to ted nevyjde.(omlouvám se za ten výraz). Na potřetí už bysme šli do dárce,už ted kdyby vyšel manžovi hůř spermiogram bysme do něj šli,ale naštěstí ho má krapek lepší 😵

pampeliska36
1. črc 2010

@lenceslava neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee to vyjde!!! verit 😉

lenceslava
1. črc 2010

já vím 😀 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru